Založ si blog

Immanuel – Syn človeka už bol tu.

A zanechal dielo, v ktorom nás uvádza do všetkej pravdy. Presne tak ako nám to Ježiš prisľúbil. Cirkev mala podľa mňa viesť ľudí k Bohu a morálnej čistote až kým nepríde tento prisľúbený zázračný Radca. Tu však cirkev pochybila. Cirkevní hodnostári sa sami rozhodli objasňovať veci o ktorých nemali jasné vedenie. To bola veľká chyba za ktorú, dodnes pykajú milióny ľudí.

Verím tomu, že predstavitelia cirkví urobili mnoho dobrého. Ale jednoducho nie je možné, aby hociktorý človek zmenil zákony platné v našom stvorení – vesmíre. A nie je podľa mňa možné aby kňaz, biskup, pápež či koncil menili zákony stvorenia či pravdu podľa svojich názorov.

Veľmi smutné je, že cirkev ani veriaci neočakávali tohto prisľúbeného Radcu. Ešte smutnejšie je, že keď predsa len prišiel namiesto toho aby mu prestreli červený koberec stavali sa ešte proti nemu. Takže výsledok je, že cirkvi dnes pod hrozbou pekelných múk dávajú ľuďom svoje výklady a Posolstvo zasľúbeného Radcu odmietajú ako kacírske. Toto je podľa mňa katastrofálne zlyhanie.

Je najvyšší čas, aby sa ľudia oslobodili od cirkevného útlaku a začali konečne hľadať skutočnú pravdu. Rusko sa Ukrajine vyhráža atómovými zbraňami ak im nenechajú Dombas a Krym. Ukrajinci to odmietajú a sú pripravení bojovať. Ukrajincom sa začína dariť a vytláčajú Rusov. Dúfam, že Rusi nepoužijú jadrové zbrane. Ale situácia je veľmi vyhrotená.

Rusi považujú Krym a Donbas za svoje a žije tam veľa Rusov. Nebudú sa toho chcieť vzdať. Ukrajinci sú v tomto rovnako tvrdohlaví. V minulosti sa veľmoci dohodli a určili štátne hranice menším štátom a bol kľud. Táto vojna na Ukrajine je však iná, šialene sa to stupňuje. Desí ma, že boj o tento kus zeme sa môže stať spúšťačom atómovej vojny s katastrofálnymi následkami až fatálnymi.

Dúfam, že k tomu najhoršiemu nedôjde. Ale keby predsa ľudia by mali využiť tento čas na hľadanie pravdy. Lebo ak sa rozpúta nejaké atómové šialenstvo, bude to skôr boj o holý pozemský život. Bude podľa mňa oveľa ťažšie potom hľadať pravdu.

Zatvrdnuté kamenné ľudské srdcia.

30.11.2022

Predstavte si, že nejaký človek spôsobí inému veľkú bolesť napríklad zabijem mu dieťa alebo niečo podobné naozaj strašné s dlho trvajúcimi následkami a bolesťou. Stáva sa, že v takýchto situáciách poškodení skĺzavajú k tak obrovskej nenávisti, že povedia nikdy v živote ti neodpustím. Teraz sa pozrime na to či je to správne. Existujú tu 3 pohľady na odpustenie: [...]

Ako cirkvi naložia s učením syna človeka?

29.11.2022

Už vieme ako cirkvi naložili so synom Božím Ježišom. Židovská cirkev vrieskala dovtedy, kým nedošlo k jeho fyzickej likvidácii. Kresťanská cirkev zase zabila jeho učenie. V snahe získať čo najviac stúpencov a tiež v snahe všetko vedieť lepšie pokrivili učenie Ježiša a vytvorili svoje vlastné pravdy – dogmy. Syn človeka napísal svoje dielo vlastnou rukou. Toto už nie [...]

V akom svete chceme žiť, takí musíme sami byť.

26.11.2022

Predstavte si 1000 L nádrž v ktorej je čistá voda. Keď budeme do tejto nádrže postupne kvapkať zelenú farbu, pomaly ale isto sa začne voda meniť na jemne zelenú, neskôr sýtejšie zelenú až sa voda úplne zafarbí na zeleno. Teraz si predstavte, že každé vaše slovo a čin sú jednou takou kvapkou. Nádržou nech je naša krajina. Podľa mňa každý deň do tejto nádrže [...]

Trump

Súd zamietol Trumpovu žiadosť a uvoľnil pre vyšetrovanie všetky zhabané dokumenty

02.12.2022 10:55

Odvolací súd tým odstránil prekážku vo vyšetrovaní ministerstva spravodlivosti v prípade držby utajovaných dokumentov.

Polícia / NAKA / Kukláči /

NAKA začala trestné stíhanie v kauze vyplatenia 30 miliónov eur advokátom

02.12.2022 10:34

FNM zrealizoval v roku 2014 verejné obstarávanie právnych služieb a uzavrel zmluvy aj s advokátskymi kanceláriami Bžán a Dvorecký.

prezidentka

Poslanci pokračujú v rokovaní, čaká ich výnimočne viacero hlasovaní

02.12.2022 09:52, aktualizované: 11:24

Poslanci majú rozhodnúť aj o novele zákona o dani.

sanna marinová Anthony Albanese

Európa nie je dosť silná na to, aby sama čelila Rusku, vyhlásila Marinová

02.12.2022 09:02

Podľa fínskej premiérky ruská invázia a okupácia Ukrajiny odhalila slabé stránky Európy a strategické chyby pri rokovaní s Ruskom.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 375
Celková čítanosť: 953844x
Priemerná čítanosť článkov: 2544x

Autor blogu

Kategórie