Založ si blog

Kriminalita za komunizmu a dnes

Nechcem nijako obhajovať komunizmus, ale ani ho totálne nezatracovať. Vyzerá to, že niektoré veci v tom systéme fungovali oveľa lepšie ako dnes. Netreba mať klapky na očiach a priznať si to. Napríklad zamerajme sa na kriminalitu.

 

Komunizmus nám ukázal jednu vec, že je reálne možné takmer úplne eliminovať kriminálne živly. Naozaj napíšte aj pod článok aká už len bola kriminalita za komunizmu. Ako je to dnes v dnešnej džungli? Číha na vás omnoho viac nástrah drogoví dileri, najrafinovanejší podvodníci, mafie a kadejaké iné indivíduá. Môžu vás zraniť, zastrašovať, poškodiť vám majetok alebo vás pripraviť o dom či iné cennosti.

 

Je to smutné konštatovanie, ale realita je taká že spravodlivosť v dnešnom systéme je oveľa pomalšia, liknavejšia, súdne procesy sa ťahajú roky s neistým výsledkom, neviete kde natrafíte na skorumpovaného policajta, prokurátora či sudcu atď. Komunizmus bol už možno až príliš tvrdý a zbytočne sa staral do viery ľudí a iných osobných slobôd. Ale tajné služby a polícia aspoň vedeli čo sa v štáte deje a kto čo robí.

 

Dnes je zaujímavé, že si štát nevie s niektorými neduhmi a kriminálnymi živlami poradiť. Alebo si nechce s nimi poradiť? Pamätám si ako sa ľudia po revolúcii čudovali, keď k nám dorazili prvé podvodné firmy zo zahraničia a začali úradovať domáce kriminálne živly. Ľudia nechápali ako je to možné, že to štát dovolí, že s tým nič neurobí. Títo ľudia mali pravdu. Za normálnych okolností ten kto urobí podvod alebo spôsobí druhému nejakú škodu by mal byť za to ihneď potrestaný a škodu nahradiť dvojnásobne, aby ho prešla chuť na takýto biznis – to by bolo podľa mňa normálne.

 

Skutočne tento štát mi pripadá ako nemohúci lemravý panák, ktorý je zločincom len na smiech a ľuďom dodržiavajúcim zákony len na plač a bedákanie. Je to podľa mňa spôsobené nedostatočnými zákonmi a všadeprítomnou korupciou. Tam kde sa núkajú veľké peniaze je to obrovské lákadlo a nejeden charakter sa ohne. V našej krajine máme totálne nedostatočné kontrolné mechanizmy a málo funkčné, ktoré sa venujú len malým rybkám.

 

Ani sa nečudujem keď si vláda všade do kľúčových pozícií nanominuje svojich oddaných ľudí. Mali by sme si začať uvedomovať, že vymeniť politikov nebude stačiť, bude treba prekopať a zmeniť celý systém fungovania nášho štátu. Inak sa podľa mňa ďaleko nedostaneme, môžme aj naďalej drieť a žiť v chudobe.

Ľudstvo a zborený most k Svetlu.

03.03.2024

O významnej úlohe žien a zhubnom konaní väčšiny ľudstva píše Abd-ru-shin nasledovné: „Tak je človek vo svojom nesprávnom pôsobení, ktoré sa ukázalo v tomto stvorení ako brzdiace, rušivé a trvale škodlivé, dnes nakoniec opovrhovaný vlastnou vinou pre svoje smiešne chcenie vedieť všetko lepšie. Svoje odvrhnutie si tvrdošijne sám vynútil, keďže sa urobil [...]

Sila svedomia.

29.02.2024

Predstavte si človeka, ktorého nahovoria na krádež alebo niekomu ublížiť, s tým že „sa to nikto nedozvie“. Alebo si predstavme ženu, ktorú nahovoria, aby si zarobila sexom. Keby aj došlo k tomu, že o týchto veciach sa naozaj nikto nikdy nedozvie, minimálne 1 človek to vždy vie – ten čo to spáchal. Náš vnútorný hlas nás často v takých prípadoch mučí a neustále [...]

Slovensko – Bohorúhačský národ.

25.02.2024

Táto neresť sa v našom národe veľmi rozmohla. Meno Stvoriteľove berú nadarmo muži, ženy dokonca aj deti. Veľmi zlé je podľa mňa to, že meno Stvoriteľove sa používa dokonca ako nadávka. Teraz zapojte svoj cit aj rozum. Ak neexistuje Boh má zmysel brať toto Jeho meno nadarmo? V podstate je to absurdita používať meno niekoho kto neexistuje. Ale ak Stvoriteľ naopak existuje a [...]

gaza, pásmo gazy, humanitárna pomoc

Jordánsko, USA, Francúzsko a Egypt zhodili do Gazy doteraz najväčšiu dodávku humanitárnej pomoci

05.03.2024 15:42

Letecky je však podľa humanitárnych organizácií aj vlád do Gazy možné dopraviť len zlomok potrebnej pomoci.

balón

Poľsko vyšetruje tri neidentifikované balóny nájdené neďaleko Kaliningradu

05.03.2024 15:12

Poľský minister obrany uviedol, že pravdepodobne ide o meteorologické balóny.

česko, Petr Pavel, Emmanuel Macron

Macron vyzval spojencov, aby neboli zbabelí. Rusko nesmie vyhrať, kroky Česka sú významné, povedal v Prahe

05.03.2024 15:05, aktualizované: 15:25

Rusko nesmie zvíťaziť vo vojne na Ukrajine. Je nutné podporovať ukrajinský ľud a tamojšiu armádu tak dlho, ako to bude potrebné.

Robert Fico

Fico: Keby som mal právomoc odvolať predsedu Ústavného súdu, tak ho odvolám

05.03.2024 15:04, aktualizované: 15:25

Predseda ÚS Fiačan by mal podľa Fica odstúpiť.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 553
Celková čítanosť: 1347973x
Priemerná čítanosť článkov: 2438x

Autor blogu

Kategórie