Založ si blog

Stabilita štátu

Je mi skutočne na zvracanie, keď počúvam, že máme nedostatok zdravotných sestier, lekárov alebo iným profesií. To sú tieto demokratické vlády naozaj až tak neschopné? Odsudzuje sa tu komunizmus a robia sa z neho srandy. Ale je fakt, že dokázali aspoň efektívne plánovať a boli sme v mnohých oblastiach sebestační. Nechcem nijako tento režim obhajovať, najhoršie na ňom bolo, že nedovolil ľuďom veriť v Boha a pokojne ho uctievať – to bolo barbarstvo.

Ale pozerať sa na to ako sa nám rúca dôchodkový systém len preto, že štát nie je schopný podporiť mladé pracujúce rodiny rôznymi stimulmi a daňovými úľavami je nepochopiteľné. A tak isto, že nám chýbajú určité profesie. Kompetentní sa tvárili, že je všetko v poriadku pomaly až do bodu kolapsu. Toto je zodpovedný prístup? Je mi na zvracanie keď preberáme západnú politiku a všetko ideme plátať migrantami – aj keď zo slovanských krajín to je jedno. Štát má vytvoriť taký systém študijných kvót, aby bol zabezpečený plynulý prísun absolventov v primeranom množstve do jednotlivých sektorov hospodárstva.

Toto čo sa dnes deje plátanie dier migrantami v západnej Európe je chorý systém a jeho výsledkom bude zrejme to, že moslimovia ovládnu západnú Európu. My hádam nie sme takí hlúpi, aby sme kopírovali ich bláznivé, nezodpovedné a krátkozraké konanie. Verím tomu, že väčšinu profesií dokážeme pokryť svojimi vlastnými občanmi. Ide len o to zaplatiť ich, motivovať a hlavne podporovať (financovať) odbory, ktoré trh práce potrebuje a s výhľadom aspoň na 5 -10 rokov bude potrebovať. Ak chce niekto študovať nepotrebné odbory alebo také v ktorých je prebytok študentov, TAK nech si to ZAPLATÍ. To si nevie vláda buchnúť po stole a určiť akúsi národnú stratégiu kvót študijných odborov? Aj ľudia by si mali otvoriť konečne oči, veď my všetci sa skladáme na denné štúdium kadejakých nepotrebných študijných odborov pre tisíce študentov každý rok. Veď sa už raz zobuďme konečne.

A keď niekto vyštuduje za naše peniaze v odbore lekár alebo zdravotná sestra, ktoré sú skutočne nedostatočné a chcú ísť za lepším platom do zahraničia, tak nech zaplatia aj dvojnásobok študijných nákladov. V tomto štáte je obrovský bordel. Ako keby sme nevedeli čo chceme a potrebujeme a ak to niekto aj vie, nie sú schopní si to vynútiť. Môžeme kľudne týchto študentov aj pozitívne stimulovať, ak napr. hneď po štúdiu odrobia aspoň 1, 2 -5 rokov zanikne im povinnosť splatiť študijné náklady alebo dostanú nájomný byt alebo za každý rok odrobený na Slovensku nejaké peniaze. Možností je veľa.

Máme nejaký štátny rozpočet, ide len o to čo je priorita a ako tie peniaze správne rozdeliť. Vôbec ma neteší, že každý rok sa len zadlžujeme. Naopak každý rok by sme si mali niečo odložiť na obdobie katastrof a na veľmi nepriaznivé situácie, ktoré hocikedy môžu nastať. Veď už nebuďme ako ovce a nekopírujme všetko od západu. Pomaly začínajú chýbať servisní technici, murári, vodári, elektrikári zato policajta človek stretne na každom kroku. To niekto normálny naozaj nevie vypočítať koľko zamestnancov ktorých profesií potrebujeme? Potom sú tu možnosti štátneho rozpočtu a PRIORITIZÁCIA.

Veď je to tak jednoduché, až do očí bijúce. To nikto nevidí čo sa deje? Nadnárodné korporácie deformujú trh. Pracovná sila sa sťahuje za lepšími platmi, fabriky sa sťahujú tam kde majú nižšie náklady a tovar sa nakupuje tam kde je lacnejší aj keď za cenu devastácie životného prostredia. Nadnárodné korporácie hľadia len na zisk, oni nepozerajú na následky. Ale vlády jednotlivých krajín by na tieto následky mali pozerať a robiť všetko preto, aby systém fungoval čo najlepšie. Každá krajina by si mala chrániť svoju potravinovú sebestačnosť ale aj zabezpečiť personálnu dostatočnosť hlavne v špecifických profesiách. Pretože potravinová sebestačnosť a dostatočnosť v zdravotníctve doslova chránia naše zdravie a životy.

Glorifikácia alkoholu.

07.08.2022

Následky nadmerného pitia alkoholu už zrejme asi videl každý. Príležitostná opitosť je zrejme ešte to najmenej. Najhoršie je na tom to, že ľudia ktorí popíjajú dlhodobo majú už potom vážne zdravotné problémy alebo mnoho ľudí každý rok aj umiera na smrť spôsobenú alkoholom. Ale prečo sa to deje? Prečo ľudia tak často a tak radi siahajú po alkohole? Ja si myslím, [...]

Akcelerátory zla.

06.08.2022

Častokrát sa ľudia čudujú, kde sa berie vo svete toľko zla. Na druhej strane pozeráme na ľudí a hovoríme si, veď nie sú až tak zlí. Ale niečo v tejto rovnici nesedí. Je to akýsi pokrivený pohľad alebo pohľad ktorý nejde až tak do hĺbky alebo nechce vidieť všetky premenné. Z takéhoto pohľadu sa dokonca vytvárajú až také názory, že ako to Stvoriteľ všetko môže [...]

Čo sejeme okolo seba?

04.08.2022

Predstavte si dvoch ľudí a ich medziľudské vzťahy. Nech sú ich vzťahy ako nejaká záhrada. Keď robia dobré veci a správajú sa pekne akoby vysievali užitočné rastliny ktoré prinášajú chutné plody a krásne kvety. Naproti tomu ak si ubližujú a sú k sebe odporní akoby sadili tŕne, bodliaky a jedovaté rastliny. Dajme naším dvom osobám aj mená napríklad Jozef a Peter. [...]

polícia, NAKA

Bývalý elitný policajt NAKA mal informovať mafiu o policajných akciách

08.08.2022 10:15

Expolicajt známy pod prezývkou Baki mal za pár stoviek eur informovať mafiu o práci svojich policajných kolegov.

Čína koronavírus peking

Mjanmarský veľvyslanec v Číne zomrel, mal dostať infarkt

08.08.2022 09:28

Ide už o štvrtého veľvyslanca, ktorý v Číne za posledný rok zomrel.

China Taiwan

Čína oznámila pokračovanie vojenského cvičenia okolo Taiwanu

08.08.2022 09:00

Rozsiahle manévre sa mali pôvodne skončiť v nedeľu.

António Guterres

Guterres: Hrozba jadrového konfliktu je po desaťročiach späť

08.08.2022 08:32

Generálny tajomník OSN varoval, že "ľudstvo sa hrá s nabitou zbraňou", keď sa vo svete – od Ukrajiny po Blízky východ a Kórejský polostrov – množia krízy s možnosťou vzniku nukleárnej katastrofy.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 340
Celková čítanosť: 878771x
Priemerná čítanosť článkov: 2585x

Autor blogu

Kategórie