Založ si blog

Oľano vyhrá voľby – môj tip

Vyzerá to tak, že ľudia z Oľano sa zachvievajú v pravde momentálne najviac z politických strán. A pravda je život. Ten kto sa najviac blíži k pravde alebo sa v nej zachvieva na tom spočinie požehnanie od Boha. Pretože Boh je pravda, u neho niet klamstva, On pôsobí len v pravde.

Ľudia majú plné zuby klamstiev politikov a ich pretvárky a kadejakých pokútnych miliónových kšeftov. Zákon by mal tvrdo platiť pre každého, tak ako pre chudobného človeka, tak aj pre vplyvného a bohatého. Celá naša spoločnosť to cíti, že by to tak malo byť a verím, že je to správny cit. Len ako to dosiahnuť? Vyzerá to tak, že hnutie Oľano má na to odhodlanie a silu, aby tieto naše túžby aspoň do istej miery naplnilo.

Čo sa doteraz javilo ako nepravdepodobné môže sa stať realitou – a to že Oľano sa môže stať aj víťazom volieb. Smer v roku 2016 vo voľbách  získal 700 tisíc hlasov. Ale Matovičove videá z Cypru a Cannes trhajú rekordy. Tieto videá chytili ľudí za srdce a pôsobí to ako mohutná lavína, ktorú nič nezastaví, zrejme ani Smer. V tých videách na FB neustále naskakujú komentáre väčšinou podporujúce. Video z Cannes videlo 1,6 milióna ľudí za cca 1 mesiac.

Boli časy keď sa Smer tešil veľkej podpore ľudí, dokonca vládol sám. Ale to len vďaka tomu, že ľudia im verili. Politika je totiž hlavne o dôvere. Prenechať niekomu spravovať 5 miliónov životov vyžaduje totiž obrovskú dávku dôvery, tu už nejde o fazuľky. Informácie ktoré vyplávali na povrch v súvislosti so Smerom ho diskvalifikujú na túto veľmi zodpovednú úlohu spravovať veci verejné pre 5 miliónov ľudí. A to sme verím tomu videli len špičku ľadovca.

Keď som 17.12.2019 napísal, že Matovič sa stane premiérom väčšina sa na tom smiala aj ja sám som to bral tak odľahčene. Ale k tejto úvahe ma priviedli fakty a cit. Matovič nechce ľuďom brať sociálne výhody, nejde pozývať migrantov, neúnavne upozorňuje na korupciu. Donedávna bol považovaný za šaša, ale ukázalo sa že mal v mnohom pravdu. Že skutočne Fico chráni zlodejov, že to nebola len prázdna fráza alebo blud.

Pred dvoma mesiacmi sa už aj tip, že Matovič sa stane premiérom zdal uletený, dnes podľa posledných prieskumov je to reálna možnosť. Na víťaza volieb by som ich pred dvoma mesiacmi fakt netipoval. Ale teraz je to ako lavína oslovujú kopu nevoličov a ľudí znechutených z politiky. Dnes by som ich tipol na víťaza volieb. Uvidíme.

Čo robiť keď je človek v zlej situácii?

08.05.2020

Základnou chybou ktorú robí podľa mňa vyše 90% ľudí je to, že keď niečo ide zle hľadajú vinníka všade možne len nie u seba. Toto je základný obrovský problém. Týmto zmýšľaním sme doslova nasiakli, dostalo sa nám to do krvi. A ak je tento predpoklad nesprávny, milióny ľudí sa nedokážu vyslobodiť zo svojho utrpenia. Ak sa nedarí skúsme aspoň na chvíľu hľadať [...]

Slovenský výrobok alebo zabalené v SR?

04.05.2020

Myslím si, že by malo pribudnúť nové označenie „Zabalené v SR“. Lebo je obrovský rozdiel či niekto výrobok skutočne na Slovensku vyrobí alebo len niečo dovezie a zabalí to tu. Lenže čo už je silná káva keď si tam dávajú kadejaké logá „kúpou tohto výrobku dávate prácu ľuďom na Slovensku“. Tak to ma už dorazilo a potom čítam ďalej a tam [...]

Korona vírus vláde pomôže

26.04.2020

Myslím však len v morálnej rovine a konkrétne v boji proti korupcii. Vláda aj štátny rozpočet budú v najbližšom čase pod extrémnym tlakom. Vláda bude nútená čo najlepšie hospodáriť so zverenými finančnými prostriedkami. A verím tomu, že bude nútená silno bojovať aj proti korupcii. Otvára sa tu priestor na novú dobu, na lepší život pre Slovákov. Ide len o to do [...]

Libanon Bejrút výbuchy obete Rusko pomoc materiálna

Po výbuchoch v Bejrúte pátrajú po 60 nezvestných, stav 120 zranených je kritický

08.08.2020 12:25

Výbuch v bejrútskom prístave bol podľa všetkého spôsobený vznietením 2750 ton dusičnanu amónneho — chemikálie používanej pri výrobe výbušnín a hnojív.

Maurícius / Loď /

Maurícius vyhlásil stav environmentálnej núdze

08.08.2020 11:27

Vláda afrického štátu vyhlásila stav environmentálnej núdze po tom, čo z poškodenej nákladnej lode, ktorá uviazla na plytčine pri pobreží ostrova, začali unikať ropné látky.

Koronavírus / Covid-19 / Teplota /

Pribudlo 43 nových prípadov koronavírusu, urobili vyše 3-tisíc testov

08.08.2020 09:35, aktualizované: 12:00

Celkovo tak evidujeme 2566 pozitívne testovaných osôb na koronavírus.

Zemianske Kostoľany

Požiar v domove dôchodcov v Zemianskych Kostoľanoch si vyžiadal dve obete

08.08.2020 08:18, aktualizované: 11:12

Ďalších 11 osôb utrpelo zranenia.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 200
Celková čítanosť: 484102x
Priemerná čítanosť článkov: 2421x

Autor blogu

Kategórie