Založ si blog

Oľano vyhrá voľby – môj tip

Vyzerá to tak, že ľudia z Oľano sa zachvievajú v pravde momentálne najviac z politických strán. A pravda je život. Ten kto sa najviac blíži k pravde alebo sa v nej zachvieva na tom spočinie požehnanie od Boha. Pretože Boh je pravda, u neho niet klamstva, On pôsobí len v pravde.

Ľudia majú plné zuby klamstiev politikov a ich pretvárky a kadejakých pokútnych miliónových kšeftov. Zákon by mal tvrdo platiť pre každého, tak ako pre chudobného človeka, tak aj pre vplyvného a bohatého. Celá naša spoločnosť to cíti, že by to tak malo byť a verím, že je to správny cit. Len ako to dosiahnuť? Vyzerá to tak, že hnutie Oľano má na to odhodlanie a silu, aby tieto naše túžby aspoň do istej miery naplnilo.

Čo sa doteraz javilo ako nepravdepodobné môže sa stať realitou – a to že Oľano sa môže stať aj víťazom volieb. Smer v roku 2016 vo voľbách  získal 700 tisíc hlasov. Ale Matovičove videá z Cypru a Cannes trhajú rekordy. Tieto videá chytili ľudí za srdce a pôsobí to ako mohutná lavína, ktorú nič nezastaví, zrejme ani Smer. V tých videách na FB neustále naskakujú komentáre väčšinou podporujúce. Video z Cannes videlo 1,6 milióna ľudí za cca 1 mesiac.

Boli časy keď sa Smer tešil veľkej podpore ľudí, dokonca vládol sám. Ale to len vďaka tomu, že ľudia im verili. Politika je totiž hlavne o dôvere. Prenechať niekomu spravovať 5 miliónov životov vyžaduje totiž obrovskú dávku dôvery, tu už nejde o fazuľky. Informácie ktoré vyplávali na povrch v súvislosti so Smerom ho diskvalifikujú na túto veľmi zodpovednú úlohu spravovať veci verejné pre 5 miliónov ľudí. A to sme verím tomu videli len špičku ľadovca.

Keď som 17.12.2019 napísal, že Matovič sa stane premiérom väčšina sa na tom smiala aj ja sám som to bral tak odľahčene. Ale k tejto úvahe ma priviedli fakty a cit. Matovič nechce ľuďom brať sociálne výhody, nejde pozývať migrantov, neúnavne upozorňuje na korupciu. Donedávna bol považovaný za šaša, ale ukázalo sa že mal v mnohom pravdu. Že skutočne Fico chráni zlodejov, že to nebola len prázdna fráza alebo blud.

Pred dvoma mesiacmi sa už aj tip, že Matovič sa stane premiérom zdal uletený, dnes podľa posledných prieskumov je to reálna možnosť. Na víťaza volieb by som ich pred dvoma mesiacmi fakt netipoval. Ale teraz je to ako lavína oslovujú kopu nevoličov a ľudí znechutených z politiky. Dnes by som ich tipol na víťaza volieb. Uvidíme.

Židia trpko zaplatili za Ježišove zabitie

07.04.2020

Tento článok píšem hlavne pre tých, ktorý sa spoliehajú na odpustky cirkví. Že stačí pár Otčenášov a pokropiť svätenou vodou, oľutovať hriechy a všetko je vybavené. Toto je podľa mňa obrovský omyl. Tento omyl zrejme cirkvi stáročia podporujú, aby čo najviac zvýšili počet svojich stúpencov. Tento článok takisto venujem všetkým, ktorí majú Ježiša za slabocha [...]

Riešenie Korona krízy

02.04.2020

Klaďme si správne otázky. Je možné úplne zastaviť Korona vírus? Podľa mňa nie, myslím si že ani black out by Korona vírus nezmietol z povrchu zemského. Aj keby sme ho na Slovensku úplne eliminovali čomu neverím, tak v okolitých krajinách sú státisíce nakazených. V týchto krajinách v najbližšej dobe vírus určite pod kontrolou mať nebudú. Tranzitnú prepravu zastaviť [...]

Veriaci v cirkvi a veriaci v Boha

01.04.2020

Podľa mňa existujú 2 druhy veriacich. Jedni veria v Boha a pre druhých je absolútnou autoritou cirkev. Tí však čo veria v cirkev sú na tom horšie, pretože cirkev je len spoločenstvo nedokonalých ľudí. Títo ľudia môžu dostať len odmenu od cirkvi – požehnania a rôzne iné úkony a samozrejme aj od Boha, ale len do tej miery na koľko sú v Božej vôli. Problém s cirkvami [...]

polícia, kontrola, Svätý Jur

Zvedavosť vodičov bráni v kolónach sanitkám v prejazde

09.04.2020 06:15

Kolóny, ktoré sa tvoria pre kontroly na viacerých úsekoch ciest, môžu skomplikovať život všetkým záchranárskym zložkám.

koronavírus, Čína

ONLINE: Trump chce obnoviť ekonomiku s rachotom, ešte si dlho počká

09.04.2020 05:45, aktualizované: 07:52

Donald Trump chce americkú ekonomiku dostať do chodu s "veľkým rachotom", ale až keď začnú klesať počty úmrtí na koronavírus.

Sudán protesty obete pamiatka pochody

Povedie zdraženie chleba opäť k zmene režimu v Sudáne?

09.04.2020 01:25

Posledné zdraženie chleba vyvolalo v roku 2018 v Chartúme a neskôr i ďalších mestách pouličné protesty proti prezidentovi Bašírovi, ktoré skončili jeho zosadením.

pocasie-9-4-2020

Počasie bude priam gýčové, pokazí sa len niekde

09.04.2020 00:00

Príjemné jarné počasie bude na sviatky pokračovať, ale sú miesta, kde by sa mohlo mierne pokaziť. Bude to u vás?

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 191
Celková čítanosť: 440615x
Priemerná čítanosť článkov: 2307x

Autor blogu

Kategórie