Založ si blog

Charitatívci odmietli odviezť migrantov späť do Líbie

Dnes ma rozčúlila správa, že akísi charitatívni pracovníci zachránili nejakých migrantov, ALE keď im nechceli dovoliť zakotviť v Taliansku tuším tak odmietli odviezť migrantov naspäť do Líbie.

 

TOTO JE KĽÚČOVÉ – keď ich chcú zachraňovať dobre fajn je to záslužná práca, ALE prečo ich musia doviezť do Európy to nechápem. Veď ich môžu odviezť na africké pobrežie odkiaľ vyplávali.

 

Vnímam to ako arogantné pokrytectvo. Oni ich tam lovia z mora a vozia do Európy. To je také pomáhanie dovezú nám ich sem a starajte sa o nich, dajte im ubytovanie, nachovajte ich, oblečte, dajte im peniaze atď. O čo ide týmto ľuďom? Chcú vyľudniť Afriku, urobiť tam z toho veľké Safary, kde budú žiť len levy, zebry, slony atď. a napchať všetkých týchto ľudí asi 1 miliarda do fliačka zeme menom Európa? Toto je galaktická chyba ako aj Orbán vyhlásil a čisté šialenstvo.

 

Prečo nejdú títo ľudia do Afriky a prečo nepomáhajú priamo tam, aby ľudia ktorí tam žijú mali lepší život nešpekulovali nad opustením svojej domoviny. Žeby preto lebo to je tá ťažšia cesta? Jasné robiť taxi služby je jednoduchšie. Lenže týmto svojím počínaním títo „charitatívci“ bezohľadne nútia nás všetkých, aby sme sa o týchto ľudí ktorých oni sem veľkodušne vozia starali my všetci.

 

Naproti tomu keby pomáhali v afrických krajinách bolo by to o nich a o ich pomoci to by bolo férové. Možno by v domovských krajinách migrantov získali aj prestížne ocenenia, možno by aj zistili čo v tých krajinách nefunguje dobre a mohli by to zmeniť, možno by zistili že za mnohé si tí ľudia môžu sami.

 

Je možné že títo charitatívci by boli v krajinách pôvodu migrantov inšpiráciou a pohnútkou k rôznym zmenám k lepšeniu. Takisto by mohli pomôcť prilákať rôzne firmy do týchto krajín a tým postupne zvyšovať ekonomickú úroveň afrického kontinentu. Mohli by sa podieľať na vodohospodárskych projektoch pri budovaní umelých jazier a vodných priehrad, keďže v Afrike je voda veľký problém. Mohli by sa taktiež aktívne zapájať do projektov zalesňovania.

 

To že sa ľudia búria proti imigrácii je úplne prirodzený obranný mechanizmus. Ak sa ho určité lobistické skupiny snažia potlačiť, tlak bude iba narastať ako v tlakovom hrnci. A až to prekročí únosnú hranicu môžme byť svedkami nepekných vecí. Kto bude potom zodpovedný?

 

Odporúčam týmto charitatívcom pozrieť si nejaké dokumenty o 2. svetovej vojne. Ako Hitler chcel pomáhať sudetským Nemcom alebo Nemcom na území bývalého Pruska ako Maďari tlačili svoju hranicu všade tam kde žili Maďari na území Slovenska. Čo sa dialo po vojne ako boli tieto národnostné menšiny násilne vracané do svojich domovských štátov – ABY BOL KONEČNE KĽUD. Alebo spomeňme etnické čistky po rozpade Juhoslávie.

Sila svedomia.

29.02.2024

Predstavte si človeka, ktorého nahovoria na krádež alebo niekomu ublížiť, s tým že „sa to nikto nedozvie“. Alebo si predstavme ženu, ktorú nahovoria, aby si zarobila sexom. Keby aj došlo k tomu, že o týchto veciach sa naozaj nikto nikdy nedozvie, minimálne 1 človek to vždy vie – ten čo to spáchal. Náš vnútorný hlas nás často v takých prípadoch mučí a neustále [...]

Slovensko – Bohorúhačský národ.

25.02.2024

Táto neresť sa v našom národe veľmi rozmohla. Meno Stvoriteľove berú nadarmo muži, ženy dokonca aj deti. Veľmi zlé je podľa mňa to, že meno Stvoriteľove sa používa dokonca ako nadávka. Teraz zapojte svoj cit aj rozum. Ak neexistuje Boh má zmysel brať toto Jeho meno nadarmo? V podstate je to absurdita používať meno niekoho kto neexistuje. Ale ak Stvoriteľ naopak existuje a [...]

Odpykal si už národ slovenský svoju zlú karmu?

17.02.2024

Podľa môjho názoru keď má karmu jednotlivec, môžu mať karmu aj národy. Je to čisto len môj názor, ale logiku to dáva. Ak totiž zoberieme náš národ nech má 5 miliónov jednotlivcov (samozrejme v minulosti to bolo menej) a každý z týchto 5 miliónov jednotlivcov má svoju karmu. Keď dáme dokopy konanie týchto 5 miliónov ľudí a z ich konania vyplývajúce nevyhnutné [...]

F-16

Kaliňák v USA prevzal prvé dve stíhačky F-16, stroje zostávajú v USA

01.03.2024 12:22

Minister obrany ešte začiatkom februára pripustil objednanie aj ďalších stíhačiek F-16.

unrwa

EÚ pošle úradu pre palestínskych utečencov len časť z 82 miliónov eur, píše Reuters

01.03.2024 11:59

Izrael v januári obvinil 12 z celkových 13 000 zamestnancov úradu v Pásme Gazy, že sa zúčastnili na útoku pod vedením Hamasu.

požiar

Škoda dosiahla vyše 200-tisíc eur. Vo Viničnom zasahovalo viac ako 20 hasičov

01.03.2024 11:38

V piatok krátko po 6.30 h nahlásili hasičom dymenie zo strechy trojposchodovej budovy v rekonštrukcii.

Matúš Šutaj Eštok

Šutaj Eštok avizuje ozdravný plán pre opravovne: IT divízia generuje miliónovú stratu

01.03.2024 11:36

Minister uviedol, že divíziu zriadili za bývalého ministra vnútra Romana Mikulca.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 552
Celková čítanosť: 1345959x
Priemerná čítanosť článkov: 2438x

Autor blogu

Kategórie