Založ si blog

Fond na ochranu gemblerov, alkoholikov a riešenie bezdomovectva.

Pokojne to môžeme nazvať aj Poistenie pre prípad závislosti. Dane z hazardu a alkoholu by sa mali bezpodmienečne zvýšiť. Alkohol a hazard sú všade okolo nás a sú cenovo až príliš dostupné. Ide o to, že každý kto si dá za pohárik alkoholu alebo hodí 1 € do stroja, je potencionálne ohrozený, že sa stane závislým. Ideálne by bolo navýšiť dane na alkohol a hazard a časť tých vybratých peňazí presmerovať na špeciálny účet.

Z tohto účtu by boli sanované negatívne dopady týchto činností. Takže každý kto kupuje alkohol či chodí do herní by si takto kupoval záchranné lano, že ak raz skončí na dne budú tu ľudia ktorí mu poskytnú ubytovanie hoci aj to najskromnejšie a budú sa snažiť pomôcť mu vrátiť sa späť do bežného života. Môžu vzniknúť nové pracovné miesta akýchsi terénnych pracovníkov, ktorí sa budú s týmito ľuďmi rozprávať a v rámci možností im pomáhať.

Veď je to hrozný pohľad vidieť takýchto ľudí ako sa bezcieľne potulujú tu a tam. Bežní ľudia nemajú čas a chuť ani také možnosti pomáhať týmto blúdiacim. Oni by skutočne potrebovali profesionálnych odborníkov, psychológov, terapeutov, mentálnych kaučov proste niekoho kto im vie aj materiálne aj mentálne pomôcť, má na to čas a prostriedky vytiahnuť ich z neľahkej situácie. Títo terapeuti samozrejme môžu pôsobiť aj preventívne.

Je hrozné vidieť bezdomovcov. Často prišli o všetko kvôli hazardu a alkoholu. V dnešnej modernej dobe plnej technológií mi to príde až čudesné, že sa nenájdu prostriedky a vôľa na starostlivosť o týchto ľudí a poskytnúť im aspoň najlacnejšiu strechu nad hlavou, nejakú vodu na umytie a trochu teplého jedla ale aj ponúknuť nejaké jednoduché práce, ktoré by zvládli. Podľa mňa darmo sa budeme pýšiť najmodernejšími technológiami keď v sociálnej oblasti sme kdesi v stredoveku.

Niektorí farári alebo neziskovky ukázali, že aj s týmito ľuďmi sa dá pracovať a že sa opäť môžu stať užitočnými aspoň v rozmedzí ich schopností. Je to skutočne smutné, že okolo týchto ľudí len prejdeme, sú to také isté ľudské bytosti ako my len sa nechali zotročiť alkoholom, či hazardom.

Treba alkohol a hazard urobiť menej dostupným – drahším a ešte viac monitorovať a preverovať konzumentov. Sulíkov postoj nedokážem pochopiť. Jediné vysvetlenie jeho správania ma napadá, že tvrdo lobuje za to, aby sa ani o cent neznížili tučné zisky prevádzkovateľom hazardu či výrobcom, distribútorom a predajcom alkoholu. Ich zrejme počet úmrtí na alkohol, počet rozpadnutých rodín ani počet bezdomovcov nezaujíma. Toto je tvrdý egoistický postoj, ktorý nemá nič spoločné so záujmami štátu či obyvateľov.

Ľudstvo a zborený most k Svetlu.

03.03.2024

O významnej úlohe žien a zhubnom konaní väčšiny ľudstva píše Abd-ru-shin nasledovné: „Tak je človek vo svojom nesprávnom pôsobení, ktoré sa ukázalo v tomto stvorení ako brzdiace, rušivé a trvale škodlivé, dnes nakoniec opovrhovaný vlastnou vinou pre svoje smiešne chcenie vedieť všetko lepšie. Svoje odvrhnutie si tvrdošijne sám vynútil, keďže sa urobil [...]

Sila svedomia.

29.02.2024

Predstavte si človeka, ktorého nahovoria na krádež alebo niekomu ublížiť, s tým že „sa to nikto nedozvie“. Alebo si predstavme ženu, ktorú nahovoria, aby si zarobila sexom. Keby aj došlo k tomu, že o týchto veciach sa naozaj nikto nikdy nedozvie, minimálne 1 človek to vždy vie – ten čo to spáchal. Náš vnútorný hlas nás často v takých prípadoch mučí a neustále [...]

Slovensko – Bohorúhačský národ.

25.02.2024

Táto neresť sa v našom národe veľmi rozmohla. Meno Stvoriteľove berú nadarmo muži, ženy dokonca aj deti. Veľmi zlé je podľa mňa to, že meno Stvoriteľove sa používa dokonca ako nadávka. Teraz zapojte svoj cit aj rozum. Ak neexistuje Boh má zmysel brať toto Jeho meno nadarmo? V podstate je to absurdita používať meno niekoho kto neexistuje. Ale ak Stvoriteľ naopak existuje a [...]

gaza, pásmo gazy, humanitárna pomoc

Jordánsko, USA, Francúzsko a Egypt zhodili do Gazy doteraz najväčšiu dodávku humanitárnej pomoci

05.03.2024 15:42

Letecky je však podľa humanitárnych organizácií aj vlád do Gazy možné dopraviť len zlomok potrebnej pomoci.

balón

Poľsko vyšetruje tri neidentifikované balóny nájdené neďaleko Kaliningradu

05.03.2024 15:12

Poľský minister obrany uviedol, že pravdepodobne ide o meteorologické balóny.

česko, Petr Pavel, Emmanuel Macron

Macron vyzval spojencov, aby neboli zbabelí. Rusko nesmie vyhrať, kroky Česka sú významné, povedal v Prahe

05.03.2024 15:05, aktualizované: 15:25

Rusko nesmie zvíťaziť vo vojne na Ukrajine. Je nutné podporovať ukrajinský ľud a tamojšiu armádu tak dlho, ako to bude potrebné.

Robert Fico

Fico: Keby som mal právomoc odvolať predsedu Ústavného súdu, tak ho odvolám

05.03.2024 15:04, aktualizované: 15:25

Predseda ÚS Fiačan by mal podľa Fica odstúpiť.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 553
Celková čítanosť: 1347970x
Priemerná čítanosť článkov: 2438x

Autor blogu

Kategórie