Založ si blog

Akcelerátory zla.

Častokrát sa ľudia čudujú, kde sa berie vo svete toľko zla. Na druhej strane pozeráme na ľudí a hovoríme si, veď nie sú až tak zlí. Ale niečo v tejto rovnici nesedí. Je to akýsi pokrivený pohľad alebo pohľad ktorý nejde až tak do hĺbky alebo nechce vidieť všetky premenné. Z takéhoto pohľadu sa dokonca vytvárajú až také názory, že ako to Stvoriteľ všetko môže dopustiť alebo že Stvoriteľ jednoducho nemôže existovať keď sa dejú takéto zlé veci a ON s tým nič nerobí.

Lenže pri takomto klasickom cirkvou ovplyvnenom pohľade sme úplne vylúčili karmu – čiže Ježišove čo sejete, to zožnete! Ježiš nehovoril nič zbytočné a tomto hovoril ako o zákone, o akomsi nutnom dôsledku nášho konania.

Ďalej sme pri takom pohľade zabudli na naše vlastné aj drobné chyby. Ale tak ako z malých kvapiek dažďa môže vzniknúť veľké jazero, tak z malých chýb môžu vznikať postupne aj veľké utrpenia. Pozrime sa sami na seba. Sú určité situácie kedy reagujeme automaticky spontánne určitým spôsobom. Ale keď sa spätne pozrieme na tieto svoje spontánne reakcie, zistíme že nie vždy sú správne a stáva sa, že naše malé reakcie sa stávajú aktivátormi zlých emócií.

Jednoducho že zareagujeme neprimerane a niekomu tým ublížime, čo môže spôsobiť kolotoč zlých reakcií. Ten komu sme ublížili nám to môže chcieť odplatiť a my stupňujeme svoju obranu a situáciu hrotíme. Alebo aj to, že ten človek potom môže tiež tak reagovať voči iným ľuďom ako sme my voči nemu reagovali a tak sa zlé emócie šíria ako požiar.

Skúsme sa na to celé pozrieť aj tak, že od Stvoriteľa prichádza neutrálna energia. My by sme ju mali využívať na tvorenie dobrých a pekných vecí. Mimozemšťania nám tu po zemi zatiaľ žiadny nebehajú, takže všetko zlé čo sa napáchalo môžeme pripísať len nám samotným ľuďom. Ak naozaj Stvoriteľ votkal do svojho diela Zákon „čo sejete, to zožnete!“, tak je to dokonalé dielo.

Len ľudia nedokážu alebo nechcú pochopiť, že keď robia niečo zlé hoci si to rôzne zdôvodňujú, jednoducho podľa absolútnej spravodlivosti a Zákona „čo sejete, to zožnete!“, sa im nutne musí vrátiť tiež len to zlé ale ešte zosilnené. Potom je tu na zemi veľa kriku, plaču a bolesti, hoci sme tu mali vytvoriť napodobeninu RAJA.

Glorifikácia alkoholu.

07.08.2022

Následky nadmerného pitia alkoholu už zrejme asi videl každý. Príležitostná opitosť je zrejme ešte to najmenej. Najhoršie je na tom to, že ľudia ktorí popíjajú dlhodobo majú už potom vážne zdravotné problémy alebo mnoho ľudí každý rok aj umiera na smrť spôsobenú alkoholom. Ale prečo sa to deje? Prečo ľudia tak často a tak radi siahajú po alkohole? Ja si myslím, [...]

Čo sejeme okolo seba?

04.08.2022

Predstavte si dvoch ľudí a ich medziľudské vzťahy. Nech sú ich vzťahy ako nejaká záhrada. Keď robia dobré veci a správajú sa pekne akoby vysievali užitočné rastliny ktoré prinášajú chutné plody a krásne kvety. Naproti tomu ak si ubližujú a sú k sebe odporní akoby sadili tŕne, bodliaky a jedovaté rastliny. Dajme naším dvom osobám aj mená napríklad Jozef a Peter. [...]

Ježiš: Každý kto pácha hriech, je otrokom hriechu.

30.07.2022

Zamysleli ste sa niekedy ako môžeme byť otrokmi hriechu? Duch pravdy vysvetľuje, že je to kvôli karmickým následkom nášho zlého konania. Jednoducho, že existuje Zákon zvratného pôsobenia, ktorý je votkaný do celého stvorenia. A pôvodcovi prináša dobré alebo zlé následky presne podľa konania každého. Presne v zmysle Ježišovho čo sejete, to zožnete. Takže ak existuje [...]

Čína koronavírus peking

Mjanmarský veľvyslanec v Číne zomrel, mal dostať infarkt

08.08.2022 09:28

Ide už o štvrtého veľvyslanca, ktorý v Číne za posledný rok zomrel.

China Taiwan

Čína oznámila pokračovanie vojenského cvičenia okolo Taiwanu

08.08.2022 09:00

Rozsiahle manévre sa mali pôvodne skončiť v nedeľu.

António Guterres

Guterres: Hrozba jadrového konfliktu je po desaťročiach späť

08.08.2022 08:32

Generálny tajomník OSN varoval, že "ľudstvo sa hrá s nabitou zbraňou", keď sa vo svete – od Ukrajiny po Blízky východ a Kórejský polostrov – množia krízy s možnosťou vzniku nukleárnej katastrofy.

Kardinál Jozef Tomko

Zomrel kardinál Jozef Tomko, patril k najvplyvnejším ľuďom vo Vatikáne

08.08.2022 08:00, aktualizované: 09:40

Jozef Tomko zomrel v Ríme vo veku 98 rokov.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 340
Celková čítanosť: 878759x
Priemerná čítanosť článkov: 2585x

Autor blogu

Kategórie