Založ si blog

Pomoc bezdomovcom

Každý niekde potrebuje bývať. Je to úplne základná potreba každého z nás. Dnes sú však ceny bytov a domov tak vysoké, že získať ich je náročné aj pre mentálne stabilných a silných ľudí aj tí to dokážu len za cenu 20 – 30 ročných úverov. Zaplatiť nájomné za byt dokáže len človek, ktorý pracuje aj to s problémami. Preto sa nečudujme, že medzi nami žijú stovky až tisícky bezdomovcov. A nie je vylúčené, že aj my čo dnes máme kde bývať prídeme raz o strechu nad hlavou.

 

Je podľa mňa úplne normálne, aby sa takýmto ľuďom pomáhalo. Dnes sa to deje skôr na dobrovoľnej báze a klobúk dole pred tými čo pomáhajú. Ale záštitu nad tým by mal prevziať štát alebo samosprávy. Mal by byť vytvorený priestor a to doslova reálne priestory, kde by sa týmto ľuďom pomáhalo. Samozrejme len tým čo o pomoc stoja, ak si niekto dobrovoľne zvolí život na ulici je to jeho slobodné rozhodnutie.

 

Klobúk dole pred rôznymi charitami a ich pracovníkmi, ktorí bezdomovcom pomáhajú. Bezdomovci patria k tým najslabším ľuďom v našej spoločnosti. A silní by mali slabým pomáhať, naopak to veľmi nejde. Títo ľudia potrebujú možnosť získať nejakú formu bývania aj keď úplne chatrnú. Ale potrebujú oveľa viac naše rady, viesť ich krok za krokom, potrebujú získať nejaký príjem aj keď pár drobných nejakou prácou, potrebujú niekoho čo ich bude učiť a viesť ako malé dieťa. Nie je dobré ak budeme týchto ľudí ignorovať.

 

Najkrutejšie to majú teraz v zime. Je dobré, že vznikajú rôzne ohrevne a útulne. Takto im vlastne zachránime život a oni nebudú musieť obťažovať na staniciach, v obchodných domoch či inde. Ale aj počas bežného roka, ak im dáme možnosť aby sa umyli bude to dobré pre ich ľudskú dôstojnosť a aj pre celú spoločnosť. Štát má nejakú sociálnu politiku, bezdomovcov by z nej nemal vyškrtnúť. Toto sú tí najslabší z nás a aby sa postavili na nohy, tej pomoci potrebujú najviac. Realita je taká, že sami to nedokážu, to je takmer nemožné.

Konečné riešenie otázky Ježiša Nazaretského.

02.12.2023

Akýsi Ježiš z Nazareta si dovolil poučovať Židov o tom ako majú žiť. Tento obyčajný laik a tesárov syn sa opovážil kafrať do remesla študovaným zákonníkom, farizejom a kňazom. Aby toho nebolo málo Ježiš dokázal slepým vracať zrak, liečil chromých a najrôznejšie choroby, vyháňal démonov. Zákonníci a farizeji mali spoznať v Ježišovi Mesiáša, mali mu [...]

Ľudské energetické polia.

01.12.2023

Či už ste ateista alebo veriaci, zrejme sa zhodneme, že každý človek niečo vyžaruje. Minimálne nejaké teplo vyžarujeme, ale veda toho zistila oveľa viac, je to aj nejaký minimálny elektrický prúd a podobne. Ale aj z emocionálneho hľadiska keď sme smutní, nahnevaní či veselí aj toto naše okolie vníma. Každý z nás žijeme na nejakom mieste, takisto pracujeme a trávime [...]

Apoštol Peter a kľúče od nebeskej brány.

24.11.2023

Peter bol zrejme najhorlivejším a najpevnejším učeníkom Ježiša Krista. Zrejme preto ho Ježiš oslovuje ako vedúcu osobnosť, keď mu hovorí: „pas moje ovce“ alebo „tebe dám kľúče od nebeskej brány“. Pápeži sa považujú za nasledovníkov Petra. Cirkev si toto poverenie vysvetľuje, že je na nich komu tie lístky do neba dajú a komu nie. Je vôbec takáto benevolencia [...]

Ylva Johanssonová, Komisárka EÚ, Švédsko, Štokholm

Johanssonová: V EÚ hrozí počas sviatkov obrovské množstvo teroristických útokov pre vojnu v Gaze

05.12.2023 13:12

EÚ v súčasnosti čelí zvýšenej hrozbe terorizmu v dôsledku vojny v Pásme Gazy, ktorá vyvoláva polarizáciu v spoločnosti.

Bohuš Garbár

Ruský špión Garbár za vyzvedačstvo na Slovensku zaplatí nakoniec aj pokutu

05.12.2023 12:35

Slovák, ktorý tento rok vo februári vyviazol s podmienkou v špionážnej afére spájanej s Ruskom, nakoniec bude musieť zaplatiť uloženú pokutu.

komisia volebná členovia, pellegrini

Nových 14 členov štátnej volebnej komisie sa ujalo funkcií

05.12.2023 11:42

Členovia štátnej volebnej komisie zložili sľub do rúk predsedu parlamentu Petra Pellegriniho.

Nigéria, Boko Haram

Armádny dron omylom usmrtil najmenej 85 civilistov v Nigérii

05.12.2023 11:26, aktualizované: 12:05

Dron nigérijskej armády omylom zaútočil na dedinu na severozápade Nigérie, pričom usmrtil najmenej 85 civilistov.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 536
Celková čítanosť: 1305054x
Priemerná čítanosť článkov: 2435x

Autor blogu

Kategórie