Založ si blog

Ježiš: Každý kto pácha hriech, je otrokom hriechu.

Zamysleli ste sa niekedy ako môžeme byť otrokmi hriechu? Duch pravdy vysvetľuje, že je to kvôli karmickým následkom nášho zlého konania. Jednoducho, že existuje Zákon zvratného pôsobenia, ktorý je votkaný do celého stvorenia. A pôvodcovi prináša dobré alebo zlé následky presne podľa konania každého. Presne v zmysle Ježišovho čo sejete, to zožnete. Takže ak existuje takýto zákon a niekto urobí niečo zlé – vyzerá to, že nie je možné vyhnúť sa následkom. Jednoducho páchateľ hriechu sa stáva otrokom, pokiaľ si svoju vinu neodpyká, neodčiní.

Naproti tomu sú tu cirkevné výklady. Benevolentné odpúšťanie hriechov ako na bežiacom páse – stačí oľutovať, dva Otčenáše, tri Zdravasy a podobne. Takisto cirkevníci dokonca vymysleli predávanie odpustkov. Takže cirkev hovorí, že vám môže vymazať hriech individuálne podľa ich uváženia.

Ľudia sami porozmýšľajte čo viac hovorí o Božej dokonalosti a dokonalej Božej spravodlivosti. Či je to samočinne automaticky na každého pôsobiaci zákon alebo individuálne posudzovanie cirkvi? Môžeme tiež rozmýšľať či postup cirkvi nie je popieraním zákona o ktorom hovoril Ježiš.

Keby radšej cirkevníci pri spovediach alebo iných príležitostiach upozorňovali ľudí na Božiu spravodlivosť – čo sejete, to zožnete. A keď sa niekto prizná k spáchaniu niečoho zlého áno nech prosí pokorne o odpustenie, ale aj toho človeka, ktorému spôsobil škodu. Nech úprimne oľutuje svoje konanie. ALE HLAVNE nech sa pripraví na spätné účinky svojho konania. A ten páchateľ zlého sa až potom vyslobodí z otroctva hriechu, keď splatí svoju vinu.

Spätné účinky sa môžu zmierniť ak tento páchateľ zlého činu, začne konať dobré skutky. Tu vidím priestor na zmiernenie spravodlivého trestu a nie v kupovaní si cirkevných odpustkov.

Pozrite sa do svojho vnútra. Podľa mňa väčšina ľudí považuje za spravodlivé, aby páchateľovi zlého činu bolo odpustené až potom keď úprimne oľutuje svoje konanie, poprosí o odpustenie Boha aj poškodeného, ALE HLAVNE zažije na sebe to čo spôsobil svojmu blížnemu. Myslím si že takto vnímame prirodzenú spravodlivosť. Samozrejme, že pred týmito účinkami nikoho neochráni nič ani pozemská smrť.

Cirkevný prístup k odpusteniu viny preto vnímam ako kontraproduktívny a zdeformovaný. Cirkevníci vytvorili vlastné spôsoby ako odpustiť vinu, ale nemyslím si, že zodpovedajú realite. Pripísali totiž prílišnú moc sebe – cirkvi a akoby popreli zákony o ktorých hovoril Ježiš: čo sejete, to zožnete a každý kto pácha hriech, je otrokom hriechu.

Immanuel – Syn človeka už bol tu.

26.09.2022

A zanechal dielo, v ktorom nás uvádza do všetkej pravdy. Presne tak ako nám to Ježiš prisľúbil. Cirkev mala podľa mňa viesť ľudí k Bohu a morálnej čistote až kým nepríde tento prisľúbený zázračný Radca. Tu však cirkev pochybila. Cirkevní hodnostári sa sami rozhodli objasňovať veci o ktorých nemali jasné vedenie. To bola veľká chyba za ktorú, dodnes pykajú [...]

Prečo ľudia neveria na karmu?

25.09.2022

Každý človek denne okolo seba niečo rozsieva. Dobrú náladu, pekné slová či škriepky, intrigy, klamstvá a podobne. Každý tu niečo po sebe zanecháme. Aj keď sa to na náhrobný kameň nepíše v pamäti svojho okolia ostane po nás aj to dobré aj to zlé. Je tu však aj teória o karme, ktorá hovorí, že zo všetkého svojho konania zožneme aj úrodu. Myslím, že ak existuje [...]

Dobrý zákon robí zázraky.

23.09.2022

Mám na mysli jeden konkrétny zákon a to o zálohovaní pet fliaš a plechoviek. Všimnite si ľudia, že vďaka tomuto zákonu sa z najväčších bordelárov stávajú najväčší recyklátori. Je to ekonomicky výhodné a chránime tak aj čistotu prírody. Keď má zrazu niečo cenu, tak to len tak nerozhadzujeme, ide totiž o naše peniaze. A povedzme si na rovinu všetko má svoju [...]

ČR / Česká republika / Hranica /

Česko dočasne obnoví kontroly na štátnych hraniciach so Slovenskom

26.09.2022 22:55, aktualizované: 23:29

Opatrenie začne platiť od polnoci zo stredy na štvrtok a bude trvať po nevyhnutne dlhú dobu.

Kuba

Kubánci v referende schválili zákon o rodine, umožňuje aj sobáše homosexuálov

26.09.2022 22:33

Zákon okrem iného umožňuje aj adopcie detí homosexuálnymi pármi.

Vladimir Putin / Alexander Lukašenko /

Lukašenko pred Putinom odsúdil ľudí, ktorí sa chcú vyhnúť službe v ruskej armáde

26.09.2022 21:43, aktualizované: 21:45

"Nech si utekajú," povedal bieloruský prezident Putinovi počas stretnutia v juhoruskom Soči.

Viktor Orbán

Orbán: Protiruské sankcie sa obrátili proti Európe

26.09.2022 19:05

Maďarský premiér vyzval na prímerie na Ukrajine a uviedol, že protiruské sankcie škodia európskej ekonomike.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 347
Celková čítanosť: 907195x
Priemerná čítanosť článkov: 2614x

Autor blogu

Kategórie