Založ si blog

Pán Matovič odstúpte z postu ministra financií SR.

Pán Matovič pochopte už konečne, že Sulík s jeho SaS je politickou mŕtvolou. Sulík to ešte nechápe ani členovia jeho strany. Ale podľa mňa je už rozhodnuté o jeho politickom osude a osude jeho strany. Aj keď by sa SaS nejakým zázrakom dostala do parlamentu, do vládnej koalície ich už nikto nezoberie. Kalkulujú, špekulujú pozerajú prieskumy preferencií, ale to je všetko len práca rozumu, to nestačí. Svojimi postojmi si sami nalepili na čelo nálepku váľačov vlád a tých čo si dávajú ultimatívne podmienky, čo sa v koalícii nenosí. Takže oni už podľa mňa v politike skončili.

Teraz ku vám pán Matovič. Môžete použiť milión argumentov na obhajobu vášho ministerského kresla a milión krát môžete zopakovať vetu, že netreba uprednostňovať osobné a stranícke záujmy nad záujmy obyvateľov Slovenska. ALE vaše postoje a činy svedčia o úplnom opaku. Všetci vidia, že teraz urputne bojujete o svoju ministerskú stoličku. Keby bol u vás totiž záujem Slovenska naozaj na prvom mieste a váš koaličný partner by si dal ultimatívnu požiadavku na vaše odstúpenie, mali by ste odstúpiť. Tým by ste všetkým dokázali svoj charakter a tiež, že osud Slovenska je u vás na prvom mieste. Že osud Slovenska nepredáte za ministerskú stoličku. Myslím že by to bolo dosť lacné.

Voliči vám aj tak každému dajú v ďalších voľbách vysvedčenie. A to bude podľa vašich skutkov nie slov. Vysvedčením pre Sulíka bude, že v politike skončil. Vy pán Matovič ak chcete čo najlepšie vysvedčenie ukážte veľkosť charakteru, nie kŕčovité držanie sa stoličky ministra financií. Veď máte najväčší poslanecký klub a vy máte v ňom hlavné slovo, takže nechápem o čo vám ide. Teraz nemáte na výber nikoho iného okrem SaS keď chcete dovládnuť, ale prídu nové voľby a budú tam nové strany.

V takýchto ťažkých časoch ako zažívame a ktoré nás ešte čakajú nevidím priestor pre stranu ako SaS, ktorá sa bije za bohatých. Je takmer isté, že strana Za ľudí sa do parlamentu nedostane. Takže trochu rozmýšľajte, ale nie s klapkami na očiach. Treba vidieť širšie súvislosti. Je lepšie prehrať pár bitiek, ale vyhrať vojnu. Kto však nevie prehrávať, zrejme nie je pripravený ani na výhry.

Ak neveríte páni politici dajte si urobiť prieskum čo chcú od vás ľudia, či riešenie vašich postov alebo riešenie problémov, ktoré ľudí čakajú v týchto extrémne ťažkých časoch. Toto čo predvádzate je na smiech. Ak to nedokážete pochopiť dajte si urobiť prieskum, lebo vy už asi ničomu neveríte len prieskumom.

Ľudí skutočne zaujíma či budú mať čo jesť, kde bývať, či v zime nebudú mrznúť. A nie kto bude sedieť na akej stoličke. Treba robiť opatrenia na zmiernenie extrémneho sucha, ktoré tu zrejme bude aj v ďalších rokoch. Žijeme v extrémnych časoch, kedy treba tvrdo pracovať a hľadať čo najlepšie riešenia, aby dopady na našu ekonomiku a obyvateľstvo neboli až tak zdrvujúce. Veď sa tam už ZOBUĎTE v tej vládnej koalícii!

Immanuel – Syn človeka už bol tu.

26.09.2022

A zanechal dielo, v ktorom nás uvádza do všetkej pravdy. Presne tak ako nám to Ježiš prisľúbil. Cirkev mala podľa mňa viesť ľudí k Bohu a morálnej čistote až kým nepríde tento prisľúbený zázračný Radca. Tu však cirkev pochybila. Cirkevní hodnostári sa sami rozhodli objasňovať veci o ktorých nemali jasné vedenie. To bola veľká chyba za ktorú, dodnes pykajú [...]

Prečo ľudia neveria na karmu?

25.09.2022

Každý človek denne okolo seba niečo rozsieva. Dobrú náladu, pekné slová či škriepky, intrigy, klamstvá a podobne. Každý tu niečo po sebe zanecháme. Aj keď sa to na náhrobný kameň nepíše v pamäti svojho okolia ostane po nás aj to dobré aj to zlé. Je tu však aj teória o karme, ktorá hovorí, že zo všetkého svojho konania zožneme aj úrodu. Myslím, že ak existuje [...]

Dobrý zákon robí zázraky.

23.09.2022

Mám na mysli jeden konkrétny zákon a to o zálohovaní pet fliaš a plechoviek. Všimnite si ľudia, že vďaka tomuto zákonu sa z najväčších bordelárov stávajú najväčší recyklátori. Je to ekonomicky výhodné a chránime tak aj čistotu prírody. Keď má zrazu niečo cenu, tak to len tak nerozhadzujeme, ide totiž o naše peniaze. A povedzme si na rovinu všetko má svoju [...]

ČR / Česká republika / Hranica /

Česko dočasne obnoví kontroly na štátnych hraniciach so Slovenskom

26.09.2022 22:55, aktualizované: 23:29

Opatrenie začne platiť od polnoci zo stredy na štvrtok a bude trvať po nevyhnutne dlhú dobu.

Kuba

Kubánci v referende schválili zákon o rodine, umožňuje aj sobáše homosexuálov

26.09.2022 22:33

Zákon okrem iného umožňuje aj adopcie detí homosexuálnymi pármi.

Vladimir Putin / Alexander Lukašenko /

Lukašenko pred Putinom odsúdil ľudí, ktorí sa chcú vyhnúť službe v ruskej armáde

26.09.2022 21:43, aktualizované: 21:45

"Nech si utekajú," povedal bieloruský prezident Putinovi počas stretnutia v juhoruskom Soči.

Viktor Orbán

Orbán: Protiruské sankcie sa obrátili proti Európe

26.09.2022 19:05

Maďarský premiér vyzval na prímerie na Ukrajine a uviedol, že protiruské sankcie škodia európskej ekonomike.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 347
Celková čítanosť: 907196x
Priemerná čítanosť článkov: 2614x

Autor blogu

Kategórie