Založ si blog

Sulík má poslednú šancu.

Tento človek už dvakrát povalil vládu. Podľa môjho názoru ak to urobí tretíkrát, tak jeho koaličný potenciál bude nula. Ako sa vraví trikrát a dosť. Dvakrát to ešte nejako obkecal, ale keď 3krát z 3 vlád nedovládnete, to už nebude náhoda. Predpokladám, že po takomto kroku by ho už nikdy nikto do žiadnej vlády nezobral. Veď kto by chcel sabotéra, ktorý zvládne maximálne 1 až 2 roky vládnutia. Jeho rozumček môže hľadať výhovorky a argumenty aké len chce, už mu jednoducho veriť podľa mňa nebudú.

Takisto predpokladám, že stratí dôveru aj u voličov. Teraz má Sas celkom slušné preferencie okolo 15%, ale zdá sa mi, že to bol ich vrchol a teraz budú len padať. Totiž ukazuje sa pravá tvár týchto rozumárov. V ich DNA je okrem deštrukcie vlastnej vlády aj neochota pomáhať. Radičovej vláda stroskotala na Eurovale. Bolo to po celosvetovej hypotekárnej kríze a niektorým štátom bolo treba vydať záruky. Ale Sulík nechcel pomáhať. Dajme tomu, že prečo by sme mali Grékom pomáhať? Ale treba povedať aj B, aké problémy by nastali ak by tieto štáty začali krachovať. Prišiel Fico schválili Euroval a nič tragické sa neudialo.

Potom Matovičova vláda. Vstúpili rovno do celosvetovej korona krízy. Sulík došiel k záveru, že s Matovičom sa nedá. Dajme tomu, pán Matovič je svojský. Ale pozor vážení, hlavný dôvod mohol byť aj inde. Matovič chcel ako nažhavený zachraňovať zdravie a životy občanov, čo stálo veľa peňazí. Sulík sa opäť staval na zadné, lebo on proste pomáhať nechce iba ak minimálne. Nakoniec dosiahol svoje a Matoviča po roku vládnutia vymenil Heger.

Teraz za Hegera nastalo extrémne zdražovanie a opäť je problém. Sulík nechce pomáhať. Rokovali, rokovali zrejme tých variant pomoci bolo veľa, ale čuduj sa svete Sas sa ani jeden nepáčil. Veď prečo by sa bohatým mali zvyšovať dane, nech bedač aj skape. A úplná čerešnička na torte, že Sulík blokuje dane na hazard a alkohol namiesto toho, aby sa pomohlo učiteľom či iným v štátnej správe. Tak toto už je neobhájiteľné. Neviem či tam má kamarátov alebo sponzorov v biznise s alkoholom a hazardom, ale toto mi príde ako čistý lobyzmus. Nezdaniť alkohol a hazard, ktoré pôsobia v spoločnosti toxicky, to je čisté šialenstvo v tejto situácii.

Dobre sa na Sulíka a jeho stranu pozrite. Pod maskou odborníkov a strany zdravého rozumu, nájdete lobystov pre elitu, ľudí čo reálne nechcú pomáhať, falošných chladných rozumárov, šarlatánov a egoistov. Vyzerá to, že Sulík aby sa nezvýšili dane jeho kamošom urobí čokoľvek aj povalí vládu. Zrejme si z toho ťažkú hlavu nerobí. Ale podľa mňa ak to urobí tretí krát, tak dôveru od občanov už nezíska a ani do koalície ho už nikto nezoberie.

Problémový je ešte aj názov tejto strany Sloboda a solidarita. Vzhľadom na to ako sú nastavení členovia tejto strany predpokladám jej rozkol, zmenu názvu alebo úplný zánik. Pretože každé slovo má nejaký zmysel a energiu. Oni so svojím vnútorným nastavením nemôžu mať v názve strany solidarita. Niekto sa možno nad tým zasmeje, ale ja verím v silu slova. Mali by sa radšej premenovať na Stranu podnikateľov Slovenska, Stranu amatérov Slovenska alebo Stranu antisociálne Slovensko, to by ich zrejme lepšie vystihovalo.

Ľudstvo a zborený most k Svetlu.

03.03.2024

O významnej úlohe žien a zhubnom konaní väčšiny ľudstva píše Abd-ru-shin nasledovné: „Tak je človek vo svojom nesprávnom pôsobení, ktoré sa ukázalo v tomto stvorení ako brzdiace, rušivé a trvale škodlivé, dnes nakoniec opovrhovaný vlastnou vinou pre svoje smiešne chcenie vedieť všetko lepšie. Svoje odvrhnutie si tvrdošijne sám vynútil, keďže sa urobil [...]

Sila svedomia.

29.02.2024

Predstavte si človeka, ktorého nahovoria na krádež alebo niekomu ublížiť, s tým že „sa to nikto nedozvie“. Alebo si predstavme ženu, ktorú nahovoria, aby si zarobila sexom. Keby aj došlo k tomu, že o týchto veciach sa naozaj nikto nikdy nedozvie, minimálne 1 človek to vždy vie – ten čo to spáchal. Náš vnútorný hlas nás často v takých prípadoch mučí a neustále [...]

Slovensko – Bohorúhačský národ.

25.02.2024

Táto neresť sa v našom národe veľmi rozmohla. Meno Stvoriteľove berú nadarmo muži, ženy dokonca aj deti. Veľmi zlé je podľa mňa to, že meno Stvoriteľove sa používa dokonca ako nadávka. Teraz zapojte svoj cit aj rozum. Ak neexistuje Boh má zmysel brať toto Jeho meno nadarmo? V podstate je to absurdita používať meno niekoho kto neexistuje. Ale ak Stvoriteľ naopak existuje a [...]

komár, malária, anopheles fenestus

Podľa zdravotníkov je málo pravdepodobné, že by tigrované komáre v SR šírili dengue či Ziku

05.03.2024 16:03

Základom prevencie je nevytvárať vo svojom okolí podmienky pre liahnutie komárov a predchádzať ich poštípaniu.

gaza, pásmo gazy, humanitárna pomoc

Jordánsko, USA, Francúzsko a Egypt zhodili do Gazy doteraz najväčšiu dodávku humanitárnej pomoci

05.03.2024 15:42

Letecky je však podľa humanitárnych organizácií aj vlád do Gazy možné dopraviť len zlomok potrebnej pomoci.

balón

Poľsko vyšetruje tri neidentifikované balóny nájdené neďaleko Kaliningradu

05.03.2024 15:12

Poľský minister obrany uviedol, že pravdepodobne ide o meteorologické balóny.

česko, Petr Pavel, Emmanuel Macron

Macron vyzval spojencov, aby neboli zbabelí. Rusko nesmie vyhrať, kroky Česka sú významné, povedal v Prahe

05.03.2024 15:05, aktualizované: 15:50

Rusko nesmie zvíťaziť vo vojne na Ukrajine. Je nutné podporovať ukrajinský ľud a tamojšiu armádu tak dlho, ako to bude potrebné.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 553
Celková čítanosť: 1348008x
Priemerná čítanosť článkov: 2438x

Autor blogu

Kategórie