Založ si blog

Immanuel – Syn človeka už bol tu.

A zanechal dielo, v ktorom nás uvádza do všetkej pravdy. Presne tak ako nám to Ježiš prisľúbil. Cirkev mala podľa mňa viesť ľudí k Bohu a morálnej čistote až kým nepríde tento prisľúbený zázračný Radca. Tu však cirkev pochybila. Cirkevní hodnostári sa sami rozhodli objasňovať veci o ktorých nemali jasné vedenie. To bola veľká chyba za ktorú, dodnes pykajú milióny ľudí.

Verím tomu, že predstavitelia cirkví urobili mnoho dobrého. Ale jednoducho nie je možné, aby hociktorý človek zmenil zákony platné v našom stvorení – vesmíre. A nie je podľa mňa možné aby kňaz, biskup, pápež či koncil menili zákony stvorenia či pravdu podľa svojich názorov.

Veľmi smutné je, že cirkev ani veriaci neočakávali tohto prisľúbeného Radcu. Ešte smutnejšie je, že keď predsa len prišiel namiesto toho aby mu prestreli červený koberec stavali sa ešte proti nemu. Takže výsledok je, že cirkvi dnes pod hrozbou pekelných múk dávajú ľuďom svoje výklady a Posolstvo zasľúbeného Radcu odmietajú ako kacírske. Toto je podľa mňa katastrofálne zlyhanie.

Je najvyšší čas, aby sa ľudia oslobodili od cirkevného útlaku a začali konečne hľadať skutočnú pravdu. Rusko sa Ukrajine vyhráža atómovými zbraňami ak im nenechajú Dombas a Krym. Ukrajinci to odmietajú a sú pripravení bojovať. Ukrajincom sa začína dariť a vytláčajú Rusov. Dúfam, že Rusi nepoužijú jadrové zbrane. Ale situácia je veľmi vyhrotená.

Rusi považujú Krym a Donbas za svoje a žije tam veľa Rusov. Nebudú sa toho chcieť vzdať. Ukrajinci sú v tomto rovnako tvrdohlaví. V minulosti sa veľmoci dohodli a určili štátne hranice menším štátom a bol kľud. Táto vojna na Ukrajine je však iná, šialene sa to stupňuje. Desí ma, že boj o tento kus zeme sa môže stať spúšťačom atómovej vojny s katastrofálnymi následkami až fatálnymi.

Dúfam, že k tomu najhoršiemu nedôjde. Ale keby predsa ľudia by mali využiť tento čas na hľadanie pravdy. Lebo ak sa rozpúta nejaké atómové šialenstvo, bude to skôr boj o holý pozemský život. Bude podľa mňa oveľa ťažšie potom hľadať pravdu.

Ako zákonníci a farizeji Ježiša pranierovali.

18.07.2024

Zrejme sa každému vybavia úryvky z Biblie, kde zákonníci a farizeji chceli Ježiša verejne zdiskreditovať záludnými otázkami a tiež ako ho kritizovali. Ježiš toto všetko ustál, ale oni boli presvedčení, že nie je pravý Mesiáš a neprestávali s útokmi na neho. Kritizovali ho a osočovali, naschvál ho nazývali tesárov syn, aby dali najavo že je oproti nim laik. Prešlo cca [...]

Čo by ste dali za večný život?

16.07.2024

Podľa Abd-ru-shina Stvoriteľ od nás žiada, aby sme sa sami namáhali a hľadali pravdu aj cestu k Nemu. Za druhé od nás žiada vnútornú čistotu – to znamená zbaviť sa nenávisti, závisti, zlosti, promiskuity a podobne. Mladí ľudia veľmi na pozemskú smrť nemyslia, seniori sú k smrti bližšie preto predpokladám, že na smrť aj viac myslia. To však nijako mladých nemusí [...]

Kde udrú živly nemusí byť náhoda.

09.07.2024

Abd-ru-shin nám vysvetľuje, že bytosti prírody sú plne vo vôli Božej. Bytosti prírody udržiavajú vo stvorení krehkú rovnováhu. Takže je dosť pravdepodobné, že keď sú niekde ľudia, ktorí narušia túto rovnováhu napríklad svojou vnútornou nečistotou, zareagujú na to aj živly narušením rovnováhy. Môže dôjsť k prudkým lejakom, vetru a podobne. Ako sme to napríklad [...]

Peter Pellegrini

Pellegrini podpísal novelu trestného zákona

25.07.2024 15:39

Prezident Peter Pellegrini podpísal vo štvrtok novelu Trestného zákona reagujúcu na pripomienky Európskej komisie (EK).

moskva

Po páde z okna svojho bytu zomrela popredná ruská ekonómka

25.07.2024 15:36

Bonadarenkovú chválili za jej dlhodobé prognózy hospodárskeho rozvoja krajiny.

F-16

Vzdušný incident nad Aljaškou: Americké a kanadské stíhačky vs. čínske a ruské bombardéry

25.07.2024 15:23

NORAD bude naďalej monitorovať aktivity konkurentov v blízkosti Severnej Ameriky a reagovať na prítomnosť prítomnosťou, uviedlo veliteľstvo.

dron

Ruské útočné drony dopadli na územie NATO, v Rumunsku sa rozhučali sirény

25.07.2024 14:25

Bukurešť varovala obyvateľov pred možným pádom trosiek dronov.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 589
Celková čítanosť: 1436486x
Priemerná čítanosť článkov: 2439x

Autor blogu

Kategórie