Založ si blog

Environmentálna kobra

Daňová kobra sa veľmi dobre osvedčila, odhalila podvody od roku 2012 do roku 2016 za 657 miliónov euro. Tento údaj som našiel v tlači, neviem aké boli celkové náklady na chod daňovej kobry, ale určite mnohonásobne nižšie ako tých 657 miliónov euro. Ďalej ide o to, že svojou represívnou činnosťou mnohých od uskutočnenia podvodov odradila.

Preto keď vidíme koľko je na Slovensku nelegálnych skládok a smetí a akí sú niektorí ľudia arogantní a drzí, nevidím dôvod prečo nezriadiť aj Environmentálnu kobru. Treba konečne veci rozhýbať. Som veľmi rád, že pribúda ľudí, ktorí dobrovoľne zbierajú odpad z prírody. To však nestačí, prečo by mali zbierať odpad tí čo ho do prírody nevyhadzujú po tých čo to robia. Treba tvrdo zakročiť proti tým čo arogantne znečisťujú prírodu a naše okolie.

Ruku k dielu musí priložiť aj štát, pretože on má v rukách moc. Štát nemôže byť ako nemotorný, nemohúci panák z ktorého si darebáci robia srandu. Verím tomu, že ak by bol zriadený aj malý tím napr. 10 alebo 20 ľudí Environmentálnej kobry dali by sa veci do pohybu. Tí čo sú zvyknutí smeti vyhadzovať na nelegálne skládky by si už neboli istí. Možno by mohla byť Environmentálna kobra pod Ministerstvom životného prostredia, ale viac by mi to pasovalo keby to bola špeciálna zložka polície. Pretože policajti sú vycvičení v pátraní, majú oprávnenie použiť silu a ihneď môžu páchateľa zadržať, aby musel zaplatiť pokutu prípadne bol zatknutý.

Ako to funguje dnes? Štát zodpovednosť hádže na samosprávy, že oni to majú riešiť. My ako občania keď niekoho vidíme, môžeme privolať políciu a kým tá príde tak páchateľ je už dávno preč. Montujú sa aj nejaké fotopasce, ale všetko je to v plienkach. Sú ľudia čo by smeti nikdy nevyhodili do prírody a potom sú takí čo to robia pravidelne a štátu sa smejú za jeho nemohúcnosť.  Keby štát vytvoril elitnú zložku Environmentálnej kobry, potom by sa konečne začalo diať to čo treba.

Slovensko mi pripadá ako taká ospalá mátoha, ktorá aktívnym prístupom a pevnou rukou nevie nastoliť poriadok. Ľudia sú samozrejme frustrovaní, keď vidia že tí čo majú moc sú až príliš pasívni a neschopní urobiť v tejto krajine poriadok. Ja sa absolútne nečudujem, že extrémne strany ako ĽSNS získavajú na podpore.

Vyzývam vás ktorí máte dnes ešte moc v rôznych oblastiach aj v oblasti ochrany životného prostredia: „Začnite konečne niečo robiť, lebo o tú svoju moc prídete a budete nahradení. Pretože sú veci ktoré treba vyriešiť a je veľa toho kde treba urobiť poriadok. Táto požiadavka, či tlak nezmizne. Ak budete naďalej takí pasívni, predpokladám, že v krátkom čase budete nahradení ako neschopní.“

Ľudstvo a zborený most k Svetlu.

03.03.2024

O významnej úlohe žien a zhubnom konaní väčšiny ľudstva píše Abd-ru-shin nasledovné: „Tak je človek vo svojom nesprávnom pôsobení, ktoré sa ukázalo v tomto stvorení ako brzdiace, rušivé a trvale škodlivé, dnes nakoniec opovrhovaný vlastnou vinou pre svoje smiešne chcenie vedieť všetko lepšie. Svoje odvrhnutie si tvrdošijne sám vynútil, keďže sa urobil [...]

Sila svedomia.

29.02.2024

Predstavte si človeka, ktorého nahovoria na krádež alebo niekomu ublížiť, s tým že „sa to nikto nedozvie“. Alebo si predstavme ženu, ktorú nahovoria, aby si zarobila sexom. Keby aj došlo k tomu, že o týchto veciach sa naozaj nikto nikdy nedozvie, minimálne 1 človek to vždy vie – ten čo to spáchal. Náš vnútorný hlas nás často v takých prípadoch mučí a neustále [...]

Slovensko – Bohorúhačský národ.

25.02.2024

Táto neresť sa v našom národe veľmi rozmohla. Meno Stvoriteľove berú nadarmo muži, ženy dokonca aj deti. Veľmi zlé je podľa mňa to, že meno Stvoriteľove sa používa dokonca ako nadávka. Teraz zapojte svoj cit aj rozum. Ak neexistuje Boh má zmysel brať toto Jeho meno nadarmo? V podstate je to absurdita používať meno niekoho kto neexistuje. Ale ak Stvoriteľ naopak existuje a [...]

somálsko, záplavy, El Niňo

Klimatický jav El Niňo prinesie od marca do mája nadpriemerné teploty, upozorňujú meteorológovia

05.03.2024 14:18

El Niňo je klimatický jav prejavujúci sa zvyšovaním teploty povrchu oceánu v rozsiahlych oblastiach centrálnej a východnej časti rovníkového Tichého oceánu.

dupkala

Prešovský mestský poslanec Dupkala dostal za korupciu päť rokov väzenia

05.03.2024 13:19, aktualizované: 14:24

Dupkala mal podľa obžaloby žiadať od investora tréningovej ľadovej plochy v apríli 2018 úplatok vo výške 20-tisíc eur.

Armata, Rusko

Ruský 'zázračný' tank sa vyhýba službe. Armatu proti Ukrajine nechcú poslať

05.03.2024 12:36

Na papieri vyzerá tento stroj takmer zázračne, avšak do vojny proti Ukrajine ho Rusi nepošlú.

nehoda

Pripravte sa na kolóny. V Bratislave na D1 sa prevrátil kamión, úsek je uzavretý

05.03.2024 12:22

Z dôvodu odstraňovania následkov na nevyhnutný čas odklonia premávku na diaľnicu D2.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 553
Celková čítanosť: 1347905x
Priemerná čítanosť článkov: 2437x

Autor blogu

Kategórie