Založ si blog

Immanuel – Syn človeka už bol tu.

A zanechal dielo, v ktorom nás uvádza do všetkej pravdy. Presne tak ako nám to Ježiš prisľúbil. Cirkev mala podľa mňa viesť ľudí k Bohu a morálnej čistote až kým nepríde tento prisľúbený zázračný Radca. Tu však cirkev pochybila. Cirkevní hodnostári sa sami rozhodli objasňovať veci o ktorých nemali jasné vedenie. To bola veľká chyba za ktorú, dodnes pykajú milióny ľudí.

Verím tomu, že predstavitelia cirkví urobili mnoho dobrého. Ale jednoducho nie je možné, aby hociktorý človek zmenil zákony platné v našom stvorení – vesmíre. A nie je podľa mňa možné aby kňaz, biskup, pápež či koncil menili zákony stvorenia či pravdu podľa svojich názorov.

Veľmi smutné je, že cirkev ani veriaci neočakávali tohto prisľúbeného Radcu. Ešte smutnejšie je, že keď predsa len prišiel namiesto toho aby mu prestreli červený koberec stavali sa ešte proti nemu. Takže výsledok je, že cirkvi dnes pod hrozbou pekelných múk dávajú ľuďom svoje výklady a Posolstvo zasľúbeného Radcu odmietajú ako kacírske. Toto je podľa mňa katastrofálne zlyhanie.

Je najvyšší čas, aby sa ľudia oslobodili od cirkevného útlaku a začali konečne hľadať skutočnú pravdu. Rusko sa Ukrajine vyhráža atómovými zbraňami ak im nenechajú Dombas a Krym. Ukrajinci to odmietajú a sú pripravení bojovať. Ukrajincom sa začína dariť a vytláčajú Rusov. Dúfam, že Rusi nepoužijú jadrové zbrane. Ale situácia je veľmi vyhrotená.

Rusi považujú Krym a Donbas za svoje a žije tam veľa Rusov. Nebudú sa toho chcieť vzdať. Ukrajinci sú v tomto rovnako tvrdohlaví. V minulosti sa veľmoci dohodli a určili štátne hranice menším štátom a bol kľud. Táto vojna na Ukrajine je však iná, šialene sa to stupňuje. Desí ma, že boj o tento kus zeme sa môže stať spúšťačom atómovej vojny s katastrofálnymi následkami až fatálnymi.

Dúfam, že k tomu najhoršiemu nedôjde. Ale keby predsa ľudia by mali využiť tento čas na hľadanie pravdy. Lebo ak sa rozpúta nejaké atómové šialenstvo, bude to skôr boj o holý pozemský život. Bude podľa mňa oveľa ťažšie potom hľadať pravdu.

Konečné riešenie otázky Ježiša Nazaretského.

02.12.2023

Akýsi Ježiš z Nazareta si dovolil poučovať Židov o tom ako majú žiť. Tento obyčajný laik a tesárov syn sa opovážil kafrať do remesla študovaným zákonníkom, farizejom a kňazom. Aby toho nebolo málo Ježiš dokázal slepým vracať zrak, liečil chromých a najrôznejšie choroby, vyháňal démonov. Zákonníci a farizeji mali spoznať v Ježišovi Mesiáša, mali mu [...]

Ľudské energetické polia.

01.12.2023

Či už ste ateista alebo veriaci, zrejme sa zhodneme, že každý človek niečo vyžaruje. Minimálne nejaké teplo vyžarujeme, ale veda toho zistila oveľa viac, je to aj nejaký minimálny elektrický prúd a podobne. Ale aj z emocionálneho hľadiska keď sme smutní, nahnevaní či veselí aj toto naše okolie vníma. Každý z nás žijeme na nejakom mieste, takisto pracujeme a trávime [...]

Apoštol Peter a kľúče od nebeskej brány.

24.11.2023

Peter bol zrejme najhorlivejším a najpevnejším učeníkom Ježiša Krista. Zrejme preto ho Ježiš oslovuje ako vedúcu osobnosť, keď mu hovorí: „pas moje ovce“ alebo „tebe dám kľúče od nebeskej brány“. Pápeži sa považujú za nasledovníkov Petra. Cirkev si toto poverenie vysvetľuje, že je na nich komu tie lístky do neba dajú a komu nie. Je vôbec takáto benevolencia [...]

Ylva Johanssonová, Komisárka EÚ, Švédsko, Štokholm

Johanssonová: V EÚ hrozí počas sviatkov obrovské množstvo teroristických útokov pre vojnu v Gaze

05.12.2023 13:12

EÚ v súčasnosti čelí zvýšenej hrozbe terorizmu v dôsledku vojny v Pásme Gazy, ktorá vyvoláva polarizáciu v spoločnosti.

Bohuš Garbár

Ruský špión Garbár za vyzvedačstvo na Slovensku zaplatí nakoniec aj pokutu

05.12.2023 12:35

Slovák, ktorý tento rok vo februári vyviazol s podmienkou v špionážnej afére spájanej s Ruskom, nakoniec bude musieť zaplatiť uloženú pokutu.

komisia volebná členovia, pellegrini

Nových 14 členov štátnej volebnej komisie sa ujalo funkcií

05.12.2023 11:42

Členovia štátnej volebnej komisie zložili sľub do rúk predsedu parlamentu Petra Pellegriniho.

Nigéria, Boko Haram

Armádny dron omylom usmrtil najmenej 85 civilistov v Nigérii

05.12.2023 11:26, aktualizované: 12:05

Dron nigérijskej armády omylom zaútočil na dedinu na severozápade Nigérie, pričom usmrtil najmenej 85 civilistov.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 536
Celková čítanosť: 1305079x
Priemerná čítanosť článkov: 2435x

Autor blogu

Kategórie