Založ si blog

Ukrajinci dajte Rusom Krym.

Darovanie Krymu mi pripomína darovanie Trójskeho koňa Grékmi. Tento dar ktorý Trója prijala ju stál úplnú porážku. Ja osobne by som ten Krym Rusom dal výmenou za to, že stiahnu svoje vojská. Ide o to, že Ukrajina Krym už neovláda a myslieť si, že ho od Rusov dobijú je naivné. Naopak kvôli svojej tvrdohlavosti môžu prísť ešte o väčšie územia alebo dokonca o celú Ukrajinu.

Je pravda, že medzi 10 a 13. storočím Krym patril Kyjevskej Rusi. Ale po tomto období ho už ovládali tie najmocnejšie ríše ako Zlatá horda, či Osmanská ríša. Od 18. storočia Krym získalo cárske Rusko. Rusi poloostrov spravovali a vytvorili tu významnú námornú flotilu v Sevestopoli. A v tom čase bola aj Ukrajina súčasťou cárskeho Ruska.

Lenže v roku 1954 sa Chruščov rozhodol „darovať“ Krym Ukrajine. A tu sa začínajú problémy. Keďže tam žije prevažne ruské obyvateľstvo. Už po rozpade Sovietskeho zväzu to robilo problémy keďže sa ruská flotila ocitla v cudzom štáte. Pritom Rusi túto flotilu vybudovali a financovali. Sevestopoľ je z hľadiska Čierneho mora strategická základňa, takže pre Rusov veľmi dôležitá.

Treba tiež zohľadniť fakt, že Rusi vybavili Ukrajine západné územia od Československa Zakarpatskú rus, Od Poľska východná oblasť Galície a územia od Rumunska. Spolu je to dosť veľký kus zeme 2 – 3 krát väčší ako samotný Krym. Ďalší fakt je, že územie Ukrajiny dobili nacisti a nebyť Rusov niežeby Ukrajina prišla o celé územie a štátnosť, ale kvôli zvráteným plánom Hitlera mohli byť Ukrajinci vyhubení. Podľa informácií z archívov totiž Nemci plánovali aj genocídu Slovanov. Takže z tohto pohľadu ich Rusi zachránili.

Preto by bolo veľmi rozumné vzdať sa Krymu, ktorý už aj tak Ukrajinci nemajú pod kontrolou. Lebo sa im môže stať niečo oveľa horšie. Pozrite sa na mapu nad Odesou je Podnestersko ďalšia samozvaná republika s ruským obyvateľstvom. Pri súčasnej polohe ruských vojsk nechýba veľa, aby obsadili celý juh Ukrajiny. Takto by získali po súši prístup ku Krymu a Podnestersko by si pripojili. Alebo rozdelia Ukrajinu napoly pozdĺž rieky Dneper plus južné územia. Alebo zaberú celú Ukrajinu.

Takto by Ukrajina mohla prísť o veľké územia, dokonca sa môže zostať bez prístupu k moru, čo by bolo pre nich určite zlé. Ja by som bol na mieste Ukrajincov veľmi opatrný a radšej urobil ústupok ohľadne Krymu ako riskovať stratu veľkých častí Ukrajiny. Vyjednávať treba kým ešte máte silu vyjednávať. Lebo ak sa Rusom podarí zabrať ďalšie časti Ukrajiny a porážať ich armádu, bude sa im už ako slabšiemu partnerovi oveľa horšie vyjednávať. Môže sa stať aj to, že Ukrajina bude úplne porazená a potom si už víťaz bude podmienky diktovať, nie vyjednávať.

Ľud versus slovenské školstvo.

18.06.2022

Mám taký sen. Rád by som sa dožil, aby priestor hovoriť začali dostávať v čo najväčšej miere tí najšpičkovejší odborníci z tejto oblasti a oveľa menej politici. Lebo toto čo sa na Slovensku deje je skutočne komédia. Ja nehovorím, že pracovníci v školstve si nezaslúžia viac peňazí. V podstate aj hociktorí iní zamestnanci sa môžu rozhodnúť ísť štrajkovať za [...]

Poslanci SaS majú paranormálne schopnosti.

15.06.2022

Dokázali to už pri hlasovaní o dôvere vláde Ivete Radičovej, keď jej dokázali vysloviť dôveru a zároveň hlasovať proti Eurovalu, a to aj s vytiahnutými hlasovacími kartami z hlasovacích zariadení. Teraz je zase problém trochu iný. V parlamente sa ide odvolávať minister hospodárstva a predseda SaS Sulík. Niektorí koaliční partneri sa však vyjadrili, že nepodporia [...]

Sulík v spoločnosti Pátroviča a Chucka Norrisa.

13.06.2022

Pýtate sa čo spája pána Sulíka s týmito legendami? Je to jednoduché pán Sulík chce dať definitínu bodku za kauzou povalenia Radičovej vlády. Pretože hoci vyčerpávajúco vysvetlil, že SaS vládu nepovalila, nájdu sa ešte stále takí čo to spochybňujú. Link na vyjadrenie pána Sulíka: https://sulik.sk/richard-sulik-dokaz-ze-my-s… Z tohto dôvodu si pán Sulík prizval na [...]

Vitalij Kličko

Mysleli si, že hovoria s Kličkom. Starostovia metropol naleteli podvodníkovi. Bolo za tým Rusko?

25.06.2022 19:24

Skutočný Kličko vyzval na objasnenie tejto záležitosti a upozornil, že na rozhovory v angličtine či nemčine nikdy nepotrebuje tlmočníka.

putin, Lukašenko

Rusko poskytne Bielorusku systém schopný niesť jadrové hlavice

25.06.2022 18:41

Iskander Moskva vyvinula ako odpoveď americký protiraketový štít.

Erdogan

Erdogan hovoril s premiérkou Švédska: Pri NATO žiadny pokrok nenastal

25.06.2022 18:31

Turecký líder vyjadril očakávania, že Švédsko zruší zbrojné embargo.

Rusko, Ukrajina, vojna na Ukrajine, Kyjev

Českí „dobrovoľníci“ počas vojny rabovali v Kyjeve, hrozí im doživotie

25.06.2022 17:36

Vojaci našli u mužov dámske šperky či dovedna pol kilogramu striebra a zlata.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 323
Celková čítanosť: 838843x
Priemerná čítanosť článkov: 2597x

Autor blogu

Kategórie