Založ si blog

Podvodníci, zlodeji a vrahovia z karmického pohľadu

Prečo niekto podvádza, kradne alebo je schopný aj zabiť? No predovšetkým je to preto, že z toho môže získať veľa peňazí za malú námahu. Je to akoby oklamanie systému, či spravodlivosti. Títo ľudia sa cítia byť nesmierne múdri. Ale je to len rozumová múdrosť úzko pozemsky ohraničená aj to subjektívne skreslená a zdeformovaná. Z týchto ľudí cítiť akúsi namyslenosť, povýšenectvo myslia si, že sú čosi viac ako bežní občania, ktorí poctivo pracujú. Oni si skutočne myslia, že dokázali oklamať systém, zvíťaziť nad ním.

Ak však existuje dokonalá spravodlivosť Božia, títo páchatelia zlého musia za svoje zločiny zaplatiť do posledného centu. Ak existuje karma o ktorej hovoril Budha aj Ježiš, tak sa trestu nijako nedá vyhnúť. Ani keď podplatia cirkev rôznymi darmi, ani cirkev nemá moc zbaviť ich hriechov a samočinných karmických následkov ktoré nutne musia na týchto páchateľov prísť. Hoci si títo páchatelia myslia o sebe, že sú neskutočne prefíkaní, podľa karmického pohľadu sú to totálni hlupáci.

Pretože ak niekomu ukradli veľké peniaze a ešte pritom niekoho zranili alebo zabili, všetko to raz budú musieť aj s úrokami vrátiť a škody nahradiť. Bolesť ktorú spôsobili budú musieť sami zažiť, ale zosilnenú. Pretože Ježiš povedal: „Čo sejete, to zožnete! 4 slová ale nie je tam žiadne možno zožnete, ale len (určite) zožnete. Ako nejaká samozrejmosť, nevyhnutnosť o ktorej my nevieme alebo sa ju snažíme všemožne popierať. A ďalšia rovina – seje sa jedno semienko, ale žne sa ich mnoho. To hovorí o tom, že takýto páchateľ zažije väčšie utrpenie ako sám spôsobil. My máme totiž rozmnožovať vo stvorení to dobré a nie to zlé.

A pritom je škoda každého. Aj keď hriešnik hlboko padne a príde o svoju dušu je ho škoda. Pretože, keby nepáchal zlo, taktiež mohol byť bohatí. Len keby žil podľa zákonov, tá cesta by bola náročnejšia a dlhšia. ALE títo ľudia by nečelili karmickým následkom zlého konania. Každý z nás má nejaké dary – talenty. Aj títo páchatelia zla majú tie talenty a môžu ich použiť aj na prospech spoločnosti. Môžu legálne podnikať, tak že nikoho neokradnú, nepodvedú a nezabijú a taktiež sa môžu stať slávnymi, úspešnými a bohatými.

Takže je skutočne škoda keď svoju silu, šikovnosť a iné talenty používajú na páchanie zla. Ak totiž skutočne existuje dokonalosť Božia a karmické následky je ich konanie smiešne a totálne hlúpe.

Ľudstvo a zborený most k Svetlu.

03.03.2024

O významnej úlohe žien a zhubnom konaní väčšiny ľudstva píše Abd-ru-shin nasledovné: „Tak je človek vo svojom nesprávnom pôsobení, ktoré sa ukázalo v tomto stvorení ako brzdiace, rušivé a trvale škodlivé, dnes nakoniec opovrhovaný vlastnou vinou pre svoje smiešne chcenie vedieť všetko lepšie. Svoje odvrhnutie si tvrdošijne sám vynútil, keďže sa urobil [...]

Sila svedomia.

29.02.2024

Predstavte si človeka, ktorého nahovoria na krádež alebo niekomu ublížiť, s tým že „sa to nikto nedozvie“. Alebo si predstavme ženu, ktorú nahovoria, aby si zarobila sexom. Keby aj došlo k tomu, že o týchto veciach sa naozaj nikto nikdy nedozvie, minimálne 1 človek to vždy vie – ten čo to spáchal. Náš vnútorný hlas nás často v takých prípadoch mučí a neustále [...]

Slovensko – Bohorúhačský národ.

25.02.2024

Táto neresť sa v našom národe veľmi rozmohla. Meno Stvoriteľove berú nadarmo muži, ženy dokonca aj deti. Veľmi zlé je podľa mňa to, že meno Stvoriteľove sa používa dokonca ako nadávka. Teraz zapojte svoj cit aj rozum. Ak neexistuje Boh má zmysel brať toto Jeho meno nadarmo? V podstate je to absurdita používať meno niekoho kto neexistuje. Ale ak Stvoriteľ naopak existuje a [...]

somálsko, záplavy, El Niňo

Klimatický jav El Niňo prinesie od marca do mája nadpriemerné teploty, upozorňujú meteorológovia

05.03.2024 14:18

El Niňo je klimatický jav prejavujúci sa zvyšovaním teploty povrchu oceánu v rozsiahlych oblastiach centrálnej a východnej časti rovníkového Tichého oceánu.

dupkala

Prešovský mestský poslanec Dupkala dostal za korupciu päť rokov väzenia

05.03.2024 13:19, aktualizované: 14:24

Dupkala mal podľa obžaloby žiadať od investora tréningovej ľadovej plochy v apríli 2018 úplatok vo výške 20-tisíc eur.

Armata, Rusko

Ruský 'zázračný' tank sa vyhýba službe. Armatu proti Ukrajine nechcú poslať

05.03.2024 12:36

Na papieri vyzerá tento stroj takmer zázračne, avšak do vojny proti Ukrajine ho Rusi nepošlú.

nehoda

Pripravte sa na kolóny. V Bratislave na D1 sa prevrátil kamión, úsek je uzavretý

05.03.2024 12:22

Z dôvodu odstraňovania následkov na nevyhnutný čas odklonia premávku na diaľnicu D2.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 553
Celková čítanosť: 1347915x
Priemerná čítanosť článkov: 2437x

Autor blogu

Kategórie