Založ si blog

Kto by vyhnal ruských vojakov z Československa?

Chcem sa len opýtať pánov Fica, Pellegriniho, hustých chlapov od Kotlebu alebo z Republiky či by oni dokázali dostať preč ruských vojakov z nášho územia, keby tak dobrovoľne neurobili. Sovietske vojská tu totiž boli na našom území 23 rokov. A prečo tu boli? No preto, aby sme my Česi a Slováci robili to, čo chcú Rusi. Jednoducho keď sa v Československu o niečom rozhodovalo museli si najprv pýtať súhlas z Moskvy.

Mali sme podľa mňa obrovské šťastie, že na čelo Sovietskeho zväzu sa dostal Michail Gorbačov. Klobúk dole pred ním a veľká vďaka. Pretože nebyť jeho súhlasu s odchodom ruských vojsk a tlaku západu, my sami by sme to asi ťažko dokázali. Aj nežná revolúcia sa mohla premeniť na krvavý kúpeľ ako tomu bolo na námestí Nebeského pokoja v Číne.

Len si to predstavte, že by sme tých ruských vojakov napadli a násilím chceli vyhnať z nášho územia. Ak by to Rusi zobrali ako akt agresie, mohli by poslať ďalšie desaťtisíce vojakov a vojenskú techniku, aby bránili svojich vojakov, HOCI na našom území. Ja osobne si to ani neviem predstaviť, keby dobrovoľne neodišli ako by sme ich odtiaľto dostali preč.

Tá obranná zmluva s usa o o ktorej sa toľko hovorí, nehovorím, že je ideálna, ani ju neobhajujem. Ale tu sa zabúda, že kto nás reálne okupoval boli to vojská nacistického Nemecka a potom sovietske vojská na pokyn Ruska. Sovietske vojská tu boli takmer 23 rokov. To je obrovský rozdiel oproti tomu čo nám hrozí z tejto dohody s USA.

Ja nemám nič ani proti Rusku. Áno Rusi nás oslobodili a zachránili pred nacistickým Nemeckom. Ale treba si uvedomiť, že všetky krajiny, ktoré oslobodili boli potom pod vplyvom sovietskeho zväzu. V Maďarsku v 50-tych rokoch priamo vojensky zasiahli aj v Československu priamo vojensky zasiahli. U nás odstavili Alexandra Dubčeka a proreformné vedenie komunistov. Nemohli sme robiť čo sme chceli, lebo Rusom sa to nepáčilo. Je to veľká škoda, možno daň za oslobodenie. Keby neodstavili Dubčeka dnes sme mohli byť na tom možno oveľa lepšie ekonomicky.

Ľud versus slovenské školstvo.

18.06.2022

Mám taký sen. Rád by som sa dožil, aby priestor hovoriť začali dostávať v čo najväčšej miere tí najšpičkovejší odborníci z tejto oblasti a oveľa menej politici. Lebo toto čo sa na Slovensku deje je skutočne komédia. Ja nehovorím, že pracovníci v školstve si nezaslúžia viac peňazí. V podstate aj hociktorí iní zamestnanci sa môžu rozhodnúť ísť štrajkovať za [...]

Poslanci SaS majú paranormálne schopnosti.

15.06.2022

Dokázali to už pri hlasovaní o dôvere vláde Ivete Radičovej, keď jej dokázali vysloviť dôveru a zároveň hlasovať proti Eurovalu, a to aj s vytiahnutými hlasovacími kartami z hlasovacích zariadení. Teraz je zase problém trochu iný. V parlamente sa ide odvolávať minister hospodárstva a predseda SaS Sulík. Niektorí koaliční partneri sa však vyjadrili, že nepodporia [...]

Sulík v spoločnosti Pátroviča a Chucka Norrisa.

13.06.2022

Pýtate sa čo spája pána Sulíka s týmito legendami? Je to jednoduché pán Sulík chce dať definitínu bodku za kauzou povalenia Radičovej vlády. Pretože hoci vyčerpávajúco vysvetlil, že SaS vládu nepovalila, nájdu sa ešte stále takí čo to spochybňujú. Link na vyjadrenie pána Sulíka: https://sulik.sk/richard-sulik-dokaz-ze-my-s… Z tohto dôvodu si pán Sulík prizval na [...]

Vitalij Kličko

Mysleli si, že hovoria s Kličkom. Starostovia metropol naleteli podvodníkovi. Bolo za tým Rusko?

25.06.2022 19:24

Skutočný Kličko vyzval na objasnenie tejto záležitosti a upozornil, že na rozhovory v angličtine či nemčine nikdy nepotrebuje tlmočníka.

putin, Lukašenko

Rusko poskytne Bielorusku systém schopný niesť jadrové hlavice

25.06.2022 18:41

Iskander Moskva vyvinula ako odpoveď americký protiraketový štít.

Erdogan

Erdogan hovoril s premiérkou Švédska: Pri NATO žiadny pokrok nenastal

25.06.2022 18:31

Turecký líder vyjadril očakávania, že Švédsko zruší zbrojné embargo.

Rusko, Ukrajina, vojna na Ukrajine, Kyjev

Českí „dobrovoľníci“ počas vojny rabovali v Kyjeve, hrozí im doživotie

25.06.2022 17:36

Vojaci našli u mužov dámske šperky či dovedna pol kilogramu striebra a zlata.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 323
Celková čítanosť: 838839x
Priemerná čítanosť článkov: 2597x

Autor blogu

Kategórie