Založ si blog

Prečo sme na Slovensku poriadne okrádaní?

Vidím 3 hlavné dôvody:

  1. Drvivá väčšina obyvateľstva keď sa jedná o možnosť uliať si veľké peniaze, tak vyznávajú nie Nepokradneš! ale Pokradneš!
  2. Verejnosť nie je schopná vytvoriť efektívne kontrolné mechanizmy. Poslanci NR SR volia týchto kľúčových ľudí vrátane sudcov. Volia si lojálnych ľudí voči sebe nie  voči krajine. Takto vzniká akási nepostihnuteľná kasta stojaca nad zákonom.
  3. Vládnuca elita s celým birokratickým aparátom si vytvorili veľmi silnú obranu proti úniku informácií a na ochranu svojho štáto-biznisu. Aby si mohli aj naďalej veselo ulievať naše ťažko zarobené peniaze. Toto je ako mohutná stena z veľmi pevného materiálu, ktorú bude  veľmi ťažké preraziť.

 

Našťastie teraz vyplávali nejaké informácie, videá s tými najvyššími predstaviteľmi štátu (Počiatek – Trnka). Mohli sme tak zistiť, že korupcia v našej krajine má naozaj obludné rozmery a tí ktorým sme zverili správu krajiny nám sú ochotní klamať ak za to získajú rozprávkové peniaze. Jednoducho uprednostnia svoj prospech pred prospechom krajiny. Veď kto je krajina? Chcú sa nahrabať čo najviac, kým sa dá. To je motto a heslo drvivej väčšiny našich zástupcov.

 

Osobne si myslím, že takých čestných čo rozmýšľajú inak do dôležitých funkcií ani nenominujú. Načo by im tam takí ľudia boli? Iba by im prekážali. Dôležitá otázka je koľko sa na Slovensku ročne ukradne – uleje. Berme to od premiéra po tých posledných okresných funkcionárov. To je dosť veľký aparát vo všetkých ministerstvách a rôznych úradoch. Utvorte si o tom obraz, nech to vidíme pred očami, že čo to vlastne je. Podľa videa Počiatka s Trnkom len 2 ľudia v 2 kauzách nás obrali o 2,4 miliardy korún vtedy ešte čo je nejakých 80 mil euro. A premiér má brať províziu, tak to je sila.

 

Ja osobne ďakujem novinárom a Petrovi Tóthovi, že sme sa aspoň niečo dozvedeli. Vnímam to ako prvý lúč svetla, ktorý prenikol do tohto opevneného sídla. Uvedomme si pre tých čo takto robia je najhorší únik informácií. Lebo navonok sa tvária ako čestní, charakterní, bojujúci za Slovensko a nás obyvateľov. Lenže realita ktorá sa nám poodhalila nie je vôbec príjemná a potešiteľná.

 

Páchateľ a obeť, nevedomosť a vedomosť.

24.05.2024

Stáva sa, že nejakí ľudia sa dostanú do situácie, kde trpia. Sme cítiace bytosti a mnohým je ľúto, že títo ľudia trpia. Aj ja som sa často zamýšľal nad tým, že aké to má niekto ťažké. Môže dôjsť dokonca k situácii, že sme z toho rozhorčení. Predstavme si však teraz 2 konkrétnych ľudí, jeden tomu druhému ubližuje – je páchateľ a druhý trpí od páchateľa [...]

Tvrdenie temna a tvrdenie Svetla.

22.05.2024

Sú také 2 základné teórie o našom živote a tomto svete: 1. Žijeme len teraz jediný krát Táto teória hovorí zhruba toto. Ducha nevidím ani záhrobný svet – takže neexistujú. Keď je len jeden tento život, tak načo prílišná prudéria a moralizovanie, treba si troška dopriať ako sa vraví a to na všetkých frontoch. Ak to inak nejde tak treba použiť aj nedovolené [...]

Ako robiť politickú kampaň v týchto pohnutých časoch.

18.05.2024

Oceňujem že všetky politické strany teraz utlmili svoju činnosť. To sa však dá len do určitého času. Aj keď je premiér v kritickom stave veci musia ísť ďalej. Blížia sa eurovoľby. Ako by mali politické strany kampaňovať? Je to jednoduché, moderátori to zvykli pripomínať. Treba hovoriť o svojich predstavách, víziách a riešeniach. U nás na Slovensku sa politika [...]

Viktor Orbán

Orbán pred eurovoľbami pritvrdzuje: Nepošleme mladých Maďarov do vojen cudzích krajín. Gulyás školil Macrona

28.05.2024 18:25

Šéf úradu maďarskej vlády zase vyzval francúzskeho prezidenta, aby rešpektoval fakty v kampani do nadchádzajúcich eurovolieb.

SR Bratislava RTVS protestný pochod BAX

Stíchne RTVS na tri hodiny? Šimkovičová hovorí o koordinovanej akcii organizátorov, vedenia a politických strán

28.05.2024 18:17

Podľa rezortu kultúry nemajú zamestnanci na tento typ protestu „zákonom priznanú možnosť“ a nemôžu „organizovane prerušiť výkon práce".

Pellegrini, Čaputová, atentát, vyhlásenie

Čaputová vetovala novelu zákona o FPU: Legislatíva môže ohroziť slobodu umenia

28.05.2024 18:02

V ustanovení novely vidí rozpor s ústavou, legislatíva môže podľa nej ohroziť slobodu umenia.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínsky parlament prelomil veto prezidentky k zákonu o zahraničných agentoch

28.05.2024 17:56

Prezidentka má teraz päť dní na to, aby zákon potvrdila. Ak tak neurobí, podpíše ho predseda parlamentu.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 575
Celková čítanosť: 1398525x
Priemerná čítanosť článkov: 2432x

Autor blogu

Kategórie