Založ si blog

Ako vybudovať krajinu blahobytu?

Už samotná myšlienka sa zdá nereálna. Tak ako nájsť na takúto otázku vôbec odpoveď? A predsa tú odpoveď v sebe nosí takmer každý – vo svojom vnútri. To že pomery v akých žijeme sa nám nepáčia je odpoveďou na otázku. Pretože nosíme v sebe vedomie o tom aké by to malo byť – vo svojom podvedomí.

Nosíme v sebe obraz raja – z ktorého sme zrejme vzišli a kam sa máme vrátiť. Snáď všetci vieme ako by mala vyzerať ideálna spoločnosť, máme v sebe túžbu po absolútnej spravodlivosti. Je to do nás vštepené, máme to v sebe ako taký kompas, aby sme vedeli ako máme žiť, aby sme sa naučili rozpoznávať dobré od zlého – pričom toho dobrého (správneho) by sme sa mali pridŕžať.

Je tu len malý háčik. Keď cítime aký by mal byť svet, ako by sme mali všetci žiť, prečo svet nie je taký ako cítime, že by mal byť. Svet nemôže byť ideálny ak dovolíme mafiánskemu temnu terorizovať obyvateľov. Krajina nemôže byť rajom ak sa v polícii, prokuratúre či medzi sudcami nájdu podplatiteľní alebo vydierateľní.

Princíp temna je vždy rovnaký. Človek ktorý mu podľahne chce pre seba oveľa oveľa viac ako on sám spoločnosti dáva. Či je to už vo forme daňových podvodov, vyberania výpalného, prevádzkovania prostitúcie, či predaja drog a iné, zvýhodnením pri štátnych dotáciách či zákazkách, úplatkov a tak ďalej. Na takýchto ľudí ostatní jednoducho doplácajú a nemôžu sa slobodne rozvíjať. Je to ako nákaza. Čím viac ňou telo (štát) trpí tým je slabšie. Čím menej nákazy, tým viac sily a vitality.

Predstavme si to ako obrovskú hojdačku. Čím menej škodlivých ľudí temna v našej krajine bude, tým sa budeme viac približovať ku krajine blahobytu. Pretože ak si predstavíte neskorumpovanú vládu, súdy, prokuratúru a políciu, ďalej obyčajných ľudí z ktorých každý pracuje v nejakej oblasti a dostáva za svoju prácu primeranú odmenu. Že každý kto poruší zákon je ihneď potrestaný, že mafia – podsvetie prestane tu v našej krajine existovať, že sa bude podporovať reálna veda a výskum, tak toto samo o sebe dá nutne vzniknúť krajine blahobytu, kde bude radosť žiť.  

Ľudstvo a zborený most k Svetlu.

03.03.2024

O významnej úlohe žien a zhubnom konaní väčšiny ľudstva píše Abd-ru-shin nasledovné: „Tak je človek vo svojom nesprávnom pôsobení, ktoré sa ukázalo v tomto stvorení ako brzdiace, rušivé a trvale škodlivé, dnes nakoniec opovrhovaný vlastnou vinou pre svoje smiešne chcenie vedieť všetko lepšie. Svoje odvrhnutie si tvrdošijne sám vynútil, keďže sa urobil [...]

Sila svedomia.

29.02.2024

Predstavte si človeka, ktorého nahovoria na krádež alebo niekomu ublížiť, s tým že „sa to nikto nedozvie“. Alebo si predstavme ženu, ktorú nahovoria, aby si zarobila sexom. Keby aj došlo k tomu, že o týchto veciach sa naozaj nikto nikdy nedozvie, minimálne 1 človek to vždy vie – ten čo to spáchal. Náš vnútorný hlas nás často v takých prípadoch mučí a neustále [...]

Slovensko – Bohorúhačský národ.

25.02.2024

Táto neresť sa v našom národe veľmi rozmohla. Meno Stvoriteľove berú nadarmo muži, ženy dokonca aj deti. Veľmi zlé je podľa mňa to, že meno Stvoriteľove sa používa dokonca ako nadávka. Teraz zapojte svoj cit aj rozum. Ak neexistuje Boh má zmysel brať toto Jeho meno nadarmo? V podstate je to absurdita používať meno niekoho kto neexistuje. Ale ak Stvoriteľ naopak existuje a [...]

komár, malária, anopheles fenestus

Podľa zdravotníkov je málo pravdepodobné, že by tigrované komáre v SR šírili dengue či Ziku

05.03.2024 16:03

Základom prevencie je nevytvárať vo svojom okolí podmienky pre liahnutie komárov a predchádzať ich poštípaniu.

gaza, pásmo gazy, humanitárna pomoc

Jordánsko, USA, Francúzsko a Egypt zhodili do Gazy doteraz najväčšiu dodávku humanitárnej pomoci

05.03.2024 15:42

Letecky je však podľa humanitárnych organizácií aj vlád do Gazy možné dopraviť len zlomok potrebnej pomoci.

balón

Poľsko vyšetruje tri neidentifikované balóny nájdené neďaleko Kaliningradu

05.03.2024 15:12

Poľský minister obrany uviedol, že pravdepodobne ide o meteorologické balóny.

česko, Petr Pavel, Emmanuel Macron

Macron vyzval spojencov, aby neboli zbabelí. Rusko nesmie vyhrať, kroky Česka sú významné, povedal v Prahe

05.03.2024 15:05, aktualizované: 15:50

Rusko nesmie zvíťaziť vo vojne na Ukrajine. Je nutné podporovať ukrajinský ľud a tamojšiu armádu tak dlho, ako to bude potrebné.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 553
Celková čítanosť: 1347998x
Priemerná čítanosť článkov: 2438x

Autor blogu

Kategórie