Založ si blog

Nová Éra železných zákonov

Niekomu sa možno nepáči, že médiá do všetkého strkajú nos a verejní činitelia sú pod drobnohľadom a je na nich vyvíjaní obrovský tlak. Taktiež sa niekomu nemusia páčiť neustále hádky opozície a vlády. Avšak nezabúdajme na to, že dlhé tisícročia tomu bolo inak, vládli nám králi a cisári. Vtedy boli ľudia pod ich obrovským tlakom, kto kritizoval a staval sa proti nim bol zlikvidovaný. Oni rozhodovali a mali neobmedzenú moc. No akoby sa to  neosvedčilo a akoby sme vstupovali do novej éry.

Vnímam to ako Éru železných zákonov. Za celé tisícročia ukázali mocní ľudia, ktorí vládli národom, že pred blahom svojich poddaných uprednostňovali svoje vlastné záujmy a ego. Keďže sa dobrovoľne nechceli stať ideálnymi vládcami, teraz k tomu zrejme budú donútení. Svetlo bude prenikať do všetkého, nekalé praktiky budú zrejme čoraz viac odhaľované. Takáto doba nás podľa mňa čaká v nasledujúcich storočiach.

Nemali by sme sa toho na Slovensku báť alebo sa tomu brániť. Nastala doba keď nám síce vládnu vlády, ale už je to vnímané ako služba národu a nie akási rodová, dedičná alebo silou vynútená výsada. V diktatúrach rôzneho typu, nebolo možné vládnucu elitu kritizovať alebo im vytýkať, že niečo robia zle. Ak sa k tomu niekto odvážil bol zlikvidovaný. Teraz tomu bude inak. Vlády budú podľa mňa čím ďalej pod väčším drobnohľadom a budú musieť znášať zodpovednosť ak niečo urobia zle. Ako teraz došlo k odsúdeniu exministrov Janušeka a Štefanova. Je to podľa mňa cesta správnym smerom.

Verím tomu, že príde doba keď vládni činiteľia nebudú môcť uhnúť ani doprava ani doľava, jednoducho budú donútení hľadať tie najlepšie rozhodnutia. Tento tlak na vládny aparát vnímam ako tlak svetla na tento svet. Tento tlak je pre nich určite nepríjemný, ale bude to mať úžitok pre nich samotných a bude to mať úžitok aj pre krajinu. Oni budú donútení upevniť si charaktery a každá krajina, ktorá má dobrých hospodárov môže len prekvitať. Ešte však máme pred sebou dlhú cestu a to čo je dnes vnímam len ako ranné zore tejto novej doby, pre ktorú bude charakteristické to musíte. Ľudia ako Ján Kuciak podľa mňa budú hrdinami tejto novej doby.

Nebojme sa tejto novej doby, ale ju s radosťou privítajme, pretože nám prinesie len úžitok. Ja to vnímam tak, že tam kde nie je čo skrývať, kde je kontrola a transparentnosť tam je SVETLO. Tam kde úradníci a funkcionári nie sú kontrolovaní, kde nemusia skladať účty zo svojho hospodárenia a spravovania, tam je ŠERO alebo TMA, a tým aj obrovský priestor na rôzne pokušenia a následné osobné zlyhania.

Obvinenia Fica a Kisku

11.12.2019

Chcem vyjadriť polícii SR obrovskú vďaku a podporu za to, že dokázala odolať politickým tlakom. Pán Fico a pán Kiska sú bývalí najmocnejší ľudia našej krajiny. Ale malo by to takto byť, viac »

Vnútorný hlas, náš kompas

10.12.2019

Žijeme v dobe ktorej vládne ateizmus a dogmatické skomoleniny rôznych náboženstiev. V takejto situácii musí byť pre jednotlivca ťažké zorientovať sa. Ostal mu však jeden spoľahlivý pomocník viac »

Fico, slovenské zlato, Kotleba a N. Maduro

05.12.2019

Neviem ktorý zabávač v telke o tom vtipkoval, že naše zlato by bolo v oveľa väčšom nebezpečenstve u nás doma v rukách našich „verných zástupcov“, ako v Londýne. To zlato aj celkom slušne viac »

Emisie

Priemysel ustúpi klíme, Európa chce byť zelená

11.12.2019 23:30

Európska zelená dohoda zasiahne hospodárstva všetkých krajín EÚ. Slovensko už robí konkrétne kroky, ale podľa novej dohody bude musieť ísť ešte ďalej.

Sopka Nový Zéland

Výbuch sopky na Novom Zélande má už osem potvrdených obetí na životoch

11.12.2019 22:04

V miestnych nemocniciach momentálne leží 29 pacientov s popáleninami.

Ukrajina / Donbas / vojak / hliadka /

Kornijenko: Vytvorenie zákona o osobitnom štatúte Donbasu môže trvať rok

11.12.2019 21:50

Predseda ukrajinskej vládnej strany Sluha národa uviedol, že zákon bude koordinovaný so všetkými stranami.

Benzín, nafta

Najdrahšia firma sveta je ropná Saudi Aramco. Trh ju ohodnotil na 1,9 bilióna USD

11.12.2019 21:23

Akcie ropnej spoločnosti Saudi Aramco začali obchodovanie na burze v Rijáde rastom o desať percent, čo je povolené maximum.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 155
Celková čítanosť: 338608x
Priemerná čítanosť článkov: 2185x

Autor blogu

Kategórie