Založ si blog

Kotleba proti Slovanom

Viem pochopiť Tisa, že po tom ako nás západní spojenci predali, zradili de facto dali na milosť a nemilosť Nemcom sa s týmito Nemcami spojil. Nemal totiž na výber aj tak by nás vojensky prevalcovali len by to stálo kopu životov a materiálnych škôd. Takto zachoval aspoň časť krajiny, časť národa a ako tak tú krajinu aj v rámci možností spravovali. Samozrejme tie zločiny Hlinkovej gardy a podobných fanatikov neobhajujem len konštatujem, že sme boli v pozícii poddaných.

Čo však nepochopím je to ako Kotleba po 80 rokoch od vzniku vazalského Slovenského štátu ospevuje tento štát ako raj na zemi. Možno obdivoval ako sa vládlo tvrdou rukou, habali sa majetky, prenasledovali a vraždili alebo deportovali sa ľudia a oponenti režimu. Poškodení nemali šancu sa nejako obhájiť. Tak ak toto je vzor pre pána Kotlebu tak, Boh nás ochraňuj ak by raz riadil našu krajinu. Jeho verní by vykonávali „spravodlivosť“ priamo na ulici načo zdĺhavé súdy. Verím tomu, že ich kritikov by mlátili na ulici alebo fyzicky likvidovali. Samozrejme ak by pritom prišli k majetku takých odstránených ľudí bolo by to pre nich len vítané.

Ale úplne najhoršie na tomto celom jeho obdive je, že Slovenský štát musel mať nacistickú ideológiu inak by neprežil. Nech si čitatelia dajú do vyhľadávača Generalplan Ost čo im google vyhodí. Malo ísť o systematické vyvražďovanie alebo presídľovanie slovanského domáceho obyvateľstva z dobitých území. Slovenský štát sa priamo aj zapojil do agresie na východ a vojaci doma hovorili o zverstvách čo tam jednotky Einsatzgruppen stvárali. Tzv Kleine Planunng sa začalo uskutočňovať už počas vojny a Grosse Plannung sa malo uskutočňovať v ďalších desaťročiach postupne.

Tento tajný nacistický dokument nám len potvrdzuje ako Nacisti rozmýšľali a prečo boli schopný toľkého vraždenia a takých zverstiev. Mali sme zrejme len šťastie, že prví na rade boli Židia, Rómovia a iní. Hneď po nich sme boli na rade my Slovania taktiež v očiach Nacistov ako menejcenná nevhodná rasa. Aj keď sa tam o Slovákoch nehovorí keďže sme boli spojencami, ak by Nemci porazili Rusov s nami by si urobili čo len chcú. Koncentračné tábory boli vystavané, systém vraždenia vyskúšaný. Takže keď by zlikvidovali posledných Židov a Rómov mohli by začať pekne deportovať do týchto táborov domáce slovanské obyvateľstvo z dobitých území a tento Lebensraum by postupne osídľovali Nemci.

Treba o týchto veciach hovoriť. Ako chce Kotleba riešiť Rómsky problém, tak ako ho riešili za vojnového Slovenského štátu? To že s Rómami a všetkými čo nedodržiavajú zákony treba spraviť poriadok s tým súhlasím, ale v medziach zákona a nie ich vyhladzovať. Mne to už pripadá, že tí Rómovia z osád majú viac rozumu ako naši poslanci v parlamente. 30 rokov tu nevieme vytvoriť systém, kde sa oplatí dodržiavať zákony a kde tí čo ich nedodržiavajú na to doplatia. Je to skutočne smutný obrázok. Jedno je isté s týmito najslabšími treba systematicky pracovať, pretože sa z toho sami ťažko vyhrabú. Nestačí im poslať len sociálku. A treba aj v sociálnej oblasti nastaviť motivačné a spravodlivé piliere. Nie je predsa normálne, že ten čo nedodržiava zákony má tú istú sociálku ako ten čo ich dodržiava, to je úplne demotivujúce. A potom to dopadne tak, že štát si nevie s takými ľuďmi rady, čo je tragikomédia.

Konečné riešenie otázky Ježiša Nazaretského.

02.12.2023

Akýsi Ježiš z Nazareta si dovolil poučovať Židov o tom ako majú žiť. Tento obyčajný laik a tesárov syn sa opovážil kafrať do remesla študovaným zákonníkom, farizejom a kňazom. Aby toho nebolo málo Ježiš dokázal slepým vracať zrak, liečil chromých a najrôznejšie choroby, vyháňal démonov. Zákonníci a farizeji mali spoznať v Ježišovi Mesiáša, mali mu [...]

Ľudské energetické polia.

01.12.2023

Či už ste ateista alebo veriaci, zrejme sa zhodneme, že každý človek niečo vyžaruje. Minimálne nejaké teplo vyžarujeme, ale veda toho zistila oveľa viac, je to aj nejaký minimálny elektrický prúd a podobne. Ale aj z emocionálneho hľadiska keď sme smutní, nahnevaní či veselí aj toto naše okolie vníma. Každý z nás žijeme na nejakom mieste, takisto pracujeme a trávime [...]

Apoštol Peter a kľúče od nebeskej brány.

24.11.2023

Peter bol zrejme najhorlivejším a najpevnejším učeníkom Ježiša Krista. Zrejme preto ho Ježiš oslovuje ako vedúcu osobnosť, keď mu hovorí: „pas moje ovce“ alebo „tebe dám kľúče od nebeskej brány“. Pápeži sa považujú za nasledovníkov Petra. Cirkev si toto poverenie vysvetľuje, že je na nich komu tie lístky do neba dajú a komu nie. Je vôbec takáto benevolencia [...]

parlamentné voľby 2023, voliči, Žilina, volebná miestnosť, urna

Nových 14 členov štátnej volebnej komisie sa ujalo funkcií

05.12.2023 11:42

Členovia štátnej volebnej komisie zložili sľub do rúk predsedu parlamentu Petra Pellegriniho.

Nigéria, Boko Haram

Armádny dron omylom usmrtil najmenej 85 civilistov v Nigérii

05.12.2023 11:26, aktualizované: 12:05

Dron nigérijskej armády omylom zaútočil na dedinu na severozápade Nigérie, pričom usmrtil najmenej 85 civilistov.

Ľudovít Ódor

Úradnícky expremiér Ódor je podľa časopisu Forbes osobnosťou roka

05.12.2023 11:12

Ľudovít Ódor dokázal krajinu viesť bez zbytočnej polarizácie, pragmaticky a s nadhľadom, uviedol časopis dôvod ocenenia.

Putin

Zaobchádzate s Rusmi ako so sviňami. Putin hrozí Lotyšsku nešťastím

05.12.2023 10:40

Putin kritizoval Lotyšsko za to, ako zaobchádza s ruskou menšinou. Pobaltskej krajine pohrozil, že ju za to stihne nešťastie.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 536
Celková čítanosť: 1305031x
Priemerná čítanosť článkov: 2435x

Autor blogu

Kategórie