Založ si blog

Kto by vyhnal ruských vojakov z Československa?

Chcem sa len opýtať pánov Fica, Pellegriniho, hustých chlapov od Kotlebu alebo z Republiky či by oni dokázali dostať preč ruských vojakov z nášho územia, keby tak dobrovoľne neurobili. Sovietske vojská tu totiž boli na našom území 23 rokov. A prečo tu boli? No preto, aby sme my Česi a Slováci robili to, čo chcú Rusi. Jednoducho keď sa v Československu o niečom rozhodovalo museli si najprv pýtať súhlas z Moskvy.

Mali sme podľa mňa obrovské šťastie, že na čelo Sovietskeho zväzu sa dostal Michail Gorbačov. Klobúk dole pred ním a veľká vďaka. Pretože nebyť jeho súhlasu s odchodom ruských vojsk a tlaku západu, my sami by sme to asi ťažko dokázali. Aj nežná revolúcia sa mohla premeniť na krvavý kúpeľ ako tomu bolo na námestí Nebeského pokoja v Číne.

Len si to predstavte, že by sme tých ruských vojakov napadli a násilím chceli vyhnať z nášho územia. Ak by to Rusi zobrali ako akt agresie, mohli by poslať ďalšie desaťtisíce vojakov a vojenskú techniku, aby bránili svojich vojakov, HOCI na našom území. Ja osobne si to ani neviem predstaviť, keby dobrovoľne neodišli ako by sme ich odtiaľto dostali preč.

Tá obranná zmluva s usa o o ktorej sa toľko hovorí, nehovorím, že je ideálna, ani ju neobhajujem. Ale tu sa zabúda, že kto nás reálne okupoval boli to vojská nacistického Nemecka a potom sovietske vojská na pokyn Ruska. Sovietske vojská tu boli takmer 23 rokov. To je obrovský rozdiel oproti tomu čo nám hrozí z tejto dohody s USA.

Ja nemám nič ani proti Rusku. Áno Rusi nás oslobodili a zachránili pred nacistickým Nemeckom. Ale treba si uvedomiť, že všetky krajiny, ktoré oslobodili boli potom pod vplyvom sovietskeho zväzu. V Maďarsku v 50-tych rokoch priamo vojensky zasiahli aj v Československu priamo vojensky zasiahli. U nás odstavili Alexandra Dubčeka a proreformné vedenie komunistov. Nemohli sme robiť čo sme chceli, lebo Rusom sa to nepáčilo. Je to veľká škoda, možno daň za oslobodenie. Keby neodstavili Dubčeka dnes sme mohli byť na tom možno oveľa lepšie ekonomicky.

Ako zákonníci a farizeji Ježiša pranierovali.

18.07.2024

Zrejme sa každému vybavia úryvky z Biblie, kde zákonníci a farizeji chceli Ježiša verejne zdiskreditovať záludnými otázkami a tiež ako ho kritizovali. Ježiš toto všetko ustál, ale oni boli presvedčení, že nie je pravý Mesiáš a neprestávali s útokmi na neho. Kritizovali ho a osočovali, naschvál ho nazývali tesárov syn, aby dali najavo že je oproti nim laik. Prešlo cca [...]

Čo by ste dali za večný život?

16.07.2024

Podľa Abd-ru-shina Stvoriteľ od nás žiada, aby sme sa sami namáhali a hľadali pravdu aj cestu k Nemu. Za druhé od nás žiada vnútornú čistotu – to znamená zbaviť sa nenávisti, závisti, zlosti, promiskuity a podobne. Mladí ľudia veľmi na pozemskú smrť nemyslia, seniori sú k smrti bližšie preto predpokladám, že na smrť aj viac myslia. To však nijako mladých nemusí [...]

Kde udrú živly nemusí byť náhoda.

09.07.2024

Abd-ru-shin nám vysvetľuje, že bytosti prírody sú plne vo vôli Božej. Bytosti prírody udržiavajú vo stvorení krehkú rovnováhu. Takže je dosť pravdepodobné, že keď sú niekde ľudia, ktorí narušia túto rovnováhu napríklad svojou vnútornou nečistotou, zareagujú na to aj živly narušením rovnováhy. Môže dôjsť k prudkým lejakom, vetru a podobne. Ako sme to napríklad [...]

Peter Pellegrini

Pellegrini podpísal novelu trestného zákona

25.07.2024 15:39

Prezident Peter Pellegrini podpísal vo štvrtok novelu Trestného zákona reagujúcu na pripomienky Európskej komisie (EK).

moskva

Po páde z okna svojho bytu zomrela popredná ruská ekonómka

25.07.2024 15:36

Bonadarenkovú chválili za jej dlhodobé prognózy hospodárskeho rozvoja krajiny.

F-16

Vzdušný incident nad Aljaškou: Americké a kanadské stíhačky vs. čínske a ruské bombardéry

25.07.2024 15:23

NORAD bude naďalej monitorovať aktivity konkurentov v blízkosti Severnej Ameriky a reagovať na prítomnosť prítomnosťou, uviedlo veliteľstvo.

dron

Ruské útočné drony dopadli na územie NATO, v Rumunsku sa rozhučali sirény

25.07.2024 14:25

Bukurešť varovala obyvateľov pred možným pádom trosiek dronov.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 589
Celková čítanosť: 1436469x
Priemerná čítanosť článkov: 2439x

Autor blogu

Kategórie