Založ si blog

Nová Éra železných zákonov

Niekomu sa možno nepáči, že médiá do všetkého strkajú nos a verejní činitelia sú pod drobnohľadom a je na nich vyvíjaní obrovský tlak. Taktiež sa niekomu nemusia páčiť neustále hádky opozície a vlády. Avšak nezabúdajme na to, že dlhé tisícročia tomu bolo inak, vládli nám králi a cisári. Vtedy boli ľudia pod ich obrovským tlakom, kto kritizoval a staval sa proti nim bol zlikvidovaný. Oni rozhodovali a mali neobmedzenú moc. No akoby sa to  neosvedčilo a akoby sme vstupovali do novej éry.

Vnímam to ako Éru železných zákonov. Za celé tisícročia ukázali mocní ľudia, ktorí vládli národom, že pred blahom svojich poddaných uprednostňovali svoje vlastné záujmy a ego. Keďže sa dobrovoľne nechceli stať ideálnymi vládcami, teraz k tomu zrejme budú donútení. Svetlo bude prenikať do všetkého, nekalé praktiky budú zrejme čoraz viac odhaľované. Takáto doba nás podľa mňa čaká v nasledujúcich storočiach.

Nemali by sme sa toho na Slovensku báť alebo sa tomu brániť. Nastala doba keď nám síce vládnu vlády, ale už je to vnímané ako služba národu a nie akási rodová, dedičná alebo silou vynútená výsada. V diktatúrach rôzneho typu, nebolo možné vládnucu elitu kritizovať alebo im vytýkať, že niečo robia zle. Ak sa k tomu niekto odvážil bol zlikvidovaný. Teraz tomu bude inak. Vlády budú podľa mňa čím ďalej pod väčším drobnohľadom a budú musieť znášať zodpovednosť ak niečo urobia zle. Ako teraz došlo k odsúdeniu exministrov Janušeka a Štefanova. Je to podľa mňa cesta správnym smerom.

Verím tomu, že príde doba keď vládni činiteľia nebudú môcť uhnúť ani doprava ani doľava, jednoducho budú donútení hľadať tie najlepšie rozhodnutia. Tento tlak na vládny aparát vnímam ako tlak svetla na tento svet. Tento tlak je pre nich určite nepríjemný, ale bude to mať úžitok pre nich samotných a bude to mať úžitok aj pre krajinu. Oni budú donútení upevniť si charaktery a každá krajina, ktorá má dobrých hospodárov môže len prekvitať. Ešte však máme pred sebou dlhú cestu a to čo je dnes vnímam len ako ranné zore tejto novej doby, pre ktorú bude charakteristické to musíte. Ľudia ako Ján Kuciak podľa mňa budú hrdinami tejto novej doby.

Nebojme sa tejto novej doby, ale ju s radosťou privítajme, pretože nám prinesie len úžitok. Ja to vnímam tak, že tam kde nie je čo skrývať, kde je kontrola a transparentnosť tam je SVETLO. Tam kde úradníci a funkcionári nie sú kontrolovaní, kde nemusia skladať účty zo svojho hospodárenia a spravovania, tam je ŠERO alebo TMA, a tým aj obrovský priestor na rôzne pokušenia a následné osobné zlyhania.

Páchateľ a obeť, nevedomosť a vedomosť.

24.05.2024

Stáva sa, že nejakí ľudia sa dostanú do situácie, kde trpia. Sme cítiace bytosti a mnohým je ľúto, že títo ľudia trpia. Aj ja som sa často zamýšľal nad tým, že aké to má niekto ťažké. Môže dôjsť dokonca k situácii, že sme z toho rozhorčení. Predstavme si však teraz 2 konkrétnych ľudí, jeden tomu druhému ubližuje – je páchateľ a druhý trpí od páchateľa [...]

Tvrdenie temna a tvrdenie Svetla.

22.05.2024

Sú také 2 základné teórie o našom živote a tomto svete: 1. Žijeme len teraz jediný krát Táto teória hovorí zhruba toto. Ducha nevidím ani záhrobný svet – takže neexistujú. Keď je len jeden tento život, tak načo prílišná prudéria a moralizovanie, treba si troška dopriať ako sa vraví a to na všetkých frontoch. Ak to inak nejde tak treba použiť aj nedovolené [...]

Ako robiť politickú kampaň v týchto pohnutých časoch.

18.05.2024

Oceňujem že všetky politické strany teraz utlmili svoju činnosť. To sa však dá len do určitého času. Aj keď je premiér v kritickom stave veci musia ísť ďalej. Blížia sa eurovoľby. Ako by mali politické strany kampaňovať? Je to jednoduché, moderátori to zvykli pripomínať. Treba hovoriť o svojich predstavách, víziách a riešeniach. U nás na Slovensku sa politika [...]

Viktor Orbán

Orbán pred eurovoľbami pritvrdzuje: Nepošleme mladých Maďarov do vojen cudzích krajín. Gulyás školil Macrona

28.05.2024 18:25

Šéf úradu maďarskej vlády zase vyzval francúzskeho prezidenta, aby rešpektoval fakty v kampani do nadchádzajúcich eurovolieb.

SR Bratislava RTVS protestný pochod BAX

Stíchne RTVS na tri hodiny? Šimkovičová hovorí o koordinovanej akcii organizátorov, vedenia a politických strán

28.05.2024 18:17

Podľa rezortu kultúry nemajú zamestnanci na tento typ protestu „zákonom priznanú možnosť“ a nemôžu „organizovane prerušiť výkon práce".

Pellegrini, Čaputová, atentát, vyhlásenie

Čaputová vetovala novelu zákona o FPU: Legislatíva môže ohroziť slobodu umenia

28.05.2024 18:02

V ustanovení novely vidí rozpor s ústavou, legislatíva môže podľa nej ohroziť slobodu umenia.

tbilisi, gruzínsko, protest

Gruzínsky parlament prelomil veto prezidentky k zákonu o zahraničných agentoch

28.05.2024 17:56

Prezidentka má teraz päť dní na to, aby zákon potvrdila. Ak tak neurobí, podpíše ho predseda parlamentu.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 575
Celková čítanosť: 1398616x
Priemerná čítanosť článkov: 2432x

Autor blogu

Kategórie