Založ si blog

Pán Fico mohli ste byť dodnes premiérom keby . . .

Ale to by ste sa museli striktne postaviť na stranu zavraždených Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej a nie na stranu svojich funkcionárov. Blúznením o Sorošovi ste len liali benzín do ohňa.

Keď sa objavili informácie o možnom prepojení Jasaňa a Troškovej s ľuďmi z talianskej mafie mali ste ich z úradu vlády okamžite vyraziť cez zatvorené dvere a byť rozhorčení, domáhať sa vyšetrenia tohto možného prepojenia a jasne deklarovať, že ste o ničom nemali ani len tušenie – „ak ste naozaj nemali“. Pretože budete sa možno čudovať ľudia nechcú späť 90-te roky, nechcú prepojenie mafie so štátom.

Ďalej ak sa Jánovi Kuciakovi vyhrážali a žiadal o policajnú ochranu a nedostal ju je to fatálne zlyhanie polície. Policajný prezident mal urobiť ihneď čistky a tí čo takto rozhodli mali ihneď prísť o funkcie. Keby to urobil mohol sa udržať, keby Kuciak nepísal aj o jeho väzbách na inú mafiánsku skupinu. Takže ľudia úplne oprávnene žiadali policajného prezidenta vymeniť, a to ihneď, aby bolo zabránené konfliktu záujmov a ovplyvňovaniu vyšetrovania.

Lenže ako vieme Róbert Kaliňák sa za svojho policajného prezidenta tvrdohlavo postavil, že ho neodvolá. To skompromitovalo aj Kaliňáka, ktorý to už mal aj tak nahnuté. Verejnosť potom žiadala odvolať ministra vnútra Kaliňáka, aby tam prišiel nový minister, ktorí začne robiť poriadky.

No a tu nastal váš pád pán Fico. Keby ste Kaliňáka z postu ministra vnútra odvolali mohli ste byť premiér dodnes. Na začiatku to totiž stačilo, potom už bolo pozde. Pán bývalý premiér Róbert Fico ľudia od vás čakali, že budete búchať po stole a žiadať zemetrasenie  v policajnom zbore. Zachraňovali ste tých čo mali byť okamžite odvolaní, aby sa situácia upokojila.

Gesto s ponúknutým miliónom eur za informácie určite nestačilo. Faktom je, že policajné zložky civilné či už tajné nezabránili vražde novinára a jeho snúbenice. Načo je nám taká polícia. A vy sám pán Fico ste boli v konflikte záujmov, keďže Kuciak písal aj o prepojeniach talianskej mafie so stranou Smer-SD. A tiež predtým vaše vyjadrenia urážlivé na novinárov. Takže dvojnásobne ste mali horliť – ale skutočne nielen naoko, a mali padať hlavy. Lebo to mohlo vyznieť aj tak, že ste naschvál nechali Kuciaka bez policajnej ochrany. Mečiar tiež využíval mafiu na špinavú robotu.

Lenže vy ste len opakovali, že stojíte za Tiborom Gašparom, že proste všetko v polícii je v poriadku. V podstate akoby ste ľuďom odkázali, zvyknite si občas bude niekto zavraždený, a tí nepohodlní nedostanú ani policajnú ochranu.

Pán Fico spamätajte sa prestaňte blúzniť o Sorošovi. Náš problém nie je Soroš, ale náš problém je to, že polícia a tajné služby nevedia – alebo nechcú ochrániť svojich občanov. Osobne som si myslel, že sa nič nevyšetrí alebo že sa to bude vyšetrovať roky ako Gorila. Ale klobúk dole pred tými čo vyšetrili.

Vy ale pán Fico buďte radi, že podozrenia padajú na Mariána Kočnera. Keby totiž nitky viedli k talianskej mafii bolo by to pre vás oveľa horšie. Pretože Kuciak písal o prepojení talianskej mafie (Vadalovcov) s vládnou stranou Smer. To by ste boli v jasnom konflikte záujmov. Novinárov ste mali plné zuby. A niekto by si mohol myslieť, že vám taliani urobili láskavosť a odstránili otravného Kuciaka, aby vaše kšefty mohli nerušene pokračovať.

Tak ak máte trochu hanby v sebe pán Fico radšej buďte ticho a prestaňte tárať o Sorošovi. Ak neprestanete buďte si istý, že ľudia vám to vo voľbách spočítajú, aby ste potom neboli nemilo prekvapený.

Ako zlepšiť svet.

19.04.2024

Predstavme si čo sa dialo keď sme boli ešte deti. Máme určité zážitky čo sa nám na našich rodičoch páčilo a čo nie. S odstupom času vieme čo bolo správne a čo nie. Teraz stačí urobiť úplne jednoduchú vec a mnohí ju aj robia. Stačí pri výchove svojich či iných detí dávať to dobré a správne a to nesprávne sa snažiť čo najviac eliminovať. To isté môžeme [...]

Môže človek pozemskou smrťou uniknúť Božej spravodlivosti?

15.04.2024

Pozrime sa na to spolu podrobnejšie. Pre účely tejto analýzy pripusťme, že Stvoriteľ existuje. Takže predstavme si situáciu, že by človek pozemskou smrťou mohol uniknúť spravodlivosti. Napríklad by bol nejaký bohatý človek, ktorí by mal nepriateľov a chcel by ich odstrániť. Nechce sa však dostať do väzenia, tak dá echo, že kto to urobí za neho dostane veľký balík [...]

Každý robí chyby.

14.04.2024

Podstatné je podľa mňa ako k tomu pristupujeme. Môžeme sa hádať a popierať, že sme urobili chybu. Tým však klameme len samých seba. Môžeme to ignorovať a robiť tú istú chybu aj naďalej, ale pravdepodobne na to nejakým spôsobom doplatíme. Najlepšie bude podľa mňa si chybu priznať. Áno je to trochu bolestné pre naše ego. Keď už vieme, že sme urobili chybu a priznali [...]

Krádeže áut USA - 2016

Zo závodu ukradli a predali súčiastky za trištvrte milióna eur, polícia obvinila šesť páchateľov

20.04.2024 15:18

V prípade preukázania viny hrozí obvineným trest odňatia slobody na desať až pätnásť rokov.

Baerbock, Netanjahu

Hádka kvôli Gaze? Nie sme ako nacisti, nahneval sa Netanjahu na nemeckú ministerku

20.04.2024 14:00

Počas návštevy nemeckej šéfky diplomacie Annaleny Baerbockovej v Tel Avive došlo k ostrej výmene názorov medzi ňou a izraelským premiérom, ktorý poprel, že by ľudia v Pásme Gazy hladovali.

Peter Pellegrini

Ctite si zmluvu, odkázal Dankovi Raši: Problémom je, že sa vidí ako nástupca Pellegriniho. Majerský počul hlasy o konci Dolinkovej

20.04.2024 13:07, aktualizované: 15:06

Milan Majerský predpokladá, že poslanci KDH zahlasujú za zvolenie súčasného ministra Richarda Rašiho do funkcie predsedu parlamentu.

armáda usa

Americké jadrové zbrane bližšie k Slovensku? Na svojom území ich chce mať aj Poľsko

20.04.2024 12:46

Americké jadrové zbrane sú od novembra 2009 v Belgicku, Nemecku, Taliansku a Holandsku.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 564
Celková čítanosť: 1371388x
Priemerná čítanosť článkov: 2432x

Autor blogu

Kategórie