Založ si blog

Problémy na Ukrajine.

Početné národnostné menšiny sú často dôvodom vojen a rôznych problémov. Títo občania inej národnosti alebo náboženského vyznania totiž môžu mať úplne iné názory a záujmy ako ich domovská krajina. Pozrime do histórie je toho plno. Takže sa nečudujme, že Krym sa odtrhol od Ukrajiny keď tam žije 60% Rusov. A takisto v Luhansku a Donecku žije do 40% Rusov, ale ruština je tam dokonca dominantná. Tak sa nečudujme, že tieto regióny sa odtrhli a Rusi ich výdatne podporujú. Veď sú tam ich krajania.

V tejto súvislosti chcem upozorniť na migračné šialenstvo u nás v EU. EU chce zrejme pomôcť rôznym krajinám tak, že pomaly celé krajiny prijme u nás v Európe. Potom sa ale nečudujme keď tu vzniknú veľmi silné národnostné komunity a tieto si budú robiť svoju vlastnú politiku. Imigráciu do EU nám obhajujú miliónmi spôsobov. No oni vedia prečo, aspoň dúfam, že vedia. ALE po milióne vysvetlení bude len 1 dôsledok. A tým budú naozaj ucelené národnostné alebo moslimské komunity, ktoré len budú naberať na sile a bojovať za svoje záujmy.

Tieto komunity budú nutne rásť, pretože ich pôrodnosť je oveľa vyššia ako pôrodnosť domáceho európskeho obyvateľstva. A ešte nezabudnime na stály migračný tok, čiže neustály príchod nových a nových migrantov.

Celé je to šialené. Namiesto toho, aby EU podporila mladé európske rodiny rieši nedostatok produktívnych ľudí alebo určitých profesií migráciou. Je to falošné riešenie a z takéhoto uvažovania nič dobré nemôže vzniknúť z dlhodobého hľadiska. Radšej keby si krajiny zmenili štruktúru študijných odborov. Lebo každý študuje čo len chce = zbytočná námaha študentov a vyhodené peniaze.

Ale späť k Ukrajine. S Ruskom by som susediť nechcel. Nie sú žiadni chudáčkovia, ale silná veľmoc. Aj keď sa mi nepáči keď Rusov označujú za agresorov a západ je ten „dobrý“. Veď Rusov 2x masívne napadli Napoleon a potom Hitler. Chceli ich poraziť a získať rozsiahle územia. Našťastie sa im to nepodarilo. Hlavne je dobré, že Hitlerovi sa to našťastie nepodarilo lebo podľa tajných informácií chcel Slovanov zlikvidovať. O tom by tiež teraz bolo pohovoriť, aký je ten západ milý.

Zažili sme si Ruskú okupáciu. Dobre nebola to výhra, ale dalo sa to prežiť. Ale to čo plánovali nacisti – vyhladenie Rómov, Židov, Slovanov tak to už bola riadna sila.

Treba podľa mňa rešpektovať aj to, že mocnosti kreslia hranice menších štátov. Aj my sme prišli o Zakarpatskú Ukrajinu. Teraz Ukrajina prišla o Krym, Donecko a Luhansko. Mali by sme sa s tým naučiť žiť, ale treba urobiť opatrenia, aby sa takýmto problémom do budúcna zamedzilo.

Pozrite si čo sa dialo po 2. svetovej vojny. Príslušníci národnostných menších sa násilne presídľovali do domovských krajín, aby už konečne bol kľud. A čo sa deje v súčasnosti? Pravý opak. Masívna podpora migrácie cudzích štátnych príslušníkov do EU. Ľudí s úplne inými zvykmi, kultúrou, jazykom aj náboženstvom. Veď toto je čisté šialenstvo a ZÁRODOK ďalších problémov, ktoré nevyhnutne nastanú po zosilnení týchto komunít. A pripravte sa na to, že tieto komunity sa v určitých regiónoch stanú dokonca dominantnými.

Zatvrdnuté kamenné ľudské srdcia.

30.11.2022

Predstavte si, že nejaký človek spôsobí inému veľkú bolesť napríklad zabijem mu dieťa alebo niečo podobné naozaj strašné s dlho trvajúcimi následkami a bolesťou. Stáva sa, že v takýchto situáciách poškodení skĺzavajú k tak obrovskej nenávisti, že povedia nikdy v živote ti neodpustím. Teraz sa pozrime na to či je to správne. Existujú tu 3 pohľady na odpustenie: [...]

Ako cirkvi naložia s učením syna človeka?

29.11.2022

Už vieme ako cirkvi naložili so synom Božím Ježišom. Židovská cirkev vrieskala dovtedy, kým nedošlo k jeho fyzickej likvidácii. Kresťanská cirkev zase zabila jeho učenie. V snahe získať čo najviac stúpencov a tiež v snahe všetko vedieť lepšie pokrivili učenie Ježiša a vytvorili svoje vlastné pravdy – dogmy. Syn človeka napísal svoje dielo vlastnou rukou. Toto už nie [...]

V akom svete chceme žiť, takí musíme sami byť.

26.11.2022

Predstavte si 1000 L nádrž v ktorej je čistá voda. Keď budeme do tejto nádrže postupne kvapkať zelenú farbu, pomaly ale isto sa začne voda meniť na jemne zelenú, neskôr sýtejšie zelenú až sa voda úplne zafarbí na zeleno. Teraz si predstavte, že každé vaše slovo a čin sú jednou takou kvapkou. Nádržou nech je naša krajina. Podľa mňa každý deň do tejto nádrže [...]

sanna marinová Anthony Albanese

Európa nie je dosť silná na to, aby sama čelila Rusku, vyhlásila Marinová

02.12.2022 09:02

Podľa fínskej premiérky ruská invázia a okupácia Ukrajiny odhalila slabé stránky Európy a strategické chyby pri rokovaní s Ruskom.

Peter Pellegrini, Ide o pravdu

Pellegrini v Ide o pravdu: Hlasovanie o páde vlády bude test. Ukáže sa, kto je provládny

02.12.2022 09:00

Pri odvolávaní vlády neexistuje šedé, len biele a čierne. Buď ste za túto vládu alebo ste proti nej, hovorí Peter Pellegrini. Jasne sa poslanci rozdelia, dodáva.

ukrajina vojak tank

Rusko chcelo údajne obsadiť Ukrajinu do desiatich dní

02.12.2022 07:55

Podľa britského bezpečnostného inštitútu len malá skupina ruských predstaviteľov vedela o celom rozsahu plánov týkajúcich sa ofenzívy na Ukrajine.

Eduard Heger, Richard Sulík

Sulík zavelil, vláda je na spadnutie. Začína sa boj o hlasy poslancov: OĽaNO hovorí o zmluve s diablom

02.12.2022 06:40

V parlamente sa začína boj najmä o hlasy koaličných poslancov.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 375
Celková čítanosť: 953776x
Priemerná čítanosť článkov: 2543x

Autor blogu

Kategórie