Založ si blog

Stabilita štátu

Je mi skutočne na zvracanie, keď počúvam, že máme nedostatok zdravotných sestier, lekárov alebo iným profesií. To sú tieto demokratické vlády naozaj až tak neschopné? Odsudzuje sa tu komunizmus a robia sa z neho srandy. Ale je fakt, že dokázali aspoň efektívne plánovať a boli sme v mnohých oblastiach sebestační. Nechcem nijako tento režim obhajovať, najhoršie na ňom bolo, že nedovolil ľuďom veriť v Boha a pokojne ho uctievať – to bolo barbarstvo.

Ale pozerať sa na to ako sa nám rúca dôchodkový systém len preto, že štát nie je schopný podporiť mladé pracujúce rodiny rôznymi stimulmi a daňovými úľavami je nepochopiteľné. A tak isto, že nám chýbajú určité profesie. Kompetentní sa tvárili, že je všetko v poriadku pomaly až do bodu kolapsu. Toto je zodpovedný prístup? Je mi na zvracanie keď preberáme západnú politiku a všetko ideme plátať migrantami – aj keď zo slovanských krajín to je jedno. Štát má vytvoriť taký systém študijných kvót, aby bol zabezpečený plynulý prísun absolventov v primeranom množstve do jednotlivých sektorov hospodárstva.

Toto čo sa dnes deje plátanie dier migrantami v západnej Európe je chorý systém a jeho výsledkom bude zrejme to, že moslimovia ovládnu západnú Európu. My hádam nie sme takí hlúpi, aby sme kopírovali ich bláznivé, nezodpovedné a krátkozraké konanie. Verím tomu, že väčšinu profesií dokážeme pokryť svojimi vlastnými občanmi. Ide len o to zaplatiť ich, motivovať a hlavne podporovať (financovať) odbory, ktoré trh práce potrebuje a s výhľadom aspoň na 5 -10 rokov bude potrebovať. Ak chce niekto študovať nepotrebné odbory alebo také v ktorých je prebytok študentov, TAK nech si to ZAPLATÍ. To si nevie vláda buchnúť po stole a určiť akúsi národnú stratégiu kvót študijných odborov? Aj ľudia by si mali otvoriť konečne oči, veď my všetci sa skladáme na denné štúdium kadejakých nepotrebných študijných odborov pre tisíce študentov každý rok. Veď sa už raz zobuďme konečne.

A keď niekto vyštuduje za naše peniaze v odbore lekár alebo zdravotná sestra, ktoré sú skutočne nedostatočné a chcú ísť za lepším platom do zahraničia, tak nech zaplatia aj dvojnásobok študijných nákladov. V tomto štáte je obrovský bordel. Ako keby sme nevedeli čo chceme a potrebujeme a ak to niekto aj vie, nie sú schopní si to vynútiť. Môžeme kľudne týchto študentov aj pozitívne stimulovať, ak napr. hneď po štúdiu odrobia aspoň 1, 2 -5 rokov zanikne im povinnosť splatiť študijné náklady alebo dostanú nájomný byt alebo za každý rok odrobený na Slovensku nejaké peniaze. Možností je veľa.

Máme nejaký štátny rozpočet, ide len o to čo je priorita a ako tie peniaze správne rozdeliť. Vôbec ma neteší, že každý rok sa len zadlžujeme. Naopak každý rok by sme si mali niečo odložiť na obdobie katastrof a na veľmi nepriaznivé situácie, ktoré hocikedy môžu nastať. Veď už nebuďme ako ovce a nekopírujme všetko od západu. Pomaly začínajú chýbať servisní technici, murári, vodári, elektrikári zato policajta človek stretne na každom kroku. To niekto normálny naozaj nevie vypočítať koľko zamestnancov ktorých profesií potrebujeme? Potom sú tu možnosti štátneho rozpočtu a PRIORITIZÁCIA.

