Založ si blog

Pán Kiska a jeho posledná verejná funkcia

Nemôžem si pomôcť ľudia po vyjadreniach pána Kisku mám skutočne taký dojem.

Keď pán Kiska hovorí, že budeme vyžadovať aby nová vláda mala morálny kredit a keď ukazuje na Kollára a jeho minulosť – hoc by sám seba fackal. Nech už bola minulosť Kolára akákoľvek vysvetlil to ľuďom určite oveľa lepšie ako pán Kiska, čo dali ľudia najavo aj vo zvýšených preferenciách pána Kolára.

Pán Kiska ako najslabšia strana ktorá sa ledva dostala do parlamentu, si dovolí ešte aj teraz hovoriť, že by išli najradšej bez Kollára – to je maximálna drzosť. Pán Kiska hovorí, že sa budú pozerať na minulosť kandidátov veď z jeho úst to znie príšerne. Čo minulosť pána Kisku? Veď keby ešte pár videí vyšlo o ňom v tom parlamente by ani nesedel. Z tých videí bolo evidentné, že Šuligu a spol pozná, že to neboli cudzí ľudia ktorí ho podviedli – to by sa s nimi inak bavil. A že kúpil pozemok za 2000 euro veď to je výsmech a ešte sa tam idú handrkovať kto komu ako vráti 2000 euro. Pozemky pod Tatrami zamýšľané na výstavbu no sila podľa mňa.

Pán Kiska mal silnú podporu verejnosti, ale to bolo ešte predtým ako sa zistili tieto jeho kšefty s pozemkami a nezákonné vratky DPH. Takisto narážal pán Kiska na prvky priamej demokracie ktoré sa Igor Matovič snaží zaviesť do praxe. To že pán Kiska sa stavia proti mi pripadá ako štýl starých politikov. Nevravím že všetko treba riešiť cez ankety, ale ľuďom by mal byť daný priestor aspoň vyjadriť sa. Alebo ak chcú ľudia určité zmeny nech povedia fundovaní odborníci ako by to bolo možné a čo by to prinieslo. Kresliť a vytvárať modely si môžme a potom ak niečo získa veľkú podporu nech sa to zrealizuje.

Keby bol pán Kiska čistý ako ľalia a všetky tie kauzy by boli na neho našité – aj tak ak by bol férový chlap mal povedať, že ministerstvo vnútra nechce, pretože by to bol konflikt záujmov. Ale to pán Kiska nepovedal, čo považujem z jeho strany za chrapúňstvo a neférový prístup. Za chyby každý musí niesť zodpovednosť. Hádam nechce aby Remišová z jeho strany bola ministerkou vnútra.

Toto mi úplne stačilo. Neviem čo ešte pán Kiska povystrája v parlamente v akom svetle sa ukáže, ale mne osobne stačili aj tieto jeho úvodné vyjadrenia. Cítim to tak, že na Slovensku máme aj čistejších a schopnejších ľudí. Neviem ako jeho strana, ale on osobne sa podľa mňa už do parlamentu ani do žiadnej verejnej funkcie nedostane. Podľa mňa na to nemá morálny kredit.

Páchateľ a obeť, nevedomosť a vedomosť.

24.05.2024

Stáva sa, že nejakí ľudia sa dostanú do situácie, kde trpia. Sme cítiace bytosti a mnohým je ľúto, že títo ľudia trpia. Aj ja som sa často zamýšľal nad tým, že aké to má niekto ťažké. Môže dôjsť dokonca k situácii, že sme z toho rozhorčení. Predstavme si však teraz 2 konkrétnych ľudí, jeden tomu druhému ubližuje – je páchateľ a druhý trpí od páchateľa [...]

Tvrdenie temna a tvrdenie Svetla.

22.05.2024

Sú také 2 základné teórie o našom živote a tomto svete: 1. Žijeme len teraz jediný krát Táto teória hovorí zhruba toto. Ducha nevidím ani záhrobný svet – takže neexistujú. Keď je len jeden tento život, tak načo prílišná prudéria a moralizovanie, treba si troška dopriať ako sa vraví a to na všetkých frontoch. Ak to inak nejde tak treba použiť aj nedovolené [...]

Ako robiť politickú kampaň v týchto pohnutých časoch.

18.05.2024

Oceňujem že všetky politické strany teraz utlmili svoju činnosť. To sa však dá len do určitého času. Aj keď je premiér v kritickom stave veci musia ísť ďalej. Blížia sa eurovoľby. Ako by mali politické strany kampaňovať? Je to jednoduché, moderátori to zvykli pripomínať. Treba hovoriť o svojich predstavách, víziách a riešeniach. U nás na Slovensku sa politika [...]

Viktor Orbán

Orbán pred eurovoľbami pritvrdzuje: Nepošleme mladých Maďarov do vojen cudzích krajín. Gulyás školil Macrona

28.05.2024 18:25

Šéf úradu maďarskej vlády zase vyzval francúzskeho prezidenta, aby rešpektoval fakty v kampani do nadchádzajúcich eurovolieb.

SR Bratislava RTVS protestný pochod BAX

Stíchne RTVS na tri hodiny? Šimkovičová hovorí o koordinovanej akcii organizátorov, vedenia a politických strán

28.05.2024 18:17

Podľa rezortu kultúry nemajú zamestnanci na tento typ protestu „zákonom priznanú možnosť“ a nemôžu „organizovane prerušiť výkon práce".

Pellegrini, Čaputová, atentát, vyhlásenie

Čaputová vetovala novelu zákona o FPU: Legislatíva môže ohroziť slobodu umenia

28.05.2024 18:02

V ustanovení novely vidí rozpor s ústavou, legislatíva môže podľa nej ohroziť slobodu umenia.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínsky parlament prelomil veto prezidentky k zákonu o zahraničných agentoch

28.05.2024 17:56

Prezidentka má teraz päť dní na to, aby zákon potvrdila. Ak tak neurobí, podpíše ho predseda parlamentu.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 575
Celková čítanosť: 1398538x
Priemerná čítanosť článkov: 2432x

Autor blogu

Kategórie