Založ si blog

Čo nám bráni stavať nové elektrárne?

Dúfam že Európa pochopila, že potrebuje byť energeticky sebestačná. Navyše ak sa chce zbavovať uhoľných a jadrových elektrární, cestu vidím v masívnej výstavbe veterných, solárnych, bioplynových a iných ekologických elektrární s využitím obnoviteľných zdrojov.

Spoliehali sme sa na ruský plyn a dostali sme šok. Tak či tak zemný plyn sa raz vyčerpá, preto by bolo rozumné investovať do obnoviteľných zdrojov energie. Najlacnejšie je podľa mňa bolo využiť sily prírody ako vietor, slnko a podobne. Sú oblasti napríklad na nížinách kde často fúka vietor. Technológie na veterné elektrárne máme, je len na nás či do toho investujeme a získame čistý zdroj energie.

Za plytvanie považujem aj to, že sa málo využíva skládkový plyn. Odpadu produkujeme naozaj dosť. Pri jeho rozklade vznikajú rôzne látky ako oxid uhličitý a metán, ktoré prispievajú k otepľovaniu. Využitím, spaľovaním týchto plynov by sme mohli pomôcť prírode a ešte získať aj nejaké množstvo elektrickej energie. Solárne panely a fotovoltaika môžu byť inštalované priamo na budovách. Tie by mohli byť energeticky sebestačné a dokonca dodávať elektrinu do siete a nemusela by sa kvôli tomu zaberať pôda.

Do budúcna sa predpokladá rozvoj elektromobility. Ak už dnes skolaboval trh s elektrinou, bolo by zrejme vhodné začať s budovaním nových domácich zdrojov. Vyzerá to, že elektriny je v Európe málo. A čo bude o 5 – 10 rokov, keď si Európa dala sama záväzok postupne sa zbaviť áut so spaľovacím motorom? Asi by si mali kompetentní pozrieť nejaké grafy. Neviem konkrétne čísla, ale keď to už teraz kolabuje, tak zrejme potrebujeme vybudovať nové elektrárne, ktoré využijú zdroje dostupné v Európe.

Ľudstvo a zborený most k Svetlu.

03.03.2024

O významnej úlohe žien a zhubnom konaní väčšiny ľudstva píše Abd-ru-shin nasledovné: „Tak je človek vo svojom nesprávnom pôsobení, ktoré sa ukázalo v tomto stvorení ako brzdiace, rušivé a trvale škodlivé, dnes nakoniec opovrhovaný vlastnou vinou pre svoje smiešne chcenie vedieť všetko lepšie. Svoje odvrhnutie si tvrdošijne sám vynútil, keďže sa urobil [...]

Sila svedomia.

29.02.2024

Predstavte si človeka, ktorého nahovoria na krádež alebo niekomu ublížiť, s tým že „sa to nikto nedozvie“. Alebo si predstavme ženu, ktorú nahovoria, aby si zarobila sexom. Keby aj došlo k tomu, že o týchto veciach sa naozaj nikto nikdy nedozvie, minimálne 1 človek to vždy vie – ten čo to spáchal. Náš vnútorný hlas nás často v takých prípadoch mučí a neustále [...]

Slovensko – Bohorúhačský národ.

25.02.2024

Táto neresť sa v našom národe veľmi rozmohla. Meno Stvoriteľove berú nadarmo muži, ženy dokonca aj deti. Veľmi zlé je podľa mňa to, že meno Stvoriteľove sa používa dokonca ako nadávka. Teraz zapojte svoj cit aj rozum. Ak neexistuje Boh má zmysel brať toto Jeho meno nadarmo? V podstate je to absurdita používať meno niekoho kto neexistuje. Ale ak Stvoriteľ naopak existuje a [...]

somálsko, záplavy, El Niňo

Klimatický jav El Niňo prinesie od marca do mája nadpriemerné teploty, upozorňujú meteorológovia

05.03.2024 14:18

El Niňo je klimatický jav prejavujúci sa zvyšovaním teploty povrchu oceánu v rozsiahlych oblastiach centrálnej a východnej časti rovníkového Tichého oceánu.

dupkala

Prešovský mestský poslanec Dupkala dostal za korupciu päť rokov väzenia

05.03.2024 13:19, aktualizované: 14:24

Dupkala mal podľa obžaloby žiadať od investora tréningovej ľadovej plochy v apríli 2018 úplatok vo výške 20-tisíc eur.

Armata, Rusko

Ruský 'zázračný' tank sa vyhýba službe. Armatu proti Ukrajine nechcú poslať

05.03.2024 12:36

Na papieri vyzerá tento stroj takmer zázračne, avšak do vojny proti Ukrajine ho Rusi nepošlú.

nehoda

Pripravte sa na kolóny. V Bratislave na D1 sa prevrátil kamión, úsek je uzavretý

05.03.2024 12:22

Z dôvodu odstraňovania následkov na nevyhnutný čas odklonia premávku na diaľnicu D2.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 553
Celková čítanosť: 1347888x
Priemerná čítanosť článkov: 2437x

Autor blogu

Kategórie