Založ si blog

Pracovné požiadavky sa šialene zvyšujú

Pripadá mi to, že tento nastolený trend je neudržateľný. Pracovné nároky sa pomaly stupňujú až mi to pripadá, že sa časom psychicky či fyzicky stanú neúnosné.

Cestu k bohatstvu vidím skôr vo väčšej efektivite nakladania so zdrojmy, v modernizácii a technologickom pokroku. Každému je zrejme jasné, že zamestnanec obsluhujúci 5 robotov má vyššiu výkonnosť ako 1 manuálne pracujúci. A mnohé technológie sú skvelé a robia ohromnú efektivitu. Jednoducho vďaka strojom a robotom sa nám môže zvýšiť životná úroveň. Ja osobne vidím skôr túto cestu ako preťažovanie zamestnancov.

Takisto efektivita štátnej správy. Cestu vidím v zjednodušení a prepojení systémov. Skutočne nevidím zmysel v tom, aby od nás Úrad práce či iné inštitúcie dookola vyžadovali tie isté dávno staré skutočnosti. Raz keď niečo zadám do systému malo by to tam byť a úrady nech si to medzi sebou pošlú. Mali by sa len spýtať či sa niečo zmenilo či sme si zvýšili vzdelanie alebo podobne.

Dnes my to pripadá, že človek je otrokom systému. Keď prídete o prácu môžete prísť o všetko a skončiť na ulici. Nepochopím, že štát nedokáže podporiť agrosektor do takej miery približne, aby sme boli potravinovo sebestační. Našich predkov práve táto zem po ktorej denno denne chodíme živila. Dnes sa živé zvieratá, mäso, ovocie, zelenina prevážajú tisíce kilometrov. Toto je správne? Myslím si že je to všetko len o čo najvyšších ziskoch obchodných reťazcov.

Je však treba povedať, že veľké agrofirmy hlavne zo západu majú prepracované systémy. Nám to tu všetko pokrachovalo. Teraz by malo byť aj úlohou štátu nastaviť dostatočné dotácie, aby sme sa dokázali uživiť. A tiež by sa museli tomu začať venovať šikovní ľudia. Veď mne to už dnes pripadá, akoby spoločnosť doslova pohŕdala ľuďmi pracujúcimi v agro sektore. Veď to je celé hore nohami. Ale cítime sa vznešene keď sme čistučký a kúpime si v regáli reťazca nejaké to ovocie zo Španielska alebo inokadiaľ.

Pripadá my to, že sa odtrhávame od reality. Odtrhávame sa od našej vlastnej pôdy ktorá, by nás dokázala nakŕmiť. Ja to nechápem, že na tomto sa veľmi málo pracuje. Ak časť našej populácie zabezpečí potraviny pre všetkých, veď tí ostatní sa môžu venovať iným potrebným činnostiam – vede, výskumu, výrobe atď. Umenie, rekreácia? Veď máme také platy, že nám to ledva pokryje stravu, hypotéky a režijné náklady. Lenže kam idú všetky tie peniaze?

Veľká časť našich príjmov ide na potraviny. Lenže akosi zabúdame na to, že reťazce predávajúce potraviny sú prevažne zahraničné a 60% potravín je zahraničných. Takže veľká časť našich príjmov odtečie na zisky obchodných reťazcov a do vrecák zahraničných farmárov. Ďalej šialené hypotéky. Banky sú takisto prevažne zahraničné a zisky z hypoték putujú krásne preč z našej krajiny. A ďalšiu časť nášho príjmu zhltnú stavebné firmy za náš byt alebo dom. Tieto ceny šialene rastú. Pomaly budeme naozaj odkázaní na podnájmy.

Neviem, ale tento trend sa mi akosi nepáči a zdá sa mi neudržateľný. Akoby tu chýbali nejaké medzičlánky ako výkup a takisto aj politika štátu by mohla byť oveľa tvrdšia na kadejakých vagabundov, podvodníkov a oveľa ústretovejšia k sociálne slabým. Nemyslím tým finančne. Ale niekto by mal s týmito ľuďmi pracovať, radiť im a celkovo by sa mali vytvárať také podmienky, aby si mohli niečo zarobiť. Veď sa dá rekvalifikovať na rôzne remeslá, ktoré sú doslova pomaly nedostatkové a podobne. Myslím si, že kvalita života na Slovensku by mohla byť oveľa vyššia ako dnes.

Každú prácu si treba vážiť

09.06.2021

My ľudia sme vytvorili pojmy ako menejcenná práca alebo opovrhnutia hodná práca. Ľudia sa jeden nad druhého vyvyšujú a nadúvajú sa ako balóny. Sú práce veľmi nízko platené a aj také extrémne vysoko platené. Je tu nerovnováha. Abd-ru-schin hovorí o tom, že všetky profesie – kasty sú si rovné. Že jednoducho všetky práce sú potrebné na plynulý chod spoločnosti a [...]

Podvodníci, zlodeji a vrahovia z karmického pohľadu

06.06.2021

Prečo niekto podvádza, kradne alebo je schopný aj zabiť? No predovšetkým je to preto, že z toho môže získať veľa peňazí za malú námahu. Je to akoby oklamanie systému, či spravodlivosti. Títo ľudia sa cítia byť nesmierne múdri. Ale je to len rozumová múdrosť úzko pozemsky ohraničená aj to subjektívne skreslená a zdeformovaná. Z týchto ľudí cítiť akúsi [...]

Svätý grál

31.05.2021

Existujú legendy o Svätom Grále, kde sa opisuje dej ako všetko musí zostarnúť a zahynúť, ak sa nevráti deň Svätej Holubice, ono „odhalenie“ Grálu. Tiež ako starnú rytieri Grálu v čase keď Amfortas už viac neodhaľuje Grál, až do chvíle, keď Parsifal nastúpi ako kráľ hradu Grálu. Abd-ru-schin však píše, že tieto legendy o hrade Grálu, o Svätom Grále, a [...]

Petra Vlhová, Zuzana Čaputová, veľky glóbus,

Daňo neuspel. Podnet na Čaputovú pre dres od Vlhovej výbor zamietol

22.06.2021 15:01

Neúspešný kandidát na prezidenta tvrdil, že prezidentka 22. marca a 30. marca propagovala súkromné spoločnosti.

babaryka

Chcel vyzvať Lukašenka, teraz mu hrozí 15 rokov za mrežami

22.06.2021 14:29

Bývalý bankár Viktar Babaryka tvrdí, že stíhanie voči nemu je spolitizované.

SR Košice Daňový Úrad Podanie Daňové Priznanie KEX

Zamestnankyňa košického daňového úradu je pre daňové podvody vo väzbe

22.06.2021 13:00

Spolu s ďalšou osobou spôsobili štátu škodu viac ako 130-tisíc eur.

Pošta

Pošta za obstarávanie dostala pokutu viac ako 600-tisíc eur

22.06.2021 12:32

Pošta sa podľa ÚVO vyhla verejnému obstarávaniu s postupom pre zadávanie nadlimitnej zákazky.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 246
Celková čítanosť: 641645x
Priemerná čítanosť článkov: 2608x

Autor blogu

Kategórie