Založ si blog

Kde sa Matovič so Sulíkom bijú, Pellegrini vyhráva.

Ľudové príslovia často v sebe majú mnoho pravdy. Čerpajú totiž z vekov pred nami, z mnohých prežitých situácií. Jedným takým príslovím je aj kde sa dvaja bijú, tretí vyhráva. A skutočne má to aj logiku. Keď sú dvaja čo sa nevedia dohodnúť, najlepšie je keď príde tretí a vyrieši situáciu.

To čo predvádzajú Matovič so Sulíkom je už naozaj čistá psychiatria, ako to aj Boris Kolár pomenoval. Títo dvaja plytvajú svoju energiu a schopnosti na vzájomné útoky a nie na budovanie na prácu pre našu spoločnosť. Z toho logicky vyplýva, že úspech sa nemôže dostaviť, pretože sila potrebná na tvorenie hodnôt je vyplytvaná vo vzájomných konfliktoch.

Matovič a Sulík majú poslednú šancu zachrániť svoju vládu. Jednoducho mali by urovnať spory a začať normálne vecne komunikovať, čo je však málo pravdepodobné, že to dokážu. Alebo by jeden z nich mal z vlády odísť. Súčasná situáciu hovorí, že odísť by mal Matovič. Hoci sa on tomu zubami nechtami bráni svojím odchodom z postu ministra financií by podľa mňa viac získal ako stratil. Sulík sa podľa svojich vyjadrení odísť z vlády nechystá. Úplne najlepšie by bolo keby sa stiahli do úzadia obidvaja, aby snáď neutrpelo superEGO jedného z nich.

Konflikty by však mohli trvať aj keby sa obidvaja stiahli, pretože oni dvaja sú dominantní a mienkotvorní vo svojich stranách. V podstate tie strany vybudovali, takže lojalita ich členov sa dá očakávať a je aj správna. ALE realita pre obyvateľov Slovenska je taká, že ak so vzájomnými hádkami neprestanú pripadá mi to, že sú pre výstavbu Slovenska nepoužiteľní. Jednoducho prídu nové voľby a ani Sulík ani Matovič, ani SaS ani OĽANO nebudú súčasťou ďalšej vlády.

Každý je nahraditeľný. A nová vláda sa črtá podľa mňa pod vedením Petra Pellegriniho, ktorý sa celkom osvedčil. Vládu by mohli tvoriť niektoré z týchto strán Hlas, PS, Sme rodina, KDH, Maďari. Prinajhoršom ešte Smer, lepšie by to však bolo bez Smeru, aby tu bolo šanca na menej skorumpované a úspešnejšie Slovensko. Pri Ficovi totiž svieti výstražný výkričník. Je tu veľké riziko, čo by so svojou časťou moci a v získaných ministerstvách začal opäť dorábať.

Páchateľ a obeť, nevedomosť a vedomosť.

24.05.2024

Stáva sa, že nejakí ľudia sa dostanú do situácie, kde trpia. Sme cítiace bytosti a mnohým je ľúto, že títo ľudia trpia. Aj ja som sa často zamýšľal nad tým, že aké to má niekto ťažké. Môže dôjsť dokonca k situácii, že sme z toho rozhorčení. Predstavme si však teraz 2 konkrétnych ľudí, jeden tomu druhému ubližuje – je páchateľ a druhý trpí od páchateľa [...]

Tvrdenie temna a tvrdenie Svetla.

22.05.2024

Sú také 2 základné teórie o našom živote a tomto svete: 1. Žijeme len teraz jediný krát Táto teória hovorí zhruba toto. Ducha nevidím ani záhrobný svet – takže neexistujú. Keď je len jeden tento život, tak načo prílišná prudéria a moralizovanie, treba si troška dopriať ako sa vraví a to na všetkých frontoch. Ak to inak nejde tak treba použiť aj nedovolené [...]

Ako robiť politickú kampaň v týchto pohnutých časoch.

18.05.2024

Oceňujem že všetky politické strany teraz utlmili svoju činnosť. To sa však dá len do určitého času. Aj keď je premiér v kritickom stave veci musia ísť ďalej. Blížia sa eurovoľby. Ako by mali politické strany kampaňovať? Je to jednoduché, moderátori to zvykli pripomínať. Treba hovoriť o svojich predstavách, víziách a riešeniach. U nás na Slovensku sa politika [...]

Viktor Orbán

Orbán pred eurovoľbami pritvrdzuje: Nepošleme mladých Maďarov do vojen cudzích krajín. Gulyás školil Macrona

28.05.2024 18:25

Šéf úradu maďarskej vlády zase vyzval francúzskeho prezidenta, aby rešpektoval fakty v kampani do nadchádzajúcich eurovolieb.

SR Bratislava RTVS protestný pochod BAX

Stíchne RTVS na tri hodiny? Šimkovičová hovorí o koordinovanej akcii organizátorov, vedenia a politických strán

28.05.2024 18:17

Podľa rezortu kultúry nemajú zamestnanci na tento typ protestu „zákonom priznanú možnosť“ a nemôžu „organizovane prerušiť výkon práce".

Pellegrini, Čaputová, atentát, vyhlásenie

Čaputová vetovala novelu zákona o FPU: Legislatíva môže ohroziť slobodu umenia

28.05.2024 18:02

V ustanovení novely vidí rozpor s ústavou, legislatíva môže podľa nej ohroziť slobodu umenia.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínsky parlament prelomil veto prezidentky k zákonu o zahraničných agentoch

28.05.2024 17:56

Prezidentka má teraz päť dní na to, aby zákon potvrdila. Ak tak neurobí, podpíše ho predseda parlamentu.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 575
Celková čítanosť: 1398515x
Priemerná čítanosť článkov: 2432x

Autor blogu

Kategórie