Cirkvi sú v rozpore s Bohom

Predstavitelia cirkví urobili v minulosti mnoho dobrého a aj teraz robia, za čo im patrí úcta a vďaka. Ale urobili aj mnoho chýb, ktoré nemožno podporovať a ospravedlňovať, takéto chyby robia dodnes. Najzásadnejšia chyba ktorú robia je podľa mňa v tom, že svoje čiastočné vedenie vyhlasujú za plné vedenie. Pritom to neprospieva ani im samotným, ani ľuďom ktorí sa podľa toho riadia. Plné vedenie mal Ježiš lebo je Boží syn a je s Bohom jedno. Predstavitelia cirkví toto plné vedenie nemajú odkiaľ mať, pretože nie sú v takom spojení s Bohom ako bol a je Ježiš. A Ježiš nezanechal dielo napísané jeho rukou. Povedal však: „Ešte mnoho vám mám povedať, ale teraz neznesiete.“

 

Lepšie by bolo keby predstavitelia cirkví vysvetľovali len veci ktorým aspoň z väčšej časti rozumejú. Na otázky na ktoré poriadne a dostatočne nestihol ešte ani Ježiš odpovedať, by mali radšej povedať, že nevieme. Bolo by to oveľa lepšie a nevytváral by sa tak v duchovnej sfére zmätok, ktorý mnohých odráza od viery v Boha a sťažuje im nájsť tú správnu cestu.

 

Ak je pre cirkevných predstaviteľov vzorom Ježiš, tak je to v poriadku. Ale musia aj to pochopiť a akceptovať, že sa Ježišovi nikdy nevyrovnajú, pretože on je Boží syn. Cirkevní predstavitelia sa nemôžu tváriť, že sú vševedúci a neomylní, pretože sú to ľudia ako my ostatní. Nemali by sa stavať na úroveň Boha, je to príliš nebezpečné.

 

Za svojich čias Ježiš vysvetľoval a objasňoval ľuďom ako majú žiť aby sa dostali do kráľovstva nebeského, aby dosiahli večný život. Jeho slová mali v sebe život, pravdu a silu a preto sa dotkýnali sŕdc ľudí. Dnešná cirkev  už nedokáže do takej miery osloviť ľudí, pretože jej chýba plné poznanie.

 

Ježiš nás však nenechal ako siroty, sľúbil nám pomocníka, Radcu a to preto lebo vedel, že ho budeme potrebovať. Týmto Ježišovým dôležitým sľubom sa cirkvi obzvlásť nezaoberajú a myslia si, že Ježiš nehovoril o konkrétnej osobe. Príchod Mesiáša predpovedali proroci a stalo sa tak, narodil sa – prišiel k nám Ježiš. Myslíte si, že Ježiš nehovoril o konkrétnej osobe? Citujem: „Keď však príde On, Duch pravdy, uvedie vás do všetkej pravdy lebo nebude hovoriť sám od seba, ale bude hovoriť, čo počuje, a bude vám zvestovať aj veci budúce.“

 

A skutočne jeden takýto výnimočný človek sa tu už objavil, volal sa Oskar Ernst Bernhard a v minulom storočí počas druhej svetovej vojny napísal pod menom Abd-ru-shin dielo Vo svetle pravdy. V tomto diele odpovedá na mnohé dosiaľ nezodpovedané otázky a vysvetľuje ako to funguje vo sférach duchovných, praduchovných a v božskej sfére. Tieto vysvetlenia nie je podľa mňa možné podať bez spojenia s Bohom, preto Abd-ru-shina považujem za Ježišom zasľúbeného Radcu. Ale každý nech si utvorí názor sám.

 

Green deal a základná logika.

10.02.2026

Chcem len upozorniť na paradox, ktorý sa deje. V Európe máme podľa mňa pomerne moderné fabriky, ktoré sa stále modernizujú a stávajú sa tiež ekologickejšími, pretože je to tu trend. Kvôli rôznym zeleným opatreniam EU sa tunajšie fabriky stávajú drahšími v porovnaní s celosvetovou konkurenciou. A tu nastáva ten PARADOX. Fabriky v EU aj u nás na Slovensku znižujú [...]

Štúr a osud Slovenska.

17.01.2026

V týchto dňoch ide v kinách film Štúr a príbeh o boji za našu národnú identitu, jazyk a vlastný štát opäť ožíva. Naša Slovenská republika teraz v januári oslávila 33 narodeniny. Ale ako aj samotný film ukazuje, cesta k tomu nebola vôbec jednoduchá. Mali by sme si vážiť čo máme, pretože nie každá národnosť má aj vlastný štát. Ukazuje sa, že kľúčové bolo [...]

OSUD

16.01.2026

Porozmýšľajte a precíťte aj vy význam slova osud. Je to dobre známe slovo, bežne používané v hovorovej reči. Osudová láska alebo neodvratný osud, niekto má ťažký osud prichádzajú na neho ťažké trápenia. Zmysel tohto slova je podľa mňa aj nejaké predurčenie. Čiže osud je niečo, čo na nás prichádza. Otázka znie podľa akého kľúča to k nám prichádza. [...]

Robert Fico

Fico sa ostro obul do novej holandskej vlády, hovorí o prekročení červenej čiary. Stav ekonomiky EÚ

12.02.2026 09:50

Stav ekonomiky EÚ považuje premiér za katastrofálny.

South Korea / Južná Kórea /

Kauza vyhlásenia stanného práva má ďalší rozsudok. Exministra vnútra odsúdili na 7 rokov

12.02.2026 09:40

I Sang-min sa stal po expremiérovi druhým členom kabinetu Jun Sok-jola odsúdeným za vyhlásenie stanného práva.

Martina Šimkovičová

Politicky motivovaná snaha prekryť vlastnú nečinnosť, reaguje Šimkovičovej rezort na obvinenia Milanovej

12.02.2026 09:32

Ministerstvo kultúry odmieta účelové a zavádzajúce útoky bývalej ministerky Natálie Milanovej na adresu súčasného vedenia rezortu.

Robert Fico, ústavný súd

Fico reaguje na stopku od Ústavného súdu: Zažili sme špinavé praktiky

12.02.2026 09:30

Premiér hovorí, že asi by mali urobiť ďalšie verejné prezentácie „vyčíňania“ kajúcnikov.

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 721
Celková čítanosť: 1857192x
Priemerná čítanosť článkov: 2576x

Autor blogu

Kategórie