Založ si blog

Kriminalita za komunizmu a dnes

Nechcem nijako obhajovať komunizmus, ale ani ho totálne nezatracovať. Vyzerá to, že niektoré veci v tom systéme fungovali oveľa lepšie ako dnes. Netreba mať klapky na očiach a priznať si to. Napríklad zamerajme sa na kriminalitu.

 

Komunizmus nám ukázal jednu vec, že je reálne možné takmer úplne eliminovať kriminálne živly. Naozaj napíšte aj pod článok aká už len bola kriminalita za komunizmu. Ako je to dnes v dnešnej džungli? Číha na vás omnoho viac nástrah drogoví dileri, najrafinovanejší podvodníci, mafie a kadejaké iné indivíduá. Môžu vás zraniť, zastrašovať, poškodiť vám majetok alebo vás pripraviť o dom či iné cennosti.

 

Je to smutné konštatovanie, ale realita je taká že spravodlivosť v dnešnom systéme je oveľa pomalšia, liknavejšia, súdne procesy sa ťahajú roky s neistým výsledkom, neviete kde natrafíte na skorumpovaného policajta, prokurátora či sudcu atď. Komunizmus bol už možno až príliš tvrdý a zbytočne sa staral do viery ľudí a iných osobných slobôd. Ale tajné služby a polícia aspoň vedeli čo sa v štáte deje a kto čo robí.

 

Dnes je zaujímavé, že si štát nevie s niektorými neduhmi a kriminálnymi živlami poradiť. Alebo si nechce s nimi poradiť? Pamätám si ako sa ľudia po revolúcii čudovali, keď k nám dorazili prvé podvodné firmy zo zahraničia a začali úradovať domáce kriminálne živly. Ľudia nechápali ako je to možné, že to štát dovolí, že s tým nič neurobí. Títo ľudia mali pravdu. Za normálnych okolností ten kto urobí podvod alebo spôsobí druhému nejakú škodu by mal byť za to ihneď potrestaný a škodu nahradiť dvojnásobne, aby ho prešla chuť na takýto biznis – to by bolo podľa mňa normálne.

 

Skutočne tento štát mi pripadá ako nemohúci lemravý panák, ktorý je zločincom len na smiech a ľuďom dodržiavajúcim zákony len na plač a bedákanie. Je to podľa mňa spôsobené nedostatočnými zákonmi a všadeprítomnou korupciou. Tam kde sa núkajú veľké peniaze je to obrovské lákadlo a nejeden charakter sa ohne. V našej krajine máme totálne nedostatočné kontrolné mechanizmy a málo funkčné, ktoré sa venujú len malým rybkám.

 

Ani sa nečudujem keď si vláda všade do kľúčových pozícií nanominuje svojich oddaných ľudí. Mali by sme si začať uvedomovať, že vymeniť politikov nebude stačiť, bude treba prekopať a zmeniť celý systém fungovania nášho štátu. Inak sa podľa mňa ďaleko nedostaneme, môžme aj naďalej drieť a žiť v chudobe.

Priama voľba generálneho prokurátora a šéfa polície

17.10.2019

Z parlamentu sa stala nechutná tržnica, kde sa kupčí s tým kto za čo zahlasuje alebo nezahlasuje. Niekedy mi tiež NR SR pripadá viac ako divadlo plné hercov ako zbor najschopnejších ktorí vedú viac »

Zrušme Národnú (z)radu a ušetríme

15.10.2019

Ak je demokrácia vláda ľudu, tak my si môžeme vybrať kto nás bude zastupovať alebo kto bude riadiť štát nemusia to byť nutne politické strany a poslanci. Môžeme si napríklad priamo vo voľbách viac »

Očistné plamene pôsobia aj na Slovensku

14.10.2019

Vážení spoluobčania v poslednom období sa odhalili obludné praktiky a kauzy, obrovská špina v súdnictve, polícii a prokuratúre aktuálne. Buďme vďační, že sme sa dozvedeli ako veľmi bol viac »

úrad ochrana oznamovateľov korupcia

Komisia ukončila výsluch uchádzačov na post šéfa protikorupčného úradu

23.10.2019 18:30, aktualizované: 18:44

Komisia musí podľa zákona zaujať k jednotlivým kandidátom stanovisko do 15 dní od ukončenia ich vypočúvania.

Trenčín

Štát nechal viac ľuďom, mestá hrozia zvýšením daní z nehnuteľnosti

23.10.2019 16:53

Väčšina miest na Slovensku bude musieť zvýšiť dane a poplatky, aby tak vykryla výpadky príjmov aj zo zvýšenia nezdaniteľnej časti ľuďom, tvrdí Únia miest.

Pocasie 24. 10.

Blíži sa prudké ochladenie! Babie leto má svoje dni zrátané

23.10.2019 16:30

Prvý letný deň s teplotou nad 25 stupňov Celzia bol tento rok začiatkom apríla. Kedy bude posledný?

Tomáš Drucker

Dobrá voľba tvrdí, že prepoisťovacia kampaň bola nelegálna

23.10.2019 15:30

Mimoparlamentná strana tvrdí, že počas prepoisťovacej kampane súkromné poisťovne získavali poistencov nelegálne.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 145
Celková čítanosť: 310829x
Priemerná čítanosť článkov: 2144x

Autor blogu

Kategórie