Založ si blog

Partnerstvá bez milovania.

Sú partnerstvá kde prídu deti a intímny život partnerov začne byť minimálny alebo až žiadny. Takto vlastne núti jeden z partnerov toho druhého do celibátu. Pokiaľ obidvaja partneri nemajú záujem o intímnosti, čo časom príde je to prirodzené. Ale myslím si že, je neférové keď jeden z partnerov má záujem sa milovať a ten druhý nie. Pokiaľ tento svet riadia energie a energie prechádzajú aj nami samotnými, takýmto postojom jedného z partnerov dochádza podľa mňa k prerušeniu prirodzeného harmonického toku energií.

Žena má iné energie a iné energie má muž, ako to aj východné kultúry poznajú jingové a jangové energie. Pri sexe, čiže pri hrubohmotnom spojení muža a ženy dochádza k výmene energií, plodenie je dokonca vraj až na druhom mieste. Obrovské škody v tomto smere zrejme napáchala aj cirkev, keď prezentovala pohlavný styk medzi mužom a ženou ako hriech ako niečo nečisté. Keď sa pozrieme do prírody, myslím si, že nikoho nenapadne povedať, že párenie medzi zvieratami je nečisté. Naopak je to všeobecne považované za niečo prirodzené.

Ďalší aspekt je, že keď by nedochádzalo k sexuálnemu styku v určitom živočíšnom druhu, následkom by bolo, že tento druh vyhynie. Preto zrejme dnes sme už dospeli do štádia, že vnímame sexuálny styk medzi dvoma ľuďmi ktorí sú spolu, ako niečo prirodzené, čisté. Preto ak jeden z partnerov zanedbáva toho druhého alebo mu úplne odoprie milovať sa s ním, vystavuje tohto svojho partnera nútenému celibátu, nevere, rozchodu alebo rôznym sexuálnym deviáciám.

Čo z tohto je dobré? Podľa mňa nič. Keď sa dvaja dali dokopy určite to nebolo kvôli tomu, aby boli v celibáte, čiže je to podvod, sebectvo zo strany jedného partnera. Neveru zakazuje Boh ako niečo nečisté zlé. Rozchod je bolestivý pre oboch a trpia aj deti keď sú. A rôzne sexuálne úchylky, deformácie to hádam ani nemusím hovoriť. Dnes to už vychádza na povrch a katolícka cirkev ktorá si vymyslela povinný celibát s tým má tiež bohaté skúsenosti.

Dnes ľuďom vládne neústupčivosť, tvrdohlavosť, zatvrdnutosť srdca, neschopnosť odpustiť si a udobriť sa. Potom prichádza aj k javom kedy jeden z partnerov prestane dávať druhému sexuálne uspokojenie. Dochádza pri tom akoby k zastaveniu toku jednej energie. A keď sa pozrieme na náš svet, na prírodu ako je všetko so všetkým poprepájané, je len logické, že niečo takéto bude mať neblahé následky.

Existuje čistá sexualita a špinavá sexualita. Podľa mňa čistá prirodzená sexualita je medzi partnermi, ktorí sú spolu. Špinavú sexualitu vnímam ako zverejňovanie nahoty a aktov. Pripadá mi to, že existuje prirodzený tlak naplniť svoju sexualitu. A keď sa čím ďalej viac ventilov čistej sexuality uzatvára, zvýšený tlak v celom systéme otvára ďalšie a ďalšie ventily špinavej sexuality, čo aj vidíme v telke a na internete. Lenže problém je, že kým čistá sexualita by mala mať blahodárne účinky na celú zem, tak špinavá sexualita bude mať zrejme zničujúce účinky.

Vidíme to všade okolo seba, do popredia sa dostávajú kadejaké sexuálne pomôcky, aby sa človek mohol uspokojiť sám, umelo. To je len prejav nezdravosti, neochoty milovať sa a odpúšťať si. Je to podľa mňa smutné, nič nenahradí prirodzený pohlavný styk medzi dvomi partnermi, keď si navzájom radostne dávajú.

Ďalšia rovina toho keď jeden z partnerov odopiera tomu druhému sexuálne uspokojenie je, že ho necháva akoby smädného a hladného. Ježiš povedal čo sejete, to zožnete. Takže teraz pri zvýšenom tlaku Svetla sa môže stať, že tieto nezdravé postoje vyrastú a dozrú až do štádia, že všetci budeme smädní a hladní. Neprší, Európa je vysušená a v plameňoch. Klesajú spodné vody a vyschýnajú potoky a rieky. Chýba im totiž životodarný element, dážď. Vody je pritom na planéte dosť. Ale celý klimatický systém akoby sa zbláznil, nefunguje dobre. Dážď je akoby umelo zadržiavaný.

Ako zákonníci a farizeji Ježiša pranierovali.

18.07.2024

Zrejme sa každému vybavia úryvky z Biblie, kde zákonníci a farizeji chceli Ježiša verejne zdiskreditovať záludnými otázkami a tiež ako ho kritizovali. Ježiš toto všetko ustál, ale oni boli presvedčení, že nie je pravý Mesiáš a neprestávali s útokmi na neho. Kritizovali ho a osočovali, naschvál ho nazývali tesárov syn, aby dali najavo že je oproti nim laik. Prešlo cca [...]

Čo by ste dali za večný život?

16.07.2024

Podľa Abd-ru-shina Stvoriteľ od nás žiada, aby sme sa sami namáhali a hľadali pravdu aj cestu k Nemu. Za druhé od nás žiada vnútornú čistotu – to znamená zbaviť sa nenávisti, závisti, zlosti, promiskuity a podobne. Mladí ľudia veľmi na pozemskú smrť nemyslia, seniori sú k smrti bližšie preto predpokladám, že na smrť aj viac myslia. To však nijako mladých nemusí [...]

Kde udrú živly nemusí byť náhoda.

09.07.2024

Abd-ru-shin nám vysvetľuje, že bytosti prírody sú plne vo vôli Božej. Bytosti prírody udržiavajú vo stvorení krehkú rovnováhu. Takže je dosť pravdepodobné, že keď sú niekde ľudia, ktorí narušia túto rovnováhu napríklad svojou vnútornou nečistotou, zareagujú na to aj živly narušením rovnováhy. Môže dôjsť k prudkým lejakom, vetru a podobne. Ako sme to napríklad [...]

Peter Pellegrini

Pellegrini podpísal novelu trestného zákona

25.07.2024 15:39

Prezident Peter Pellegrini podpísal vo štvrtok novelu Trestného zákona reagujúcu na pripomienky Európskej komisie (EK).

moskva

Po páde z okna svojho bytu zomrela popredná ruská ekonómka

25.07.2024 15:36

Bonadarenkovú chválili za jej dlhodobé prognózy hospodárskeho rozvoja krajiny.

F-16

Vzdušný incident nad Aljaškou: Americké a kanadské stíhačky vs. čínske a ruské bombardéry

25.07.2024 15:23

NORAD bude naďalej monitorovať aktivity konkurentov v blízkosti Severnej Ameriky a reagovať na prítomnosť prítomnosťou, uviedlo veliteľstvo.

dron

Ruské útočné drony dopadli na územie NATO, v Rumunsku sa rozhučali sirény

25.07.2024 14:25

Bukurešť varovala obyvateľov pred možným pádom trosiek dronov.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 589
Celková čítanosť: 1436482x
Priemerná čítanosť článkov: 2439x

Autor blogu

Kategórie