Založ si blog

Oľano vyhrá voľby – môj tip

Vyzerá to tak, že ľudia z Oľano sa zachvievajú v pravde momentálne najviac z politických strán. A pravda je život. Ten kto sa najviac blíži k pravde alebo sa v nej zachvieva na tom spočinie požehnanie od Boha. Pretože Boh je pravda, u neho niet klamstva, On pôsobí len v pravde.

Ľudia majú plné zuby klamstiev politikov a ich pretvárky a kadejakých pokútnych miliónových kšeftov. Zákon by mal tvrdo platiť pre každého, tak ako pre chudobného človeka, tak aj pre vplyvného a bohatého. Celá naša spoločnosť to cíti, že by to tak malo byť a verím, že je to správny cit. Len ako to dosiahnuť? Vyzerá to tak, že hnutie Oľano má na to odhodlanie a silu, aby tieto naše túžby aspoň do istej miery naplnilo.

Čo sa doteraz javilo ako nepravdepodobné môže sa stať realitou – a to že Oľano sa môže stať aj víťazom volieb. Smer v roku 2016 vo voľbách  získal 700 tisíc hlasov. Ale Matovičove videá z Cypru a Cannes trhajú rekordy. Tieto videá chytili ľudí za srdce a pôsobí to ako mohutná lavína, ktorú nič nezastaví, zrejme ani Smer. V tých videách na FB neustále naskakujú komentáre väčšinou podporujúce. Video z Cannes videlo 1,6 milióna ľudí za cca 1 mesiac.

Boli časy keď sa Smer tešil veľkej podpore ľudí, dokonca vládol sám. Ale to len vďaka tomu, že ľudia im verili. Politika je totiž hlavne o dôvere. Prenechať niekomu spravovať 5 miliónov životov vyžaduje totiž obrovskú dávku dôvery, tu už nejde o fazuľky. Informácie ktoré vyplávali na povrch v súvislosti so Smerom ho diskvalifikujú na túto veľmi zodpovednú úlohu spravovať veci verejné pre 5 miliónov ľudí. A to sme verím tomu videli len špičku ľadovca.

Keď som 17.12.2019 napísal, že Matovič sa stane premiérom väčšina sa na tom smiala aj ja sám som to bral tak odľahčene. Ale k tejto úvahe ma priviedli fakty a cit. Matovič nechce ľuďom brať sociálne výhody, nejde pozývať migrantov, neúnavne upozorňuje na korupciu. Donedávna bol považovaný za šaša, ale ukázalo sa že mal v mnohom pravdu. Že skutočne Fico chráni zlodejov, že to nebola len prázdna fráza alebo blud.

Pred dvoma mesiacmi sa už aj tip, že Matovič sa stane premiérom zdal uletený, dnes podľa posledných prieskumov je to reálna možnosť. Na víťaza volieb by som ich pred dvoma mesiacmi fakt netipoval. Ale teraz je to ako lavína oslovujú kopu nevoličov a ľudí znechutených z politiky. Dnes by som ich tipol na víťaza volieb. Uvidíme.

Zmena pohlavia.

26.03.2023

Teraz sa začala táto téma rozoberať v parlamente. Zarazilo ma, že niektorí poslanci chcú zabrániť ľuďom zmeniť pohlavie. Niekomu sa to môže zdať ako zvrátené, keď si chce určitý človek zmeniť pohlavie, ale v skutočnosti práve tá operácia môže dať veci do normálu – do poriadku. Nejaké naviazanie na pohlavia na DNA, je čistý ateizmus a povýšenie tela nad ducha. [...]

Boh pomstil svojho milovaného syna Ježiša.

16.03.2023

Ak si niekto myslí, že Ježiš bol slabučký, zmäkčilý doslova chudáčik ktorý pomáhal a potom vyšiel na posmech tak sa veľmi mýli. Ak si niekto myslí, že za každý pľuvanec a úder ktorý dostal nikto nezaplatil, tak sa tiež veľmi mýli. Ježiš nepotreboval vracať úder, pretože veľmi dobre vedel, že spravodlivosť jeho Otca dá každému zaslúžený trest. Pozrime sa [...]

Vyšli sme z raja

15.03.2023

ako nevedomé duchovné zárodky. Boli sme totiž natoľko slabí, že sme sa v tlaku Svetla, ktoré je v raji nedokázali rozvinúť na sebavedomých. Klesli sme do svetov pod rajom, aby sme sa stali sebauvedomenými. Prišli sme do týchto svetov z milosti Božej, aby sme sa mohli rozvíjať, keďže tu bol menší tlak Svetla ako v raji. Akosi sme však v týchto svetoch pod rajom uviazli. Je [...]

chodník

Starosta postavil za peniaze z EÚ chodník v korunách stromov, ktoré vyrúbali

29.03.2023 10:45

Projekt nevyžadoval, aby okolo chodníka bol les, povedal o chodníku v korunách stromov bez stromov starosta.

Rusko, Vladimir Kličko

Vladimir Kličko: Šéf MOV Bach slúži záujmom a farbám Ruska

29.03.2023 10:18

Niekdajší majster sveta v boxe a brat starostu ukrajinskej metropoly kritizoval rozhodnutie Medzinárodného olympijského výboru.

strela jars

Rusko začalo cvičenie s medzikontinentálnym balistickým systémom Jars

29.03.2023 08:46

Moskva sa opäť snaží predviesť svoju jadrovú silu.

polícia

Podnapitý agresor pri Skalici zbraňou ohrozoval Ukrajincov

29.03.2023 08:04

Spúšťačom celého incidentu mala byť zo strany cudzincov hlasnejšia hudba.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 446
Celková čítanosť: 1065023x
Priemerná čítanosť článkov: 2388x

Autor blogu

Kategórie