Založ si blog

Očistné plamene pôsobia aj na Slovensku

Vážení spoluobčania v poslednom období sa odhalili obludné praktiky a kauzy, obrovská špina v súdnictve, polícii a prokuratúre aktuálne. Buďme vďační, že sme sa dozvedeli ako veľmi bol tento systém, ktorí nás má chrániť zneužitý. Pretože len ak zistíme, že niečo nefunguje môžeme to začať naprávať – skôr nie.

 

Poďakovanie podľa mňa patrí hrdinstvu Jána Kuciaka a nenažratosti Kočnera, ktorý akoby vedomý si svojej sily stratil zábrany a zahryzol si do príliš veľkého jablka – menom televízia Markíza. Odpovedzme si na otázku, že nebyť týchto faktorov ako dlho by sme ešte žili v tak silne skorumpovanom systéme? Spustila sa reťazová reakcia a z Kočnerovho mobilu a trezoru sa vylialo množstvo špiny. Teraz by všetky Kočnerove kauzy mali byť vyšetrené a tento človek by mal dostať nejaký súhrnný odstrašujúci rozsudok za všetko čo na našom štáte a jeho obyvateľoch spáchal.

 

Naopak Ján Kuciak by mal dostať ocenenie hrdina Slovenskej republiky, pretože odhalil obrovské množstvo vecí s obrovskou spoločenskou závažnosťou a zaplatil za to tým najcennejším – svojím životom. Jána Kuciaka a jeho partnerku vnímam ako skutočných hrdinov ako pravých Kristových bojovníkov, pretože aj Ježiša syna Božieho zabili pre pravdu. Mocní tohto sveta zrejme veľmi nenávidia pravdu. Vyhovuje im skôr šero alebo najlepšie tma, pretože nekalé veci sa dajú najlepšie robiť keď nie sú zjavné, pretože keby boli zjavné neobstáli by.

 

Ďalej sa zamyslime nad tým aké máme zákony. Zo správ sa dozvedám, že pána Trnku nie je možné trestne stíhať. Že uplynula nejaká smiešna 1 či 2 ročná premlčacia lehota. Z tohto je evidentné, že aké poistky dávajú zákonodarci do zákonov. Jednoducho aby určitý ľudia nemohli byť postihnuteľný aj keď sa niečo prevalí. Je čas pýtať sa a požadovať. Blížia sa voľby a my máme právo žiadať opatrenia, aby sa takýmto veciam aspoň v budúcnosti zabránilo, keďže čas už nikto nevráti.

 

Vážne sa ľudia zamyslite aj nad tým na ktorú stranu sa pridáte. Očistné plamene šľahajú. Ale podporíte tieto očistné plamene alebo im budete klásť prekážky či stáť v ceste? Toto je veľmi dôležité ako sa rozhodne národ ako celok. Pretože národ pôjde tou cestou ktorou bude chcieť ísť väčšina. To je nutný zákon stvorenia, ktorý sa nemení podľa požiadavky ale platí stále. Očista prebehne tak či tak len ak sa veľa ľudí bude stavať na odpor bude to dlhšie trvať. Naopak ak veľká časť národa vo svojom vnútri i navonok podporí očistu môže to mať aj rýchlejší priebeh.

Čo robiť keď je človek v zlej situácii?

08.05.2020

Základnou chybou ktorú robí podľa mňa vyše 90% ľudí je to, že keď niečo ide zle hľadajú vinníka všade možne len nie u seba. Toto je základný obrovský problém. Týmto zmýšľaním sme doslova nasiakli, dostalo sa nám to do krvi. A ak je tento predpoklad nesprávny, milióny ľudí sa nedokážu vyslobodiť zo svojho utrpenia. Ak sa nedarí skúsme aspoň na chvíľu hľadať [...]

Slovenský výrobok alebo zabalené v SR?

04.05.2020

Myslím si, že by malo pribudnúť nové označenie „Zabalené v SR“. Lebo je obrovský rozdiel či niekto výrobok skutočne na Slovensku vyrobí alebo len niečo dovezie a zabalí to tu. Lenže čo už je silná káva keď si tam dávajú kadejaké logá „kúpou tohto výrobku dávate prácu ľuďom na Slovensku“. Tak to ma už dorazilo a potom čítam ďalej a tam [...]

Korona vírus vláde pomôže

26.04.2020

Myslím však len v morálnej rovine a konkrétne v boji proti korupcii. Vláda aj štátny rozpočet budú v najbližšom čase pod extrémnym tlakom. Vláda bude nútená čo najlepšie hospodáriť so zverenými finančnými prostriedkami. A verím tomu, že bude nútená silno bojovať aj proti korupcii. Otvára sa tu priestor na novú dobu, na lepší život pre Slovákov. Ide len o to do [...]

počasie-26-5-2020

Zostane máj studený, alebo ho slnko poriadne rozpáli?

25.05.2020 22:24

Dážď potešil poľnohospodárov, záhradkárov aj hubárov, ako to však bude vyzerať v poslednom májovom týždni?

Afganistan Kábul útok bombový

Islamský štát sa prihlásil k útoku prvýkrát po viac ako roku

25.05.2020 22:21

Organizácia sa prihlásila k zodpovednosti za sobotňajší bombový útok v meste Trághan na juhu Líbye.

Ivan Kotuliak / STU /

Akademický senát STU sa zastal dekana Kotuliaka

25.05.2020 21:45

Výsledkom pondelkového zasadnutia Akademického senátu STU je vyslovenie podpory dekanovi fakulty informatiky Ivanovi Kotuliakovi.

ÚPVII Remišová informatizácia hargaš

Prezidentka odobrila zmenu Úradu pre investície a informatizáciu na ministerstvo

25.05.2020 19:53

Z úradu vznikne nové Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR (MIRRI).

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 200
Celková čítanosť: 464710x
Priemerná čítanosť článkov: 2324x

Autor blogu

Kategórie