Založ si blog

Pomstychtiví ľudia nedokážu nikdy nič veľké.

Myslím si že je to tak. Pretože pomstychtiví ľudia nie sú skutoční veriaci a preto nemôžu mať ani podporu Svetla. Keď niekto ublíži pomstychtivému človeku, ten sa chce okamžite pomstiť a to podľa svojho uváženia. Skutočne veriaci keď utrpí nejakú ujmu, tak si spytuje svedomie. Pýta sa sám seba v čom pochybil, či je toto trest za jeho nesprávne konanie?

Takže skutočne veriaci človek keď sa na neho valia pohromy, samozrejme sa bráni. Ide len o to či sa dokáže ubrániť? Ak nie a utrpí škodu mal by počkať na Božiu spravodlivosť. Toto sa zdá pre mnohých zrejme smiešna, ale ak je do stvorenia vložený zákon o sejbe a žatve, tak to až také smiešne nie je. Podľa tohto zákona potom aj vinník dostane presne taký trest ako si zaslúži, podľa toho či bol v práve, len vracal svoje utrpenie alebo naopak nebol v práve.

Podľa zákona zvratného pôsobenia sa musí nevyhnutne každému vrátiť aj s úrokami presne to čo zasial. Boh sa vyjadril v starom zákone ústami prorokov: „Moja je pomsta, ja odplatím!“. Podobne hovorí Ježiš čo sejete, to zožnete alebo kto mečom bojuje, mečom aj zahynie. Ježiš hovorí o akýchsi NUTNÝCH následkoch nášho konania.

Po okamžitej pomste siaha len človek, ktorý neverí na dokonalú Božiu spravodlivosť. Lebo keby jej veril neunáhlil by sa. Keď sa chce človek pomstiť aj keď je v práve pošpiňuje sa, viaže si na seba novú karmu. Ak sa chce pomstiť musí totiž ubližovať a napája sa tak na nízke energie. A tieto temné centrály pôsobia len deštrukčne, nedokážu vytvoriť nič výnimočné. Takže ani človek ktorý sa nechá ovládnuť hnevom a rýchlo siaha po pomste nemôže byť požehnaný a dokázať niečo veľké, pretože mu na to chýba spojenie so Svetlom so vznešenými budujúcimi centrálami, ktoré majú dostatok síl a schopností vybudovať niečo výnimočné.

Ľudstvo a zborený most k Svetlu.

03.03.2024

O významnej úlohe žien a zhubnom konaní väčšiny ľudstva píše Abd-ru-shin nasledovné: „Tak je človek vo svojom nesprávnom pôsobení, ktoré sa ukázalo v tomto stvorení ako brzdiace, rušivé a trvale škodlivé, dnes nakoniec opovrhovaný vlastnou vinou pre svoje smiešne chcenie vedieť všetko lepšie. Svoje odvrhnutie si tvrdošijne sám vynútil, keďže sa urobil [...]

Sila svedomia.

29.02.2024

Predstavte si človeka, ktorého nahovoria na krádež alebo niekomu ublížiť, s tým že „sa to nikto nedozvie“. Alebo si predstavme ženu, ktorú nahovoria, aby si zarobila sexom. Keby aj došlo k tomu, že o týchto veciach sa naozaj nikto nikdy nedozvie, minimálne 1 človek to vždy vie – ten čo to spáchal. Náš vnútorný hlas nás často v takých prípadoch mučí a neustále [...]

Slovensko – Bohorúhačský národ.

25.02.2024

Táto neresť sa v našom národe veľmi rozmohla. Meno Stvoriteľove berú nadarmo muži, ženy dokonca aj deti. Veľmi zlé je podľa mňa to, že meno Stvoriteľove sa používa dokonca ako nadávka. Teraz zapojte svoj cit aj rozum. Ak neexistuje Boh má zmysel brať toto Jeho meno nadarmo? V podstate je to absurdita používať meno niekoho kto neexistuje. Ale ak Stvoriteľ naopak existuje a [...]

česko, Petr Pavel, Emmanuel Macron

Macron vyzval spojencov, aby neboli zbabelí. Rusko nesmie vyhrať, kroky Česka sú významné, povedal v Prahe

05.03.2024 15:05

Rusko nesmie zvíťaziť vo vojne na Ukrajine. Je nutné podporovať ukrajinský ľud a tamojšiu armádu tak dlho, ako to bude potrebné.

Robert Fico

Fico: Keby som mal právomoc odvolať predsedu Ústavného súdu, tak ho odvolám

05.03.2024 15:04

Predseda ÚS Fiačan by mal podľa Fica odstúpiť.

izrael, hamas, tunel

Izraelská armáda zničila najväčší tunel Hamasu v Pásme Gazy

05.03.2024 14:54

Štyri kilometre dlhý tunelový systém sa nachádzal 400 metrov od hraničného priechodu Erez medzi Izraelom a Pásmom Gazy.

somálsko, záplavy, El Niňo

Klimatický jav El Niňo prinesie od marca do mája nadpriemerné teploty, upozorňujú meteorológovia

05.03.2024 14:18

El Niňo je klimatický jav prejavujúci sa zvyšovaním teploty povrchu oceánu v rozsiahlych oblastiach centrálnej a východnej časti rovníkového Tichého oceánu.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 553
Celková čítanosť: 1347918x
Priemerná čítanosť článkov: 2437x

Autor blogu

Kategórie