Ľudská túžba po pomste

Ľudské červy napáchali obrovské škody svojou túžbou po rýchlej odplate. Vzniká tak nebezpečný kolotoč vzájomnej odplaty, kde sa každá strana cíti poškodená.

Naproti tomu tu máme Písmo – Starý zákon, kde sa píše: Boh: „Moja je pomsta, Ja odplatím!“ Pripomína sa to aj kresťanom v liste Rimanom 12, Ježiš takisto hovoril: „Čo sejete, to zožnete!“, Budha hovorí o karmickom zákone.

Takže ide o to, že ak bolo niekomu ublížené, tento dotyčný sa má samozrejme brániť. Ale pomstiť by sa nemal. Pretože buď mu bolo ublížené spravodlivo, že jednoducho mal byť potrestaný alebo ak tomuto človeku niekto ublížil neprávom, dokonalá spravodlivosť Božia mu to odplatí tým najdokonalejším spôsobom. Ak poškodený odolá pokušeniu pomstiť sa sám, nezaťaží sa hriechom, karmou.

Tieto skutočnosti nám boli zvestované v Písmach. Skutočne veriaci ľudia by sa mali podľa toho riadiť, mali by to aspoň vyskúšať a sledovať čo sa bude diať. Ak sa totiž ide niekto vo svojej nedočkavosti sám pomstiť, stáva sa aj on páchateľom, na ktorého sa NUTNE vzťahuje opäť ten istý karmický zákon Boží. Takže aj na neho musí prísť spravodlivá Božia odplata.

Skutočný veriaci, ktorý je trpezlivý, by hľadal chybu aj v sebe či snáď v minulosti nepochybil, že bol teraz terčom útoku. A ak tomu tak nebolo vzdal by sa pomsty a vo svojej hlbokej viere by odplatu nechal na Hospodina. Kto seje vietor, zožne búrku. Takže odplata príde aj s úrokami a bude spravodlivá do najjemnejších detailov. A čo je na tom najlepšie, poškodený sa sám nepoškvrní hriechom, nenaviaže si na seba novú karmu, čo je predpoklad jeho ďalšieho úspešného a šťastného života.

Takže sú len 2 možnosti, to jest 50 % na 50 %. Preto si myslím, že aj tí najzarytejší odporcovia týchto tvrdení by si to aspoň raz v živote mohli vyskúšať, aby o tom získali živý dôkaz. Len niečo tvrdohlavo obhajovať nemá zmysel, ani stavať sa milión krát proti Božiemu slovu. Človek nemôže bez ujmy svoju vôľu stavať nad vôľu Božiu. Keby tých možností bolo mnoho možno by to človeka do istej miery ospravedlňovalo. Ale ak sú len 2 možnosti, je podľa mňa veľmi nerozvážne nevyskúšať tú druhú možnosť o ktorej nám zvestoval Boh slovami prorokov, či apoštolov.

Príčiny nášho utrpenia.

12.04.2026

S nejakou formou utrpenia sa zrejme stretáva mnoho ľudí. Trpieť však nechceme, verím tomu, že sa radšej chceme radovať zo života. Na mňa teraz doľahlo utrpenie v podobe agresivity, nervozity v mojom blízkom okolí. Prítomné to tam je už dlho, ale teraz ma to začalo nejako ťažiť. Sú to dokonca tri osoby, to už náhoda nebude. Ide o to ako sa s niečím takýmto vysporiadať. [...]

Vzdávam sa zúrivej ľudskej pomsty.

08.04.2026

V živote zažívame rôzne situácie aj tie ťažké. Pri konfliktoch býva dobrým zvykom, že každá strana má svoje artgumenty. Väčšinou každý hrabe len k sebe, tvrdo bojuje za svoje záujmy bez ohľadu na pravdu a spravodlivosť. Takže sa môže stať, že niektorá zo strán vzkypí od hnevu, kvôli prístupu protistrany. Z takýchto situácií bývajú ťažké hádky, urážky, [...]

Radostná správa o Ježišovom z mŕtvych vstaní.

05.04.2026

Bola to nedeľa, tretí deň po ukrižovaní Ježiša. Včas ráno prišla Mária Magdaléna k jeho hrobu, ale kameň bol odvalený. Bežala to povedať Ježišovým učeníkom. Šimon Peter a ešte jeden bežali tiež k hrobu a tiež videli hrob otvorený. Učeníci odišli domov, ale Mária z Magdaly ostala. Plakala a potom uvidela dvoch anjelov. Títo jej povedali: Žena čo plačeš?. Ona im [...]

Pope / Leo XIV /

Pápežova dilema: reformy alebo rozkol v cirkvi? Prečo Lev XIV. nie je ako František

25.04.2026 06:00

Lev XIV. kritizoval oficiálne žehnanie homosexuálnych párov, s ktorým začali nemeckí kňazi. Neformálne to povolil pápež František.

Jana Bittó Cigániková, Richard Sulík

SaS si musí dať pozor na Sulíka, hovorí politológ. Vylúčenie Cigánikovej nebude zásadný otras

25.04.2026 06:00

Ako bude vyzerať politická budúcnosť poslankyne Jany Bittó Cigánikovej?

Sergej Lavrov

Lavrov: USA neberú naše záujmy do úvahy, Rusko musí byť rešpektované

24.04.2026 23:33

Ruský šéf diplomacie tvrdí, že USA ich vytláčajú zo všetkých svetových energetických trhov.

Britský veľvyslanec v Spojených štátoch Peter Mandelson

OLAF začal vyšetrovať prípad Mandelsona a jeho väzieb na Epsteina

24.04.2026 23:18

Mandelson v minulosti pôsobil ako veľvyslanec v USA a eurokomisár.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 730
Celková čítanosť: 1894930x
Priemerná čítanosť článkov: 2596x

Autor blogu

Kategórie