Založ si blog

Partnerstvá bez milovania.

Sú partnerstvá kde prídu deti a intímny život partnerov začne byť minimálny alebo až žiadny. Takto vlastne núti jeden z partnerov toho druhého do celibátu. Pokiaľ obidvaja partneri nemajú záujem o intímnosti, čo časom príde je to prirodzené. Ale myslím si že, je neférové keď jeden z partnerov má záujem sa milovať a ten druhý nie. Pokiaľ tento svet riadia energie a energie prechádzajú aj nami samotnými, takýmto postojom jedného z partnerov dochádza podľa mňa k prerušeniu prirodzeného harmonického toku energií.

Žena má iné energie a iné energie má muž, ako to aj východné kultúry poznajú jingové a jangové energie. Pri sexe, čiže pri hrubohmotnom spojení muža a ženy dochádza k výmene energií, plodenie je dokonca vraj až na druhom mieste. Obrovské škody v tomto smere zrejme napáchala aj cirkev, keď prezentovala pohlavný styk medzi mužom a ženou ako hriech ako niečo nečisté. Keď sa pozrieme do prírody, myslím si, že nikoho nenapadne povedať, že párenie medzi zvieratami je nečisté. Naopak je to všeobecne považované za niečo prirodzené.

Ďalší aspekt je, že keď by nedochádzalo k sexuálnemu styku v určitom živočíšnom druhu, následkom by bolo, že tento druh vyhynie. Preto zrejme dnes sme už dospeli do štádia, že vnímame sexuálny styk medzi dvoma ľuďmi ktorí sú spolu, ako niečo prirodzené, čisté. Preto ak jeden z partnerov zanedbáva toho druhého alebo mu úplne odoprie milovať sa s ním, vystavuje tohto svojho partnera nútenému celibátu, nevere, rozchodu alebo rôznym sexuálnym deviáciám.

Čo z tohto je dobré? Podľa mňa nič. Keď sa dvaja dali dokopy určite to nebolo kvôli tomu, aby boli v celibáte, čiže je to podvod, sebectvo zo strany jedného partnera. Neveru zakazuje Boh ako niečo nečisté zlé. Rozchod je bolestivý pre oboch a trpia aj deti keď sú. A rôzne sexuálne úchylky, deformácie to hádam ani nemusím hovoriť. Dnes to už vychádza na povrch a katolícka cirkev ktorá si vymyslela povinný celibát s tým má tiež bohaté skúsenosti.

Dnes ľuďom vládne neústupčivosť, tvrdohlavosť, zatvrdnutosť srdca, neschopnosť odpustiť si a udobriť sa. Potom prichádza aj k javom kedy jeden z partnerov prestane dávať druhému sexuálne uspokojenie. Dochádza pri tom akoby k zastaveniu toku jednej energie. A keď sa pozrieme na náš svet, na prírodu ako je všetko so všetkým poprepájané, je len logické, že niečo takéto bude mať neblahé následky.

Existuje čistá sexualita a špinavá sexualita. Podľa mňa čistá prirodzená sexualita je medzi partnermi, ktorí sú spolu. Špinavú sexualitu vnímam ako zverejňovanie nahoty a aktov. Pripadá mi to, že existuje prirodzený tlak naplniť svoju sexualitu. A keď sa čím ďalej viac ventilov čistej sexuality uzatvára, zvýšený tlak v celom systéme otvára ďalšie a ďalšie ventily špinavej sexuality, čo aj vidíme v telke a na internete. Lenže problém je, že kým čistá sexualita by mala mať blahodárne účinky na celú zem, tak špinavá sexualita bude mať zrejme zničujúce účinky.

Vidíme to všade okolo seba, do popredia sa dostávajú kadejaké sexuálne pomôcky, aby sa človek mohol uspokojiť sám, umelo. To je len prejav nezdravosti, neochoty milovať sa a odpúšťať si. Je to podľa mňa smutné, nič nenahradí prirodzený pohlavný styk medzi dvomi partnermi, keď si navzájom radostne dávajú.

Ďalšia rovina toho keď jeden z partnerov odopiera tomu druhému sexuálne uspokojenie je, že ho necháva akoby smädného a hladného. Ježiš povedal čo sejete, to zožnete. Takže teraz pri zvýšenom tlaku Svetla sa môže stať, že tieto nezdravé postoje vyrastú a dozrú až do štádia, že všetci budeme smädní a hladní. Neprší, Európa je vysušená a v plameňoch. Klesajú spodné vody a vyschýnajú potoky a rieky. Chýba im totiž životodarný element, dážď. Vody je pritom na planéte dosť. Ale celý klimatický systém akoby sa zbláznil, nefunguje dobre. Dážď je akoby umelo zadržiavaný.

Immanuel – Syn človeka už bol tu.

26.09.2022

A zanechal dielo, v ktorom nás uvádza do všetkej pravdy. Presne tak ako nám to Ježiš prisľúbil. Cirkev mala podľa mňa viesť ľudí k Bohu a morálnej čistote až kým nepríde tento prisľúbený zázračný Radca. Tu však cirkev pochybila. Cirkevní hodnostári sa sami rozhodli objasňovať veci o ktorých nemali jasné vedenie. To bola veľká chyba za ktorú, dodnes pykajú [...]

Prečo ľudia neveria na karmu?

25.09.2022

Každý človek denne okolo seba niečo rozsieva. Dobrú náladu, pekné slová či škriepky, intrigy, klamstvá a podobne. Každý tu niečo po sebe zanecháme. Aj keď sa to na náhrobný kameň nepíše v pamäti svojho okolia ostane po nás aj to dobré aj to zlé. Je tu však aj teória o karme, ktorá hovorí, že zo všetkého svojho konania zožneme aj úrodu. Myslím, že ak existuje [...]

Dobrý zákon robí zázraky.

23.09.2022

Mám na mysli jeden konkrétny zákon a to o zálohovaní pet fliaš a plechoviek. Všimnite si ľudia, že vďaka tomuto zákonu sa z najväčších bordelárov stávajú najväčší recyklátori. Je to ekonomicky výhodné a chránime tak aj čistotu prírody. Keď má zrazu niečo cenu, tak to len tak nerozhadzujeme, ide totiž o naše peniaze. A povedzme si na rovinu všetko má svoju [...]

ČR / Česká republika / Hranica /

Česko dočasne obnoví kontroly na štátnych hraniciach so Slovenskom

26.09.2022 22:55, aktualizované: 23:29

Opatrenie začne platiť od polnoci zo stredy na štvrtok a bude trvať po nevyhnutne dlhú dobu.

Kuba

Kubánci v referende schválili zákon o rodine, umožňuje aj sobáše homosexuálov

26.09.2022 22:33

Zákon okrem iného umožňuje aj adopcie detí homosexuálnymi pármi.

Vladimir Putin / Alexander Lukašenko /

Lukašenko pred Putinom odsúdil ľudí, ktorí sa chcú vyhnúť službe v ruskej armáde

26.09.2022 21:43, aktualizované: 21:45

"Nech si utekajú," povedal bieloruský prezident Putinovi počas stretnutia v juhoruskom Soči.

Viktor Orbán

Orbán: Protiruské sankcie sa obrátili proti Európe

26.09.2022 19:05

Maďarský premiér vyzval na prímerie na Ukrajine a uviedol, že protiruské sankcie škodia európskej ekonomike.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 347
Celková čítanosť: 907207x
Priemerná čítanosť článkov: 2614x

Autor blogu

Kategórie