Založ si blog

Partnerstvá bez milovania.

Sú partnerstvá kde prídu deti a intímny život partnerov začne byť minimálny alebo až žiadny. Takto vlastne núti jeden z partnerov toho druhého do celibátu. Pokiaľ obidvaja partneri nemajú záujem o intímnosti, čo časom príde je to prirodzené. Ale myslím si že, je neférové keď jeden z partnerov má záujem sa milovať a ten druhý nie. Pokiaľ tento svet riadia energie a energie prechádzajú aj nami samotnými, takýmto postojom jedného z partnerov dochádza podľa mňa k prerušeniu prirodzeného harmonického toku energií.

Žena má iné energie a iné energie má muž, ako to aj východné kultúry poznajú jingové a jangové energie. Pri sexe, čiže pri hrubohmotnom spojení muža a ženy dochádza k výmene energií, plodenie je dokonca vraj až na druhom mieste. Obrovské škody v tomto smere zrejme napáchala aj cirkev, keď prezentovala pohlavný styk medzi mužom a ženou ako hriech ako niečo nečisté. Keď sa pozrieme do prírody, myslím si, že nikoho nenapadne povedať, že párenie medzi zvieratami je nečisté. Naopak je to všeobecne považované za niečo prirodzené.

Ďalší aspekt je, že keď by nedochádzalo k sexuálnemu styku v určitom živočíšnom druhu, následkom by bolo, že tento druh vyhynie. Preto zrejme dnes sme už dospeli do štádia, že vnímame sexuálny styk medzi dvoma ľuďmi ktorí sú spolu, ako niečo prirodzené, čisté. Preto ak jeden z partnerov zanedbáva toho druhého alebo mu úplne odoprie milovať sa s ním, vystavuje tohto svojho partnera nútenému celibátu, nevere, rozchodu alebo rôznym sexuálnym deviáciám.

Čo z tohto je dobré? Podľa mňa nič. Keď sa dvaja dali dokopy určite to nebolo kvôli tomu, aby boli v celibáte, čiže je to podvod, sebectvo zo strany jedného partnera. Neveru zakazuje Boh ako niečo nečisté zlé. Rozchod je bolestivý pre oboch a trpia aj deti keď sú. A rôzne sexuálne úchylky, deformácie to hádam ani nemusím hovoriť. Dnes to už vychádza na povrch a katolícka cirkev ktorá si vymyslela povinný celibát s tým má tiež bohaté skúsenosti.

Dnes ľuďom vládne neústupčivosť, tvrdohlavosť, zatvrdnutosť srdca, neschopnosť odpustiť si a udobriť sa. Potom prichádza aj k javom kedy jeden z partnerov prestane dávať druhému sexuálne uspokojenie. Dochádza pri tom akoby k zastaveniu toku jednej energie. A keď sa pozrieme na náš svet, na prírodu ako je všetko so všetkým poprepájané, je len logické, že niečo takéto bude mať neblahé následky.

Existuje čistá sexualita a špinavá sexualita. Podľa mňa čistá prirodzená sexualita je medzi partnermi, ktorí sú spolu. Špinavú sexualitu vnímam ako zverejňovanie nahoty a aktov. Pripadá mi to, že existuje prirodzený tlak naplniť svoju sexualitu. A keď sa čím ďalej viac ventilov čistej sexuality uzatvára, zvýšený tlak v celom systéme otvára ďalšie a ďalšie ventily špinavej sexuality, čo aj vidíme v telke a na internete. Lenže problém je, že kým čistá sexualita by mala mať blahodárne účinky na celú zem, tak špinavá sexualita bude mať zrejme zničujúce účinky.

Vidíme to všade okolo seba, do popredia sa dostávajú kadejaké sexuálne pomôcky, aby sa človek mohol uspokojiť sám, umelo. To je len prejav nezdravosti, neochoty milovať sa a odpúšťať si. Je to podľa mňa smutné, nič nenahradí prirodzený pohlavný styk medzi dvomi partnermi, keď si navzájom radostne dávajú.

