Založ si blog

Posmrtný život existuje – spečatené krvou Kristovou

Všetci sme duchovné cítiace bytosti. Mali by sme byť všetci schopní vnímať duchovné veci, vnímať svojho Boha. Lenže ľudia sa dobrovolne príliš upli len na hmotu. Vidia len hmotu tak hovoria existuje len hmotné telo. Ale že existuje duša o ktorej Ježiš hovoril, že duch oživuje, to už ľudia väčšinou nedokážu vnímať. Tak povedia, neexistuje to.

Takže ľudia, ktorí majú obmedzenú schopnosť vnímania chcú hádam aj samotného Ježiša presvedčiť, že duša a posmrtný život neexistujú. Lenže to je poriadne smiešne a tragikomické keď sa tak nad tým zamyslíme. Je to ako by nejaký štvtáčik zo základnej školy chcel poučovať špičkového profesora zo špičkovej svetovej univerzity a to v jeho odbore. Úplne mi to takto pripadá.

Tuším však, prečo ľudstvo tvrdohlavo odmieta myšlienku existencie duše a posmrtného života. Existuje na to veľmi silný dôvod. Tým dôvodom je to, aby si ľudia mohli nerušene robiť čo chcú. Aby nemuseli dodržiavať zásady, ktoré vyžaduje Boh a ktoré sú na našu ochranu. Presne takto mi to pripadá. Spoločnosť je nervózna už keď sa niekto týmito myšlienkami vôbec zaoberá, nie to ak im verí.

Je to ako keď Židia čakali na Mojžiša, ktorý mal priniesť Desatoro vytesané do kamennej dosky. Radšej si urobili vlastného bôžika – zlaté teľa a tancovali okolo neho a klaňali sa mu. Je v tom obrázok celého ľudstva. Pretože čo znamená neživý bôžik? Jeho uctievanie znamená, že si ľudia vymyslia pravidlá aké len chcú. Jednocho oni sami si určia čo je správne robiť a čo nie. Takýto bôžik nekladie odpor, takže je to vlastne akoby sa klaňali sami sebe a svojmu milému JA a svojim túžbam.

Lenže takýto prístup je problém. A to konkrétne v tom, že nevedomí ľudia chcú určovať pravidlá a odmietajú pravidlá od Boha, ktorý má vedenie a na ktorých stojí celé stvorenie. Tie naše vlastné priania sú veľmi lákavé, naopak Božie nariadenia nám veľmi nevoňajú. Pripadá mi to ako keby sme nechali svojmu malému dieťaťu riadiť domácnosť alebo firmu. Dieťa by si robilo čo sa mu zachce. Ale ako by to dopadlo?

Sám Boh nám prostredníctvom Ježiša ukázal aj dokázal, že smrťou nič nekončí a pozemské telo je len obal. Obal do ktorého sa inkarnujeme cca v polovici tehotenstva pri prvých pohyboch malého telíčka a následne pri pozemskej smrti toto telo opúšťame. Ježiš túto skutočnosť spečatil svojou svätou krvou. Niekoľkokrát po svojej pozemskej smrti sa zjavoval svojim učeníkom, ktorí ho videli a rozprávali sa s ním. Ježišovi učeníci sú svedkami toho pre celé ľudstvo.

Komu teda veriť, tým čo vidia viac alebo tým čo vidia menej? Pretože čuduj sa svete aj Ježiš a Ježišovi učeníci videli aj pozemské veci ako všetci zatvrdilí materialisti. Oni hmotné nepopierali. Práveže Ježiš mnohokrát vysvetľoval duchovné deje, tak že ich pripodobňoval k hodiacim sa pozemským dejom, aby tomu ľudia rozumeli. Je to ako keď rodič niečo vysvetľuje svojmu nechápavému dieťaťu. Preto sa ja prikláňam k tomu, že verím tomu čo hovoril Ježiš, verím tomu, že pozemskou smrťou nič nekončí.

Páchateľ a obeť, nevedomosť a vedomosť.

24.05.2024

Stáva sa, že nejakí ľudia sa dostanú do situácie, kde trpia. Sme cítiace bytosti a mnohým je ľúto, že títo ľudia trpia. Aj ja som sa často zamýšľal nad tým, že aké to má niekto ťažké. Môže dôjsť dokonca k situácii, že sme z toho rozhorčení. Predstavme si však teraz 2 konkrétnych ľudí, jeden tomu druhému ubližuje – je páchateľ a druhý trpí od páchateľa [...]

Tvrdenie temna a tvrdenie Svetla.

22.05.2024

Sú také 2 základné teórie o našom živote a tomto svete: 1. Žijeme len teraz jediný krát Táto teória hovorí zhruba toto. Ducha nevidím ani záhrobný svet – takže neexistujú. Keď je len jeden tento život, tak načo prílišná prudéria a moralizovanie, treba si troška dopriať ako sa vraví a to na všetkých frontoch. Ak to inak nejde tak treba použiť aj nedovolené [...]

Ako robiť politickú kampaň v týchto pohnutých časoch.

18.05.2024

Oceňujem že všetky politické strany teraz utlmili svoju činnosť. To sa však dá len do určitého času. Aj keď je premiér v kritickom stave veci musia ísť ďalej. Blížia sa eurovoľby. Ako by mali politické strany kampaňovať? Je to jednoduché, moderátori to zvykli pripomínať. Treba hovoriť o svojich predstavách, víziách a riešeniach. U nás na Slovensku sa politika [...]

Viktor Orbán

Orbán pred eurovoľbami pritvrdzuje: Nepošleme mladých Maďarov do vojen cudzích krajín. Gulyás školil Macrona

28.05.2024 18:25

Šéf úradu maďarskej vlády zase vyzval francúzskeho prezidenta, aby rešpektoval fakty v kampani do nadchádzajúcich eurovolieb.

SR Bratislava RTVS protestný pochod BAX

Stíchne RTVS na tri hodiny? Šimkovičová hovorí o koordinovanej akcii organizátorov, vedenia a politických strán

28.05.2024 18:17

Podľa rezortu kultúry nemajú zamestnanci na tento typ protestu „zákonom priznanú možnosť“ a nemôžu „organizovane prerušiť výkon práce".

Pellegrini, Čaputová, atentát, vyhlásenie

Čaputová vetovala novelu zákona o FPU: Legislatíva môže ohroziť slobodu umenia

28.05.2024 18:02

V ustanovení novely vidí rozpor s ústavou, legislatíva môže podľa nej ohroziť slobodu umenia.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínsky parlament prelomil veto prezidentky k zákonu o zahraničných agentoch

28.05.2024 17:56

Prezidentka má teraz päť dní na to, aby zákon potvrdila. Ak tak neurobí, podpíše ho predseda parlamentu.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 575
Celková čítanosť: 1398639x
Priemerná čítanosť článkov: 2432x

Autor blogu

Kategórie