Založ si blog

Materialistický Matrix

Dnes sú najväčšími autoritami v spoločnosti vedci. Ja tiež vnímam ich prácu ako užitočnú. Skúmajú a logicky dokazujú veci a javy na ktoré majú dosah. Lenže bol tu Ježiš a ten nám podľa mňa priniesol ešte hodnotnejšie poznanie. Vedci majú totiž nevýhodu v tom, že oni sa nevedia dostať k Bohu, pretože ten je vysoko nad celým hmotným stvorením.

Ježiš nám hovoril o tom, že existuje duch, že tento duch oživuje telo. Že existuje život aj po smrti, že existuje Boh z ktorého všetko vzniklo. A tiež hovoril o akýchsi zákonoch vo stvorení čo sejete, to zožnete a podobne. Ja osobne si myslím, že toto Ježišove posolstvo sa nijak nebije so zisteniami vedcov. Len toto sú veci, ktoré veda ťažko dokáže zachytiť a pozorovať.

Dnes je však situácia taká, že drvivá väčšina ľudí sa riadi v prevažnej väčšine len podľa vedcov – tzv. materialistický koncept. Časť ľudí v minimálnej miere pripúšťa existenciu ľudského ducha, života po smrti a existenciu Stvoriteľa. Potom sa ale nečudujme ako vyzerá náš svet. Je v prevažnej väčšine kreovaný chamtivosťou a chladným rozumom. Ľudia veria, že môžu ubližovať druhým a nič sa im nestane.

Keby totiž verili Ježišovým slovám čo sejete, to zožnete, telo nič neosoží, duch oživuje, osloboďte sa z otroctva hriechu, mohli by si poskladať skladačku. Podľa jeho slov to vyzerá, že sa nám vráti aj s úrokami všetko čo robíme, že pozemskou smrťou pred ničím neunikneme, pretože je to len odumretie obalu – tela.

A čo je to otroctvo hriechu? Vyzerá, že je to len potvrdenie výroku čo sejete, to zožnete. Pretože máme síce slobodnú vôľu v konaní, to áno. Ale akonáhle niečo urobíme – sejeme, musíme počítať aj so žatvou. Jednoducho sa nám vráti aj s úrokami čo sme porobili. A ak ubližujeme druhým, robíme zlé veci, to je ten hriech. Od tohto okamihu sme už otrokmi tých hriechov, pretože je len otázkou času kedy my sami budeme musieť prežiť všetko čo sme napáchali, ale ešte v zosilnenej forme.

Preto Židia dostali Desatoro, preto tu boli pomocníci zo Svetla Lao´c, Budha, Krišna, Zoroaster, Mohamed a všetci proroci. Títo všetci ľudí upozorňovali, aby nepáchali zlo. Budha a Ježiš to zrejme najlepšie opísali, že páchať zlo má pre nás samotných veľmi zlé následky. Karma a Ježišove čo sejete, to zožnete hovorí o tom istom. O nutných následkoch, ktorým je podrobený každý pôvodca činu bez ohľadu na to aký je ten človek bohatý alebo akú spoločenskú funkciu zastáva. V tomto je tá absolútna SPRAVODLIVOSŤ, po ktorej ľudia tak veľmi túžia. Tu nič neosožia známosti a úplatky, ako sú na to mnohí zvyknutí.

Ako zlepšiť svet.

19.04.2024

Predstavme si čo sa dialo keď sme boli ešte deti. Máme určité zážitky čo sa nám na našich rodičoch páčilo a čo nie. S odstupom času vieme čo bolo správne a čo nie. Teraz stačí urobiť úplne jednoduchú vec a mnohí ju aj robia. Stačí pri výchove svojich či iných detí dávať to dobré a správne a to nesprávne sa snažiť čo najviac eliminovať. To isté môžeme [...]

Môže človek pozemskou smrťou uniknúť Božej spravodlivosti?

15.04.2024

Pozrime sa na to spolu podrobnejšie. Pre účely tejto analýzy pripusťme, že Stvoriteľ existuje. Takže predstavme si situáciu, že by človek pozemskou smrťou mohol uniknúť spravodlivosti. Napríklad by bol nejaký bohatý človek, ktorí by mal nepriateľov a chcel by ich odstrániť. Nechce sa však dostať do väzenia, tak dá echo, že kto to urobí za neho dostane veľký balík [...]

Každý robí chyby.

14.04.2024

Podstatné je podľa mňa ako k tomu pristupujeme. Môžeme sa hádať a popierať, že sme urobili chybu. Tým však klameme len samých seba. Môžeme to ignorovať a robiť tú istú chybu aj naďalej, ale pravdepodobne na to nejakým spôsobom doplatíme. Najlepšie bude podľa mňa si chybu priznať. Áno je to trochu bolestné pre naše ego. Keď už vieme, že sme urobili chybu a priznali [...]

Baerbock, Netanjahu

Hádka kvôli Gaze? Nie sme ako nacisti, nahneval sa Netanjahu na nemeckú ministerku

20.04.2024 14:00

Počas návštevy nemeckej šéfky diplomacie Annaleny Baerbockovej v Tel Avive došlo k ostrej výmene názorov medzi ňou a izraelským premiérom, ktorý poprel, že by ľudia v Pásme Gazy hladovali.

Peter Pellegrini

Ctite si zmluvu, odkázal Dankovi Raši: Problémom je, že sa vidí ako nástupca Pellegriniho. Majerský počul hlasy o konci Dolinkovej

20.04.2024 13:07, aktualizované: 15:06

Milan Majerský predpokladá, že poslanci KDH zahlasujú za zvolenie súčasného ministra Richarda Rašiho do funkcie predsedu parlamentu.

armáda usa

Americké jadrové zbrane bližšie k Slovensku? Na svojom území ich chce mať aj Poľsko

20.04.2024 12:46

Americké jadrové zbrane sú od novembra 2009 v Belgicku, Nemecku, Taliansku a Holandsku.

univerzita

Mladí Američania páchajú rekordne veľa samovrážd. Nikto presne nevie prečo

20.04.2024 11:28

"Tak veľmi si prajem, aby nám býval dal šancu mu pomôcť," hovorí Katherine Salasová zlomeným hlasom.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 564
Celková čítanosť: 1371298x
Priemerná čítanosť článkov: 2431x

Autor blogu

Kategórie