Založ si blog

Riešenie Korona krízy

Klaďme si správne otázky. Je možné úplne zastaviť Korona vírus? Podľa mňa nie, myslím si že ani black out by Korona vírus nezmietol z povrchu zemského. Aj keby sme ho na Slovensku úplne eliminovali čomu neverím, tak v okolitých krajinách sú státisíce nakazených. V týchto krajinách v najbližšej dobe vírus určite pod kontrolou mať nebudú. Tranzitnú prepravu zastaviť nemôžme lebo by sme vykapali od hladu a padli by všetky fabriky. Takže vírus by sa k nám tak či tak opäť dostal len by sme zaťali poriadnu sekeru do rozpočtu SR.

Hlavná myšlienka: Izolujme tých pár stovák chorých a nie celé Slovensko. Dajme do karantény chorých a všetkých s ktorými prišli do styku. Ale nech to riadne polícia alebo vojsko kontroluje, aby v tej karanténe naozaj boli. Zabezpečme tým ľuďom čo potrebujú k životu v karanténe. Toto je podľa mňa oveľa efektívnejšie.

Vytvorme zelené, oranžové a červené zóny. Mapa by mala byť online neustále aktualizovaná, aby sa všetci mohli podľa toho zariadiť a vyhnúť sa rizikovým oblastiam. Zelené zóny bez výskytu vírusu by mohli normálne fungovať – ekonomike aj ľuďom by to neskutočne pomohlo, samozrejme nosenie rúšok ok. Červené zóny – to sú oblasti kde sú nakazení + okolie dajme tomu. Oranžové zóny – tzv. rizikové to by mohli byť miesta kde prichádzajú do kontaktu pendleri alebo šoféri medzinárodnej dopravy alebo miesta inak podozrivé s kontaktu s chorými (širšia oblasť).

Za kľúčové pokladám získanie veľkého počtu spoľahlivých testov. Pretože rizikových ľudí ako opatrovateľky pracujúce v zahraničí, šoférov medzinárodnej dopravy, zdravotníkov v prvej línii alebo iných rizikových by bolo treba pravidelne testovať. Pretože títo predstavujú zrejme najväčšie riziko rozšírenia ochorenia. Otestovať by bolo treba aj všektých čo prišli do kontaktu s človekom u ktorého sa diagnostikoval Korona vírus. Potrebovali by sme síce veľa testov, ale krajina by mohla ako tak fungovať v sprísnenom režime.

Hodiny na nákup pre seniorov je dobrá vec to môže fungovať, kým bude potrebné. Ale seniorov nemusíme zatvárať doma. Môžu sa určiť aj miesta na pobyt vonku len pre seniorov, aby aj oni mohli byť bezpečne na čerstvom vzduchu.

Do black outu by som nešiel. Zoberme si o koľko peňazí už teraz štát každý deň prichádza, o koľko by ešte prišiel za 2-3 týždne black outu. Takže tu máme veľmi znížené príjmy štátu. Teraz má štát pomáhať firmám a prispievať na platy zamestnancov plus nákupy spojené s korona vírusom – to budú pre štát obrovské peniaze navyše – takže extrémny nárast výdavkov. Ako to chce štát zvládnuť? Zbankrotujeme? Alebo koľko firiem sktrachuje a koľko ľudí príde o robotu?

Len aby sme sa nedostali do tej zlej špirály smerom dole. Ak prídu o prácu ľudia a skrachujú firmy nebude to sranda. Aj štát môže pomáhať len ak má peniaze. Len aby sme mali na vyplácanie dôchodkov a sociálnych dávok – treba na to dosť veľký balík peňazí. Zatiaľ si myslím, že Korona krízu zvládame dobre a nie je dôvod na drastické opatrenia. Treba dať pozor, aby sa do existenčných problémov nedostala celá krajina, nielen niekoľko stovák či tisíc ľudí.

Páchateľ a obeť, nevedomosť a vedomosť.

24.05.2024

Stáva sa, že nejakí ľudia sa dostanú do situácie, kde trpia. Sme cítiace bytosti a mnohým je ľúto, že títo ľudia trpia. Aj ja som sa často zamýšľal nad tým, že aké to má niekto ťažké. Môže dôjsť dokonca k situácii, že sme z toho rozhorčení. Predstavme si však teraz 2 konkrétnych ľudí, jeden tomu druhému ubližuje – je páchateľ a druhý trpí od páchateľa [...]

Tvrdenie temna a tvrdenie Svetla.

22.05.2024

Sú také 2 základné teórie o našom živote a tomto svete: 1. Žijeme len teraz jediný krát Táto teória hovorí zhruba toto. Ducha nevidím ani záhrobný svet – takže neexistujú. Keď je len jeden tento život, tak načo prílišná prudéria a moralizovanie, treba si troška dopriať ako sa vraví a to na všetkých frontoch. Ak to inak nejde tak treba použiť aj nedovolené [...]

Ako robiť politickú kampaň v týchto pohnutých časoch.

18.05.2024

Oceňujem že všetky politické strany teraz utlmili svoju činnosť. To sa však dá len do určitého času. Aj keď je premiér v kritickom stave veci musia ísť ďalej. Blížia sa eurovoľby. Ako by mali politické strany kampaňovať? Je to jednoduché, moderátori to zvykli pripomínať. Treba hovoriť o svojich predstavách, víziách a riešeniach. U nás na Slovensku sa politika [...]

Viktor Orbán

Orbán pred eurovoľbami pritvrdzuje: Nepošleme mladých Maďarov do vojen cudzích krajín. Gulyás školil Macrona

28.05.2024 18:25

Šéf úradu maďarskej vlády zase vyzval francúzskeho prezidenta, aby rešpektoval fakty v kampani do nadchádzajúcich eurovolieb.

SR Bratislava RTVS protestný pochod BAX

Stíchne RTVS na tri hodiny? Šimkovičová hovorí o koordinovanej akcii organizátorov, vedenia a politických strán

28.05.2024 18:17

Podľa rezortu kultúry nemajú zamestnanci na tento typ protestu „zákonom priznanú možnosť“ a nemôžu „organizovane prerušiť výkon práce".

Pellegrini, Čaputová, atentát, vyhlásenie

Čaputová vetovala novelu zákona o FPU: Legislatíva môže ohroziť slobodu umenia

28.05.2024 18:02

V ustanovení novely vidí rozpor s ústavou, legislatíva môže podľa nej ohroziť slobodu umenia.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínsky parlament prelomil veto prezidentky k zákonu o zahraničných agentoch

28.05.2024 17:56

Prezidentka má teraz päť dní na to, aby zákon potvrdila. Ak tak neurobí, podpíše ho predseda parlamentu.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 575
Celková čítanosť: 1398572x
Priemerná čítanosť článkov: 2432x

Autor blogu

Kategórie