Založ si blog

Načo sa vlastne snažiť o svetlé výšiny?

V dnešnej dobe nie je veľmi populárne byť dobrý a slušný. Proste sa to nenosí. Vyzerá to, že drzí darebáci a gauneri sa majú lepšie. Vedia ako v tom chodiť. Lenže aj keď takýto ľudia môžu zaznamenať krátkodobé úspechy, z dlhodobého hľadiska je takéto konanie neudržateľné.

Je tu však oveľa dôležitejší faktor – vlastná existencia človeka. Pozrite sa okolo seba tu v našich končinách všetko podlieha rozkladu. Hemží sa to tu životom, ale všetko neustále vzniká a zaniká, taký je tu na zemi kolobeh života. Toto dokážu vnímať aj materialisti, len oni z nejakého dôvodu hovoria že život je v samotnej hmote. Duchovný princíp však hlása, že hmota je len obal a samotný život sa skrýva v duchovnom (človek) a bytostnom (zvieratá).

Dnes už dobre vieme, že aj planéty podliehajú rozkladu, vieme aj o čiernych dierach ktoré všetko rozomelú a rozmetajú na prach. No a z duchovných výšin je nám zvestované, že aj naša planéta sa pomaly blíži ku svojmu koncu. Obilie dozrelo = ľudskí duchovia majú už byť zrelí, nastáva čas žatvy a triedenia. Boh ako dobrý hospodár si ponechá len to čo má hodnotu, oddelí zrná od pliev.

Vyzerá to, že celý systém je nastavený tak, že toto všetko sa deje automaticky. Naším cieľom by malo byť stať sa čistými a nebyť zaťažení vinou, aby sme sa mohli doslova povzniesť nad hmotu do jemnejších častí stvorenia. Až napokon doputujeme do raja = časti ktorá už nepodlieha rozkladu. Takto po lopate nám to vysvetľuje Abd-ru-schin, aby sme už konečne pochopili, že žiť poctivo sa oplatí. Ježišovi mnoho ľudí nerozumelo, ale dnes už má byť v tomto jasno, je chcené aby sme tomu konečne chápali. Ak však niektorí ľudia stratili úplne schopnosť porozumieť týmto veciam, stalo sa tak ich vlastným rozhodnutím. Alebo ak napriek všetkému chce ísť človek podľa svojho uváženia, je to jeho vec má na to plné právo, slobodná vôľa je neoddeliteľnou súčasťou každého z nás.

Niektorým ľuďom ich rozumček našepkáva, že tento systém sa dá obísť a keď to dokážu nemusia sa namáhať a môžu si žiť v blahobyte. Kadejakí falšovatelia peňazí, zlodeji, vrahovia, prostitútky a im podobní si myslia akí sú chytrí, že oni ten systém obídu, oklamú a zo všetkými vybabrú. Že proste prídu k veľkému majetku nepoctivo. Pri tomto však spomeniem len Ježišov výrok: „čo vám to osoží, keď aj celý svet získate, ak pritom stratíte svoju dušu?“

Neubližovať druhým pri svojom putovaní svetmi a žiť v čistote to je cesta nahor do večných ríš ducha. To že dnes milióny ľudí tvrdia opak alebo tomu neveria, podľa mňa na tom nič nezmení. Každý je zodpovedný v prvom rade sám za seba. Každý z nás dostal rovnaké dary. Jedným z tých darov je schopnosť vyciťovania = vnútorný hlas = svedomie. Ak tento dar niekto zahrabal alebo úplne potlačil je to jeho vlastná vina. Pretože každý sám má skúmať čo je pravda a čo nie, či existuje duša, Boh a posmrtný život.

