Zrušme jarné prázdniny aspoň pre ročníky 1 – 4

Od 8. februára konečne deti idú do škôl, ročníky 1-4. Nevidím najmenší logický argument prečo by táto konečne prezenčná výučba mala byť prerušená jarnými prázdninami. Veď všetci hovoria ako deti hlúpnu, zaostávajú s učivom. Najviac sú tým postihnuté podľa mňa práve títo najmenší školáci, pretože učiť sa písať a čítať cez online je skutočne problém. A to ešte nehovorím, že koľko detí nemá internet a že rodičia nemajú toľko času sa im doma venovať.

Výučba môže byť vo voľnejšom tempe hravou formou počas týchto prázdnin. Práve by sa tento čas mohol využiť, aby učitelia zisťovali v čom majú deti medzery a počas prázdninovej výučby by sa práve dobiehaniu týchto nedostatkov mohli venovať. Aj rodičom by to určite pomohlo, že by nemuseli riešiť kde dajú deti. Veď urobme to pokojne dobrovoľne, ale myslím si, že drvivá väčšina rodičov detí ročníkov 1 – 4 by svoje deti určite dali do školy aj počas prázdnin.

Veď sa tešme, že konečne môžu ísť deti do škôl – teraz im dávať prázdniny považujem za nepochopiteľné. Môže sa stať aj to, že o mesiac sa situácia s ochorením Covid19 zhorší a školy sa opäť zavrú. Pripočítajme prázdniny, tak deti by opäť z toho veľa nemali. Aj teraz to bol ťažký pôrod na vláde, aby deti do tých škôl mohli ísť. Platí Covid automat, takže ak sa situácia bude zhoršovať automaticky sa začnú sprísňovať podmienky a všetko sa bude zatvárať.

Preto chcem len vyzvať kompetentných, aby aspoň tým deťom ktorých rodičia o to majú záujem dovolili chodiť do škôl a neprerušovali výučbu v súčasnosti nepochopiteľnými prázdninami. Keďže deti sú už doma ani neviem od kedy. Osobne si myslím, že tých prázdnin mali aj na roky už teraz.

Pomáhať je úžasné.

25.08.2025

Keď ma niekto požiada o pomoc a mám na to čas a možnosti, tak rád pomôžem. Už sa mi to mnohokrát potvrdilo, že pomáhať sa oplatí. Niekedy sa stávajú až fascinujúce udalosti. Predstavte si, že akurát nejaký čas riešite dosť veľký problém a hľadáte možnosti ako to vyriešiť. V tom vás niekto osloví, či by ste mu s niečím pomohli. Rozhodnete sa dotyčnému [...]

Slovo pápežove a slovo Stvoriteľove.

21.08.2025

Akonáhle sa kresťanská cirkev stala oficiálnou a prestali ju prenasledovať, začali snahy dať odpoveď na určité otázky. To by samé o sebe nebolo zlé. Ale to čo vnímam ako veľmi zlé, je keď sa z týchto názorov cirkevnej vrchnosti stali „nemenné“ a „neodvolateľné“ dogmy. Toto sa podľa mňa nikdy nemalo stať. Kým neprehovoril Boží hlas tak to bolo ešte ako tak [...]

Kedy skončí vojna na Ukrajine.

16.08.2025

Podľa mňa tá vojna skončí keď Rusko dobyje Odesu a pričlení k svojmu územiu Podnestersko. Vojna je hrozná vec, ale ide aj o to, že veci by sa mali dať do poriadku. Krym bol vždy ruský, bol len umelo darovaný Ukrajine aj to Ukrajincom Chruščovom. Je to strategický poloostrov pre pôsobenie v Čiernom mori. Rusi odtiaľ vyhnali Tatárov, Kyjevania to nedokázali. Odesa bola [...]

Marco Rubio, Gideon Saar

Palestínsky štát nebude, povedal izraelský minister Saar po rokovaní s Rubiom

28.08.2025 06:14

Izraaelský minister zahraničia Gideon Saar v stredu vyhlásil, že nepočíta so vznikom Palestínskeho štátu.

vojna na Ukrajine, Kyjev

ONLINE: Kyjev zažil silný vzdušný útok, sú aj obete

28.08.2025 06:00

Intenzívne ruské nálety poničili rad obytných domov vo viacerých štvrtiach Kyjeva.

Súľovské skaly, mReportér

Jedna z najväčších krás, akú u nás máme. Viete, kde nájdete „slovenské Dolomity"?

28.08.2025 05:00

Zábery zachytila mReportérka Ľubomíra Šeroňová.

Belgium EU Summit

Maďarsko zažalovalo EÚ za využívanie zmrazených ruských peňazí pre Ukrajinu

27.08.2025 23:06

Podľa maďarských médií by rozsudok mohol vytvoriť precedens pre ochranu práva veta, ktorej sa Budapešť v žalobe domáha.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 692
Celková čítanosť: 1737911x
Priemerná čítanosť článkov: 2511x

Autor blogu

Kategórie