Založ si blog

Ako odčiniť zlé myšlienky, slová a činy?

Pokiaľ patríte medzi tých, ktorí ešte nedosiahli dokonalosť, možno vás bude zaujímať ako napraviť svoje pochybenia. Urobiť niečo zlé môžeme myšlienkou, slovom alebo skutkom. Keď nás následne začne hrýzť svedomie, je to jasný signál, že sme urobili niečo nesprávne.

U takéhoto človeka sa môže objaviť potreba ublížiť si, aby tým odčinil to zlé čo urobil. Tu chcem len upozorniť, že toto nie je správna cesta, pretože naše telo je chrám a aj ublížiť sám sebe by bolo zlým konaním.

Ďalšia možnosť je ísť do niektorej cirkvi za predstaviteľom tejto cirkvi, vykonať nejaké cirkevné úkony a požiadať o odpustenie hriechu. Toto je dosť bežné konanie a samotné cirkvi na to nabádajú. Keď však pozrieme do minulosti čo sa dialo s odpustkami, súdny človek toto nemôže považovať za správne. Abd-ru-schin to len potvrdzuje, keď vysvetľuje, že keď aj Ježiš niekomu povedal odpúšťajú sa ti tvoje hriechy, mohlo sa tak stať až po odpykaní viny dotyčného človeka. A keď on ako Syn Boží, videl, že nastalo vyrovnanie, mohol ako ten čo je jedno s Bohom povedať odpúšťajú sa ti hriechy – pretože to bolo reálne.

Ale keďže všetci predstavitelia všetkých cirkví sú len duchovné bytosti a nie sú jedno s Bohom, nemôžu ani vysloviť niečo také, ako odpúšťajú sa ti tvoje hriechy. Oni sami môžu odpustiť len to, čo bolo spáchané voči nich samotným, inak nič. V tomto smere sa už za 2 tisíc rokov napáchalo veľa zla a neprávostí, bolo by to najvyšší čas zrušiť alebo ľudia sami by sa mali toho vzdať ako niečoho nedôstojného, dehonestujúceho Božiu spravodlivosť.

No a tretia možnosť ako napraviť svoje zlé myšlienky, slová a činy je vyvážiť ich dobrými myšlienkami, slovami a činmi – najlepšie ich prevážiť, aby zrazu to dobré prevažovalo. V takomto prípade dôjde podľa Abd-ru-schina k tomu, že síce sa nám budú vracať aj tie zlé následky, ale súčasne sa nám začnú vracať aj tie dobré. Takže tie zlé budú oslabované tými dobrými, ich účinok bude miernejší a jemnejší. Samozrejme pomôže ak si vinu priznáme a tie zlé následky prijmeme vo svojom vnútri so slovami, áno Pane urobil som chybu toto si zaslúžim. Verím tomu, že priznať si chybu je vždy poľahčujúcou okolnosťou či už v pozemskom alebo duchovnom.

Následne takýto človek, ktorý pochybil a zistil, že toto nie je správna cesta môže začať robiť celé reťaze dobrých myšlienok, slov a skutkov. Sám potom zistí aké pomoci a požehnania začnú k nemu prúdiť. Môže sa tešiť z dokonalej spravodlivosti Božej a smerovať svoje kroky do svetlých výšin, kde utrpenie a bieda nemajú svoje miesto.

Všetko mŕtve vo stvorení má byť vzkriesené, aby sa súdilo.

24.09.2021

Abd-ru-schin poukazuje na to, že doteraz sme si to nesprávne vysvetľovali. Nejde o vzkriesenie všetkých mŕtvych ku konečnému súdu, ale o vzkriesenie všetkého mŕtveho v nás. To znamená, že nič nezostane bez pohybu, lebo živá sila, ktorá zosilnená teraz prúdi celým stvorením, nalieha a tlačí, núti všetko do pohybu. Tým zosilnie aj to, čo v nás doteraz odpočívalo [...]

Stabilita štátu

20.09.2021

Je mi skutočne na zvracanie, keď počúvam, že máme nedostatok zdravotných sestier, lekárov alebo iným profesií. To sú tieto demokratické vlády naozaj až tak neschopné? Odsudzuje sa tu komunizmus a robia sa z neho srandy. Ale je fakt, že dokázali aspoň efektívne plánovať a boli sme v mnohých oblastiach sebestační. Nechcem nijako tento režim obhajovať, najhoršie na ňom [...]

Obrovské tajomstvo o ľudskej spravodlivosti.

19.09.2021

Mne to pripadá, že takmer každý túži po spravodlivosti a pohoršuje ho keď sa deje niečo nespravodlivé. Aké percento ľudí vo vašom okolí skutočne túži po spravodlivosti? Budem rád za vaše reakcie. Vzniká tu určité mystérium. Pretože aj keď drvivá väčšina ľudí túži po spravodlivosti, vnímam to tak, že akosi to nevieme dosiahnuť. Ako je to možné? Kardinálny [...]

Milan Krajniak

Krajniak v Budapešti o demografii: Dovoz ľudí zo zahraničia nie je riešenie

24.09.2021 19:16

Minister práce Milan Krajniak sa v Budapešti presvedčil, že v ochrane postavenia rodiny nie je Slovensko samo.

Polícia / NAKA / Kukláč /

Polícia preveruje údajnú bombovú hrozbu na dvoch miestach v Košiciach

24.09.2021 18:22

Železničnú stanicu a obchodné centrum v mestskej časti Západ v Košiciach evakuovali pre údajnú bombovú hrozbu.

parkovanie, parkovacia politika, petrzalka,

Spustenie parkovacej politiky v Bratislave mesto presúva na začiatok roka

24.09.2021 18:00, aktualizované: 18:15

Spustenie pôvodne avizovali na október alebo november.

Peter  Žiga

Zadržali rodinného príslušníka bývalého ministra hospodárstva Žigu

24.09.2021 15:12, aktualizované: 17:42

Štefana Žigu nedávno Národná kriminálna agentúra obvinila pre daňovú trestnú činnosť.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 266
Celková čítanosť: 693925x
Priemerná čítanosť článkov: 2609x

Autor blogu

Kategórie