Založ si blog

O štát sa treba starať

Vážení občania porozmýšľajme teraz trochu spoločne. Nie je to s tým naším štátom ako s autom, či domom alebo bytom? Veď si predstavte, že by ste k týmto veciam boli úplne ľahostajní. Auto by sa vám po čase pokazilo alebo by ste utrpeli vážnu nehodu. Nezáujem o dom veď to by nám na dvore rástla metrová burina a dom sa časom ocitol v havarijnom stave, jednoducho by niektoré veci v ňom prestali fungovať. Toto píšem kvôli početnej skupine v našej krajine, pre ktorú je akýmsi hrdinstvom alebo osobným postojom nezáujem o veci verejné a neúčasť vo voľbách.

Osobne si myslím, že čím menej sa budeme o verejné dianie zaujímať tým horšie pre nás a tým lepšie pre tých ktorým sme správu štátu zverili. Ja chápem, že boj so štátnou mašinériou je demotivujúci, sám človek nič nezmôže. To čo môže niečo zmeniť je keď sa ľudia za nejakým účelom začnú spájať a spoločne bojovať za nejakú prospešnú vec.

Buďme ale k sebe úprimní, štát je len naším zrkadlom, ľudia ktorí ho riadia sú jedni z nás. Takže musíme sa aj my zmeniť, ak chceme zmenu. Ale nech je už ten štát akí chce, buďme vďační že ho vôbec máme, pretože stáročia to bolo len akési zbožné prianie a ťažkodosiahnuteľný sen. Za to aby mohol vzniknúť náš štát mnoho ľudí umrelo a mnoho ľudí trpelo, na to nezabúdajme, zaslúžilo by si to našu úctu a rešpekt. Opýtajme sa takých Kataláncov či Kurdov, čo by dali za vlastný štát?

Dnes je slovo politik priam nadávkou, symbolom korupcie a klamstva. Veľmi by som si prial, aby v čele našej krajiny stáli ľudia ako A. Dubček, či M.R. Štefánik – naozaj osobnosti, ktoré ľudia rešpektovali a milovali a ešte aj dodnes si ich skutočne ctia. Veľmi by som si želal, aby sa do politiky dostalo čo najviac morálne a odborne silných ľudí. Podľa mňa by nemalo rozhodovať, kto má koľko bilbordov a aké veľké peniaze minul na kampaň. Je to skôr kontraproduktívne, pretože títo ľudia sú potom niekomu zaviazaní, kto im to platil a sú to veľké peniaze. Morálne a odborne silnému kandidátovi by mali stačiť aj verejné debaty, stretnutia s ľuďmi a pár bilbordov nepoviem. Mali by sme asi rozhodovať podľa toho akí ten človek skutočne je, nie podľa toho či stihol oblepiť bilbordami celé Slovensko alebo len polovicu.

Sila svedomia.

29.02.2024

Predstavte si človeka, ktorého nahovoria na krádež alebo niekomu ublížiť, s tým že „sa to nikto nedozvie“. Alebo si predstavme ženu, ktorú nahovoria, aby si zarobila sexom. Keby aj došlo k tomu, že o týchto veciach sa naozaj nikto nikdy nedozvie, minimálne 1 človek to vždy vie – ten čo to spáchal. Náš vnútorný hlas nás často v takých prípadoch mučí a neustále [...]

Slovensko – Bohorúhačský národ.

25.02.2024

Táto neresť sa v našom národe veľmi rozmohla. Meno Stvoriteľove berú nadarmo muži, ženy dokonca aj deti. Veľmi zlé je podľa mňa to, že meno Stvoriteľove sa používa dokonca ako nadávka. Teraz zapojte svoj cit aj rozum. Ak neexistuje Boh má zmysel brať toto Jeho meno nadarmo? V podstate je to absurdita používať meno niekoho kto neexistuje. Ale ak Stvoriteľ naopak existuje a [...]

Odpykal si už národ slovenský svoju zlú karmu?

17.02.2024

Podľa môjho názoru keď má karmu jednotlivec, môžu mať karmu aj národy. Je to čisto len môj názor, ale logiku to dáva. Ak totiž zoberieme náš národ nech má 5 miliónov jednotlivcov (samozrejme v minulosti to bolo menej) a každý z týchto 5 miliónov jednotlivcov má svoju karmu. Keď dáme dokopy konanie týchto 5 miliónov ľudí a z ich konania vyplývajúce nevyhnutné [...]

paríž

Francúzski poľnohospodári zablokovali v Paríži cesty vedúce k Víťaznému oblúku

01.03.2024 11:07

Deklarovali, že cieľom ich protestu je "záchrana francúzskeho poľnohospodárstva".

deti, dieťa, týranie, smútok, depresia, samovražda

Rakúšanku, ktorá väznila svojho syna v boxe pre psa, súd potrestal 20 rokmi väzenia

01.03.2024 10:57

Svojho teraz 13-ročného syna väznila v prepravke pre psov, týrala ho hladom alebo ho v nevykúrenej izbe pri otvorenom okne polievala studenou vodou.

richard sulík

Sulík predstavil kandidátku SaS do eurovolieb, do Štrasburgu chcú aj viacerí poslanci NR SR

01.03.2024 10:53

Politické strany postupne zverejňujú mená, ktoré ich budú reprezentovať v eurovoľbách.

Irán politika voľby parlamentné Chameneí

V Iráne sa začali parlamentné voľby, očakáva sa nízka účasť

01.03.2024 10:47

Sú prvými, odkedy Iránom otriasli masové protesty vyvolané smrťou mladej Kurdky Mahsy Amíníovej vo väzbe v septembri 2022.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 552
Celková čítanosť: 1345914x
Priemerná čítanosť článkov: 2438x

Autor blogu

Kategórie