Založ si blog

Vážený pán predseda SNS Danko

Dosť ma vyrušujú výroky predsedu SNS Andreja Danka. Chce znižovať dane podnikateľom, zároveň chce zvyšovať investície do dialnic a železníc. Uvedomuje si pán Danko, že dane sú príjmom štátneho rozpočtu? Skadiaľ zobrať chýbajúce peniaze? Štát by mohol zvýšiť dane obyčajným ľuďom alebo zvýšiť DPH, či spotrebné dane, to jest zvýšiť ceny tovarov, služieb aj potravín. Alebo zdaniť Marťanov? Ak nie tak ostáva už len zvyšovanie štátneho dlhu, čo pán Danko aj otvorene naznačil, že vyrovnaný rozpočet nemá byť fetišom.

S týmto ja nesúhlasím, myslím si, že by sme mali míňať len toľko koľko máme. Úver na konkrétny investičný dôležitý projekt má zmysel ako napr. dialnice. Ale problém je, že Slovensko je už dosť zadĺžené. Preto nechápem, prečo chce zároveň pán Danko aj znižovať dane PO, to jest znižovať príjmy štátu. Dnes máme 5% nezamestnanosť, toto by malo význam keby sme mali 10% nezamestnanosť a potrebovali  akútne prilákať investorov. Myslím si, že štát môže aj inak pomáhať podnikateľom nielen znižovaním daní.

Pozrime sa na životnú úroveň úspešných podnikateľov a obyčajných zamestnancov. Bežní zamestnanci často živoria a musia si mnohé odopierať. Naproti tomu úspešní podnikatelia si žijú v prepychu, preto skutočne nerozumiem prečo sa majú dane znižovať im. To že im zostane viac peňazí automaticky neznamená, že všetky tieto peniaze investujú do svojich firiem a že zamestnajú viac ľudí. A keby aj tak ktorých ľudí, keď na západnom Slovensku už nemá kto pomaly robiť.

Nebolo by lepšie dať daňové úľavy napr. mladým rodinám? Tie zápasia o prežitie hlavne keď pracuje len jeden z rodičov, kým sa matka stará o dieťa. Paušálne zníženie daní pre podnikateľov môže mať aj ten efekt, že si veľkú časť ušetrených peňazí jednoducho nechajú a budú ich držať niekde na švajčiarskych kontách. Naproti tomu viac peňazí pre rodiny môže ekonomike pomôcť viac, pretože títo ľudia si viac dovolia a pomôžu naštartovať rôzne služby, turizmus či domácu spotrebu.

Skôr sa mi zdá lepšie podporovať výnimočné slovenské firmy, ktoré majú veľký potenciál. Ako napr. spomínanú firmu Tachyum na výrobu prelomových čipov. Ale tu sa zase pán Danko stavia na odpor. Ja sa pýtam ako sa Slovensko môže stať bohatou krajinou? Podľa mňa vtedy keď tu vzniknú firmy s vysokou pridanou hodnotou, čo sú napr. tie vedecko-výskumné firmy a keď štát bude efektívne hospodáriť s príjmami. Preto nerozumiem pánovi Dankovi, to čo má v pláne si vzájomne odporuje.

 

Odpykal si už národ slovenský svoju zlú karmu?

17.02.2024

Podľa môjho názoru keď má karmu jednotlivec, môžu mať karmu aj národy. Je to čisto len môj názor, ale logiku to dáva. Ak totiž zoberieme náš národ nech má 5 miliónov jednotlivcov (samozrejme v minulosti to bolo menej) a každý z týchto 5 miliónov jednotlivcov má svoju karmu. Keď dáme dokopy konanie týchto 5 miliónov ľudí a z ich konania vyplývajúce nevyhnutné [...]

Sláva Nemcom a nemčine.

17.02.2024

Dva krát zaznelo najsvätejšie slovo na tomto svete. Raz to bolo v Izraeli, vtedy Ježiš hovoreným slovom vysvetľoval veci nebeské a snažil sa tento národ priviesť na správnu cestu. Druhý-krát sa to udialo, keď Nemec Oskar Ernst Bernhardt pod menom Abd-ru-shin začal uverejňovať duchovné prednášky. Tieto následne zoskupil a vzniklo dielo Vo svetle pravdy. Hoci bol Ježiš syn [...]

Mená národov: Nemci a Slováci.

15.02.2024

Neviem či ste niekedy rozmýšľali ako vznikli mená nemeckého a slovenského národa. Mňa to už dlhšiu dobu zamestnáva, pretože všetko má svoj dôvod a príčinu. A práve pri Nemcoch a Slovákoch ide o úplné protiklady. Slováci – predpokladám, že pomenovanie nášho národa vzniklo kedysi veľmi dávno. Príčinou tohto názvu môže byť podľa môjho názoru, to že my sme [...]

Kongres USA, Jake Auchincloss, D-Mass., Haley Stevens, D-Mich., Mike Gallagher, R-Wis., Gimenez, R-Fla

Ak by Čína urobila hlúpe rozhodnutie, zlyhala by. Podpora Taiwanu je mimoriadne silná, hlási Kongres USA

22.02.2024 11:11

Mike Gallagher vedie päťčlennú delegáciu, ktorá sa stretla s taiwanskou prezidentkou Cchaj Jing-wen a viceprezidentom Laj Čching-te.

Robert Fico, Gašpar, Kaliňák, para, kaliňák, lindtner, boris susko

Vláda ustúpila tlaku spoločnosti. Pri znásilnení budú platiť doterajšie premlčacie doby

22.02.2024 08:41

Vyplýva to z novely Trestného zákona, ktorú vo štvrtok odsúhlasila vláda.

La Paragua / Baník /

Zrútenie nelegálnej bane na zlato vo Venezuele si vyžiadalo najmenej 16 životov

22.02.2024 08:04

Takéto bane ponúkajú chudobným Venezuelčanom lukratívne pracovné miesta, podmienky v nich však bývajú kruté.

protest farmárov, traktory

ONLINE: Farmári smerujú pred parlament. Problém nie je len Brusel, ale aj slovenskí politici, odkazujú z traktorov

22.02.2024 08:00, aktualizované: 11:20

Na cesty po celom Slovensku vyrazilo štyritisíc farmárov s viac ako dvetisíc kusmi poľnohospodárskej techniky.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 550
Celková čítanosť: 1341601x
Priemerná čítanosť článkov: 2439x

Autor blogu

Kategórie