Založ si blog

Rituálna politická samovražda odídencov z SaS

Ako sa vraví iniciatívny blbec je horší ako triedny nepriateľ. Asi preto, že od nepriateľa – oponenta zhruba viete čo môžete očakávať. Ale keď vás podrazia ľudia z vlastného tábora, zaskočí vás to lebo to nečakáte.

To že práve vďaka hlasom odídencom z SaS prešlo otvorenie predvolebnej schôdze považujem za politický amaterizmus aspoň na desiatu. Jednoducho sa nechali vlákať do Ficovej pasce, kde politicky zahynú.

Ak totiž pomohli Kotlebovcom, Smeru a SNS otvoriť schôdzu dali im do rúk veľké právomoci. Totiž pri tak malej účasti v pléne si títo poľahky odhlasujú čo chcú. Oni budú akože tí dobrí čo ľuďom dali aj keď na to nemajú peniaze. ALE po voľbách nová vláda sa bude veľmi potiť, aby našli peniaze na všetko čo títo odhlasujú. Alebo budú nútení časť opatrení zrušiť a budú tak tí „zlí“. Poslanci ktorí blokujú rečnícky pult sú tiež určite hrdinom odídencom z SaS „povďační“. Lebo ak by nebolo týchto hlupáčikov, tak možno by nakoniec žiadna schôdza nebola a všetci mohli normálne kampaňovať, čo je bežné pár dní pred voľbami.

Akí to má význam, že dosluhujúca vláda chce niečo určovať tej vláde ktorá má začať spravovať krajinu o pár dní či týždňov? A zvlášť o závažných opatreniach by mala fakt prebehnúť odborná diskusia. A hlavne minister financií by mal prezentovať odkiaľ na to vyčlení peniaze.

Som toho názoru, že rozdávať a míňať peniaze vie každý. Už ťažšie je peniaze získať, zarobiť alebo nájsť v rozpočte. Tak ako v každej domácnosti môžu minúť len to čo si zarobia, to platí aj v štáte. Darmo si vyrobíme imaginálne peniaze na papieri keď ich reálne nemáme. Môžeme si ešte požičať, ale požičiavať by sa malo na investície a nie na bežný chod domácnoti či bežný chod štátu. V tomto nevidím rozdiel, čo platí v malom to musí platiť aj vo veľkom.

Skutočne nenachádzam slov pre to čo urobili odídenci z SaS. Akoby spáchali nejakú rituálnu politickú samovraždu. No nič tak či tak končia v parlamente, ale rozlúčiť sa mohli aj lepšie. Keby toto neurobili mali ešte šancu o štyri roky spolupracovať s nejakou väčšou stranou alebo sa dostať na ich kandidátku, ale po tomto ich čine predpokladám, že súčasná opozícia s nimi nebude chcieť mať nič do činenia. Čo už každý sme akí sme a to jadro v nás sa nutne musí časom prejaviť.

Zmena pohlavia.

26.03.2023

Teraz sa začala táto téma rozoberať v parlamente. Zarazilo ma, že niektorí poslanci chcú zabrániť ľuďom zmeniť pohlavie. Niekomu sa to môže zdať ako zvrátené, keď si chce určitý človek zmeniť pohlavie, ale v skutočnosti práve tá operácia môže dať veci do normálu – do poriadku. Nejaké naviazanie na pohlavia na DNA, je čistý ateizmus a povýšenie tela nad ducha. [...]

Boh pomstil svojho milovaného syna Ježiša.

16.03.2023

Ak si niekto myslí, že Ježiš bol slabučký, zmäkčilý doslova chudáčik ktorý pomáhal a potom vyšiel na posmech tak sa veľmi mýli. Ak si niekto myslí, že za každý pľuvanec a úder ktorý dostal nikto nezaplatil, tak sa tiež veľmi mýli. Ježiš nepotreboval vracať úder, pretože veľmi dobre vedel, že spravodlivosť jeho Otca dá každému zaslúžený trest. Pozrime sa [...]

Vyšli sme z raja

15.03.2023

ako nevedomé duchovné zárodky. Boli sme totiž natoľko slabí, že sme sa v tlaku Svetla, ktoré je v raji nedokázali rozvinúť na sebavedomých. Klesli sme do svetov pod rajom, aby sme sa stali sebauvedomenými. Prišli sme do týchto svetov z milosti Božej, aby sme sa mohli rozvíjať, keďže tu bol menší tlak Svetla ako v raji. Akosi sme však v týchto svetoch pod rajom uviazli. Je [...]

Matovič záborská

Parlament odmietol návrh na 500-eurovú odmenu za účasť vo voľbách

29.03.2023 11:50

Návrh predložil líder OĽANO Igor Matovič.

Jaroslav Spišiak

Bývalý policajný prezident Spišiak vstúpil do Progresívneho Slovenska

29.03.2023 11:40

Svoj vstup do politiky odôvodnil, že chce ešte niečo dosiahnuť a chce pomôcť.

Polícia / Hranice / Kontroly /

Za priestupky chcú trestať aj 14-ročných, pokuty sa majú zvýšiť až trojnásobne

29.03.2023 11:30

Aj s takými zmenami počíta novela zákona o priestupkoch z dielne minister vnútra Romana Mikulca.

Zuzana Čaputová

Najdôveryhodnejším politikom zostáva Čaputová, najmenej dôveryhodným Matovič

29.03.2023 11:28

Vyplýva to z prieskumu, ktorý uskutočnila agentúra Median.sk.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 446
Celková čítanosť: 1065058x
Priemerná čítanosť článkov: 2388x

Autor blogu

Kategórie