Založ si blog

Pán Matovič odstúpte z postu ministra financií SR.

Pán Matovič pochopte už konečne, že Sulík s jeho SaS je politickou mŕtvolou. Sulík to ešte nechápe ani členovia jeho strany. Ale podľa mňa je už rozhodnuté o jeho politickom osude a osude jeho strany. Aj keď by sa SaS nejakým zázrakom dostala do parlamentu, do vládnej koalície ich už nikto nezoberie. Kalkulujú, špekulujú pozerajú prieskumy preferencií, ale to je všetko len práca rozumu, to nestačí. Svojimi postojmi si sami nalepili na čelo nálepku váľačov vlád a tých čo si dávajú ultimatívne podmienky, čo sa v koalícii nenosí. Takže oni už podľa mňa v politike skončili.

Teraz ku vám pán Matovič. Môžete použiť milión argumentov na obhajobu vášho ministerského kresla a milión krát môžete zopakovať vetu, že netreba uprednostňovať osobné a stranícke záujmy nad záujmy obyvateľov Slovenska. ALE vaše postoje a činy svedčia o úplnom opaku. Všetci vidia, že teraz urputne bojujete o svoju ministerskú stoličku. Keby bol u vás totiž záujem Slovenska naozaj na prvom mieste a váš koaličný partner by si dal ultimatívnu požiadavku na vaše odstúpenie, mali by ste odstúpiť. Tým by ste všetkým dokázali svoj charakter a tiež, že osud Slovenska je u vás na prvom mieste. Že osud Slovenska nepredáte za ministerskú stoličku. Myslím že by to bolo dosť lacné.

Voliči vám aj tak každému dajú v ďalších voľbách vysvedčenie. A to bude podľa vašich skutkov nie slov. Vysvedčením pre Sulíka bude, že v politike skončil. Vy pán Matovič ak chcete čo najlepšie vysvedčenie ukážte veľkosť charakteru, nie kŕčovité držanie sa stoličky ministra financií. Veď máte najväčší poslanecký klub a vy máte v ňom hlavné slovo, takže nechápem o čo vám ide. Teraz nemáte na výber nikoho iného okrem SaS keď chcete dovládnuť, ale prídu nové voľby a budú tam nové strany.

V takýchto ťažkých časoch ako zažívame a ktoré nás ešte čakajú nevidím priestor pre stranu ako SaS, ktorá sa bije za bohatých. Je takmer isté, že strana Za ľudí sa do parlamentu nedostane. Takže trochu rozmýšľajte, ale nie s klapkami na očiach. Treba vidieť širšie súvislosti. Je lepšie prehrať pár bitiek, ale vyhrať vojnu. Kto však nevie prehrávať, zrejme nie je pripravený ani na výhry.

Ak neveríte páni politici dajte si urobiť prieskum čo chcú od vás ľudia, či riešenie vašich postov alebo riešenie problémov, ktoré ľudí čakajú v týchto extrémne ťažkých časoch. Toto čo predvádzate je na smiech. Ak to nedokážete pochopiť dajte si urobiť prieskum, lebo vy už asi ničomu neveríte len prieskumom.

Ľudí skutočne zaujíma či budú mať čo jesť, kde bývať, či v zime nebudú mrznúť. A nie kto bude sedieť na akej stoličke. Treba robiť opatrenia na zmiernenie extrémneho sucha, ktoré tu zrejme bude aj v ďalších rokoch. Žijeme v extrémnych časoch, kedy treba tvrdo pracovať a hľadať čo najlepšie riešenia, aby dopady na našu ekonomiku a obyvateľstvo neboli až tak zdrvujúce. Veď sa tam už ZOBUĎTE v tej vládnej koalícii!

Páchateľ a obeť, nevedomosť a vedomosť.

24.05.2024

Stáva sa, že nejakí ľudia sa dostanú do situácie, kde trpia. Sme cítiace bytosti a mnohým je ľúto, že títo ľudia trpia. Aj ja som sa často zamýšľal nad tým, že aké to má niekto ťažké. Môže dôjsť dokonca k situácii, že sme z toho rozhorčení. Predstavme si však teraz 2 konkrétnych ľudí, jeden tomu druhému ubližuje – je páchateľ a druhý trpí od páchateľa [...]

Tvrdenie temna a tvrdenie Svetla.

22.05.2024

Sú také 2 základné teórie o našom živote a tomto svete: 1. Žijeme len teraz jediný krát Táto teória hovorí zhruba toto. Ducha nevidím ani záhrobný svet – takže neexistujú. Keď je len jeden tento život, tak načo prílišná prudéria a moralizovanie, treba si troška dopriať ako sa vraví a to na všetkých frontoch. Ak to inak nejde tak treba použiť aj nedovolené [...]

Ako robiť politickú kampaň v týchto pohnutých časoch.

18.05.2024

Oceňujem že všetky politické strany teraz utlmili svoju činnosť. To sa však dá len do určitého času. Aj keď je premiér v kritickom stave veci musia ísť ďalej. Blížia sa eurovoľby. Ako by mali politické strany kampaňovať? Je to jednoduché, moderátori to zvykli pripomínať. Treba hovoriť o svojich predstavách, víziách a riešeniach. U nás na Slovensku sa politika [...]

Viktor Orbán

Orbán pred eurovoľbami pritvrdzuje: Nepošleme mladých Maďarov do vojen cudzích krajín. Gulyás školil Macrona

28.05.2024 18:25

Šéf úradu maďarskej vlády zase vyzval francúzskeho prezidenta, aby rešpektoval fakty v kampani do nadchádzajúcich eurovolieb.

SR Bratislava RTVS protestný pochod BAX

Stíchne RTVS na tri hodiny? Šimkovičová hovorí o koordinovanej akcii organizátorov, vedenia a politických strán

28.05.2024 18:17

Podľa rezortu kultúry nemajú zamestnanci na tento typ protestu „zákonom priznanú možnosť“ a nemôžu „organizovane prerušiť výkon práce".

Pellegrini, Čaputová, atentát, vyhlásenie

Čaputová vetovala novelu zákona o FPU: Legislatíva môže ohroziť slobodu umenia

28.05.2024 18:02

V ustanovení novely vidí rozpor s ústavou, legislatíva môže podľa nej ohroziť slobodu umenia.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínsky parlament prelomil veto prezidentky k zákonu o zahraničných agentoch

28.05.2024 17:56

Prezidentka má teraz päť dní na to, aby zákon potvrdila. Ak tak neurobí, podpíše ho predseda parlamentu.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 575
Celková čítanosť: 1398604x
Priemerná čítanosť článkov: 2432x

Autor blogu

Kategórie