Založ si blog

Problémy na Ukrajine.

Početné národnostné menšiny sú často dôvodom vojen a rôznych problémov. Títo občania inej národnosti alebo náboženského vyznania totiž môžu mať úplne iné názory a záujmy ako ich domovská krajina. Pozrime do histórie je toho plno. Takže sa nečudujme, že Krym sa odtrhol od Ukrajiny keď tam žije 60% Rusov. A takisto v Luhansku a Donecku žije do 40% Rusov, ale ruština je tam dokonca dominantná. Tak sa nečudujme, že tieto regióny sa odtrhli a Rusi ich výdatne podporujú. Veď sú tam ich krajania.

V tejto súvislosti chcem upozorniť na migračné šialenstvo u nás v EU. EU chce zrejme pomôcť rôznym krajinám tak, že pomaly celé krajiny prijme u nás v Európe. Potom sa ale nečudujme keď tu vzniknú veľmi silné národnostné komunity a tieto si budú robiť svoju vlastnú politiku. Imigráciu do EU nám obhajujú miliónmi spôsobov. No oni vedia prečo, aspoň dúfam, že vedia. ALE po milióne vysvetlení bude len 1 dôsledok. A tým budú naozaj ucelené národnostné alebo moslimské komunity, ktoré len budú naberať na sile a bojovať za svoje záujmy.

Tieto komunity budú nutne rásť, pretože ich pôrodnosť je oveľa vyššia ako pôrodnosť domáceho európskeho obyvateľstva. A ešte nezabudnime na stály migračný tok, čiže neustály príchod nových a nových migrantov.

Celé je to šialené. Namiesto toho, aby EU podporila mladé európske rodiny rieši nedostatok produktívnych ľudí alebo určitých profesií migráciou. Je to falošné riešenie a z takéhoto uvažovania nič dobré nemôže vzniknúť z dlhodobého hľadiska. Radšej keby si krajiny zmenili štruktúru študijných odborov. Lebo každý študuje čo len chce = zbytočná námaha študentov a vyhodené peniaze.

Ale späť k Ukrajine. S Ruskom by som susediť nechcel. Nie sú žiadni chudáčkovia, ale silná veľmoc. Aj keď sa mi nepáči keď Rusov označujú za agresorov a západ je ten „dobrý“. Veď Rusov 2x masívne napadli Napoleon a potom Hitler. Chceli ich poraziť a získať rozsiahle územia. Našťastie sa im to nepodarilo. Hlavne je dobré, že Hitlerovi sa to našťastie nepodarilo lebo podľa tajných informácií chcel Slovanov zlikvidovať. O tom by tiež teraz bolo pohovoriť, aký je ten západ milý.

Zažili sme si Ruskú okupáciu. Dobre nebola to výhra, ale dalo sa to prežiť. Ale to čo plánovali nacisti – vyhladenie Rómov, Židov, Slovanov tak to už bola riadna sila.

Treba podľa mňa rešpektovať aj to, že mocnosti kreslia hranice menších štátov. Aj my sme prišli o Zakarpatskú Ukrajinu. Teraz Ukrajina prišla o Krym, Donecko a Luhansko. Mali by sme sa s tým naučiť žiť, ale treba urobiť opatrenia, aby sa takýmto problémom do budúcna zamedzilo.

Pozrite si čo sa dialo po 2. svetovej vojny. Príslušníci národnostných menších sa násilne presídľovali do domovských krajín, aby už konečne bol kľud. A čo sa deje v súčasnosti? Pravý opak. Masívna podpora migrácie cudzích štátnych príslušníkov do EU. Ľudí s úplne inými zvykmi, kultúrou, jazykom aj náboženstvom. Veď toto je čisté šialenstvo a ZÁRODOK ďalších problémov, ktoré nevyhnutne nastanú po zosilnení týchto komunít. A pripravte sa na to, že tieto komunity sa v určitých regiónoch stanú dokonca dominantnými.

Glorifikácia alkoholu.

07.08.2022

Následky nadmerného pitia alkoholu už zrejme asi videl každý. Príležitostná opitosť je zrejme ešte to najmenej. Najhoršie je na tom to, že ľudia ktorí popíjajú dlhodobo majú už potom vážne zdravotné problémy alebo mnoho ľudí každý rok aj umiera na smrť spôsobenú alkoholom. Ale prečo sa to deje? Prečo ľudia tak často a tak radi siahajú po alkohole? Ja si myslím, [...]

Akcelerátory zla.

06.08.2022

Častokrát sa ľudia čudujú, kde sa berie vo svete toľko zla. Na druhej strane pozeráme na ľudí a hovoríme si, veď nie sú až tak zlí. Ale niečo v tejto rovnici nesedí. Je to akýsi pokrivený pohľad alebo pohľad ktorý nejde až tak do hĺbky alebo nechce vidieť všetky premenné. Z takéhoto pohľadu sa dokonca vytvárajú až také názory, že ako to Stvoriteľ všetko môže [...]

Čo sejeme okolo seba?

04.08.2022

Predstavte si dvoch ľudí a ich medziľudské vzťahy. Nech sú ich vzťahy ako nejaká záhrada. Keď robia dobré veci a správajú sa pekne akoby vysievali užitočné rastliny ktoré prinášajú chutné plody a krásne kvety. Naproti tomu ak si ubližujú a sú k sebe odporní akoby sadili tŕne, bodliaky a jedovaté rastliny. Dajme naším dvom osobám aj mená napríklad Jozef a Peter. [...]

Kardinál Jozef Tomko

Zomrel kardinál Jozef Tomko

08.08.2022 08:00

V Ríme zomrel v pondelok ráno kardinál Jozef Tomko vo veku 98 rokov.

Porto Tolle / Ryžové pole /

Vysychajúca rieka Pád odhalila takmer poltonovú bombu z čias druhej svetovej vojny

08.08.2022 07:30

Nález bomby si vyžiadal evakuáciu troch tisícok ľudí.

Gustavo Petro

Kolumbia má prvého ľavicového prezidenta, bývalého partizána Gustava Petra

08.08.2022 07:05

Ekonóm a senátor Gustavo Petro v júnovom druhom kole prezidentských volieb porazil vplyvného podnikateľa Rodolfa Hernandéza.

Roger Waters

Spoluzakladateľ Pink Floyd: Biden je zločinec, na Ukrajine leje olej do ohňa

08.08.2022 06:00

Výroky Rogera Watersa vyvolali rozhorčenie zo strany Kyjeva a naopak pochvalné reakcie Moskvy.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 340
Celková čítanosť: 878682x
Priemerná čítanosť článkov: 2584x

Autor blogu

Kategórie