Založ si blog

Fico, slovenské zlato, Kotleba a N. Maduro

Neviem ktorý zabávač v telke o tom vtipkoval, že naše zlato by bolo v oveľa väčšom nebezpečenstve u nás doma v rukách našich „verných zástupcov“, ako v Londýne. To zlato aj celkom slušne zarába 5 mil euro ročne nie je na zahodenie. Tu by sme ho čo dali do trezora? A raz možno zistíme že z neho čosi chýba. Viď články Slovenský národný poklad zmizol.

 

Ďalšia rovina – Madurovi (Venezuelskému prezidentovi) odmietli vydať ich zlato. Môžme sa reálne ocitnúť v podobnej situácii? Hovoríte si že nie? Existuje jedna reálna situácia. Keby Smer hoci to odmieta predsa len podľahol pokušeniu a zostavil by vládu s Kotlebovcami hoci aj formou tichej podpory. Vtedy by sme skutočne mohli čeliť akýmsi sankciám a medzinárodnému tlaku. V takomto prípade si viem predstaviť, že by nám tam to zlato zablokovali. Ale v podstate by to bola len pomoc, lebo to zlato zarába a je to naša rezerva – národný poklad. Kedysi sa zlatom kryli peniaze. Je dobré keď má štát takýto poklad – veď už takmer nič náš štát nevlastní.

 

Ale toho pokladu sa nemôžeme dotknúť, neslúži na bežnú spotrebu, nech len pekne zarába tam v Londýne, kde je najväčší trh so zlatom a dá sa na ňom zarobiť. Tu doma by nám skôr spôsobil náklady s uskladnením – A HLAVNE SO STRÁŽENÍM. Sú tu ľudia ktorí sú veľmi vynaliezaví a chceli by si z neho odhryznúť. Teraz naše zlato zarába 5 miliónov euro ročne. Mám otázočku koľko bude zarábať keď ho dáme do trezora NBS? Žeby 0 euro? Takže napadá ma aj tento dôvod, že si pán Fico pripravuje pôdu na prípadnú vládu s Kotlebovcami.

 

Ešte k tomu Madurovi. Neviem fakt čo robia v tej Venezuele lebo aj tu bol komunistický režim, ale ľudia si žili pomerne dobre. Dúfam že pán Fico nás nechce priblížiť k úrovni Venezuely. Verím tomu, že pán Maduro miluje svoju krajinu, má to len jeden háčik, nevie ju dobre spravovať. Ja len pevne verím, že dáme za cieľ iné vyspelé krajiny. Ale aj to nie vo všetkom, pretože aj západné krajiny sú v morálnom úpadku. Treba si zachovať svoju národnú identitu a neustále zlepšovať svoju morálku.

Páchateľ a obeť, nevedomosť a vedomosť.

24.05.2024

Stáva sa, že nejakí ľudia sa dostanú do situácie, kde trpia. Sme cítiace bytosti a mnohým je ľúto, že títo ľudia trpia. Aj ja som sa často zamýšľal nad tým, že aké to má niekto ťažké. Môže dôjsť dokonca k situácii, že sme z toho rozhorčení. Predstavme si však teraz 2 konkrétnych ľudí, jeden tomu druhému ubližuje – je páchateľ a druhý trpí od páchateľa [...]

Tvrdenie temna a tvrdenie Svetla.

22.05.2024

Sú také 2 základné teórie o našom živote a tomto svete: 1. Žijeme len teraz jediný krát Táto teória hovorí zhruba toto. Ducha nevidím ani záhrobný svet – takže neexistujú. Keď je len jeden tento život, tak načo prílišná prudéria a moralizovanie, treba si troška dopriať ako sa vraví a to na všetkých frontoch. Ak to inak nejde tak treba použiť aj nedovolené [...]

Ako robiť politickú kampaň v týchto pohnutých časoch.

18.05.2024

Oceňujem že všetky politické strany teraz utlmili svoju činnosť. To sa však dá len do určitého času. Aj keď je premiér v kritickom stave veci musia ísť ďalej. Blížia sa eurovoľby. Ako by mali politické strany kampaňovať? Je to jednoduché, moderátori to zvykli pripomínať. Treba hovoriť o svojich predstavách, víziách a riešeniach. U nás na Slovensku sa politika [...]

Viktor Orbán

Orbán pred eurovoľbami pritvrdzuje: Nepošleme mladých Maďarov do vojen cudzích krajín. Gulyás školil Macrona

28.05.2024 18:25

Šéf úradu maďarskej vlády zase vyzval francúzskeho prezidenta, aby rešpektoval fakty v kampani do nadchádzajúcich eurovolieb.

SR Bratislava RTVS protestný pochod BAX

Stíchne RTVS na tri hodiny? Šimkovičová hovorí o koordinovanej akcii organizátorov, vedenia a politických strán

28.05.2024 18:17

Podľa rezortu kultúry nemajú zamestnanci na tento typ protestu „zákonom priznanú možnosť“ a nemôžu „organizovane prerušiť výkon práce".

Pellegrini, Čaputová, atentát, vyhlásenie

Čaputová vetovala novelu zákona o FPU: Legislatíva môže ohroziť slobodu umenia

28.05.2024 18:02

V ustanovení novely vidí rozpor s ústavou, legislatíva môže podľa nej ohroziť slobodu umenia.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínsky parlament prelomil veto prezidentky k zákonu o zahraničných agentoch

28.05.2024 17:56

Prezidentka má teraz päť dní na to, aby zákon potvrdila. Ak tak neurobí, podpíše ho predseda parlamentu.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 575
Celková čítanosť: 1398612x
Priemerná čítanosť článkov: 2432x

Autor blogu

Kategórie