Založ si blog

Vážený pán predseda SNS Danko

Dosť ma vyrušujú výroky predsedu SNS Andreja Danka. Chce znižovať dane podnikateľom, zároveň chce zvyšovať investície do dialnic a železníc. Uvedomuje si pán Danko, že dane sú príjmom štátneho rozpočtu? Skadiaľ zobrať chýbajúce peniaze? Štát by mohol zvýšiť dane obyčajným ľuďom alebo zvýšiť DPH, či spotrebné dane, to jest zvýšiť ceny tovarov, služieb aj potravín. Alebo zdaniť Marťanov? Ak nie tak ostáva už len zvyšovanie štátneho dlhu, čo pán Danko aj otvorene naznačil, že vyrovnaný rozpočet nemá byť fetišom.

S týmto ja nesúhlasím, myslím si, že by sme mali míňať len toľko koľko máme. Úver na konkrétny investičný dôležitý projekt má zmysel ako napr. dialnice. Ale problém je, že Slovensko je už dosť zadĺžené. Preto nechápem, prečo chce zároveň pán Danko aj znižovať dane PO, to jest znižovať príjmy štátu. Dnes máme 5% nezamestnanosť, toto by malo význam keby sme mali 10% nezamestnanosť a potrebovali  akútne prilákať investorov. Myslím si, že štát môže aj inak pomáhať podnikateľom nielen znižovaním daní.

Pozrime sa na životnú úroveň úspešných podnikateľov a obyčajných zamestnancov. Bežní zamestnanci často živoria a musia si mnohé odopierať. Naproti tomu úspešní podnikatelia si žijú v prepychu, preto skutočne nerozumiem prečo sa majú dane znižovať im. To že im zostane viac peňazí automaticky neznamená, že všetky tieto peniaze investujú do svojich firiem a že zamestnajú viac ľudí. A keby aj tak ktorých ľudí, keď na západnom Slovensku už nemá kto pomaly robiť.

Nebolo by lepšie dať daňové úľavy napr. mladým rodinám? Tie zápasia o prežitie hlavne keď pracuje len jeden z rodičov, kým sa matka stará o dieťa. Paušálne zníženie daní pre podnikateľov môže mať aj ten efekt, že si veľkú časť ušetrených peňazí jednoducho nechajú a budú ich držať niekde na švajčiarskych kontách. Naproti tomu viac peňazí pre rodiny môže ekonomike pomôcť viac, pretože títo ľudia si viac dovolia a pomôžu naštartovať rôzne služby, turizmus či domácu spotrebu.

Skôr sa mi zdá lepšie podporovať výnimočné slovenské firmy, ktoré majú veľký potenciál. Ako napr. spomínanú firmu Tachyum na výrobu prelomových čipov. Ale tu sa zase pán Danko stavia na odpor. Ja sa pýtam ako sa Slovensko môže stať bohatou krajinou? Podľa mňa vtedy keď tu vzniknú firmy s vysokou pridanou hodnotou, čo sú napr. tie vedecko-výskumné firmy a keď štát bude efektívne hospodáriť s príjmami. Preto nerozumiem pánovi Dankovi, to čo má v pláne si vzájomne odporuje.

 

Veria v Boha, ale neveria v dušu.

29.01.2023

Z reakcií pod mojimi článkami sa dozvedám, že sú ľudia, ktorí veria v Stvoriteľa, ale neveria v dušu. Sú to zrejme Jehovisti. Priznám sa, že som z toho prekvapený a šokovaný. Nemyslel som si, že môže vôbec existovať aj takýto typ viery. Myslel som si, že ak človek verí v stvoriteľa automaticky verí aj v dušu a dúfa, že pozemskou smrťou to všetko nekončí. Ale [...]

Ak by bola karma.

28.01.2023

Predstavte si na chvíľu, že ľudstvo zistilo, že karmický zákon naozaj platí. Čo by sa podľa vás začalo diať? Nebolo by to náhodou tak, že by ľudia začali dodržiavať Desatoro a tiež Ježišove: „Miluj svojho blížneho ako seba samého!“? Ježiš hovoril: „Čo sejete, to zožnete!“. Abd-ru-shin písal o Zákone zvratného pôsobenia, ktorý pôsobí automaticky a [...]

Každé náboženstvo má iného Boha?

27.01.2023

Máme tu najväčšie alebo najznámejšie náboženstvá sveta: kresťanstvo, judaizmus, islam, taoizmus, nasledovateľov Krišnu, hinduizmus, zoroastrizmus, budhizmus. V minulosti svet nebol až tak globalizovaný ako dnes a veľké regióny sveta mali svoje vlastné náboženstvá alebo vieru v niečo. Podstatná je však otázka: Má každé náboženstvo svojho vlastného Boha? Lebo zo [...]

Eduard Heger, Richard Sulík, Boris Kollár

O dátume predčasných volieb sa má rozhodnúť v utorok. Kto chce skorší termín a komu vyhovuje až september?

29.01.2023 18:18

Boris Kollár a aj strana SaS už ale pripustili, že by mohli podporiť aj júnový termín. Prečo sa ponáhľať a aký je naopak argument na oddialenie predčasných volieb?

Petr Pavel, Zuzana Čaputová

Spravila chybu alebo len ľudské gesto? Politici hodnotia návštevu prezidentky Čaputovej v štábe generála Pavla

29.01.2023 17:57

Do volebného štábu generála Pavla nečakane prišla slovenská prezidentka Zuzana Čaputová, aby mu zablahoželala k víťazstvu. Čo na jej nečakaný krok hovoria slovenskí politici?

petr pavel

Pavel má silný mandát a Babiš nekončí

29.01.2023 16:15

Čelní predstavitelia Babišovho hnutia ANO tvrdia, že ich šéf môže byť spokojný, lebo získal 2,4 milióna hlasov.

Žilinka

Žilinka neuvažuje o kandidatúre na prezidenta SR

29.01.2023 15:55

Deklaruje, že v decembri 2020 bol zvolený do funkcie na sedem rokov a toto obdobie chce naplniť.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 408
Celková čítanosť: 1004231x
Priemerná čítanosť článkov: 2461x

Autor blogu

Kategórie