Založ si blog

Odhalenie „tajomstva“ ako sa šíri Covid-19

Tak milí moji poďme si naliať čistého vínka – poďme s pravdou von. Dajme hlavy dokopy a reagujte píšte ako sa podľa vás ten Covid-19 šíri. Pretože je to akoby nejaká záhada, že napriek veľkým obmedzeniam nám stále pribúdajú infikovaní, hospitalizovaní aj mŕtvi.

Môj poznatok z toho čo okolo seba vidím je, že sa Covid-19 šíri tam kde sa nenosia rúška. Takže buď v kruhu rodiny alebo priateľov. Alebo proste tam, kde by ľudia aj v zamestnaní mali nosiť rúška, ALE mnohí ich nenosia. Lebo z vlastnej skúsenosti viem, že keď sa niekde aj Covid-19 vyskytol vo firme napr. a ľudia nosili rúška nedošlo k masívnemu šíreniu. Ale tam kde sa to nedodržiavalo, tam vypadli aj celé oddelenia.

Takže budem rád za vaše reakcie. Môj osobný názor v tomto je, že kľudne môžeme otvoriť všetky obchody a lyžiarske strediská, pod podmienkou, že sa budú nosiť rúška. Netreba ani ten test podľa mňa len poctivé nosenie rúška. Keď totiž môžeme chodiť do obchodných reťazcov alebo drogérie s rúškom, také isté riziko je v iných obchodoch. A povedzme si pravdu už nám kadečo treba dokúpiť. Život sa jednoducho nezastaví a určité tovary potrebujeme nakupovať. Lyžiarske strediská by som okamžite otvoril, pretože je to vonkajšia aktivita pobyt na čerstvom vzduchu a slnku. Tu ak nosia ľudia rúška, by som ich ani testovaním nezaťažoval, pretože si myslím, že väčšina odborníkov sa zhodne, že riziko nákazy pri vonkajších športoch je minimálne.

Poďme s pravdou von ľudia, kde ste na nakazili vy alebo vaši známi. Mne osobne tu chýba poctivá analýza. Netreba ľudí strašiť, nech každý povie kde sa mohol nakaziť a nech sa tie kontakty dohľadávajú. Radšej nech každý povie pravdu, bez sankcie a zachyťme tých ľudí s ktorými prišli do kontaktu. Je to vždy lepšie ako niečo zatajovať a potom sa všetci čudujeme ako je možné, že ten Covid-19 sa stále šíri. Mne sa zdá, že Covid-19 sa veľmi dobre šíri tam, kde nenosíme rúška.

My tu máme podľa mňa aj zbytočne prehnane prísne opatrenia a pritom sa Covid-19 šíri v domácnostiach a tam kde sa nenosia rúška . Jednoducho povedané hasíme už dôsledky a nie príčinu. Ak by sa poctivo kontrolovalo nosenie rúšok v interiéri a dávali by sa za nenosenie pokutu, mohli by sme tu mať oveľa miernejšie pomery. Verím tomu, že keby sa niekto seriózne začal zaoberať tým ako a kde sa vírus šíri a tiež prečo, aké boli reálne podmienky prenosu vírusu boli by sme na tom oveľa lepšie. Keby boli k dispozícii naozaj poctivé reálne dáta aj ľudia by podľa mňa boli ochotnejší niečo urobiť na zamedzenie šírenia Covid-19. Hygienici to v minulosti aj potvrdili, že vírus sa najviac šíri doma medzi rodinou a známymi – kde sa s vysokou pravdepodobnosťou rúška nenosia!!!!

Takéto dáta by sa nám hodili aj teraz. Nech ľudia naozaj pravdivo odpovedajú kedy a s kým boli v kontakte či mali rúško alebo nie. Lebo klamstvami sa nikam nedostaneme. Potrebovali by sme vedieť kde a akým spôsobom sa vírus šíri. A následne možno poprosiť občanov prerušte na 2 týždne akékoľvek bezrúškové kontakty. Ak by to fungovalo bolo by to oveľa lepšie ako nekonečné lockdowny a nekonečne dlho zavreté prevádzky. Dôraz by som kládol na to úplne obmedziť kontakt s ľuďmi bez rúška. Ak by to odborníci podložili reálnymi faktami a vláda by dala verejný prísľub, že po 2 týždňoch otvorí obchody, myslím si že značná časť verejnosti by do toho išla.

Páchateľ a obeť, nevedomosť a vedomosť.

24.05.2024

Stáva sa, že nejakí ľudia sa dostanú do situácie, kde trpia. Sme cítiace bytosti a mnohým je ľúto, že títo ľudia trpia. Aj ja som sa často zamýšľal nad tým, že aké to má niekto ťažké. Môže dôjsť dokonca k situácii, že sme z toho rozhorčení. Predstavme si však teraz 2 konkrétnych ľudí, jeden tomu druhému ubližuje – je páchateľ a druhý trpí od páchateľa [...]

Tvrdenie temna a tvrdenie Svetla.

22.05.2024

Sú také 2 základné teórie o našom živote a tomto svete: 1. Žijeme len teraz jediný krát Táto teória hovorí zhruba toto. Ducha nevidím ani záhrobný svet – takže neexistujú. Keď je len jeden tento život, tak načo prílišná prudéria a moralizovanie, treba si troška dopriať ako sa vraví a to na všetkých frontoch. Ak to inak nejde tak treba použiť aj nedovolené [...]

Ako robiť politickú kampaň v týchto pohnutých časoch.

18.05.2024

Oceňujem že všetky politické strany teraz utlmili svoju činnosť. To sa však dá len do určitého času. Aj keď je premiér v kritickom stave veci musia ísť ďalej. Blížia sa eurovoľby. Ako by mali politické strany kampaňovať? Je to jednoduché, moderátori to zvykli pripomínať. Treba hovoriť o svojich predstavách, víziách a riešeniach. U nás na Slovensku sa politika [...]

Viktor Orbán

Orbán pred eurovoľbami pritvrdzuje: Nepošleme mladých Maďarov do vojen cudzích krajín. Gulyás školil Macrona

28.05.2024 18:25

Šéf úradu maďarskej vlády zase vyzval francúzskeho prezidenta, aby rešpektoval fakty v kampani do nadchádzajúcich eurovolieb.

SR Bratislava RTVS protestný pochod BAX

Stíchne RTVS na tri hodiny? Šimkovičová hovorí o koordinovanej akcii organizátorov, vedenia a politických strán

28.05.2024 18:17

Podľa rezortu kultúry nemajú zamestnanci na tento typ protestu „zákonom priznanú možnosť“ a nemôžu „organizovane prerušiť výkon práce".

Pellegrini, Čaputová, atentát, vyhlásenie

Čaputová vetovala novelu zákona o FPU: Legislatíva môže ohroziť slobodu umenia

28.05.2024 18:02

V ustanovení novely vidí rozpor s ústavou, legislatíva môže podľa nej ohroziť slobodu umenia.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínsky parlament prelomil veto prezidentky k zákonu o zahraničných agentoch

28.05.2024 17:56

Prezidentka má teraz päť dní na to, aby zákon potvrdila. Ak tak neurobí, podpíše ho predseda parlamentu.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 575
Celková čítanosť: 1398570x
Priemerná čítanosť článkov: 2432x

Autor blogu

Kategórie