Ďalšia rovina toho keď jeden z partnerov odopiera tomu druhému sexuálne uspokojenie je, že ho necháva akoby smädného a hladného. Ježiš povedal čo sejete, to zožnete. Takže teraz pri zvýšenom tlaku Svetla sa môže stať, že tieto nezdravé postoje vyrastú a dozrú až do štádia, že všetci budeme smädní a hladní. Neprší, Európa je vysušená a v plameňoch. Klesajú spodné vody a vyschýnajú potoky a rieky. Chýba im totiž životodarný element, dážď. Vody je pritom na planéte dosť. Ale celý klimatický systém akoby sa zbláznil, nefunguje dobre. Dážď je akoby umelo zadržiavaný.

Ľudstvo a zborený most k Svetlu.

03.03.2024

O významnej úlohe žien a zhubnom konaní väčšiny ľudstva píše Abd-ru-shin nasledovné: „Tak je človek vo svojom nesprávnom pôsobení, ktoré sa ukázalo v tomto stvorení ako brzdiace, rušivé a trvale škodlivé, dnes nakoniec opovrhovaný vlastnou vinou pre svoje smiešne chcenie vedieť všetko lepšie. Svoje odvrhnutie si tvrdošijne sám vynútil, keďže sa urobil [...]

Sila svedomia.

29.02.2024

Predstavte si človeka, ktorého nahovoria na krádež alebo niekomu ublížiť, s tým že „sa to nikto nedozvie“. Alebo si predstavme ženu, ktorú nahovoria, aby si zarobila sexom. Keby aj došlo k tomu, že o týchto veciach sa naozaj nikto nikdy nedozvie, minimálne 1 človek to vždy vie – ten čo to spáchal. Náš vnútorný hlas nás často v takých prípadoch mučí a neustále [...]

Slovensko – Bohorúhačský národ.

25.02.2024

Táto neresť sa v našom národe veľmi rozmohla. Meno Stvoriteľove berú nadarmo muži, ženy dokonca aj deti. Veľmi zlé je podľa mňa to, že meno Stvoriteľove sa používa dokonca ako nadávka. Teraz zapojte svoj cit aj rozum. Ak neexistuje Boh má zmysel brať toto Jeho meno nadarmo? V podstate je to absurdita používať meno niekoho kto neexistuje. Ale ak Stvoriteľ naopak existuje a [...]

gaza, pásmo gazy, humanitárna pomoc

Jordánsko, USA, Francúzsko a Egypt zhodili do Gazy doteraz najväčšiu dodávku humanitárnej pomoci

05.03.2024 15:42

Letecky je však podľa humanitárnych organizácií aj vlád do Gazy možné dopraviť len zlomok potrebnej pomoci.

balón

Poľsko vyšetruje tri neidentifikované balóny nájdené neďaleko Kaliningradu

05.03.2024 15:12

Poľský minister obrany uviedol, že pravdepodobne ide o meteorologické balóny.

česko, Petr Pavel, Emmanuel Macron

Macron vyzval spojencov, aby neboli zbabelí. Rusko nesmie vyhrať, kroky Česka sú významné, povedal v Prahe

05.03.2024 15:05, aktualizované: 15:50

Rusko nesmie zvíťaziť vo vojne na Ukrajine. Je nutné podporovať ukrajinský ľud a tamojšiu armádu tak dlho, ako to bude potrebné.

Robert Fico

Fico: Keby som mal právomoc odvolať predsedu Ústavného súdu, tak ho odvolám

05.03.2024 15:04, aktualizované: 15:57

Predseda ÚS Fiačan by mal podľa Fica odstúpiť.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 553
Celková čítanosť: 1347996x
Priemerná čítanosť článkov: 2438x

Autor blogu

Kategórie