Založ si blog

Sulík s Matovičom nemôžu držať v šachu celé Slovensko!

Mám už plné zuby osobných sporov týchto 2 ľudí a myslím si, že aj väčšina obyvateľov Slovenska. Sulík vypovedal koaličnú zmluvu a Matovič nechce odstúpiť. Začarovaný kruh ako obvykle. Ale týmto tvrdohlavým postojom týchto 2 ľudí sa blížime do patovej situácie, kedy reálne hrozí, že parlament nebude vedieť prijímať potrebné zákony.

Nie je mysliteľné, že 2 ľudia budú držať v šachu celú krajinu. Keď to nevedia robiť alebo nechcú, nech sa na to vykašlú a pobalia si veci. Tu treba tvrdo pracovať na zlepšení podmienok života obyvateľov Slovenska. Ak sa táto patová situácia má naťahovať, radšej nech vyhlásia predčasné voľby a príde tam niekto, čo bude aspoň niečo robiť. My si nemôžeme dovoliť 1,5 roka nerobiť nič len preto, že Sulík a Matovič majú galakticky prebujnené EGÁ.

Skutočne vyzývam aj ľudí, aby vyšli do ulíc a slušným spôsobom bez ničenia majetku dali najavo týmto 2 pánom, že už máme toho plné zuby. Ja sa tiež rád k protestom pripojím. Situácia je už nenormálna. Človek má sto chutí ich obidvoch z tej vlády vyhnať zasratou metlou ako sa hovorí.

Táto situácia produkuje veľmi zlé energie. Z tohto nemôže zísť nič dobré ak sa to nepodarí vyriešiť. Preto ešte raz vyzývam Sulíka aj Matoviča, aby sa znormalizovali a zanechali už raz a navždy osobné spory. Ak to nevedia skutočne nemôžu sedieť v jednej vláde. A otázne je či by dokázali fungovať aj jednotlivo v inej vláde.

Páchateľ a obeť, nevedomosť a vedomosť.

24.05.2024

Stáva sa, že nejakí ľudia sa dostanú do situácie, kde trpia. Sme cítiace bytosti a mnohým je ľúto, že títo ľudia trpia. Aj ja som sa často zamýšľal nad tým, že aké to má niekto ťažké. Môže dôjsť dokonca k situácii, že sme z toho rozhorčení. Predstavme si však teraz 2 konkrétnych ľudí, jeden tomu druhému ubližuje – je páchateľ a druhý trpí od páchateľa [...]

Tvrdenie temna a tvrdenie Svetla.

22.05.2024

Sú také 2 základné teórie o našom živote a tomto svete: 1. Žijeme len teraz jediný krát Táto teória hovorí zhruba toto. Ducha nevidím ani záhrobný svet – takže neexistujú. Keď je len jeden tento život, tak načo prílišná prudéria a moralizovanie, treba si troška dopriať ako sa vraví a to na všetkých frontoch. Ak to inak nejde tak treba použiť aj nedovolené [...]

Ako robiť politickú kampaň v týchto pohnutých časoch.

18.05.2024

Oceňujem že všetky politické strany teraz utlmili svoju činnosť. To sa však dá len do určitého času. Aj keď je premiér v kritickom stave veci musia ísť ďalej. Blížia sa eurovoľby. Ako by mali politické strany kampaňovať? Je to jednoduché, moderátori to zvykli pripomínať. Treba hovoriť o svojich predstavách, víziách a riešeniach. U nás na Slovensku sa politika [...]

Viktor Orbán

Orbán pred eurovoľbami pritvrdzuje: Nepošleme mladých Maďarov do vojen cudzích krajín. Gulyás školil Macrona

28.05.2024 18:25

Šéf úradu maďarskej vlády zase vyzval francúzskeho prezidenta, aby rešpektoval fakty v kampani do nadchádzajúcich eurovolieb.

SR Bratislava RTVS protestný pochod BAX

Stíchne RTVS na tri hodiny? Šimkovičová hovorí o koordinovanej akcii organizátorov, vedenia a politických strán

28.05.2024 18:17

Podľa rezortu kultúry nemajú zamestnanci na tento typ protestu „zákonom priznanú možnosť“ a nemôžu „organizovane prerušiť výkon práce".

Pellegrini, Čaputová, atentát, vyhlásenie

Čaputová vetovala novelu zákona o FPU: Legislatíva môže ohroziť slobodu umenia

28.05.2024 18:02

V ustanovení novely vidí rozpor s ústavou, legislatíva môže podľa nej ohroziť slobodu umenia.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínsky parlament prelomil veto prezidentky k zákonu o zahraničných agentoch

28.05.2024 17:56

Prezidentka má teraz päť dní na to, aby zákon potvrdila. Ak tak neurobí, podpíše ho predseda parlamentu.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 575
Celková čítanosť: 1398539x
Priemerná čítanosť článkov: 2432x

Autor blogu

Kategórie