Založ si blog

Riešenie Korona krízy

Klaďme si správne otázky. Je možné úplne zastaviť Korona vírus? Podľa mňa nie, myslím si že ani black out by Korona vírus nezmietol z povrchu zemského. Aj keby sme ho na Slovensku úplne eliminovali čomu neverím, tak v okolitých krajinách sú státisíce nakazených. V týchto krajinách v najbližšej dobe vírus určite pod kontrolou mať nebudú. Tranzitnú prepravu zastaviť nemôžme lebo by sme vykapali od hladu a padli by všetky fabriky. Takže vírus by sa k nám tak či tak opäť dostal len by sme zaťali poriadnu sekeru do rozpočtu SR.

Hlavná myšlienka: Izolujme tých pár stovák chorých a nie celé Slovensko. Dajme do karantény chorých a všetkých s ktorými prišli do styku. Ale nech to riadne polícia alebo vojsko kontroluje, aby v tej karanténe naozaj boli. Zabezpečme tým ľuďom čo potrebujú k životu v karanténe. Toto je podľa mňa oveľa efektívnejšie.

Vytvorme zelené, oranžové a červené zóny. Mapa by mala byť online neustále aktualizovaná, aby sa všetci mohli podľa toho zariadiť a vyhnúť sa rizikovým oblastiam. Zelené zóny bez výskytu vírusu by mohli normálne fungovať – ekonomike aj ľuďom by to neskutočne pomohlo, samozrejme nosenie rúšok ok. Červené zóny – to sú oblasti kde sú nakazení + okolie dajme tomu. Oranžové zóny – tzv. rizikové to by mohli byť miesta kde prichádzajú do kontaktu pendleri alebo šoféri medzinárodnej dopravy alebo miesta inak podozrivé s kontaktu s chorými (širšia oblasť).

Za kľúčové pokladám získanie veľkého počtu spoľahlivých testov. Pretože rizikových ľudí ako opatrovateľky pracujúce v zahraničí, šoférov medzinárodnej dopravy, zdravotníkov v prvej línii alebo iných rizikových by bolo treba pravidelne testovať. Pretože títo predstavujú zrejme najväčšie riziko rozšírenia ochorenia. Otestovať by bolo treba aj všektých čo prišli do kontaktu s človekom u ktorého sa diagnostikoval Korona vírus. Potrebovali by sme síce veľa testov, ale krajina by mohla ako tak fungovať v sprísnenom režime.

Hodiny na nákup pre seniorov je dobrá vec to môže fungovať, kým bude potrebné. Ale seniorov nemusíme zatvárať doma. Môžu sa určiť aj miesta na pobyt vonku len pre seniorov, aby aj oni mohli byť bezpečne na čerstvom vzduchu.

Do black outu by som nešiel. Zoberme si o koľko peňazí už teraz štát každý deň prichádza, o koľko by ešte prišiel za 2-3 týždne black outu. Takže tu máme veľmi znížené príjmy štátu. Teraz má štát pomáhať firmám a prispievať na platy zamestnancov plus nákupy spojené s korona vírusom – to budú pre štát obrovské peniaze navyše – takže extrémny nárast výdavkov. Ako to chce štát zvládnuť? Zbankrotujeme? Alebo koľko firiem sktrachuje a koľko ľudí príde o robotu?

Len aby sme sa nedostali do tej zlej špirály smerom dole. Ak prídu o prácu ľudia a skrachujú firmy nebude to sranda. Aj štát môže pomáhať len ak má peniaze. Len aby sme mali na vyplácanie dôchodkov a sociálnych dávok – treba na to dosť veľký balík peňazí. Zatiaľ si myslím, že Korona krízu zvládame dobre a nie je dôvod na drastické opatrenia. Treba dať pozor, aby sa do existenčných problémov nedostala celá krajina, nielen niekoľko stovák či tisíc ľudí.

Čo robiť keď je človek v zlej situácii?

08.05.2020

Základnou chybou ktorú robí podľa mňa vyše 90% ľudí je to, že keď niečo ide zle hľadajú vinníka všade možne len nie u seba. Toto je základný obrovský problém. Týmto zmýšľaním sme doslova nasiakli, dostalo sa nám to do krvi. A ak je tento predpoklad nesprávny, milióny ľudí sa nedokážu vyslobodiť zo svojho utrpenia. Ak sa nedarí skúsme aspoň na chvíľu hľadať [...]

Slovenský výrobok alebo zabalené v SR?

04.05.2020

Myslím si, že by malo pribudnúť nové označenie „Zabalené v SR“. Lebo je obrovský rozdiel či niekto výrobok skutočne na Slovensku vyrobí alebo len niečo dovezie a zabalí to tu. Lenže čo už je silná káva keď si tam dávajú kadejaké logá „kúpou tohto výrobku dávate prácu ľuďom na Slovensku“. Tak to ma už dorazilo a potom čítam ďalej a tam [...]

Korona vírus vláde pomôže

26.04.2020

Myslím však len v morálnej rovine a konkrétne v boji proti korupcii. Vláda aj štátny rozpočet budú v najbližšom čase pod extrémnym tlakom. Vláda bude nútená čo najlepšie hospodáriť so zverenými finančnými prostriedkami. A verím tomu, že bude nútená silno bojovať aj proti korupcii. Otvára sa tu priestor na novú dobu, na lepší život pre Slovákov. Ide len o to do [...]

počasie-26-5-2020

Zostane máj studený, alebo ho slnko poriadne rozpáli?

25.05.2020 22:24

Dážď potešil poľnohospodárov, záhradkárov aj hubárov, ako to však bude vyzerať v poslednom májovom týždni?

Afganistan Kábul útok bombový

Islamský štát sa prihlásil k útoku prvýkrát po viac ako roku

25.05.2020 22:21

Organizácia sa prihlásila k zodpovednosti za sobotňajší bombový útok v meste Trághan na juhu Líbye.

Ivan Kotuliak / STU /

Akademický senát STU sa zastal dekana Kotuliaka

25.05.2020 21:45

Výsledkom pondelkového zasadnutia Akademického senátu STU je vyslovenie podpory dekanovi fakulty informatiky Ivanovi Kotuliakovi.

ÚPVII Remišová informatizácia hargaš

Prezidentka odobrila zmenu Úradu pre investície a informatizáciu na ministerstvo

25.05.2020 19:53

Z úradu vznikne nové Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR (MIRRI).

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 200
Celková čítanosť: 464706x
Priemerná čítanosť článkov: 2324x

Autor blogu

Kategórie