Založ si blog

Náboženské symboly

S prílevom migrantov nám tu narástol problém akejsi náboženskej nevraživosti hlavne medzi kresťanmi a moslimami. Ako riešenie zavádzajú niektoré štáty ako teraz Rakúsko zákaz nosenia šatiek pre dievčatá. Ale keď  zakážu náboženské symboly  moslimom, musia ich zakázať aj kresťanom. Chcú tak zamedziť aby deti na seba neútočili. Uvidíme ako sa to osvedčí v praxi.

Ale existuje aj iné riešenie. Neupierať symboly viery nikomu lebo je to veľmi háklivé by som povedal – hrubý zásah do súkromia. Namiesto toho tvrdo trestať akékoľvek prejavy násilia páchané v mene Božom. Náboženské násilie by malo byť prísnejšie brané ako obyčajné, pretože ide o dehonestovanie Boha a podnecovanie náboženskej neznášanlivosti. To tuším máme aj v ústave zakotvené, mal by to byť jednoducho ďalší priťažujúci paragraf. Takto si viem predstaviť, že to funguje.

Máme tu políciu, tajné služby a tie musia rizikové osoby monitorovať a odhaľovať prípadné sklony k násiliu alebo propagáciu násilia alebo jeho prípravu. Veď títo ľudia sú za to platení, za našu bezpečnosť, je to ich práca alebo poslanie, tak nech si ju vykonávajú poriadne.

Ježiš povedal čo sejete, to zožnete. Jednoducho že karma existuje a každému sa vráti to čo dáva. Ak niekto ubližuje fyzicky druhým, časom sa aj jemu dostane takéhoto ale zvýšeného utrpenia. Pretože sejete jedno zrnko, ale zožnete niekoľko zŕn v klase.

Preto verím, že je absolútne správne, že keď niekto druhému fyzicky ublíži nech platí jeho liečbu, jeho ušlú mzdu a prípadné doživotné trvalé následky. Toto keby sa rýchlo a tvrdo vyžadovalo, ľudia by si dobre rozmysleli či niekomu druhému ublížia. A bolo by to správne aj z karmického pohľadu, pretože by sa karma takýchto agresorov znižovala, pretože do istej miery už poškodenému kompenzovali bolesť, utrpenie a straty ktoré v dôsledku agresie utrpel.

Ja osobne nevidím problém v tom, aby moslimovia ktorí žijú v Európe nosili náboženské symboly (napr. ženy šatky) alebo aby si stavali mešity. Sú to podľa mňa ich základné ľudské práva. Je to pre nich tvrdá rana pretože sú to silní veriaci na rozdiel od pro-forma kresťanov. Otázka znie, že či tých moslimov tu v Európe potrebujeme alebo kto nám ich sem vozí? Takí moslimovia ktorí tu žijú a sú násilnícky alebo navádzajú na násilie by mali byť podľa mňa vyhostení. Je to otázka bezpečnosti štátu.

Európa nemôže byť tak zmäkčilá, naivná a sprostá. Ako keby nejaký človek ľutoval druhého človeka a začal mu pomáhať, nasťahoval si ho domov. A ten druhý ktorému bolo poskytnutá pomoc a nový domov by začal ohrozovať a terorizovať majiteľa domu. Veď normálna reakcia by bola, že by ste takéhoto nevďačníka zo svojho domu vykopli tam odkiaľ prišiel.

 

 

 

Konečné riešenie otázky Ježiša Nazaretského.

02.12.2023

Akýsi Ježiš z Nazareta si dovolil poučovať Židov o tom ako majú žiť. Tento obyčajný laik a tesárov syn sa opovážil kafrať do remesla študovaným zákonníkom, farizejom a kňazom. Aby toho nebolo málo Ježiš dokázal slepým vracať zrak, liečil chromých a najrôznejšie choroby, vyháňal démonov. Zákonníci a farizeji mali spoznať v Ježišovi Mesiáša, mali mu [...]

Ľudské energetické polia.

01.12.2023

Či už ste ateista alebo veriaci, zrejme sa zhodneme, že každý človek niečo vyžaruje. Minimálne nejaké teplo vyžarujeme, ale veda toho zistila oveľa viac, je to aj nejaký minimálny elektrický prúd a podobne. Ale aj z emocionálneho hľadiska keď sme smutní, nahnevaní či veselí aj toto naše okolie vníma. Každý z nás žijeme na nejakom mieste, takisto pracujeme a trávime [...]

Apoštol Peter a kľúče od nebeskej brány.

24.11.2023

Peter bol zrejme najhorlivejším a najpevnejším učeníkom Ježiša Krista. Zrejme preto ho Ježiš oslovuje ako vedúcu osobnosť, keď mu hovorí: „pas moje ovce“ alebo „tebe dám kľúče od nebeskej brány“. Pápeži sa považujú za nasledovníkov Petra. Cirkev si toto poverenie vysvetľuje, že je na nich komu tie lístky do neba dajú a komu nie. Je vôbec takáto benevolencia [...]

parlamentné voľby 2023, voliči, Žilina, volebná miestnosť, urna

Nových 14 členov štátnej volebnej komisie sa ujalo funkcií

05.12.2023 11:42

Členovia štátnej volebnej komisie zložili sľub do rúk predsedu parlamentu Petra Pellegriniho.

Nigéria, Boko Haram

Armádny dron omylom usmrtil najmenej 85 civilistov v Nigérii

05.12.2023 11:26

Dron nigérijskej armády omylom zaútočil na dedinu na severozápade Nigérie, pričom usmrtil najmenej 85 civilistov.

Ľudovít Ódor

Úradnícky expremiér Ódor je podľa časopisu Forbes osobnosťou roka

05.12.2023 11:12

Ľudovít Ódor dokázal krajinu viesť bez zbytočnej polarizácie, pragmaticky a s nadhľadom, uviedol časopis dôvod ocenenia.

Putin

Zaobchádzate s Rusmi ako so sviňami. Putin hrozí Lotyšsku nešťastím

05.12.2023 10:40

Putin kritizoval Lotyšsko za to, ako zaobchádza s ruskou menšinou. Pobaltskej krajine pohrozil, že ju za to stihne nešťastie.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 536
Celková čítanosť: 1305025x
Priemerná čítanosť článkov: 2435x

Autor blogu

Kategórie