Založ si blog

Vyzdvihujem kultúru jarných protestov

V mnohom zaostávame za vyspelým svetom. Preto chcem oceniť vysokú kultúru jarných protestov, ktoré nasledovali po zavraždení novinára Kuciaka a jeho snúbenice. Nebol ničení ani verejný ani súkromný majetok. Protesty boli pokojné, ľudia len dali najavo svoje rozhorčenie, svoje postoje a názory.

Ja si osobne myslím, že vďaka týmto protestom bol vytvorený enormný tlak, aby vražda nebola „zamietnutá pod koberec“. Za to patrí vďaka všetkým čo prišli na námestia po celom Slovensku. Uvedomme si, že keby títo ľudia nevyšli na námestia, ako by sa cítili ostatní novinári ktorí píšu o rôznych chúlostivých témam a poukazujú na prepojenia a kauzy. Na to zrejme pán Fico zabudol.

Oni by sa báli a vagabundi by sa smiali. Takto sa sily minimálne vyrovnali. Ľudia svojou solidaritou ukázali, že nám to nie je jedno keď niekoho nepohodlného chladnokrvne popravia. Dúfam, že zadržaní páchatelia sú tí správni a že dostanú mimoriadne vysoké tresty, aby to pôsobilo preventívne na ďalších ktorí by si chceli takto privyrobiť.

Organizátorom protestov odkazujem len toľko, aby si nerobili ťažkú hlavu z výsluchov na polícii. Berte to ako cennú skúsenosť, nič vážne by vám nemalo hroziť. Ale za minulého režimu bolo takto mnoho ľudí obvinených, dôkazy mnohokrát vykonštruované a títo ľudia boli prenasledovaní, väznení, ponižovaní a označovaní za nepriateľov štátu. Spomeňte si na týchto ľudí na chystaných zhromaždeniach pri príležitosti 17. novembra a vzdajme im úctu.

Za komunizmu nebolo určite všetko zlé, ale slobodu slova a slobodu zhromažďovať sa ľudia určite nemali. Milí študenti toto obvinenie z protištátnej činnosti neberte ako traumu, ale ako cenné prežitie, keďže ste komunizmus nezažili. Treba si vážiť čo máte nič nie je samozrejmé, všetko si treba zaslúžiť.  Ak z nášho vnútra vyviera túžba po lepšom a spravodlivejšom svete, je normálne keď to verejne a pokojne deklarujeme. Je to krok správnym smerom. Svet sa nezmení za pár týždňov, musia sa zmeniť aj ľudia a celý systém  v ktorom žijeme, ale každé zlepšenie je dobré a vedie k cieľu.

Obvinenia Fica a Kisku

11.12.2019

Chcem vyjadriť polícii SR obrovskú vďaku a podporu za to, že dokázala odolať politickým tlakom. Pán Fico a pán Kiska sú bývalí najmocnejší ľudia našej krajiny. Ale malo by to takto byť, viac »

Vnútorný hlas, náš kompas

10.12.2019

Žijeme v dobe ktorej vládne ateizmus a dogmatické skomoleniny rôznych náboženstiev. V takejto situácii musí byť pre jednotlivca ťažké zorientovať sa. Ostal mu však jeden spoľahlivý pomocník viac »

Fico, slovenské zlato, Kotleba a N. Maduro

05.12.2019

Neviem ktorý zabávač v telke o tom vtipkoval, že naše zlato by bolo v oveľa väčšom nebezpečenstve u nás doma v rukách našich „verných zástupcov“, ako v Londýne. To zlato aj celkom slušne viac »

Sopka Nový Zéland

Výbuch sopky na Novom Zélande má už osem potvrdených obetí na životoch

11.12.2019 22:04

V miestnych nemocniciach momentálne leží 29 pacientov s popáleninami.

Ukrajina / Donbas / vojak / hliadka /

Kornijenko: Vytvorenie zákona o osobitnom štatúte Donbasu môže trvať rok

11.12.2019 21:50

Predseda ukrajinskej vládnej strany Sluha národa uviedol, že zákon bude koordinovaný so všetkými stranami.

Benzín, nafta

Najdrahšia firma sveta je ropná Saudi Aramco. Trh ju ohodnotil na 1,9 bilióna USD

11.12.2019 21:23

Akcie ropnej spoločnosti Saudi Aramco začali obchodovanie na burze v Rijáde rastom o desať percent, čo je povolené maximum.

jadrova energia, mochovca, atomova elektraren, chladiace veze

Nie atómkam. Rakúšania chcú vetovať podporu EÚ jadrovej energetike

11.12.2019 20:11

Rakúsko a Luxembursko sú pripravené zablokovať uznesenie, ktoré by umožnilo čerpať finančnú podporu z únijných fondov na stavbu jadrových elektrární.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 155
Celková čítanosť: 338541x
Priemerná čítanosť článkov: 2184x

Autor blogu

Kategórie