Založ si blog

Riešenie rusko-ukrajinského konfliktu.

Podľa mňa by bolo riešením konfliktu medzi Ruskom a Ukrajinou keby sa po vzore Krymu pripojila k Ruskej federácii aj Donecká ľudová republika a Luhanská ľudová republika. Lebo kým tu budú existovať tieto malé samozvané republiky bude túžiť Ukrajina pripojiť si ich späť k svojmu územiu. Takto keby boli súčasťou Ruskej federácie bol by kľud.

Áno Ukrajina by síce prišla o časť územia, ale to nie je nič výnimočné. Mnohé národy prišli o svoje územia po rôznych vojnách a kvôli etnickému zloženiu obyvateľstva. Tak ako aj Československo prišlo o Zakarpatskú Ukrajinu. Toto územie predtým dobilo Rakúsko-Uhorsko a po 1. svetovej vojne sa stalo súčasťou Československa. Ani neviem či tam žili nejakí Česi alebo Slováci, takže z tohto pohľadu je to aj správne, že sa toto územie stalo súčasťou Ukrajiny, pretože tam žijú prevažne Ukrajinci.

Treba sa však pozrieť aj hlbšie do minulosti a zistili by sme, že Rusko vybojovalo pre Ukrajincov aj územia obývané Ukrajincami, ktoré boli pod nadvládou iných štátov. Síce sa tieto územia stali súčasťou cárskeho Ruska alebo sovietskeho zväzu, ale neskôr vytvorili predpoklad, aby sa tieto územia obývané Ukrajincami stali súčasťou Ukrajiny. Napríklad oblasť Halič, ktorá bola 150 rokov súčasťou Rakúsko-Uhorskej monarchie, sa po 1. svetovej vojne podľa mňa vplyvom Ruska rozdelila medzi Poľsko a Ukrajinu  podľa národnostného zloženia.

Takže s istotou možno povedať, že veci sa dávajú do poriadku. Najlepšie je keď Poliaci vládnu Poliakom, Ukrajinci Ukrajincom atď. Toto dáva predpoklad na mier. Z tohto pohľadu je oveľa lepšie keď Krym bude patriť Rusku, keďže tam žije väčšina Rusov. A takisto Donecká a Luhanská oblasť budú súčasťou Ruskej federácie, keďže tam žije veľa Rusov a sami sa rozhodli odtrhnúť sa od Ukrajiny.

Rusi a Ukrajinci nemajú dobré vzťahy. Určite má na to vplyv, že boli Ukrajinci dlho pod ruskou nadvládou. Dokonca Rusi neuznávajú ukrajinčinu berú ju len ako ruský dialekt. Bola tu silná rusifikácia v období sovietskeho zväzu. Spomeňme aj veľký hladomor pod Stalinovou nadvládou v rokoch 1932-33. To sú dosť zlé predpoklady na dobré susedské vzťahy hoci ide o slovanské národy. Každý má právo na sebaurčenie, vlastný jazyk a kultúru. To čím sme odlišný, to je naša identita vytvorená počas stáročí či tisícročí. Je to naše kultúrne dedičstvo.

Ako zákonníci a farizeji Ježiša pranierovali.

18.07.2024

Zrejme sa každému vybavia úryvky z Biblie, kde zákonníci a farizeji chceli Ježiša verejne zdiskreditovať záludnými otázkami a tiež ako ho kritizovali. Ježiš toto všetko ustál, ale oni boli presvedčení, že nie je pravý Mesiáš a neprestávali s útokmi na neho. Kritizovali ho a osočovali, naschvál ho nazývali tesárov syn, aby dali najavo že je oproti nim laik. Prešlo cca [...]

Čo by ste dali za večný život?

16.07.2024

Podľa Abd-ru-shina Stvoriteľ od nás žiada, aby sme sa sami namáhali a hľadali pravdu aj cestu k Nemu. Za druhé od nás žiada vnútornú čistotu – to znamená zbaviť sa nenávisti, závisti, zlosti, promiskuity a podobne. Mladí ľudia veľmi na pozemskú smrť nemyslia, seniori sú k smrti bližšie preto predpokladám, že na smrť aj viac myslia. To však nijako mladých nemusí [...]

Kde udrú živly nemusí byť náhoda.

09.07.2024

Abd-ru-shin nám vysvetľuje, že bytosti prírody sú plne vo vôli Božej. Bytosti prírody udržiavajú vo stvorení krehkú rovnováhu. Takže je dosť pravdepodobné, že keď sú niekde ľudia, ktorí narušia túto rovnováhu napríklad svojou vnútornou nečistotou, zareagujú na to aj živly narušením rovnováhy. Môže dôjsť k prudkým lejakom, vetru a podobne. Ako sme to napríklad [...]

dron

Ruské útočné drony dopadli na územie NATO, v Rumunsku sa rozhučali sirény

25.07.2024 14:25

Bukurešť varovala obyvateľov pred možným pádom trosiek dronov.

hoax

Slováci naleteli na hoax o zubných implantátoch zadarmo

25.07.2024 14:10

Národný bezpečnostný úrad ľuďom odporúča, aby na príspevky neklikali a nahlásili ich.

Olympijská dedina

Sme hladní, sťažovali sa športovci. Jedáleň v olympijskej dedine v Paríži musela zväčšiť porcie

25.07.2024 13:43

Jedáleň je s 3 300 miestami na sedenie je najväčšou reštauráciou na svete.

rokovanie vlády, Robert Fico,

KDH: Brusel dal správou o právnom štáte vysvedčenie Ficovej vláde. Len za mečiarizmu bolo horšie, tvrdí Vetrák

25.07.2024 13:23

Zvlášť alarmujúce je zneužívanie skráteného legislatívneho konania pri dôležitých zákonoch, podotkli kresťanskí demokrati.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 589
Celková čítanosť: 1436404x
Priemerná čítanosť článkov: 2439x

Autor blogu

Kategórie