Založ si blog

Vysoké pokuty pre drogových dílerov

Drogový díleri vyrábajú štátu mrzákov fyzických aj duševných. Uvedomme si, že títo ľudia vyrábajú zo zdravých ľudí stratené existencie. Mali by za to pykať a to nielen basou ale aj vysokými pokutami – tie peniaze z pokút môžu rovno poslať na zdravotníctvo, kde sa títo ľudia budú následne liečiť.

 

Štát by si mal rýchlo uvedomiť, koľko škody napácha taký 1 díler, ktorý sa ženie za vidinou ľahko zarobených peňazí. Pre dílerov a celú drogovú mafiu sú kľúčové peniaze, tento biznis je vysoko výnosný. Nemajú svedomie je im jedno, že svojim klientom ničia životy, hlavne že oni dobre zarobia s minimom námahy.

 

Preto by bolo namieste popri odňatí slobody ukladať týmto indivíduám aj vysoké finančné pokuty. Takisto zabavovať majetok a konfiškovať finančnú hotovosť. Získané prostriedky by mali byť automaticky preposlané na ministerstvo zdravotníctva. Pretože takýmto ľuďom treba platiť odvykacie kúry a mnohých aj dlhodobo liečiť.

 

Takže peniaze vnímam ako najcitlivejšie miesto drogovej mafie, tam treba udrieť. Máme tajné služby, políciu musia byť schopný takýchto ľudí monitorovať. Často sú to ľudia ktorí ani nechodia do práce len celé dni a noci vystávajú na uliciach a zháňajú svojich klientov. Štát by im mal poriadne šlapať po krku a znepríjemňovať život. Pravidelne ich sledovať a vystriehnuť si väčšie obchody a vtedy udrieť zobrať im tovar aj peniaze.

 

Toto je taktika ako ich postupne znechutiť a donútiť aby tento spôsob obživy zanechali. Ja si myslím, že keby neexistovala korupcia a polícia by sa na drogový biznis poriadne zamerala, tak by týchto ľudí dokázali výrazne alebo úplne eliminovať. Problém je, že v tom lietajú veľké peniaze a to je lákadlo pre mnohých aj vo forme úplatkov. Štát by mal myslieť na to, že osoh má len zo zdravých produktívnych ľudí. Predstavte si, že napr. polovica občanov by sa stala drogovo závilá. To by muselo mať katastrofálny dopad na štátny rozpočet. Ale aj keď je to v menšom aj tak je to pre štát vyslovene dlhodobá strata.

 

Ako zákonníci a farizeji Ježiša pranierovali.

18.07.2024

Zrejme sa každému vybavia úryvky z Biblie, kde zákonníci a farizeji chceli Ježiša verejne zdiskreditovať záludnými otázkami a tiež ako ho kritizovali. Ježiš toto všetko ustál, ale oni boli presvedčení, že nie je pravý Mesiáš a neprestávali s útokmi na neho. Kritizovali ho a osočovali, naschvál ho nazývali tesárov syn, aby dali najavo že je oproti nim laik. Prešlo cca [...]

Čo by ste dali za večný život?

16.07.2024

Podľa Abd-ru-shina Stvoriteľ od nás žiada, aby sme sa sami namáhali a hľadali pravdu aj cestu k Nemu. Za druhé od nás žiada vnútornú čistotu – to znamená zbaviť sa nenávisti, závisti, zlosti, promiskuity a podobne. Mladí ľudia veľmi na pozemskú smrť nemyslia, seniori sú k smrti bližšie preto predpokladám, že na smrť aj viac myslia. To však nijako mladých nemusí [...]

Kde udrú živly nemusí byť náhoda.

09.07.2024

Abd-ru-shin nám vysvetľuje, že bytosti prírody sú plne vo vôli Božej. Bytosti prírody udržiavajú vo stvorení krehkú rovnováhu. Takže je dosť pravdepodobné, že keď sú niekde ľudia, ktorí narušia túto rovnováhu napríklad svojou vnútornou nečistotou, zareagujú na to aj živly narušením rovnováhy. Môže dôjsť k prudkým lejakom, vetru a podobne. Ako sme to napríklad [...]

hoax

Slováci naleteli na hoax o zubných implantátoch zadarmo

25.07.2024 14:10

Národný bezpečnostný úrad ľuďom odporúča, aby na príspevky neklikali a nahlásili ich.

Olympijská dedina

Sme hladní, sťažovali sa športovci. Jedáleň v olympijskej dedine v Paríži musela zväčšiť porcie

25.07.2024 13:43

Jedáleň je s 3 300 miestami na sedenie je najväčšou reštauráciou na svete.

rokovanie vlády, Robert Fico,

KDH: Brusel dal správou o právnom štáte vysvedčenie Ficovej vláde. Len za mečiarizmu bolo horšie, tvrdí Vetrák

25.07.2024 13:23

Zvlášť alarmujúce je zneužívanie skráteného legislatívneho konania pri dôležitých zákonoch, podotkli kresťanskí demokrati.

Atentát v Moskve, výbuch auta, bomba v aute

Pár hodín od výbuchu v Moskve, bol v Turecku zatknutý hlavný podozrivý. Kamery zachytili, ako inštaluje bombu

25.07.2024 13:22

Rusko podozrivého identifikovalo ako 29-ročného ruského občana Jevgenija Serebrjakova a vzniesli voči nemu obvinenia.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 589
Celková čítanosť: 1436365x
Priemerná čítanosť článkov: 2439x

Autor blogu

Kategórie