Veď je to tak jednoduché, až do očí bijúce. To nikto nevidí čo sa deje? Nadnárodné korporácie deformujú trh. Pracovná sila sa sťahuje za lepšími platmi, fabriky sa sťahujú tam kde majú nižšie náklady a tovar sa nakupuje tam kde je lacnejší aj keď za cenu devastácie životného prostredia. Nadnárodné korporácie hľadia len na zisk, oni nepozerajú na následky. Ale vlády jednotlivých krajín by na tieto následky mali pozerať a robiť všetko preto, aby systém fungoval čo najlepšie. Každá krajina by si mala chrániť svoju potravinovú sebestačnosť ale aj zabezpečiť personálnu dostatočnosť hlavne v špecifických profesiách. Pretože potravinová sebestačnosť a dostatočnosť v zdravotníctve doslova chránia naše zdravie a životy.

Páchateľ a obeť, nevedomosť a vedomosť.

24.05.2024

Stáva sa, že nejakí ľudia sa dostanú do situácie, kde trpia. Sme cítiace bytosti a mnohým je ľúto, že títo ľudia trpia. Aj ja som sa často zamýšľal nad tým, že aké to má niekto ťažké. Môže dôjsť dokonca k situácii, že sme z toho rozhorčení. Predstavme si však teraz 2 konkrétnych ľudí, jeden tomu druhému ubližuje – je páchateľ a druhý trpí od páchateľa [...]

Tvrdenie temna a tvrdenie Svetla.

22.05.2024

Sú také 2 základné teórie o našom živote a tomto svete: 1. Žijeme len teraz jediný krát Táto teória hovorí zhruba toto. Ducha nevidím ani záhrobný svet – takže neexistujú. Keď je len jeden tento život, tak načo prílišná prudéria a moralizovanie, treba si troška dopriať ako sa vraví a to na všetkých frontoch. Ak to inak nejde tak treba použiť aj nedovolené [...]

Ako robiť politickú kampaň v týchto pohnutých časoch.

18.05.2024

Oceňujem že všetky politické strany teraz utlmili svoju činnosť. To sa však dá len do určitého času. Aj keď je premiér v kritickom stave veci musia ísť ďalej. Blížia sa eurovoľby. Ako by mali politické strany kampaňovať? Je to jednoduché, moderátori to zvykli pripomínať. Treba hovoriť o svojich predstavách, víziách a riešeniach. U nás na Slovensku sa politika [...]

Viktor Orbán

Orbán pred eurovoľbami pritvrdzuje: Nepošleme mladých Maďarov do vojen cudzích krajín. Gulyás školil Macrona

28.05.2024 18:25

Šéf úradu maďarskej vlády zase vyzval francúzskeho prezidenta, aby rešpektoval fakty v kampani do nadchádzajúcich eurovolieb.

SR Bratislava RTVS protestný pochod BAX

Stíchne RTVS na tri hodiny? Šimkovičová hovorí o koordinovanej akcii organizátorov, vedenia a politických strán

28.05.2024 18:17

Podľa rezortu kultúry nemajú zamestnanci na tento typ protestu „zákonom priznanú možnosť“ a nemôžu „organizovane prerušiť výkon práce".

Pellegrini, Čaputová, atentát, vyhlásenie

Čaputová vetovala novelu zákona o FPU: Legislatíva môže ohroziť slobodu umenia

28.05.2024 18:02

V ustanovení novely vidí rozpor s ústavou, legislatíva môže podľa nej ohroziť slobodu umenia.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínsky parlament prelomil veto prezidentky k zákonu o zahraničných agentoch

28.05.2024 17:56

Prezidentka má teraz päť dní na to, aby zákon potvrdila. Ak tak neurobí, podpíše ho predseda parlamentu.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 575
Celková čítanosť: 1398642x
Priemerná čítanosť článkov: 2432x

Autor blogu

Kategórie