Ježiš sem na zem prišiel preto, ako on hovoril, že sme zablúdili. Ale my sme zablúdili v chápaní vo vnímaní, aby sme tomu správne rozumeli. Jednoducho naše názory sa stali nesprávne, falošné. Ježiš prišiel aj napriek tomu, že vedel aké obrovské nepriateľstvo a utrpenie od ľudí ho čaká, a predsa nám priniesol pravé poznanie. Dokonca keď videl, že sa blíži jeho koniec a ako sú na tom ľudia tej doby s chápaním,  prosil Otca, aby nám poslal Pomocníka, Ducha pravdy, ktorí nás uvedie do všetkej pravdy.

Je obrovskou chybou všetkých predstaviteľov kresťanských cirkví, že tohto Pomocníka neočakávali. Oni mali v rukách písma, oni to mali vedieť. Zákonníci, farizeji a Židia celkovo boli v tomto lepší ako my kresťania – oni aspoň Mesiáša očakávali. Dnes sú však už písma prístupné širokej verejnosti. Ten sľúbený Pomocník tu už aj bol a je známy ako Abd-ru-schin. Teraz je len na samotných ľuďoch či sa budú držať svojho vlastného vedenia, cirkevných výkladov alebo začnú skúmať Posolstvo prinesené z výšin od Abd-ru-schina.

Všetko mŕtve vo stvorení má byť vzkriesené, aby sa súdilo.

24.09.2021

Abd-ru-schin poukazuje na to, že doteraz sme si to nesprávne vysvetľovali. Nejde o vzkriesenie všetkých mŕtvych ku konečnému súdu, ale o vzkriesenie všetkého mŕtveho v nás. To znamená, že nič nezostane bez pohybu, lebo živá sila, ktorá zosilnená teraz prúdi celým stvorením, nalieha a tlačí, núti všetko do pohybu. Tým zosilnie aj to, čo v nás doteraz odpočívalo [...]

Stabilita štátu

20.09.2021

Je mi skutočne na zvracanie, keď počúvam, že máme nedostatok zdravotných sestier, lekárov alebo iným profesií. To sú tieto demokratické vlády naozaj až tak neschopné? Odsudzuje sa tu komunizmus a robia sa z neho srandy. Ale je fakt, že dokázali aspoň efektívne plánovať a boli sme v mnohých oblastiach sebestační. Nechcem nijako tento režim obhajovať, najhoršie na ňom [...]

Obrovské tajomstvo o ľudskej spravodlivosti.

19.09.2021

Mne to pripadá, že takmer každý túži po spravodlivosti a pohoršuje ho keď sa deje niečo nespravodlivé. Aké percento ľudí vo vašom okolí skutočne túži po spravodlivosti? Budem rád za vaše reakcie. Vzniká tu určité mystérium. Pretože aj keď drvivá väčšina ľudí túži po spravodlivosti, vnímam to tak, že akosi to nevieme dosiahnuť. Ako je to možné? Kardinálny [...]

Milan Krajniak

Krajniak v Budapešti o demografii: Dovoz ľudí zo zahraničia nie je riešenie

24.09.2021 19:16

Minister práce Milan Krajniak sa v Budapešti presvedčil, že v ochrane postavenia rodiny nie je Slovensko samo.

Polícia / NAKA / Kukláč /

Polícia preveruje údajnú bombovú hrozbu na dvoch miestach v Košiciach

24.09.2021 18:22

Železničnú stanicu a obchodné centrum v mestskej časti Západ v Košiciach evakuovali pre údajnú bombovú hrozbu.

parkovanie, parkovacia politika, petrzalka,

Spustenie parkovacej politiky v Bratislave mesto presúva na začiatok roka

24.09.2021 18:00, aktualizované: 18:15

Spustenie pôvodne avizovali na október alebo november.

Peter  Žiga

Zadržali rodinného príslušníka bývalého ministra hospodárstva Žigu

24.09.2021 15:12, aktualizované: 17:42

Štefana Žigu nedávno Národná kriminálna agentúra obvinila pre daňovú trestnú činnosť.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 266
Celková čítanosť: 693896x
Priemerná čítanosť článkov: 2609x

Autor blogu

Kategórie