Ježišove posledné zasľúbenie a cirkev

Ďalším obrovským omylom je, že ľudia stotožňujú cirkev s Bohom. Nech sa cirkev akokoľvek snaží byť bohorovná, nikdy sa jej to nepodarí. Cirkev to sú totiž len ľudia, takí istí ako my omylní a s obmedzeným vedením. Všetko skryté musí vyjsť na svetlo sveta aj škandály cirkvi, to je vôľa Božia. Ak Ježiš svojho času kritizoval vtedajších predstaviteľov židovských cirkví, pretože bol na to reálny dôvod, nevidím dôvod prečo by to v dnešných časoch malo byť inak ak je čo kritizovať.

 

Človek skutočne pokrivil a otrávil všetko na tejto zemi aj uctievanie Boha. Každá činnosť ľudí nesie pečať ich nedokonalých a pokrivených charakterov. Čo už dúfajme, že sa to zlepší.

 

Zamyslime sa teraz spolu. Prečítajte si v Biblii pasáže z nového zákona je to pár stránok. Ježiš videl, že aj učeníci mu majú problém porozumieť a to nehovorím o obyčajných ľuďoch. Videl ako ľudia ťažko opúšťajú svoje doterajšie nesprávne názory. Ako sa im doslova rúca pri počúvaní Ježišových slov ich doterajší svet. Preto sa rozhodol, že vyprosí u Otca poslednú pomoc pre ľudstvo. Dajte si tú námahu a prečítajte si aké bolo Ježišove posledné zasľúbenie.

 

Nikde som tam nenašiel zasľúbenie, že keď ja odídem bude tu neomylná cirkev pevne spojená s Bohom, robte presne to čo vám predstavitelia cirkví povedia. Pápež ten bude predstaviteľom Boha na zemi. Ale naopak Ježiš zasľúbil príchod konkrétnej jednej osoby Syna Človeka – Ducha pravdy. „Ale Radca, ten Duch Svätý, ktorého pošle Otec v mojom mene, Ten vás naučí všetkému a pripomenie vám všetko, čo som vám hovoril.“

 

Takže Ježiš videl v tomto cestu, že príde niekto od Boha, kto má v sebe plné vedenie, tak ako ho mal aj On. A toto sa už zrejme udialo. Ale zaujímavé na tom je, že cirkev tohto posla Božieho neočakávala ani nezasľubovala, namiesto toho zasadali koncily, ktoré nieže odporúčali to na čom sa uzhodli, ale to dokonca vyhlasovali za jedinú neomylnú pravdu. Ale to že sa skupina veriacich kňazov na niečom uzhodne, nijako nemôže zmeniť poriadok sveta. My všetci tieto Božie zákony máme vypozorovať a podriadiť sa im, žiť s nimi v súlade. Pripadá mi to akoby cirkev chcela samotnému Bohu hovoriť toto a hento bude inak treba to zmeniť bude to ako my povieme. Veď to je celé smiešne, cirkev by čím skôr od toho mala upustiť.

 

Abd-ru-shin vo svojej knihe vykladá svet, vysvetľuje čo je dobré a čo zlé, ako funguje vesmír, odkiaľ sme prišli a kam by sme mali putovať. Vysvetľuje čo je našou podstatou, hovorí o pozemských sférach, jemnohmotných (záhrobie), duchovných a tiež o Božej ríši a o samotnom Bohu. Približuje nám samotného Boha, ktorého my nikdy nebudeme môcť vidieť zoči-voči. On je podľa mňa tým zasľúbeným Synom človeka, ktorého nám Ježiš vyprosil u Otca.

 

Na záver len otázka. Keď má ľudstvo také niečo k dispozícii, prečo po tom nesiahne a nepreskúma to? Radšej ostávame v zajatí nevedomosti, ateizmu alebo cirkevných dogiem. Skutočne ma to udivuje.

Všetci túžime po láske.

29.04.2026

Podľa môjho názoru vo svojom vnútri každý z nás túži po láske. Je tu len taký malý problém. Ako tú lásku získať? Ježiš nám hovoril: „Čo sejete, to zožnete!“. Mnohí ľudia túto jeho vetu bagatelizujú. Abd-ru-shin nám však vysvetľuje, že táto jedna veta je kľúčová. Ježiš nám touto vetou oznámil, že vo Stvorení existuje neviditeľný, ale zato mohutný [...]

Príčiny nášho utrpenia.

12.04.2026

S nejakou formou utrpenia sa zrejme stretáva mnoho ľudí. Trpieť však nechceme, verím tomu, že sa radšej chceme radovať zo života. Na mňa teraz doľahlo utrpenie v podobe agresivity, nervozity v mojom blízkom okolí. Prítomné to tam je už dlho, ale teraz ma to začalo nejako ťažiť. Sú to dokonca tri osoby, to už náhoda nebude. Ide o to ako sa s niečím takýmto vysporiadať. [...]

Vzdávam sa zúrivej ľudskej pomsty.

08.04.2026

V živote zažívame rôzne situácie aj tie ťažké. Pri konfliktoch býva dobrým zvykom, že každá strana má svoje artgumenty. Väčšinou každý hrabe len k sebe, tvrdo bojuje za svoje záujmy bez ohľadu na pravdu a spravodlivosť. Takže sa môže stať, že niektorá zo strán vzkypí od hnevu, kvôli prístupu protistrany. Z takýchto situácií bývajú ťažké hádky, urážky, [...]

Osada Košice Nad jazerom4

Otázka bezpečnosti ako priorita v Košiciach. Starostovia požadujú zmenu pravidiel pre mestskú políciu

13.05.2026 20:00

Otázka bezpečnosti a kriminality v metropole východu nie je novinkou, v poslednom čase rezonuje čoraz viac.

ursa major

Záhada pri Španielsku: Ruská loď sa potopila po výbuchoch, na palube mohli byť reaktory pre Kim Čong-una

13.05.2026 19:56

Plavidlo vlastnila spoločnosť Oboronlogistika napojená na ruské ministerstvo obrany.

Donald Trump, prílet, Čína, Reuters, NEPOUZIVAT

VIDEO: Trump v Číne, takto veľkolepo ho privítali. Mávali mu a skandovali stovky mládežníkov

13.05.2026 19:30

Červený koberec, čestná stráž, vojenská hudba. Stovky mladých, ktorí skandovali a mávali vlajočkami. V Číne vítali Trumpa s plnou parádou.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 731
Celková čítanosť: 1920629x
Priemerná čítanosť článkov: 2627x

Autor blogu

Kategórie