Založ si blog

Sulík má poslednú šancu.

Tento človek už dvakrát povalil vládu. Podľa môjho názoru ak to urobí tretíkrát, tak jeho koaličný potenciál bude nula. Ako sa vraví trikrát a dosť. Dvakrát to ešte nejako obkecal, ale keď 3krát z 3 vlád nedovládnete, to už nebude náhoda. Predpokladám, že po takomto kroku by ho už nikdy nikto do žiadnej vlády nezobral. Veď kto by chcel sabotéra, ktorý zvládne maximálne 1 až 2 roky vládnutia. Jeho rozumček môže hľadať výhovorky a argumenty aké len chce, už mu jednoducho veriť podľa mňa nebudú.

Takisto predpokladám, že stratí dôveru aj u voličov. Teraz má Sas celkom slušné preferencie okolo 15%, ale zdá sa mi, že to bol ich vrchol a teraz budú len padať. Totiž ukazuje sa pravá tvár týchto rozumárov. V ich DNA je okrem deštrukcie vlastnej vlády aj neochota pomáhať. Radičovej vláda stroskotala na Eurovale. Bolo to po celosvetovej hypotekárnej kríze a niektorým štátom bolo treba vydať záruky. Ale Sulík nechcel pomáhať. Dajme tomu, že prečo by sme mali Grékom pomáhať? Ale treba povedať aj B, aké problémy by nastali ak by tieto štáty začali krachovať. Prišiel Fico schválili Euroval a nič tragické sa neudialo.

Potom Matovičova vláda. Vstúpili rovno do celosvetovej korona krízy. Sulík došiel k záveru, že s Matovičom sa nedá. Dajme tomu, pán Matovič je svojský. Ale pozor vážení, hlavný dôvod mohol byť aj inde. Matovič chcel ako nažhavený zachraňovať zdravie a životy občanov, čo stálo veľa peňazí. Sulík sa opäť staval na zadné, lebo on proste pomáhať nechce iba ak minimálne. Nakoniec dosiahol svoje a Matoviča po roku vládnutia vymenil Heger.

Teraz za Hegera nastalo extrémne zdražovanie a opäť je problém. Sulík nechce pomáhať. Rokovali, rokovali zrejme tých variant pomoci bolo veľa, ale čuduj sa svete Sas sa ani jeden nepáčil. Veď prečo by sa bohatým mali zvyšovať dane, nech bedač aj skape. A úplná čerešnička na torte, že Sulík blokuje dane na hazard a alkohol namiesto toho, aby sa pomohlo učiteľom či iným v štátnej správe. Tak toto už je neobhájiteľné. Neviem či tam má kamarátov alebo sponzorov v biznise s alkoholom a hazardom, ale toto mi príde ako čistý lobyzmus. Nezdaniť alkohol a hazard, ktoré pôsobia v spoločnosti toxicky, to je čisté šialenstvo v tejto situácii.

Dobre sa na Sulíka a jeho stranu pozrite. Pod maskou odborníkov a strany zdravého rozumu, nájdete lobystov pre elitu, ľudí čo reálne nechcú pomáhať, falošných chladných rozumárov, šarlatánov a egoistov. Vyzerá to, že Sulík aby sa nezvýšili dane jeho kamošom urobí čokoľvek aj povalí vládu. Zrejme si z toho ťažkú hlavu nerobí. Ale podľa mňa ak to urobí tretí krát, tak dôveru od občanov už nezíska a ani do koalície ho už nikto nezoberie.

Problémový je ešte aj názov tejto strany Sloboda a solidarita. Vzhľadom na to ako sú nastavení členovia tejto strany predpokladám jej rozkol, zmenu názvu alebo úplný zánik. Pretože každé slovo má nejaký zmysel a energiu. Oni so svojím vnútorným nastavením nemôžu mať v názve strany solidarita. Niekto sa možno nad tým zasmeje, ale ja verím v silu slova. Mali by sa radšej premenovať na Stranu podnikateľov Slovenska, Stranu amatérov Slovenska alebo Stranu antisociálne Slovensko, to by ich zrejme lepšie vystihovalo.

Ľud versus slovenské školstvo.

18.06.2022

Mám taký sen. Rád by som sa dožil, aby priestor hovoriť začali dostávať v čo najväčšej miere tí najšpičkovejší odborníci z tejto oblasti a oveľa menej politici. Lebo toto čo sa na Slovensku deje je skutočne komédia. Ja nehovorím, že pracovníci v školstve si nezaslúžia viac peňazí. V podstate aj hociktorí iní zamestnanci sa môžu rozhodnúť ísť štrajkovať za [...]

Poslanci SaS majú paranormálne schopnosti.

15.06.2022

Dokázali to už pri hlasovaní o dôvere vláde Ivete Radičovej, keď jej dokázali vysloviť dôveru a zároveň hlasovať proti Eurovalu, a to aj s vytiahnutými hlasovacími kartami z hlasovacích zariadení. Teraz je zase problém trochu iný. V parlamente sa ide odvolávať minister hospodárstva a predseda SaS Sulík. Niektorí koaliční partneri sa však vyjadrili, že nepodporia [...]

Sulík v spoločnosti Pátroviča a Chucka Norrisa.

13.06.2022

Pýtate sa čo spája pána Sulíka s týmito legendami? Je to jednoduché pán Sulík chce dať definitínu bodku za kauzou povalenia Radičovej vlády. Pretože hoci vyčerpávajúco vysvetlil, že SaS vládu nepovalila, nájdu sa ešte stále takí čo to spochybňujú. Link na vyjadrenie pána Sulíka: https://sulik.sk/richard-sulik-dokaz-ze-my-s… Z tohto dôvodu si pán Sulík prizval na [...]

Vitalij Kličko

Mysleli si, že hovoria s Kličkom. Starostovia metropol naleteli podvodníkovi. Bolo za tým Rusko?

25.06.2022 19:24

Skutočný Kličko vyzval na objasnenie tejto záležitosti a upozornil, že na rozhovory v angličtine či nemčine nikdy nepotrebuje tlmočníka.

putin, Lukašenko

Rusko poskytne Bielorusku systém schopný niesť jadrové hlavice

25.06.2022 18:41

Iskander Moskva vyvinula ako odpoveď americký protiraketový štít.

Erdogan

Erdogan hovoril s premiérkou Švédska: Pri NATO žiadny pokrok nenastal

25.06.2022 18:31

Turecký líder vyjadril očakávania, že Švédsko zruší zbrojné embargo.

Rusko, Ukrajina, vojna na Ukrajine, Kyjev

Českí „dobrovoľníci“ počas vojny rabovali v Kyjeve, hrozí im doživotie

25.06.2022 17:36

Vojaci našli u mužov dámske šperky či dovedna pol kilogramu striebra a zlata.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 323
Celková čítanosť: 838844x
Priemerná čítanosť článkov: 2597x

Autor blogu

Kategórie