Založ si blog

Charitatívci odmietli odviezť migrantov späť do Líbie

Dnes ma rozčúlila správa, že akísi charitatívni pracovníci zachránili nejakých migrantov, ALE keď im nechceli dovoliť zakotviť v Taliansku tuším tak odmietli odviezť migrantov naspäť do Líbie.

 

TOTO JE KĽÚČOVÉ – keď ich chcú zachraňovať dobre fajn je to záslužná práca, ALE prečo ich musia doviezť do Európy to nechápem. Veď ich môžu odviezť na africké pobrežie odkiaľ vyplávali.

 

Vnímam to ako arogantné pokrytectvo. Oni ich tam lovia z mora a vozia do Európy. To je také pomáhanie dovezú nám ich sem a starajte sa o nich, dajte im ubytovanie, nachovajte ich, oblečte, dajte im peniaze atď. O čo ide týmto ľuďom? Chcú vyľudniť Afriku, urobiť tam z toho veľké Safary, kde budú žiť len levy, zebry, slony atď. a napchať všetkých týchto ľudí asi 1 miliarda do fliačka zeme menom Európa? Toto je galaktická chyba ako aj Orbán vyhlásil a čisté šialenstvo.

 

Prečo nejdú títo ľudia do Afriky a prečo nepomáhajú priamo tam, aby ľudia ktorí tam žijú mali lepší život nešpekulovali nad opustením svojej domoviny. Žeby preto lebo to je tá ťažšia cesta? Jasné robiť taxi služby je jednoduchšie. Lenže týmto svojím počínaním títo „charitatívci“ bezohľadne nútia nás všetkých, aby sme sa o týchto ľudí ktorých oni sem veľkodušne vozia starali my všetci.

 

Naproti tomu keby pomáhali v afrických krajinách bolo by to o nich a o ich pomoci to by bolo férové. Možno by v domovských krajinách migrantov získali aj prestížne ocenenia, možno by aj zistili čo v tých krajinách nefunguje dobre a mohli by to zmeniť, možno by zistili že za mnohé si tí ľudia môžu sami.

 

Je možné že títo charitatívci by boli v krajinách pôvodu migrantov inšpiráciou a pohnútkou k rôznym zmenám k lepšeniu. Takisto by mohli pomôcť prilákať rôzne firmy do týchto krajín a tým postupne zvyšovať ekonomickú úroveň afrického kontinentu. Mohli by sa podieľať na vodohospodárskych projektoch pri budovaní umelých jazier a vodných priehrad, keďže v Afrike je voda veľký problém. Mohli by sa taktiež aktívne zapájať do projektov zalesňovania.

 

To že sa ľudia búria proti imigrácii je úplne prirodzený obranný mechanizmus. Ak sa ho určité lobistické skupiny snažia potlačiť, tlak bude iba narastať ako v tlakovom hrnci. A až to prekročí únosnú hranicu môžme byť svedkami nepekných vecí. Kto bude potom zodpovedný?

 

Odporúčam týmto charitatívcom pozrieť si nejaké dokumenty o 2. svetovej vojne. Ako Hitler chcel pomáhať sudetským Nemcom alebo Nemcom na území bývalého Pruska ako Maďari tlačili svoju hranicu všade tam kde žili Maďari na území Slovenska. Čo sa dialo po vojne ako boli tieto národnostné menšiny násilne vracané do svojich domovských štátov – ABY BOL KONEČNE KĽUD. Alebo spomeňme etnické čistky po rozpade Juhoslávie.

Ako zákonníci a farizeji Ježiša pranierovali.

18.07.2024

Zrejme sa každému vybavia úryvky z Biblie, kde zákonníci a farizeji chceli Ježiša verejne zdiskreditovať záludnými otázkami a tiež ako ho kritizovali. Ježiš toto všetko ustál, ale oni boli presvedčení, že nie je pravý Mesiáš a neprestávali s útokmi na neho. Kritizovali ho a osočovali, naschvál ho nazývali tesárov syn, aby dali najavo že je oproti nim laik. Prešlo cca [...]

Čo by ste dali za večný život?

16.07.2024

Podľa Abd-ru-shina Stvoriteľ od nás žiada, aby sme sa sami namáhali a hľadali pravdu aj cestu k Nemu. Za druhé od nás žiada vnútornú čistotu – to znamená zbaviť sa nenávisti, závisti, zlosti, promiskuity a podobne. Mladí ľudia veľmi na pozemskú smrť nemyslia, seniori sú k smrti bližšie preto predpokladám, že na smrť aj viac myslia. To však nijako mladých nemusí [...]

Kde udrú živly nemusí byť náhoda.

09.07.2024

Abd-ru-shin nám vysvetľuje, že bytosti prírody sú plne vo vôli Božej. Bytosti prírody udržiavajú vo stvorení krehkú rovnováhu. Takže je dosť pravdepodobné, že keď sú niekde ľudia, ktorí narušia túto rovnováhu napríklad svojou vnútornou nečistotou, zareagujú na to aj živly narušením rovnováhy. Môže dôjsť k prudkým lejakom, vetru a podobne. Ako sme to napríklad [...]

F-16

Vzdušný incident nad Aljaškou: Americké a kanadské stíhačky vs. čínske a ruské bombardéry

25.07.2024 15:23

NORAD bude naďalej monitorovať aktivity konkurentov v blízkosti Severnej Ameriky a reagovať na prítomnosť prítomnosťou, uviedlo veliteľstvo.

dron

Ruské útočné drony dopadli na územie NATO, v Rumunsku sa rozhučali sirény

25.07.2024 14:25

Bukurešť varovala obyvateľov pred možným pádom trosiek dronov.

hoax

Slováci naleteli na hoax o zubných implantátoch zadarmo

25.07.2024 14:10

Národný bezpečnostný úrad ľuďom odporúča, aby na príspevky neklikali a nahlásili ich.

Olympijská dedina

Sme hladní, sťažovali sa športovci. Jedáleň v olympijskej dedine v Paríži musela zväčšiť porcie

25.07.2024 13:43

Jedáleň je s 3 300 miestami na sedenie je najväčšou reštauráciou na svete.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 589
Celková čítanosť: 1436446x
Priemerná čítanosť článkov: 2439x

Autor blogu

Kategórie