Založ si blog

Fond na ochranu gemblerov, alkoholikov a riešenie bezdomovectva.

Pokojne to môžeme nazvať aj Poistenie pre prípad závislosti. Dane z hazardu a alkoholu by sa mali bezpodmienečne zvýšiť. Alkohol a hazard sú všade okolo nás a sú cenovo až príliš dostupné. Ide o to, že každý kto si dá za pohárik alkoholu alebo hodí 1 € do stroja, je potencionálne ohrozený, že sa stane závislým. Ideálne by bolo navýšiť dane na alkohol a hazard a časť tých vybratých peňazí presmerovať na špeciálny účet.

Z tohto účtu by boli sanované negatívne dopady týchto činností. Takže každý kto kupuje alkohol či chodí do herní by si takto kupoval záchranné lano, že ak raz skončí na dne budú tu ľudia ktorí mu poskytnú ubytovanie hoci aj to najskromnejšie a budú sa snažiť pomôcť mu vrátiť sa späť do bežného života. Môžu vzniknúť nové pracovné miesta akýchsi terénnych pracovníkov, ktorí sa budú s týmito ľuďmi rozprávať a v rámci možností im pomáhať.

Veď je to hrozný pohľad vidieť takýchto ľudí ako sa bezcieľne potulujú tu a tam. Bežní ľudia nemajú čas a chuť ani také možnosti pomáhať týmto blúdiacim. Oni by skutočne potrebovali profesionálnych odborníkov, psychológov, terapeutov, mentálnych kaučov proste niekoho kto im vie aj materiálne aj mentálne pomôcť, má na to čas a prostriedky vytiahnuť ich z neľahkej situácie. Títo terapeuti samozrejme môžu pôsobiť aj preventívne.

Je hrozné vidieť bezdomovcov. Často prišli o všetko kvôli hazardu a alkoholu. V dnešnej modernej dobe plnej technológií mi to príde až čudesné, že sa nenájdu prostriedky a vôľa na starostlivosť o týchto ľudí a poskytnúť im aspoň najlacnejšiu strechu nad hlavou, nejakú vodu na umytie a trochu teplého jedla ale aj ponúknuť nejaké jednoduché práce, ktoré by zvládli. Podľa mňa darmo sa budeme pýšiť najmodernejšími technológiami keď v sociálnej oblasti sme kdesi v stredoveku.

Niektorí farári alebo neziskovky ukázali, že aj s týmito ľuďmi sa dá pracovať a že sa opäť môžu stať užitočnými aspoň v rozmedzí ich schopností. Je to skutočne smutné, že okolo týchto ľudí len prejdeme, sú to také isté ľudské bytosti ako my len sa nechali zotročiť alkoholom, či hazardom.

Treba alkohol a hazard urobiť menej dostupným – drahším a ešte viac monitorovať a preverovať konzumentov. Sulíkov postoj nedokážem pochopiť. Jediné vysvetlenie jeho správania ma napadá, že tvrdo lobuje za to, aby sa ani o cent neznížili tučné zisky prevádzkovateľom hazardu či výrobcom, distribútorom a predajcom alkoholu. Ich zrejme počet úmrtí na alkohol, počet rozpadnutých rodín ani počet bezdomovcov nezaujíma. Toto je tvrdý egoistický postoj, ktorý nemá nič spoločné so záujmami štátu či obyvateľov.

Ľud versus slovenské školstvo.

18.06.2022

Mám taký sen. Rád by som sa dožil, aby priestor hovoriť začali dostávať v čo najväčšej miere tí najšpičkovejší odborníci z tejto oblasti a oveľa menej politici. Lebo toto čo sa na Slovensku deje je skutočne komédia. Ja nehovorím, že pracovníci v školstve si nezaslúžia viac peňazí. V podstate aj hociktorí iní zamestnanci sa môžu rozhodnúť ísť štrajkovať za [...]

Poslanci SaS majú paranormálne schopnosti.

15.06.2022

Dokázali to už pri hlasovaní o dôvere vláde Ivete Radičovej, keď jej dokázali vysloviť dôveru a zároveň hlasovať proti Eurovalu, a to aj s vytiahnutými hlasovacími kartami z hlasovacích zariadení. Teraz je zase problém trochu iný. V parlamente sa ide odvolávať minister hospodárstva a predseda SaS Sulík. Niektorí koaliční partneri sa však vyjadrili, že nepodporia [...]

Sulík v spoločnosti Pátroviča a Chucka Norrisa.

13.06.2022

Pýtate sa čo spája pána Sulíka s týmito legendami? Je to jednoduché pán Sulík chce dať definitínu bodku za kauzou povalenia Radičovej vlády. Pretože hoci vyčerpávajúco vysvetlil, že SaS vládu nepovalila, nájdu sa ešte stále takí čo to spochybňujú. Link na vyjadrenie pána Sulíka: https://sulik.sk/richard-sulik-dokaz-ze-my-s… Z tohto dôvodu si pán Sulík prizval na [...]

Vitalij Kličko

Mysleli si, že hovoria s Kličkom. Starostovia metropol naleteli podvodníkovi. Bolo za tým Rusko?

25.06.2022 19:24

Skutočný Kličko vyzval na objasnenie tejto záležitosti a upozornil, že na rozhovory v angličtine či nemčine nikdy nepotrebuje tlmočníka.

putin, Lukašenko

Rusko poskytne Bielorusku systém schopný niesť jadrové hlavice

25.06.2022 18:41

Iskander Moskva vyvinula ako odpoveď americký protiraketový štít.

Erdogan

Erdogan hovoril s premiérkou Švédska: Pri NATO žiadny pokrok nenastal

25.06.2022 18:31

Turecký líder vyjadril očakávania, že Švédsko zruší zbrojné embargo.

Rusko, Ukrajina, vojna na Ukrajine, Kyjev

Českí „dobrovoľníci“ počas vojny rabovali v Kyjeve, hrozí im doživotie

25.06.2022 17:36

Vojaci našli u mužov dámske šperky či dovedna pol kilogramu striebra a zlata.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 323
Celková čítanosť: 838837x
Priemerná čítanosť článkov: 2597x

Autor blogu

Kategórie