Problém ľudstva vidím v úzkoprsosti a zahľadenosti do seba. Hospodin ohlásil prostredníctvom prorokov príchod Mesiáša. Zákonníci a farizeji ho automaticky chceli hľadať medzi sebou. Akéhosi stolárovho syna väčšina z nich nechcela uznať, veď to by bolo pod ich úroveň.
Potom tu bolo ďalšie zasľúbenie o Synovi človeka. Toho pre zmenu kresťanskí cirkevní hodnostári očakávajú len symbolicky ako pôsobenie Ducha Svätého z výšin k nám dole, ale nie ako osobu ktorá sa tu mala reálne narodiť. A keď to už aj niektorí pripúšťajú nedokážu sa stotožniť s tým čo hlása a tiež s tým, že prišiel podporiť všetkých veriacich nielen kresťanov.
Tak ako Ježiš neprišiel zrušiť zákon, ale naplniť ho, podobne Abd-ru-shin pôsobil v tej istej Pravde avšak tentokrát povedal všetko. Pretože Ježiš hovoril: „Ešte mnoho vám mám povedať, ale teraz neznesiete.“ Čiže Ježiš vnímal, že ešte mnohé treba ľuďom vysvetliť, ale cítil že ešte nie sú na to pripravení. Keď sa nad tým zamyslíme, zrejme mal na mysli dosť prevratné veci, s ktorými ešte aj dnes majú mnohí problémy.
Všimnime si aj to, že Ježiša prenasledovali a Abd-ru-shin je ignorovaný. To bol prístup ich súčasníkov keď žili. Ak niečo Abd-ru-shin búra, tak len to nesprávne. Naopak tešme sa, že priniesol od Otca živé Slovo. Lenže samotné prinesenie Slova nás nezachráni. Musíme to Slovo skúmať, prežívať ho v bežnom živote. Mne sa stáva, že stále dookola sa mi potvrdzuje, že čo Abd-ru-shin píše je pravdivé. Keď budú ľudia to Slovo skúmať, tak sa postupne ich viera stane presvedčením. Pretože sami na sebe zistia čo je Pravda.


Abdrušin zomrel ako normálny hriešny človek!... ...
Celá debata | RSS tejto debaty