Založ si blog

Riešenie rusko-ukrajinského konfliktu.

Podľa mňa by bolo riešením konfliktu medzi Ruskom a Ukrajinou keby sa po vzore Krymu pripojila k Ruskej federácii aj Donecká ľudová republika a Luhanská ľudová republika. Lebo kým tu budú existovať tieto malé samozvané republiky bude túžiť Ukrajina pripojiť si ich späť k svojmu územiu. Takto keby boli súčasťou Ruskej federácie bol by kľud.

Áno Ukrajina by síce prišla o časť územia, ale to nie je nič výnimočné. Mnohé národy prišli o svoje územia po rôznych vojnách a kvôli etnickému zloženiu obyvateľstva. Tak ako aj Československo prišlo o Zakarpatskú Ukrajinu. Toto územie predtým dobilo Rakúsko-Uhorsko a po 1. svetovej vojne sa stalo súčasťou Československa. Ani neviem či tam žili nejakí Česi alebo Slováci, takže z tohto pohľadu je to aj správne, že sa toto územie stalo súčasťou Ukrajiny, pretože tam žijú prevažne Ukrajinci.

Treba sa však pozrieť aj hlbšie do minulosti a zistili by sme, že Rusko vybojovalo pre Ukrajincov aj územia obývané Ukrajincami, ktoré boli pod nadvládou iných štátov. Síce sa tieto územia stali súčasťou cárskeho Ruska alebo sovietskeho zväzu, ale neskôr vytvorili predpoklad, aby sa tieto územia obývané Ukrajincami stali súčasťou Ukrajiny. Napríklad oblasť Halič, ktorá bola 150 rokov súčasťou Rakúsko-Uhorskej monarchie, sa po 1. svetovej vojne podľa mňa vplyvom Ruska rozdelila medzi Poľsko a Ukrajinu  podľa národnostného zloženia.

Takže s istotou možno povedať, že veci sa dávajú do poriadku. Najlepšie je keď Poliaci vládnu Poliakom, Ukrajinci Ukrajincom atď. Toto dáva predpoklad na mier. Z tohto pohľadu je oveľa lepšie keď Krym bude patriť Rusku, keďže tam žije väčšina Rusov. A takisto Donecká a Luhanská oblasť budú súčasťou Ruskej federácie, keďže tam žije veľa Rusov a sami sa rozhodli odtrhnúť sa od Ukrajiny.

Rusi a Ukrajinci nemajú dobré vzťahy. Určite má na to vplyv, že boli Ukrajinci dlho pod ruskou nadvládou. Dokonca Rusi neuznávajú ukrajinčinu berú ju len ako ruský dialekt. Bola tu silná rusifikácia v období sovietskeho zväzu. Spomeňme aj veľký hladomor pod Stalinovou nadvládou v rokoch 1932-33. To sú dosť zlé predpoklady na dobré susedské vzťahy hoci ide o slovanské národy. Každý má právo na sebaurčenie, vlastný jazyk a kultúru. To čím sme odlišný, to je naša identita vytvorená počas stáročí či tisícročí. Je to naše kultúrne dedičstvo.

Ľud versus slovenské školstvo.

18.06.2022

Mám taký sen. Rád by som sa dožil, aby priestor hovoriť začali dostávať v čo najväčšej miere tí najšpičkovejší odborníci z tejto oblasti a oveľa menej politici. Lebo toto čo sa na Slovensku deje je skutočne komédia. Ja nehovorím, že pracovníci v školstve si nezaslúžia viac peňazí. V podstate aj hociktorí iní zamestnanci sa môžu rozhodnúť ísť štrajkovať za [...]

Poslanci SaS majú paranormálne schopnosti.

15.06.2022

Dokázali to už pri hlasovaní o dôvere vláde Ivete Radičovej, keď jej dokázali vysloviť dôveru a zároveň hlasovať proti Eurovalu, a to aj s vytiahnutými hlasovacími kartami z hlasovacích zariadení. Teraz je zase problém trochu iný. V parlamente sa ide odvolávať minister hospodárstva a predseda SaS Sulík. Niektorí koaliční partneri sa však vyjadrili, že nepodporia [...]

Sulík v spoločnosti Pátroviča a Chucka Norrisa.

13.06.2022

Pýtate sa čo spája pána Sulíka s týmito legendami? Je to jednoduché pán Sulík chce dať definitínu bodku za kauzou povalenia Radičovej vlády. Pretože hoci vyčerpávajúco vysvetlil, že SaS vládu nepovalila, nájdu sa ešte stále takí čo to spochybňujú. Link na vyjadrenie pána Sulíka: https://sulik.sk/richard-sulik-dokaz-ze-my-s… Z tohto dôvodu si pán Sulík prizval na [...]

putin, Lukašenko

Rusko poskytne Bielorusku systém schopný niesť jadrové hlavice

25.06.2022 18:41

Iskander Moskva vyvinula ako odpoveď americký protiraketový štít.

Erdogan

Erdogan hovoril s premiérkou Švédska: Pri NATO žiadny pokrok nenastal

25.06.2022 18:31

Turecký líder vyjadril očakávania, že Švédsko zruší zbrojné embargo.

Rusko, Ukrajina, vojna na Ukrajine, Kyjev

Českí „dobrovoľníci“ počas vojny rabovali v Kyjeve, hrozí im doživotie

25.06.2022 17:36

Vojaci našli u mužov dámske šperky či dovedna pol kilogramu striebra a zlata.

kaplan

Košickému poslancovi podpálili auto, SaS žiada zvolať bezpečnostný výbor

25.06.2022 15:45, aktualizované: 16:20

Polícia už vedie trestné stíhanie.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 323
Celková čítanosť: 838822x
Priemerná čítanosť článkov: 2597x

Autor blogu

Kategórie