Založ si blog

Rituálna politická samovražda odídencov z SaS

Ako sa vraví iniciatívny blbec je horší ako triedny nepriateľ. Asi preto, že od nepriateľa – oponenta zhruba viete čo môžete očakávať. Ale keď vás podrazia ľudia z vlastného tábora, zaskočí vás to lebo to nečakáte.

To že práve vďaka hlasom odídencom z SaS prešlo otvorenie predvolebnej schôdze považujem za politický amaterizmus aspoň na desiatu. Jednoducho sa nechali vlákať do Ficovej pasce, kde politicky zahynú.

Ak totiž pomohli Kotlebovcom, Smeru a SNS otvoriť schôdzu dali im do rúk veľké právomoci. Totiž pri tak malej účasti v pléne si títo poľahky odhlasujú čo chcú. Oni budú akože tí dobrí čo ľuďom dali aj keď na to nemajú peniaze. ALE po voľbách nová vláda sa bude veľmi potiť, aby našli peniaze na všetko čo títo odhlasujú. Alebo budú nútení časť opatrení zrušiť a budú tak tí „zlí“. Poslanci ktorí blokujú rečnícky pult sú tiež určite hrdinom odídencom z SaS „povďační“. Lebo ak by nebolo týchto hlupáčikov, tak možno by nakoniec žiadna schôdza nebola a všetci mohli normálne kampaňovať, čo je bežné pár dní pred voľbami.

Akí to má význam, že dosluhujúca vláda chce niečo určovať tej vláde ktorá má začať spravovať krajinu o pár dní či týždňov? A zvlášť o závažných opatreniach by mala fakt prebehnúť odborná diskusia. A hlavne minister financií by mal prezentovať odkiaľ na to vyčlení peniaze.

Som toho názoru, že rozdávať a míňať peniaze vie každý. Už ťažšie je peniaze získať, zarobiť alebo nájsť v rozpočte. Tak ako v každej domácnosti môžu minúť len to čo si zarobia, to platí aj v štáte. Darmo si vyrobíme imaginálne peniaze na papieri keď ich reálne nemáme. Môžeme si ešte požičať, ale požičiavať by sa malo na investície a nie na bežný chod domácnoti či bežný chod štátu. V tomto nevidím rozdiel, čo platí v malom to musí platiť aj vo veľkom.

Skutočne nenachádzam slov pre to čo urobili odídenci z SaS. Akoby spáchali nejakú rituálnu politickú samovraždu. No nič tak či tak končia v parlamente, ale rozlúčiť sa mohli aj lepšie. Keby toto neurobili mali ešte šancu o štyri roky spolupracovať s nejakou väčšou stranou alebo sa dostať na ich kandidátku, ale po tomto ich čine predpokladám, že súčasná opozícia s nimi nebude chcieť mať nič do činenia. Čo už každý sme akí sme a to jadro v nás sa nutne musí časom prejaviť.

Čo robiť keď je človek v zlej situácii?

08.05.2020

Základnou chybou ktorú robí podľa mňa vyše 90% ľudí je to, že keď niečo ide zle hľadajú vinníka všade možne len nie u seba. Toto je základný obrovský problém. Týmto zmýšľaním sme doslova nasiakli, dostalo sa nám to do krvi. A ak je tento predpoklad nesprávny, milióny ľudí sa nedokážu vyslobodiť zo svojho utrpenia. Ak sa nedarí skúsme aspoň na chvíľu hľadať [...]

Slovenský výrobok alebo zabalené v SR?

04.05.2020

Myslím si, že by malo pribudnúť nové označenie „Zabalené v SR“. Lebo je obrovský rozdiel či niekto výrobok skutočne na Slovensku vyrobí alebo len niečo dovezie a zabalí to tu. Lenže čo už je silná káva keď si tam dávajú kadejaké logá „kúpou tohto výrobku dávate prácu ľuďom na Slovensku“. Tak to ma už dorazilo a potom čítam ďalej a tam [...]

Korona vírus vláde pomôže

26.04.2020

Myslím však len v morálnej rovine a konkrétne v boji proti korupcii. Vláda aj štátny rozpočet budú v najbližšom čase pod extrémnym tlakom. Vláda bude nútená čo najlepšie hospodáriť so zverenými finančnými prostriedkami. A verím tomu, že bude nútená silno bojovať aj proti korupcii. Otvára sa tu priestor na novú dobu, na lepší život pre Slovákov. Ide len o to do [...]

počasie-26-5-2020

Zostane máj studený, alebo ho slnko poriadne rozpáli?

25.05.2020 22:24

Dážď potešil poľnohospodárov, záhradkárov aj hubárov, ako to však bude vyzerať v poslednom májovom týždni?

Afganistan Kábul útok bombový

Islamský štát sa prihlásil k útoku prvýkrát po viac ako roku

25.05.2020 22:21

Organizácia sa prihlásila k zodpovednosti za sobotňajší bombový útok v meste Trághan na juhu Líbye.

Ivan Kotuliak / STU /

Akademický senát STU sa zastal dekana Kotuliaka

25.05.2020 21:45

Výsledkom pondelkového zasadnutia Akademického senátu STU je vyslovenie podpory dekanovi fakulty informatiky Ivanovi Kotuliakovi.

ÚPVII Remišová informatizácia hargaš

Prezidentka odobrila zmenu Úradu pre investície a informatizáciu na ministerstvo

25.05.2020 19:53

Z úradu vznikne nové Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR (MIRRI).

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 200
Celková čítanosť: 464705x
Priemerná čítanosť článkov: 2324x

Autor blogu

Kategórie