Založ si blog

Pán Kiska a jeho posledná verejná funkcia

Nemôžem si pomôcť ľudia po vyjadreniach pána Kisku mám skutočne taký dojem.

Keď pán Kiska hovorí, že budeme vyžadovať aby nová vláda mala morálny kredit a keď ukazuje na Kollára a jeho minulosť – hoc by sám seba fackal. Nech už bola minulosť Kolára akákoľvek vysvetlil to ľuďom určite oveľa lepšie ako pán Kiska, čo dali ľudia najavo aj vo zvýšených preferenciách pána Kolára.

Pán Kiska ako najslabšia strana ktorá sa ledva dostala do parlamentu, si dovolí ešte aj teraz hovoriť, že by išli najradšej bez Kollára – to je maximálna drzosť. Pán Kiska hovorí, že sa budú pozerať na minulosť kandidátov veď z jeho úst to znie príšerne. Čo minulosť pána Kisku? Veď keby ešte pár videí vyšlo o ňom v tom parlamente by ani nesedel. Z tých videí bolo evidentné, že Šuligu a spol pozná, že to neboli cudzí ľudia ktorí ho podviedli – to by sa s nimi inak bavil. A že kúpil pozemok za 2000 euro veď to je výsmech a ešte sa tam idú handrkovať kto komu ako vráti 2000 euro. Pozemky pod Tatrami zamýšľané na výstavbu no sila podľa mňa.

Pán Kiska mal silnú podporu verejnosti, ale to bolo ešte predtým ako sa zistili tieto jeho kšefty s pozemkami a nezákonné vratky DPH. Takisto narážal pán Kiska na prvky priamej demokracie ktoré sa Igor Matovič snaží zaviesť do praxe. To že pán Kiska sa stavia proti mi pripadá ako štýl starých politikov. Nevravím že všetko treba riešiť cez ankety, ale ľuďom by mal byť daný priestor aspoň vyjadriť sa. Alebo ak chcú ľudia určité zmeny nech povedia fundovaní odborníci ako by to bolo možné a čo by to prinieslo. Kresliť a vytvárať modely si môžme a potom ak niečo získa veľkú podporu nech sa to zrealizuje.

Keby bol pán Kiska čistý ako ľalia a všetky tie kauzy by boli na neho našité – aj tak ak by bol férový chlap mal povedať, že ministerstvo vnútra nechce, pretože by to bol konflikt záujmov. Ale to pán Kiska nepovedal, čo považujem z jeho strany za chrapúňstvo a neférový prístup. Za chyby každý musí niesť zodpovednosť. Hádam nechce aby Remišová z jeho strany bola ministerkou vnútra.

Toto mi úplne stačilo. Neviem čo ešte pán Kiska povystrája v parlamente v akom svetle sa ukáže, ale mne osobne stačili aj tieto jeho úvodné vyjadrenia. Cítim to tak, že na Slovensku máme aj čistejších a schopnejších ľudí. Neviem ako jeho strana, ale on osobne sa podľa mňa už do parlamentu ani do žiadnej verejnej funkcie nedostane. Podľa mňa na to nemá morálny kredit.

Zatvrdnuté kamenné ľudské srdcia.

30.11.2022

Predstavte si, že nejaký človek spôsobí inému veľkú bolesť napríklad zabijem mu dieťa alebo niečo podobné naozaj strašné s dlho trvajúcimi následkami a bolesťou. Stáva sa, že v takýchto situáciách poškodení skĺzavajú k tak obrovskej nenávisti, že povedia nikdy v živote ti neodpustím. Teraz sa pozrime na to či je to správne. Existujú tu 3 pohľady na odpustenie: [...]

Ako cirkvi naložia s učením syna človeka?

29.11.2022

Už vieme ako cirkvi naložili so synom Božím Ježišom. Židovská cirkev vrieskala dovtedy, kým nedošlo k jeho fyzickej likvidácii. Kresťanská cirkev zase zabila jeho učenie. V snahe získať čo najviac stúpencov a tiež v snahe všetko vedieť lepšie pokrivili učenie Ježiša a vytvorili svoje vlastné pravdy – dogmy. Syn človeka napísal svoje dielo vlastnou rukou. Toto už nie [...]

V akom svete chceme žiť, takí musíme sami byť.

26.11.2022

Predstavte si 1000 L nádrž v ktorej je čistá voda. Keď budeme do tejto nádrže postupne kvapkať zelenú farbu, pomaly ale isto sa začne voda meniť na jemne zelenú, neskôr sýtejšie zelenú až sa voda úplne zafarbí na zeleno. Teraz si predstavte, že každé vaše slovo a čin sú jednou takou kvapkou. Nádržou nech je naša krajina. Podľa mňa každý deň do tejto nádrže [...]

prezidentka

Poslanci pokračujú v rokovaní, čaká ich výnimočne viacero hlasovaní

02.12.2022 09:52

Poslanci majú rozhodnúť aj o novele zákona o dani.

sanna marinová Anthony Albanese

Európa nie je dosť silná na to, aby sama čelila Rusku, vyhlásila Marinová

02.12.2022 09:02

Podľa fínskej premiérky ruská invázia a okupácia Ukrajiny odhalila slabé stránky Európy a strategické chyby pri rokovaní s Ruskom.

Peter Pellegrini, Ide o pravdu

Pellegrini v Ide o pravdu: Hlasovanie o páde vlády bude test. Ukáže sa, kto je provládny

02.12.2022 09:00

Pri odvolávaní vlády neexistuje šedé, len biele a čierne. Buď ste za túto vládu alebo ste proti nej, hovorí Peter Pellegrini. Jasne sa poslanci rozdelia, dodáva.

ukrajina vojak tank

Rusko chcelo údajne obsadiť Ukrajinu do desiatich dní

02.12.2022 07:55

Podľa britského bezpečnostného inštitútu len malá skupina ruských predstaviteľov vedela o celom rozsahu plánov týkajúcich sa ofenzívy na Ukrajine.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 375
Celková čítanosť: 953795x
Priemerná čítanosť článkov: 2543x

Autor blogu

Kategórie