Prečo ľudia nikdy nestretnú Boha

Mnohí povedia, kde je ten váš Boh, veď nech sa ukáže. Kde sa skrýva? Abd-ru-shin priniesol aj v tejto veci vysvetlenie tak ho chcem sprostredkovať, pretože podľa mňa sú to dôležité informácie.

 

Základná pointa je v tom, že dnešná veda už odhalila, že každý predmet či živá bytosť pozostáva z nejakého materiálu (stavebné prvky) a tento materiál tvorí nejaká energia (atómy a ich zložky). A každý predmet aj živá bytosť má svoje vyžarovanie magnetické pole, biopole a pod.

 

Človek má tiež svoje vyžarovanie tzv. auru, kedysi si z toho robili žarty, dnes už moderné prístroje dokážu zaznamenať vyžarovanie ľudského tela. Teraz dajme tomu, že existuje Boh, takže aj on ako živá bytosť musí mať nejaké vyžarovanie. Nevieme však ako Boh vyzerá, aký je veľký, atď. Možno sme si ho predstavovali tak ako seba – nech príde a ukáže sa.

 

Ale problém je v tom, čo hovorí aj Biblia, že nebesá (vesmír) aj náš svet vznikli z Božieho svetla – vyžarovania. A to sa ešte hovorí o duchovných a praduchovných úrovniach. Podľa tohto by Boh musel byť nepredstaviteľne obrovský v porovnaní s nami, aby mohol mať takéto veľké vyžarovanie. Jednoducho fyzika nepustí, čím väčšie svetlo, tým väčší musí byť aj zdroj toho svetla.

 

My sme naproti tomu len zrnkom prachu v porovnaní s veľkosťou vesmíru. A predstavte si, že by sa takýto maličký prášok priblížil k obrovskej žiarovke – k Bohu. Čo by sa s nami stalo? Určite by sme sa rozplynuli. V takomto zmysle to vysvetľuje aj Abd-ru-shin, hovorí že Boha môžeme poznávať len nepriamo a to keď spoznávame Jeho dielo, keďže podľa diela možno spoznávať autora. Najvyššie kam sa ľudský duch môže dostať je raj – duchovná ríša odkiaľ vraj pochádzame.

Izaiáš a cirkvi.

05.08.2026

V evanjeliu Matúšovom je kapitola Umývanie rúk: Vtedy prišli k Ježišovi farizeji a zákonníci z Jeruzalema a spýtali sa ho: Prečo tvoji učeníci prestupujú podanie starších? Veď si neumývajú ruky keď jedia chlieb. Odvetil im: „A prečo vy prestupujete prikázanie Božie pre svoje podanie? Veď Boh prikázal: Cti otca i matku! A kto by zlorečil otcovi alebo matke nech umrie [...]

Príčiny nešťastia a utrpenia.

04.08.2026

Na svete ale aj okolo seba vidíme mnoho utrpenia, ťažkých osudov a nešťastia. Často tých ľudí ľutujeme a začíname pochybovať o Stvoriteľovi, či vôbec je alebo ako môže toto dopustiť. A práve tu je kameň úrazu. Pretože Stvoriteľ robí všetko preto, aby sme boli šťastní, ALE ON nemôže poprieť vlastné samočinné zákony. A to že my neveríme na minulé životy [...]

Už Slovensko vstáva, putá si strháva.

28.07.2026

Je to verš zo známej básne Janka Matúšku, prvé dve strofy tejto básne sú našou národnou hymnou. To že sme žili v útlaku pod rôznymi národmi posledne Maďarmi a Germánmi to dobre vieme, pamätáme si to z našich dejín. ALE mali by sme si dať aj otázku: Prečo sme vôbec žili v útlaku, prečo sme mali tie putá??? Na základe poznania, ktoré nám priniesol Abd-ru-shin si ja [...]

zoran44

o živote, o viere, príčinách a následkoch ...

Štatistiky blogu

Počet článkov: 745
Celková čítanosť: 1970802x
Priemerná čítanosť článkov: 2645x

Autor blogu

Kategórie

Archív