Založ si blog

Vyzdvihujem kultúru jarných protestov

V mnohom zaostávame za vyspelým svetom. Preto chcem oceniť vysokú kultúru jarných protestov, ktoré nasledovali po zavraždení novinára Kuciaka a jeho snúbenice. Nebol ničení ani verejný ani súkromný majetok. Protesty boli pokojné, ľudia len dali najavo svoje rozhorčenie, svoje postoje a názory.

Ja si osobne myslím, že vďaka týmto protestom bol vytvorený enormný tlak, aby vražda nebola „zamietnutá pod koberec“. Za to patrí vďaka všetkým čo prišli na námestia po celom Slovensku. Uvedomme si, že keby títo ľudia nevyšli na námestia, ako by sa cítili ostatní novinári ktorí píšu o rôznych chúlostivých témam a poukazujú na prepojenia a kauzy. Na to zrejme pán Fico zabudol.

Oni by sa báli a vagabundi by sa smiali. Takto sa sily minimálne vyrovnali. Ľudia svojou solidaritou ukázali, že nám to nie je jedno keď niekoho nepohodlného chladnokrvne popravia. Dúfam, že zadržaní páchatelia sú tí správni a že dostanú mimoriadne vysoké tresty, aby to pôsobilo preventívne na ďalších ktorí by si chceli takto privyrobiť.

Organizátorom protestov odkazujem len toľko, aby si nerobili ťažkú hlavu z výsluchov na polícii. Berte to ako cennú skúsenosť, nič vážne by vám nemalo hroziť. Ale za minulého režimu bolo takto mnoho ľudí obvinených, dôkazy mnohokrát vykonštruované a títo ľudia boli prenasledovaní, väznení, ponižovaní a označovaní za nepriateľov štátu. Spomeňte si na týchto ľudí na chystaných zhromaždeniach pri príležitosti 17. novembra a vzdajme im úctu.

Za komunizmu nebolo určite všetko zlé, ale slobodu slova a slobodu zhromažďovať sa ľudia určite nemali. Milí študenti toto obvinenie z protištátnej činnosti neberte ako traumu, ale ako cenné prežitie, keďže ste komunizmus nezažili. Treba si vážiť čo máte nič nie je samozrejmé, všetko si treba zaslúžiť.  Ak z nášho vnútra vyviera túžba po lepšom a spravodlivejšom svete, je normálne keď to verejne a pokojne deklarujeme. Je to krok správnym smerom. Svet sa nezmení za pár týždňov, musia sa zmeniť aj ľudia a celý systém  v ktorom žijeme, ale každé zlepšenie je dobré a vedie k cieľu.

Ako zlepšiť svet.

19.04.2024

Predstavme si čo sa dialo keď sme boli ešte deti. Máme určité zážitky čo sa nám na našich rodičoch páčilo a čo nie. S odstupom času vieme čo bolo správne a čo nie. Teraz stačí urobiť úplne jednoduchú vec a mnohí ju aj robia. Stačí pri výchove svojich či iných detí dávať to dobré a správne a to nesprávne sa snažiť čo najviac eliminovať. To isté môžeme [...]

Môže človek pozemskou smrťou uniknúť Božej spravodlivosti?

15.04.2024

Pozrime sa na to spolu podrobnejšie. Pre účely tejto analýzy pripusťme, že Stvoriteľ existuje. Takže predstavme si situáciu, že by človek pozemskou smrťou mohol uniknúť spravodlivosti. Napríklad by bol nejaký bohatý človek, ktorí by mal nepriateľov a chcel by ich odstrániť. Nechce sa však dostať do väzenia, tak dá echo, že kto to urobí za neho dostane veľký balík [...]

Každý robí chyby.

14.04.2024

Podstatné je podľa mňa ako k tomu pristupujeme. Môžeme sa hádať a popierať, že sme urobili chybu. Tým však klameme len samých seba. Môžeme to ignorovať a robiť tú istú chybu aj naďalej, ale pravdepodobne na to nejakým spôsobom doplatíme. Najlepšie bude podľa mňa si chybu priznať. Áno je to trochu bolestné pre naše ego. Keď už vieme, že sme urobili chybu a priznali [...]

Baerbock, Netanjahu

Hádka kvôli Gaze? Nie sme ako nacisti, nahneval sa Netanjahu na nemeckú ministerku

20.04.2024 14:00

Počas návštevy nemeckej šéfky diplomacie Annaleny Baerbockovej v Tel Avive došlo k ostrej výmene názorov medzi ňou a izraelským premiérom, ktorý poprel, že by ľudia v Pásme Gazy hladovali.

Peter Pellegrini

Podpredsedovia alebo Šutaj Eštok. Nový šéf Hlasu bude známy na prelome mája a júna

20.04.2024 13:07, aktualizované: 13:40

Milan Majerský predpokladá, že poslanci KDH zahlasujú za zvolenie súčasného ministra Richarda Rašiho do funkcie predsedu parlamentu.

armáda usa

Americké jadrové zbrane bližšie k Slovensku? Na svojom území ich chce mať aj Poľsko

20.04.2024 12:46

Americké jadrové zbrane sú od novembra 2009 v Belgicku, Nemecku, Taliansku a Holandsku.

univerzita

Mladí Američania páchajú rekordne veľa samovrážd. Nikto presne nevie prečo

20.04.2024 11:28

"Tak veľmi si prajem, aby nám býval dal šancu mu pomôcť," hovorí Katherine Salasová zlomeným hlasom.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 564
Celková čítanosť: 1371251x
Priemerná čítanosť článkov: 2431x

Autor blogu

Kategórie