Vzniká tu dojem, že žijeme v modernej dobe a Boha nepotrebujeme, že sú to len nejaké bájky z minulosti. Technický pokrok skutočne napreduje míľovými krokmi. Tiež som nad tým rozmýšľal či sa technický pokrok môže zlučovať s vierou v Boha. Viac svetla do tejto otázky vniesol Abd-ru-shin. On to vysvetľuje tak, že každý technický vynález je len objavením existujúcich javov a zákonitostí a ich následné využitie v prospech spoločnosti.
Dáva mi to logiku a súhlasím s tým. Takže aj v období, keď Ježiš hlásal v Izraeli o Bohu a o tom ako treba žiť aby sme sa dostali do raja, vtedy existovali tie isté fyzikálne zákonitosti len ich ľudia ešte nepoznali a nevyužívali do takej miery ako my dnes. Mám taký pocit, že tie zákony sú jedny a tie isté na veky. Ježiš sám povedal, že ešte mnoho vám mám povedať ale teraz neznesiete. Ale on sa vo svojom posolstve sústredil na duchovné, ako to najdôležitejšie. Lebo „čo vám osoží, keď aj celý svet získate ak stratíte svoju dušu“. Prišiel nám povedať, že smrťou sa život nekončí a aj to dokázal, keď sa po svojej smrti zjavoval svojim učeníkom a hovoril s nimi.
Ježiš neprišiel, aby ľuďom priniesol vedecké poznatky. Ale ani ich nijako nepopieral. Hovoril ľuďom v podobenstvách. Duchovné deje vysvetľoval tak, že ich prirovnával k pozemským dejom, ktoré vtedajší ľudia veľmi dobre poznali. Napríklad „čo sejete, to zožnete!“. To znamená, že keď sejete pšenicu nemôžete zožať ovos. Ježiš to však myslel duchovne. Jednoducho keď niekto je k druhým zlý, ubližuje slovom či skutkom, je falošný a robí úklady, jednoducho sa mu nutne musí vrátiť to isté. Ale vrátiť sa mu to má znásobené, tak ako z jedného zrnka pšenice získame 20 – 30 zŕn.
Takže ešte raz chcem upriamiť pozornosť na to, že vedci nech už urobia akokoľvek úžasný objav vždy sú len objaviteľmi a nie tvorcami. Oni jednoducho objavia ako niečo funguje a potom môžu na základe týchto poznatkov vyrobiť skvelý výrobok napríklad najmodernejší mobil. Oni však vyrobia len výrobok, ktorý funguje na základe mnohých zákonitostí. Vedci samotné tie zákonitosti nemôžu vytvoriť ani len zmeniť – ALE MUSIA SA DO NICH VTESNAŤ. Jednoducho musia vyrobiť taký výrobok, ktorý čo najlepšie funguje v už existujúcich zákonitostiach.
Preto vedecký pokrok vnímam ako niečo dobré, ako prehĺbenie poznania. Ako niečo čo nepopiera existenciu Boha, duše a duchovných zákonov.
https://www.google.com/url?sa=i&source=i… ...
Oxfordský profesor matematiky a filozofie, Prof. ...
Len doplním Janka.Tvoj príspevok pekne dokazuje ...
https://www.youtube.com/watch?v=2EMH-3evZV8 ...
I keď sa zdá, že logika kauzality, príčinnosti... ...
Celá debata | RSS tejto debaty